За 'Джули и Джулия'!

  • 78 032
  • 376
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 141
Запис и от мен, в момента тегля книгата. Учудваме, че я няма още издадена на българския пазар. newsm78

# 16
  • Мнения: 373
Току що гледах филма и много ми хареса.....
vangobi - мен пък въобще не ме учудва, такива кулинарни съкровища има под формата на книги и списания по света , а ние тук си ги сканираме и споделяме като апокрифна литература, и ни заплашват за което, ама на никой издател не му се струва рентабилно явно да ги издаде!!! #2gunfire

# 17
  • Мнения: 359
Току що гледах филма и много ми хареса.....
vangobi - мен пък въобще не ме учудва, такива кулинарни съкровища има под формата на книги и списания по света , а ние тук си ги сканираме и споделяме като апокрифна литература, и ни заплашват за което, ама на никой издател не му се струва рентабилно явно да ги издаде!!! #2gunfire

Това си е много си е много труд иначе явно след филма правят преиздаване http://www.amazon.com/Mastering-Art-French-Cooking-Set/dp/030759 … 593309&sr=8-5

А за книгата то си има процедури, права, срокове, печат.... а това си е солидна книга, на никой явно не му се рискува.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 671
Пина, поздравявам те за темата!!!

Филмът изключително ми хареса с играта и историята на Мерил Стрийп/Джулия. Не мога да кажа същото за цялата идея и за другата героиня/актриса. Разбирам, защо във филма се намекна, че Джулия Чайлд не е одобрила "проектът" и по-скоро печеленето на слава на нейн гръб и смятам, че е била права.

За рецептите - попаднах на тази за Телешкото по Бургундски на Джулия Чайлд:http://www.empireonline.com/features/recipes-from-the-movies-you-can-make/5.asp ще я преведа до ден-два (освен ако няма друг по-незает преводач).

А ако се намери издател на книгата на Джулия с огормно удоволствия бих разботила по превода/редакцията. Мечти, мечтииии!

Последна редакция: пн, 30 ное 2009, 22:04 от Rumya

# 19
  • Мнения: 11 747
Poulet Roti a la Normande

 

Рецептата е от стр. 243 от книгата на Джулия Чайлд. Много, много вкусно стана! Уж, не е нещо особено, лесно се прави, обичайни продукти, а стана много различно и вкусно. Соса не съм снимала.
Превод на рецептата, ако има желаещи ще дам, но малко е смотан  Blush  пак добре, че се оправих  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 132
Ах тази Джуля, хубаво е да видя, че има и други, които я харесват. Аз гледах филма още преди месец може би. Какво да ви кажа, не оценявам филма много високо, но въпреки това останах хипер очарована и мотивирана да продължа напред. Имаше ситуации и моменти, в които виждах себе си и даже се поразплаках на няколко пъти. В интерес на истината пак бих го гледала. Още на следващият ден пробвах Boeuf Bourguignon, но не съм очарована. Може би защото не обичам много телешко, а и никога не съм яла нещо подобно преди. Освен всичко такава мазилация сътворих в кухнята  Embarassed нямам думи. Е съпругът ми и Баба Мара останаха очаровани. Аз имам преведена рецептата, но нямам търпение да я сравня с тази на Лоис (аз не съм голямя готвачка и може да съм объркала нещо). Относно книгата има я по разни торент сайтове и може да се дръпне. Сега съм решила да опитам баварският крем.
Pina пиленцето изглежда много добре и аз ще я пробвам.  Grinning
Супер тема!

# 21
  • Мнения: 11 747
Ей, аз трябва да видя рецептата за Баварски крем, тъй като имам такава- професионална, та да видим кое, как и дали съвпада  Simple Smile

Аз искам да го пробвам това Телешко по Бургундски, ако е хубаво самото месо, смятам, че ще стане много хубаво  Thinking Лоис публикува ли вече рецептата? Чакам я аз нея, че разбира от тия неща, да не я съчинявам аз, че.....  Embarassed

Аз също харесах повече образа на Джулия, но и Джули ми беше симпатична. Като цяло по- възрастното семейство беше по- интересно, но и Мерил Стрийп е толкова обаятелна....  Crazy  направо мал шанс за млада актриса да играе до нея, то е несравнимо.

# 22
  • Мнения: 11 747
Ето я и истинската Джулия Чайлд  Simple Smile

http://www.youtube.com/watch?v=-OP08hW602U&feature=related

# 23
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
привет на всички готвачки  Mr. Green

вчера изгледах филма - не ми хареса  Rolling Eyes
за труда на Джулия няма две мнения -  епохален.както и извиращата от нея енергия - бих могла само да си мечтая да съм толкова целеустремена и позитивна  Hug
филмът не беше нищо особено  Tired, даже ми се доспа  Whistling

та за бьоф бургуньон - писах в другата тема, това е любимото ястие на мъжа ми.
вчера го приготвих.
месото при мен беше готово за по-малко от час в нормална тенджера - явно наистина има значение какво е месото...

единственото, за което мога само да съжалявам - в тази голяма книга няма много рецепти за вегета  Tired

# 24
# 25
  • Мнения: 81
Ами хайде де! Чакаме рецепти. Аз нямам възможност да изтегля книгата, но ако някой постне на английски рецепта, с удоволствие ще преведа.
Мноого ми се ще да пробвам този бьоф бургуньон . Никога не успявам да сготвя вкусно телешкото месо, а го обичам.

# 26
  • Мнения: 132
Според мен Мерил Стрийп  си заслужава гледането!  Wink Много - добре имитира истинската Джулия и като цяло е много - добра актриса.  Иначе за Боргундското, най - много се омазаха нещата със сотирането на бекона.  Embarassed Иначе месото си беше скъпо, та предполагам е било добро.  Wink

# 27
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Иначе месото си беше скъпо, та предполагам е било добро.  Wink

ами за жалост цената не винаги е гаранция  Tired
важно е как е било отглеждано животното - пасло ли е, с фураж ли е гледано и прочие...

ето Лоис е дала тук една рецепта за бьофа

# 28
  • Мнения: 132
Аз по същият начин го правих, само че спазвах всички стъпки, включително бланширането на бекона и запичането на телешкото на сухо с брашно. Поне рецептата съм си превела както трябва явно, което ме радва.  Laughing А за месото права си asyalein, че цената не е гаранция, за жалост!

# 29
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 664
Изгледах филма в събота вечер, че му се канех поне от месец. По принцип съм почитател на Нора Ефрон и Мерил Стрийп (която изгражда великолепна роля)  Grinning. Някак си екранният образ на Джули се губеше, докато този на Джулия беше наситен и жив. Не знам дали е до актьорска игра, или до режисьорско виждане - все пак основният труд и битка са били на Джулия.
От любопитство може да инвестирам, обаче, в книгата на Джули Пауъл.

Пина, много добре ти се е получило нормандското пиле  Grinning.

Дръпнах книгата на Джулия Чайлд от линка на Мащерка (пак мерси  Grinning). Определено не е моята книга за френска кухня  Peace.
Ако мога да си позволя един съвет към правещите бургиньона  - важен и видът на месото, което се приготвя. Обикновено за дълги приготовления на бавен огън (какъвто е бургиньонът) е добре да се използва месо от плешката и долната част на ребрата - смес от мускули, колаген и малко вътремускулна мазнина.

Общи условия

Активация на акаунт