Какво мислите за надпис "НЕ ПИПАЙ" в магазин за детски играчки?

  • 3 797
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 30
Добре изчетох мненията ви и мога да ви кажа гледната точка на човек който е от другата страна...тоест съм продавачка в такъв магазин- детски. При нас няма табели с надпис "не пипай" напротив всеки пипа всичко, бута, тъпче, често чупи и ние само се усмихваме защото клиента винаги е прав.... Знаете ли колко е неприятно когато влезне майка с дете и буквално го забрави и то милото естествено иска да пипне всичко- много често бута пюрета, бута дрехи, които се изцапват, блъска по огледалото и т.н.  Аз в този момент се чудя него ли да гледам или да отговарям на въпросите на майката... В магазина сме сложили маса със столче и тетрадки за да си рисуват децата, има надуваеми столчета и др., но децата винаги искат да разбутат- нормално е.... Знаете ли че много често ми се иска когато ми зададат въпроса" ама това е изцапано" да кажа" дете като вашето- оставено без надзор го изцапа. и това си е самата истина.
 Налагало ми се е и да плащам играчки които деца без да внимават са скъсали опаковките им или дори са счупили....вместо да купя нещо на моето дете аз плащам .....
и всъщност децата не са виновни, а майките им " невъзпитани блейки"/ не се обиждайте/
Така че за да са сложени подобни надписи има защо...уверила съм се стократно че на доброто не се отвръща с добро. Дано сте ме разбрали правилно.
Лека вечер на всички.

# 16
  • Мнения: 9 905
рискове на занаята  Rolling Eyes
или изводът е, че децата са невъзпитани, а майките не си гледат децата?

# 17
  • Мнения: 30
Не не мисля, че децата са невъзпитани Naughty, а че майките са много, много зле особено типа " примадони".....и аз съм майка, но смея да го твърдя след 10-годишен опит в бранша

# 18
  • Мнения: 66
Не не мисля, че децата са невъзпитани Naughty, а че майките са много, много зле особено типа " примадони".....и аз съм майка, но смея да го твърдя след 10-годишен опит в бранша
Peace Peace Peace
аз също съм родител , но не смятам, че децата трябва да се оставят да правят каквото си искат... не е нормално детето да цапа и да чупи. никой не е длъжен да търпи зле възпитаните деца.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 008
Надписът звучи малко грозно, но разбирам и продавачите, на които им е писнало децата да върлуват като хуни. Дори и малките деца разбират от "не" в повечето случаи.

# 20
  • Мнения: 258
Мисля, че за Вис Виталис става въпрос.
Видях се в чудо как да обясня на Катето да не пипа наредените на пода детски колички за бутане и накрая си тръгнахме с една.

Да за него става въпрос.
Явно и на други им е направило впечатление, че всичко е на пода - логично е нещата, които не трябва да се пипат да са поставени на рафт или нещо такова.

# 21
  • Мнения: 93
Аз не съм съгласна с повечето от мненията тук. Не защото съм била продавачка в детски магазин...

За малките деца абсолютно всичко е интересно, дори когато отидем в кварталното магазинче синът ми започва да пипа всичко, което е на по-ниските рафтове. Какво - да го оставя да бута и чупи ли?  Naughty Мне...озаптявам го и обяснявам, че не трябва да се пипа.В най-лошия случай го държа на ръце, въпреки че тежи много, ама продавачките не са виновни, че съм майка и имам дете, което иска да пипа и троши... Така, че се опитвам да се справя с детето си и поемам отговорността докато сме в магазина да не прави бели и да не щурее между щандовете.

Иначе за надписите на Вис Виталис - просто е глупаво.  Sick Ако собствениците на магазина смятат, че двегодишните деца могат да четат...  Laughing

Имах късмета да посетя един от най-големите магазини за детски играчки в Лондон - всеки си пипа, бута, даже не вдигат след себе си. От всеки вид имаше изкарани мостри, дори специална 'писта' на която децата пробваха колите и роботи с дистанционни.
Много грешна политика на фирмите е да искат от продавачките да плащат счупените от клиентите играчки.  Naughty Но това е България и или трябва да се примиряваме или да изчезваме.
В случая мо-ни май се възмущатава толкова, защото е принудена заплаща повредена стока. Не мисля, че ако шефовете и не я караха да плаща, щеше да реагира така остро.
Иначе - честно казано на никой не би му било приятно в магазина му да нахълтат хлапета, които да бутат и трошат.  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 1 735
Аз не съм виждала деца да трошат, а единствено да пипат и да искат да вземат нещо и да не го дадат,докато не им се купи.И наистина ролята на родителите е много важна.Даже чрез отношението на майката и поведението и в магазина се възпитава и детето.

# 23
  • Мнения: 93
Ти не си, но аз съм. Наскоро едно хлапе потроши един пистолет докато майка му блееше а то си пипаше всичко. Еми - чупи-купи.  Другия път да си наглежда отрочето.

# 24
  • Мнения: 30
Облаче, не се възмущавам от това че трябва да плащам повредените играчки от децата, а от това, че тук в България 90% от майките са с прекалено голямо самочувствие и си мислят, че едва ли не продавачките са им длъжни с нещо и трябва да им гледат децата докато те блеят безцелно. Не може да искаш да пипнеш всичко и след 50 пипания то да е чисто и в добър вид. Много е страно това че примерно идва клиентка вижда бяла красива рокличка и взима да пипа да опъва и след като хубаво си е избърсала ръцете казва, ех да имах момиче Shocked Защо трябва всеки да опипа неща които не го интерисуват реално, ама защо не ще кажат повечето от вас, най-вероятно защото са го правили и то не веднъж.
 Другото което искам да кажа е че тук не е Лондон- в момента работя в малък магазин и не мисля че собственичката може да си позволи от всяка играчка мостра за пробване и да може тя колко ли ще оцелее- мострата....
Пак казвам аз имам дете и винаги съм успявала да го спра да не пипа, да не дърпа и да не чупи- не е трудно...
А да и за това всичко да е вдигнато- е просто няма как да стане, защото ако стане вие които искате да пипате как ще го правите

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 2 522
Не съм продавачка, а клиент на детски магазини. По принцип по възможност избягвам да водя децата в магазини-дразнители, ако пък ми се наложи - плътно с мен за ръка или в количка. Напълно подкрепям mo_ni. И да, децата не мога да четат, но се предполага, че родителите им могат.
Не знам за въпросния надпис, но тази събота във Вис Виталис Пловдив едно "забравено" дете подкара един от ел.джиповете, вероятно с цена около 300лв., с него разбута и събори сума играчки наоколо. Дали майката е купила очуканата играчка, за да си спести срама? Едва ли. Всъщност даже не изглеждаше да се срамува не от детето, а от собственото си поведение. И кой трябва да плати джипа за 300лв., защото то рисковете на професията, ама все пак...
Не съм видяла дали и тук има надписи. Никога не са ми отказвали обаче да ми покажат и демонстрират играчката. И така ми се струва за редно, защото измежду възрастните има повече мърлячи, отколкото при децата (там е от незнание и неопитност, по често).

# 26
  • Мнения: 9 905
в магазина трябва да има достатъчно място. В много от по-малките магазинчета/а и в Хиполенда дори/ стоките са наблъскани така, че и аз, дето съм голяма и внимателна, ако пипна, ще падне. Това нито е красиво, нито е нормално. Освен това не виждам нищо нормално в това, дете да влезе в детски магазин и да не може да пипне нищо. Да, и аз викам подир детето си, но не искам да викам и да шъткам. Нито пък да купувам неща, които не искам. Така че който държи магазин и който продава, да употреби още малко съобразителност.
и що да не се порадвам на една малка бяла рокличка? Може пък да искам момиченце  Crossing Arms
между другото хората от персонала тук се радват на децата и също ги забавляват, докато майките "блеят безцелно", и смея да твърдя, че тукашните блейки са в пъти-по-страшни от българските.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 735
Това с "блеещите майки" ми звучи обидно и просташки,не визирам тити,а по-горни изказвания.Да не забравяме,че благодарение на тези майки,продавачките и собствениците на магазини се издържат и трябва да са малко по-любезни,че при толкова предлагане "блейките" ще отидат на друго място и децата им ще трошат други играчки.

# 28
  • Мнения: 301
Така както има тестери на парфюмите и козметиката, така би трябвало в един нормален магазин да има стоки, които да са поставени с цел да ги видиш - да пипнеш, да включиш, да изпробваш. А от страна на магазина да ги броят като брак, а не да ги пробутват на някой заблуден клиент.
Има доста примери за пазари, на които те карат (!) да опиташ от стоката преди да си купиш каквото и да било. Но не и в България де Simple Smile В иначе толкова опюваната "нецивилизована" Турция можеш да се нахраниш само докато обиколиш пазара и от всяка сергия си пробваш по нещо  Mr. Green незплатно  Naughty

# 29
  • Мнения: 93
Никога не са ми отказвали обаче да ми покажат и демонстрират играчката.

Абе и на мен не са ми отказвали, ама сега по празниците знаеш ли какво е.... В малкото магазинче, в което съм работила са се пъхали по 20 човека на куп и всеки чака да отворя нещо и да му го покажа - разопаковаш внимателно за да не скъсаш опаковката, вадиш играчката, отвинтваш болтчетата, слагаш батерии, демонстрираш и т.н. и другите отзад пъшкат, подскачат от крак на крак и се чудят кога ли ще дойде реда им...
Много пъти съм си мислела, че ако можеше да оставяме мостри хората да си ги оглеждат и пробват щеше да е много по-бързо и лесно.  Peace


Иначе мърлячите дето цапат рокли и панталончета не са само в БГ.

Според мен трябва да се намери златната среда - собствениците на тези магазини трябва да предоставят мостри на клиентите, а клиентите от своя страна да се съобразяват поне малко и да бъдат по-внимателни.

Общи условия

Активация на акаунт