Какво мислите за надпис "НЕ ПИПАЙ" в магазин за детски играчки?

  • 3 795
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
На мен в голям магазин отказаха да ми отворят играчка за 70 лв.Ами тогава да си я държат.Не желая да си купя нещо, което не мога да видя  #Crazy

# 31
  • Мнения: 93
На мен пък точно във Вис Виталис ми отказаха да пробват мотор с акумулатор, който струваше 120лв.  Grinning Много весело, нали.  Heart Eyes Само, че вдигнах скандал и естествено го пробвахме на място... Служителката се оправда с факта, че имала много работа ...  еми сори мацка, ама нали за това си там - за да имаш работа...
Да не говорим, че след време същия мотор го видях в два различни магазини на цени от 50 - 70 лв.  ooooh!

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Продавачките във Вис Виталис или по-точно част от тях са много неориентирани.Миналата година търсех хигрометъра на Чико и 4 продавачки умуваха имат ли го и къде ли стои евентуално .После питах за бибероните на Авент и жената откровено ми каза "Не разбирам , не мога да Ви помогна обаче ако изчакате ще намеря колежка да ви помогне"Оттогава просто си пазарувам без да искам помощ.

# 33
  • Мнения: 93
Анели, предполага, че те са разделени - една служителка за дрехите, една за храните и памперсите, една за биберони и шишета и т.н. и ако въпросната няма деца и оговаря за памперсите да речем няма как да знае марките и прочие на шишетата и бибероните.

Но като цяло не съм доволна от тях. Не стига, че надценките им са доста солени /без да включвам дрешките/ ами и често няма кой да ти помогне.

# 34
  • София
  • Мнения: 44 140
няма значение имат или нямат деца...след като това работят е редно да си познават асортимента и да са в час със стоката, която продават.

# 35
  • Мнения: 30
Това с "блеещите майки" ми звучи обидно и просташки,не визирам тити,а по-горни изказвания.Да не забравяме,че благодарение на тези майки,продавачките и собствениците на магазини се издържат и трябва да са малко по-любезни,че при толкова предлагане "блейките" ще отидат на друго място и децата им ще трошат други играчки.
Виж нормално е да има различни мнения и след като ти си била само от едната страна е нормално да не се съгласиш с другата.
Това ми определение, защото е мое лично въобще не е обидно, защото е самата истина, а от истината както всички знаем понякога боли.
И мога да те уверя, че точно от тези майки собствениците на магазини не очакват нищо, защото знаят че те просто си гледат и почти никога не купуват.
И точно там е проблема че се държим прекалено любезно за което получаваме точно този вид" благодарност".

# 36
  • Мнения: 9 904
мо-ни, няма такова нещо като прекалена любезност от страна на персонал. Другаде е проблемът, магазинът не е музей.
не може да знаеш дали аз съм блееща майка, която никога не купува, а само си гледа. Ако бяхте чак такива психолози, продажбите ви щяха да са много по-добри и търговията ви нямаше да зависи от една счупена играчка. Още малко и няма да ни пускате в магазина да си гледаме Simple Smile Ще избираме през стъклото Simple Smile или ще връзваме децата отвън на синджир Simple Smile

# 37
  • Мнения: 47 996
И мен ме дразни надписа, както и прибързани изводи на продавачки
Много пъти сме влизали в един близък ни магазин с децата, като разглеждаме буквално часове без да купим нищо
Обаче след това, отивам там сама и за няколко минути купувам всички коледни подаръци например, защото знам какво са си харесали, колко струва, къде е и т.н.
Децата ми не се катерят по играчките, но с удоволствие пробват играчки с надпис try me, които обикновено са в атрактивна опаковка и стрелка към бутона

# 38
  • София
  • Мнения: 1 735
Заради подобна нагласата на собственици  и персонал на магазини,заведения и хотели,вече много българи ходят да пълнат джобовете на търговци в други държави.И с абсолютно право! NaughtyНа никой не му е приятно да го гледат като навлек,а той да си оставя парите.

# 39
  • Мнения: 30
Хм, не съм искала да визирам и да обидя някого, но явно някой се е разпознал и обидил.
Много е жалко, че се мислите че няма прекалено любезни продавачи и че не сте попадали на такива, защото всеки добър и мил човек съответно е и такъв продавач.
Ясно е че никой няма да промени мнението си и за това ви пожелавам приятна вечер и повече усмивки както от ваша страна така и от отсрещната.
Весели празници на вас и на децата ви!

# 40
  • Варна
  • Мнения: 773
Аз и без това не позволявам на детето да пипа. Какво ще стане, ако всяко хлапе почне да взема играчки, да събори някоя,да я счупи и майката да откаже да плати? Според мен е правилен надписа. Патили са си хората.И да отбележа -не съм продавачка. Само гледам детето да е близо до мен, защото аз съм отговорна за неговите действия.

Последна редакция: ср, 02 дек 2009, 20:19 от vivi_d

# 41
  • Мнения: 1
Аз никога не съм продавала играчки, но мисля че има родители които няма на кого да си оставят децата за час или два и е желателно да има детски кът (занималня) в магазина. А че децата искат всичко да пипнат е ясно, но голямо значение има на колко години е детето. Ако е малко на около 2 или 3 или 4 е почети невъзможен пълен контрол. Моето Монче е на 2 години и 4 месеца, аз съм в напреднала бременност и не си позволявам да ходя по магазините сама с нея точно поради причината че не съм в състояние веднъж влязла в магазина с нея да излезе доброволно. Бих я оставла в детския кът докато пазарувам, но бих желала да има мостри на играчките все пак. А за дрехите е странно как да купя нещо без да го разгледам. Аз когато купувам дреха за себе си 95% от случаите дори я пробвам как ми стои. И аз съм проив майки, които не се съобразяват и са с мръсни ръце или децата им макар и по-големи са много невъпитани.
За мен надпис като "НЕ ПИПАЙ" в магазин за дески играчки е равносилен на надпис "НЕ КУПУВАЙ" или "НЕ СЕ ПРОДАВА".
Щом не можеш да си позволиш да имаш мостри тогава някой ден в блиското бъдеще ще останеш без продажби, защото конкуренцията е голяма особенно в условия на икономическа криза.
А политиката да се удържат пари на продавачките дори не желая да я коментирам. Особенно около празниците как продавачките могат да наблюдават толкова много посетители? Би трябвало да има камери за тази работа.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 735
И аз мислейки по темата осъзнах,че в така оплювания,гръцки магазин Джъмбо,сме купували много неща само защото сме ги пипнали,разгледали,гушнали/плюшените играчки/,чули звуковите ефекти-при повечето играчки,нямам и понятие какъв звук ще възпроизведат.А големите коли и играчки,които явно не държат да се пипат,са поставени на високо.
Иначе е ясно,че децата не трябва да пипат с мръсни ръце и да чупят и че продавачките не могат да опазят всичко,пък и да го плащат.Но тези констатации не са по темата и са проблем на друг.Просто надписа "Не пипай" няма място в който и да е магазин,ако иска търговеца да му върви бизнеса.

# 43
  • София
  • Мнения: 178
Аз не съм виждала такъв надпис, но бих пипнала веднага ако ме интересува. Относно пазаруване с детето, а то е винаги с мен, избирам голям магазин с пространство - детето си пазарува, слага каквото хареса в количката (после махам 90% от нещата  Wink ), но има мир. Винаги го пазя. Не мога да си позволя да го оставя и да си разглеждам на спокойствие, защото се страхувам да не избяга, а не да счупи нещо.
Подкрепям изцяло мнението на ТИТИ, но за съжаление няма такива вериги магазини за детски играчки у нас и големи шопинг центрове. Единствено в комсед има повече пространство. Е, имах случай в хиполенд, в скай сити, когато трябваше да избера определен модел паркинг и точно детето седна в 1 кола и се кротна, когато стоящите отстрани 3 свободни служителки в магазина се хвърлиха да го свалят от нея, без да помислят, че понякога трябва и помощ от тяхна страна. Как да го оставя да си играе примерно с лего центъра, който е сложен до изхода на магазина?

# 44
  • Мнения: 286
Аз не бих обвинявала продавачите в такъв магазин, ако сложат такъв надпис. Понеже повярвай ми не са го сложили от самото отваряне на магазина, но явно са се нагледали на какви ли не случаи с по-буйни деца. И най-вероятно е имало случаи и на повредени стоки. След това управителят на магазина си го изкарва на тях, може и глоби да са имали. И т.н.
И аз знам какво е да се пазарува, особено с момче в магазин, но гледаме да го озаптяваме.
Не се заяждам, но просто ти давам и другата гледна точка, с бизнес насоченост. Представи си за момент, че отвориш магазин за играчки ... и после разсъждавай.

Също така, като потребител, да кажем искаш да купиш някое детско колело, проходилка, картинг, тротинетка и т.н на детето, няма ли веднага да им кажеш - искам да купя, но можете ли да ми дадете неразопаковано, а не мострата.

Общи условия

Активация на акаунт