Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 3 тема

  • 135 042
  • 738
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 777
Лурдес само веднъж съм правила едни мъфини със замразени боровинки.Размразих ги и отцедих водата и тогава ги разбърках с брашнената смес.

# 631
  • Варна
  • Мнения: 1 179

Анелиз , честито ти формички и да ти вършат хубава работа!Не знам защо смяташ, че изглеждат ужасно мъфинките, ужасно вкусни са, наистина си личи, че са вкусотии! Heart Eyes Пожелавам ти да се представиш повече от добре!  bouquet
Благодаря  Hug Наистина на всички много им харесаха и поискаха рецепти Wink

Esy, много апетитно изглеждат браунисчетата ти  Peace Искам само да попитам брашно не се ли слага? Не видях в рецептата. А също и сушени череши от къде си купуваш.

# 632
  • Мнения: 769
А също и сушени череши от къде си купуваш.
Анелиз,сушени череши може да намериш в магазините за ядки на Колхозния пазар и магазина до р-т Камината  Hug

# 633
  • Мнения: 646
Анелиз  аз съм купувала(скоро) сушени череши(вишни) от магазин за плодове и зеленчици  Peace ,продават ги в кутийки от по-200гр  има най различни плодове......ананас,ягоди,кокос,папая,банан  и много още.....

# 634
  • Мнения: 1 313
Вече са ти отговорили за черешките, а в тази рецепта няма брашно Peace

# 635
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Благодаря за отговорите  Hug
Аз питах на пазара на Чаталджа, но от там ми казаха, че тази година череши не са получавали. Ето, че все пак имало от къде да се купят.

Купих си сушени сливи без костилки и ще си потърся рецепта за мъфини със сливи.

# 636
  • Мнения: 6 713
Аз прибавих замразените боровинки директно към сместта, без да ги правя нищо друго. Единствено при някои мъфини почти всички боровинки бяха на дъното, явно защото са по-тежки и падат надолу.

# 637
  • Мнения: 4 070
За да не падат на дъното се овалват в брашно преди да се добавят към сместа

# 638
  • Мнения: 170
Здравейте момичета Hug, от доста време чета и преглъщам, не издържам повече - ще правя мъфини Mr. Green.Купих си и силиконови формички, искрено се надявам да се получат.По принцип се справям с кекса, да видим с тези дребосъчета дали ще успея.Сега си избирам рецепти и утре започвам  chef.Не знам дали ще са като вашите - вие сте майсторки,но имам огромно желание и дано да ми помогне късметът на начинаещия bowuu

# 639
  • Мнения: 6 713
За да не падат на дъното се овалват в брашно преди да се добавят към сместа

Мерси,  Peace

# 640
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
noni2009 , успех ти пожелавам и да се похвалиш Wink.След като се справяш с кексовете - и с мъфините няма да имаш проблеми Hug.

# 641
  • Мнения: 170
Аелис  благодаря, ще се похваля само да има какво да хваля. Hug

# 642
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Здравейте момичета Hug, от доста време чета и преглъщам, не издържам повече - ще правя мъфини Mr. Green.Купих си и силиконови формички, искрено се надявам да се получат.По принцип се справям с кекса, да видим с тези дребосъчета дали ще успея.Сега си избирам рецепти и утре започвам  chef.Не знам дали ще са като вашите - вие сте майсторки,но имам огромно желание и дано да ми помогне късметът на начинаещия bowuu
Нони, аз с кекса не се справям, но с мъфините е по-лесно. Действай смело, а ние ще чакаме снимки  Peace

# 643
  • Мнения: 353
посетих ви, защото най-сетне се сдобих със хартиените капсули за мъфинки и смятам тия дни да пробвам, но още не съм си купила металната тава в която се поставят капсулките  Confused Могат ли да се пекат както са си формичките в тава, или ще се разтворят и въобще да не пробвам. Форми за крем карамел също нямам, защото го правя в едни купички - като паничките от столовата едно време...

# 644
  • Мнения: 22 867
посетих ви, защото най-сетне се сдобих със хартиените капсули за мъфинки и смятам тия дни да пробвам, но още не съм си купила металната тава в която се поставят капсулките  Confused Могат ли да се пекат както са си формичките в тава, или ще се разтворят и въобще да не пробвам. Форми за крем карамел също нямам, защото го правя в едни купички - като паничките от столовата едно време...

Само в хартиените капсулки (освен, ако не са твърди) няма да стане. Но можеш да ги сложиш в чашки от аркопал, дуралекс, формички за крем карамел. А, написала си, че нямаш такива.

Общи условия

Активация на акаунт