Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 3 тема

  • 135 000
  • 738
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 798
delicate,мъфинките ти ми приличат на "плезещи" мъфинки Laughing
Много са сладурски Heart Eyes

Ясминка,мерси Laughing Hug

# 376
  • Мнения: 22 867
delicate,мъфинките ти ми приличат на "плезещи" мъфинки Laughing
Много са сладурски Heart Eyes


delicate, наистина са едни такива закачливи, хубави са!  bouquet Не мисля, че маргаринът е причина за лекото спадане, правила съм ги и с него, не спадат. Може би печенето или нещо друго. Но, все едно, много добре си изглеждат, пък и щом на вкус са допаднали - всичко е наред! Hug

# 377
  • Мнения: 1 798
Лебрексче,може и да е в печенето Rolling Eyes
Спаднаха ми за първи път и обвиних маргарина.

# 378
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Благодаря ви, момичета!

Мъфините и мен ме е жал да ги ям, но малкият хич не им прощава. Laughing Подарявам и на близки хора, които също ги похапват. Grinning

Gushanka много красиви мъфини ,по коя рецепта си ги приготвила

Рецептата е тази.

# 379
  • Стара Загора
  • Мнения: 53
Вчера и аз се запалих по тази тема и хукнах да търся хартиените формички за мъфини.Намерих ги и вечерта веднага реших да изпробвам рецептата,станаха невероятни newsm74.Страшно бързо и лесно. Ето ги и тях самите
[/url]
[/url]

Последна редакция: ср, 20 яну 2010, 14:38 от nelinka_stz

# 380
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
delicate, мъфините ти изглеждат много вкусно!  Peace
Аз обаче се запалих здраво по тези солени мъфинчета....  Thinking

# 381
  • Мнения: 1 798
t_ilieva,благодаря ти много Hug

# 382
  • Мнения: 12
Бях задала въпроса каква е разликата между мъфин и къпкейк , итъй като не получих отговор тук търсих из нета и само това обяснение намерих в БГ не се прави разлика между мъфин и къпкейк (Cupcake). А точно къпкейкът е от тесто за кекс, т.е. - в друга последователност и по-продължително разбито, и по-сладко. Формата е еднаква, но са различни печива.


Не знам дали е така ,но все пак е някаква светлина в тъмния за мен тунел на сладкарството! Joy
И сега пак да питам -какви мъфини да направя за утре . Канени сме на гости и трябва да занесеме сладкиши и аз купих на домакинята тавичка и хартийки за подарък. И моля да ме насочите към някоя рецепта която ще ми се получи добре (не много сложна) все пак съм абсолютно начинаеща!
И тъй като не трябва да ям захар мислите ли че с течен подсладител ще стане и диетичен вариант на тези красоти

# 383
  • Мнения: 22 867
:
И сега пак да питам -какви мъфини да направя за утре . Канени сме на гости и трябва да занесеме сладкиши и аз купих на домакинята тавичка и хартийки за подарък. И моля да ме насочите към някоя рецепта която ще ми се получи добре (не много сложна) все пак съм абсолютно начинаеща!
И тъй като не трябва да ям захар мислите ли че с течен подсладител ще стане и диетичен вариант на тези красоти

duma-nova , предлагам ти ябълковите с топинг на Танита, винаги се получават, много са вкусни, пък е ефектни. Не съм правила с подсладител, но си мисля, че не би трябвало да има проблем. Дано се включи някой, който е наясно.   bouquet

# 384
  • Мнения: 12
 labrex благодаря  bouquet -ще ги направя и съм хвърлила око на някакви с портокали и шоколад -обожавам този вкус

# 385
  • Мнения: 1 777
duma-nova ,аз някъде по темите за мъфини няколко пъти съм обяснявала каква е разликата,нямам време и нерви да търся.Ако на теб ти се търси ,разрови. Simple Smile
Тестото за къпкейковете е като за торта.

# 386
  • София
  • Мнения: 771
duma-nova и мен ме глождеше този въпрос и четох из форума, но е било отдавна. Просто съм запомнила, че къпкейка е мини-торта (демек с тесто за тортен блат. Има логика, идваща и от самото име), а мъфините са мини кекс.

# 387
  • Мнения: 12
PETY,KALI  напълно ясно  ми обяснихте.Сега разбирам защо по филмите си поднасят кексчета със свещички- то не било кексче ами тортичка Joy
Аз започвам да правя кексчета подарък-избрах три рецепти -стискайте палци да се получат. Ще докладвам със снимки

# 388
  • Мнения: 496
Момичета, а мога ли да слагам тестото направо в хартиени формички, наредени в обикновена тавичка, или се разтварят от тежестта му? От много четене на рецепти, за да избера идеалната за начинаещ, съвсем се обърках.  Embarassed

# 389
  • София
  • Мнения: 15 466
   Малко не по темата, но дали ще стане крем карамел в силиконова форма?

Общи условия

Активация на акаунт