ПЛЕВЕН - 123

  • 30 463
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 14
Има некои разлики между домакините. Моето либе е склонно да си играе и това ми харесва Simple Smile Аз пък ще я галя по главичката и ще и купувам лукчета и бира Stuck Out Tongue

# 706
  • Мнения: 2 556
ftall, има разлика и между мъжете  Grinning Моят е вегетарианец, а и сладко почти никога не хапва  Wink

# 707
  • Плевен
  • Мнения: 1 738

Как имате желание да ги правите тези медени неща и всякакви други сладки от сорта....направо ви завиждам. ) Мерак за такова нещо никога няма да ми дойде...) Ще се занимавам аз 3-4часа да правя нещо, което после ще се изяде за 30мин...абсурд....)
To и манджа като наготвим, пак я изяждаме за  половин час. За мен е удоволствие да направя нещо за детето и мъжа ми, а и предпочитам домашно приготвениет неща пред тези, които се продават с неясно съдържание .

# 708
  • Мнения: 22 454
нади миши, то е ясно че и с манджата е същото.....ама с нея не се занимаваш 3-4ч. пък да украсяваш и т.н.
Аз не казвам, че не правя разни домашни сладкиши, сладки и др. подобни.....но да го превърна в занимание по половин ден, абсурд.

# 709
  • Мнения: 2 556
И на мен ми е приятно много да готвя, но сладкишите не можем аз и двете деца да ги изядем по 3 дена после. Просто се обезсмисля, след като повечето трябва да го изям аз и да се търкулна. Пък и моя вечен страх е да не ги свикна всеки ден да ядат сладко и да не напълнеят и те  Crazy

# 710
  • Мнения: 189
Обичам да готвя и правя сладкиши,да меся и тем подобнкулинарни работи.Добре,че не ми личи...Кеф ми е да "сътворя" нещо и на другия ден да го няма,нищо,че сме 2ма само.За това мога по цял ден на дотвя,украсявам сладкиши и меся разни работи.Стига да има кой да ги яде Laughing Mr. GreenПо тоя повод и страшно много се изкефих на оня готварския филм с Мерил Стрийп,че даже мисля и аз да си направя блог  chef bowuu
Дес,извинявай,че такава тема подхванахме.А тия дъски и аз ги видях в Метро,но Хриси е малка за тях,Яна обаче ще им се изкефи Peace
Ще проверя в мазагина на МОЛ-а,ама тютюн от циганите няма да купя.Баща ми е с наследствен белег от монокъл,нищо че живее на село,какато се бъзика той Laughing Sunglasses

# 711
  • Мнения: 207
и на мен с тортите ми е много приятно. Правя го май повече за себе си, за релакс. Да не говорим обаче, че си играя по 1 час да разточвам тестото, по още 2 ч да направя фигурките, да загладя...и накрая след като разрежем тортата, махам цялото покритие и айде в кофата  Crazy-никой не го яде. Мъжът ми от време на време го опитва колкото да не ме обиди.

# 712
  • Мнения: 2 556
Охо, ако не ми личеше и аз бих си хапвала торта Гараш всеки ден  Mr. Green

# 713
  • Мнения: 765
Като споменахте торта Гараш, това е единствената торта май, която не съм правила. не мога да попадна на истинска и изпитана рецепта.

# 714
  • Мнения: 560
и на мен с тортите ми е много приятно. Правя го май повече за себе си, за релакс. Да не говорим обаче, че си играя по 1 час да разточвам тестото, по още 2 ч да направя фигурките, да загладя...и накрая след като разрежем тортата, махам цялото покритие и айде в кофата  Crazy-никой не го яде. Мъжът ми от време на време го опитва колкото да не ме обиди.

AniDani като ти гледам подписа и нещо ми дойде музата и на мен за коледни сладки. Не съм правила досега. И затова имам няколко въпроса към всички вас.
Дайте ми рецепта за такива сладки, на който мога да направя такава украса като в подписа на Ани и от какво точно се прави самата украса-питам за това цветното отгоре- оцветен шоколод ли е или....
Предварително благодаря  bouquet

# 715
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
шоколадови пръчици, може би ....

# 716
  • Мнения: 765
Веси, аз правя тези от много години. От маминия тефтер са. Гарантирам за фантастичен вкус.

Меденки
2 яйца
2 с.л. мед
1 ч.ч. захар
Всичко това се разбива добре с миксер. Към него се прибавя:

1ч.ч. непълна олио
2 ванилии
1/2 канела
1 щипка сол
2 кафени лъжички сода
около 600 грама брашно.
Замесва се тесто и от него се разточва кора около 0,5см.

http://www.picvalley.net/u/732/333901822.JPG
http://www.picvalley.net/u/1480/511267770.JPG

Това са резултатите от тях.

# 717
  • Плевен
  • Мнения: 239
Еви,всичко най-хубаво ти желая!   Hug

# 718
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
ЕВА, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!
vesy1 , по принцип за Коледа сладките се украсяват с белтъчна глазура. На един леко разбит с вилица белтък се слагат около 220 гр пудра захар,пресята 2 пъти. Украсяват се с шоколад , разни готови шрифтове,като тези от Метро,каквото се сетиш. Ето и тук има http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=434450.msg12958951#msg12958951 , и http://www.marthastewart.com/recipe/decorated-santa-cookies .

Последна редакция: пн, 07 дек 2009, 14:27 от нади_миши

# 719
  • Мнения: 87
Пламенка какво си купи от Ирландия не се похвали? Или аз съм изпуснала?
По тоя повод сладките - от къде се купува сладкарска боя и как се борави с нея. Намислила съм друго може да не направя, но на меденките съм хвърлила око и аз! Laughing
Тесс имах една позната, която непрекъснато беше на диета и понеже постоянно бе гладна, като попаднехме заедно на трапеза ужасно ме изнервяше, щото все чоплеше от на близките си по чинията. Давам го като пример, до къде може да се стигне в страхуване до крайност.
Ани_Дани покорно те моля не хвърляй тортите си! Слагай ги в буркани и ги пази за идните поколения или пък просто ни покани на гости, ние ще си донесем кока-колата и усмивките, че даже и вилиците ако кажеш! Laughing Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт