Любители на котки - тема 32

  • 35 000
  • 730
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 050
 Cry стана ми мн. тъжно за малките, дано си намерят добър дом  Cry жалко че имат проблем, а са така милички  Heart Eyes Дано и голямата маца си намери дом... за толкова много котета ми е жално като ги видя самички.

Алфи не е лош, но нарочно го снимах от различни позиции и излезе наистина величествен  Mr. Green

# 706
  • Мнения: 10
Много е тъжно, да, за всичките мили животинки, които нямат къде да живеят.

Момчета даже ме попита дали някой би взел порастнала котка, защото малките евентуално като порастнат имат шанс да се оправят. Докторицата казала, че можело нещо да се опитват да правят с разни операции и пирони Sad

# 707
  • Мнения: 64
Здрасти, Naturu, аз досадна ставам, но ми стана жал. Това е рахит и се лекува , не се притеснявайте.  Само че навреме трябва да вземат мерки. При сиамските котки е много деликатна работата с рахита. Едно време им се даваше Деавит, сега може да има специални медикаменти. Защо не ги заведат на доктор, оправя се този проблем. Големи сладури са и ще се оправят ( загорих си кюфтетата с днешната тема Sad   ) След малко ще намеря снимки на едно коте с такъв проблем , което се оправи и стана разбойник.

Ето го,    

Последна редакция: пт, 27 ное 2009, 20:30 от muronka

# 708
  • Мнения: 10
Както казах... водили са ги. Може би при някой друг трябва са се пробва. Аз го питах дали им дава нещо.... Каза не. Ей така са ги оставили. На мен ми беше много тъжничко като отидох да ги видя и да ги снимам.

# 709
  • Мнения: 64
Още утре ще питам нашия доктор и ще пиша. Сигурна съм. Може би и другите ще кажат мнение, но точно котето от моите снимки беше много зле, то беше на моята зълва.  Не знаеха какво да го правят. Обаче се оправи за 2 месеца. Стана страхотен котарак. После друго му се случи, но е много тъжно, няма да казвам. Утре ще питам и ще пиша, ако някой няма друга идея. Докторът даже е до кино Арена -запад.

# 710
  • Мнения: 608
О,миличките сладурчета..Като видя болно коте или изобщо болно животно май заговаря майчинското чувство в мен.. Sad Дано друг лекар се окаже достатъчно знаещ и можещ да им помогне.  Praynig
Черно-белия красавец...гледа толкова стреснато.Направо като бежанец. Изгонили ли са го?
Касиопея, твоя котарак знаеш ли на кого ми напомня?На мускетар! Един такъв горд и силен  Grinning
gerche, нашите любимци много си приличат Simple Smile Ама вече и малкия ми порасна и не е толкова игрив. И белите понамаляха. Нямаше да повярвам, че ще кажа: Липсват ми щуротиите му  Crazy

# 711
  • Мнения: 154
Милите котанчета дано се оправят и да си намерят добри и грижовни стопани.Пожелавам и на чаровния котарак да си намери дом.
Алфи е много величествен и красив.
Момичета утре Бекс ще остане за пръв път сам в къщи за едно денонощие и ми е малко притеснено.От скука кой знае какви ще ги свърши.
elica676,на мен още от сега не ми се иска да порасне Бекс макар,че прави много бели.Безкрайно ми е забавно с него.

# 712
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
 Е много лошо,милите ...аз самата се съмнявам за генетична малформация,случват се такива неща особено ако има инбрийдинг,жалко за котетата  Sad

п.с.
естествено рахита е по-малкото зло ако се окаже и се лекува адекватно

# 713
  • Мнения: 10
Аз това, което знам е, че е имало още едно, но е умряло при раждането. То било последното и много се забавила котката. А самото раждане било мнооого продължително.
ahasver, моля те, кажи по- подробно за съмненията си и за вариантите за подобрение

# 714
  • Мнения: 608
Натуру, май твоята Ори със закъснение разбра , че е влюбена?  Wink Да не се наложи спешно "гости" пак на Бен?

# 715
  • Мнения: 4 116
Момичета, наближава време за нова тема. Ако трябва да включа някой в списъка на 1-ва страница, да ми пише! Дори да има такива, които по- късно са ми дали данни и не съм могла да ги добавя- да ми напомнят сега! Много сме, не мога да запомня всичко  Mr. Green

# 716
  • Мнения: 608
Теди, тук няма ли опция редакция на първия пост? В една тема в отчетния ( за зодии), като дойде някой нов-редактирам и пускам новото име и данните?

# 717
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Аз това, което знам е, че е имало още едно, но е умряло при раждането. То било последното и много се забавила котката. А самото раждане било мнооого продължително.
ahasver, моля те, кажи по- подробно за съмненията си и за вариантите за подобрение

Ами какво да кажа,при Тайските котки в БГ като изключително разпространени котки % инбрийдинг има при повечето поколения,на това се дължи и масовото раждане на котки с пречупени опашки,следствие на мутация на гена...това не се лекува,затова и поколения се правят със знания,аз и затова си замълчах преди малко да не те шашкам,но от това никой не е застрахован  така или иначе,знам за случаи на родени котета с малформации (без крак,с изкривявания, така наречения "асансьорен" тестис,изкривени челюсти,глухота и т.н) дори в развъдници,просто за да се правят тези неща са необходими солидни знания по генетика за да се избегнат проблеми от този тип,не е достатъчно да събереш 2 разнополови котки,затова и на теб ти се е изправила косата когато са ти казали колко ще ти струва заплождането на Ори,не заради комерсиални цели,а именно заради избягването на генетична обремененост,заболявания и куп други неща,като се направят необходимите изследвания и т.н и т.н. и т.н,с две думи да се създаде поколение със знания,което да е здраво и необременено по никакъв начин...Ако проблема на тези котета е такъв за съжаление нищо не може да се направи,аз това със сигурност няма как да го потвърдя,не съм лекар и все още смятам,че знанията ми са на твърде ниско ниво в областа,реално не съм се сблъсквала с такъв род проблеми,само съм чела вет статии,и такива писани от развъдчици...

# 718
  • Мнения: 388
...
Черно-белия красавец...гледа толкова стреснато.Направо като бежанец. Изгонили ли са го?
...
Не са го изгонили. За съжаление не могат да го вземат в другата страна с тях. Просто незнам какво ще стане с него  ooooh! . Приятелят ми ме помоли за помощ и реших да пусна питане във форума.

# 719
  • София
  • Мнения: 1 825
naturu, в кой град са котенцата? Сърцето ми се скъса. Дали можем да помогнем с нещо, освен с намиране на осиновители? Едма мацка във форума преди година беше представила случая на една котка, която бе доста възрастна и нямаше кой да я гледа, защото собственикът и беше настанен в старчески дом. Та бяха намерили дом на котката в Австрия, дори бяха получени снимки в потвърждение на това, че успешно се е интегрирала.

Общи условия

Активация на акаунт