Моля помогнете - болнаво дете

  • 10 406
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 526
И за зима са много ...
Извинявай, не попитах от София ли си, направо те пратих в ИСУЛ Embarassed моя приятелка имаше същия проблем с детенцето си и там го оправиха, въобще АБ не са били нужни Confused
Тя пише тук, ще й кажа да ти пише на лични Peace

# 16
  • Мнения: 23
Да сега е спрян от градина. По ред причини .Освен всичко гореспоменато да прибавим това че са забележете...36 деца в група..(при леглова база 20) сега последно като ходи имаше една печка на ток която грее директно в тях с едни реотани и много изсушава въздуха .

От Велико Търново сме .Но и на ИСУЛ съм съгласна ,и на Луната ако трябва ще отидем:) 
Може ли малко по подробно за този ИСУЛ ?  А какво ще кажете за процедурите във трявна?

Последна редакция: ср, 11 ное 2009, 12:49 от AnMary

# 17
  • Мнения: 556
За Търново от доста майки съм чувала добри отзиви за д-р Кьорчева. И аз съм водила детето при нея - определено избягва АБ и ги предписва само при реална нужда.

# 18
  • Мнения: 23
Да били сме при нея, точно тя беше първата която каза че има бронхиални спазми .Свиреха му гърдичките на всяко вдишване и каза да ползва тия помпи вентолин и флекстотид.Наистина се чуства добре след такова вдишване но ...страх ме да не се предозира.Преди време като имаше още по чести кризи ,чак се беше изринал малко от тия неща. Ако сега пак го заведа при доктор Къорчева предполагам .че ще каже пак помпи да си ползва така си мисля.Тази година пак  ходихме при нея,че ни казаха че там в диспансера имало апарат който определя обема на издишания въздух.Но докторката го видя и каза че е малък и не разбира какво да прави..и това за сега се отложи,да стане малко по голям за да знае какво да прави. Имаме роднини в софия и там леля ми е говорила с една много добра лекарка специалист пулмолог и тя казала че детето трябва да стане на около 8-10 години и тогава може да го лекува...но не знам как бихме издържали и аз и той толкова години зимата-да е така мъка

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Имах подобни проблеми с голямата щерка. Като започна на 3 и се справихме се чак като стана на 5-6 год. Аз ти давам съвет ти ще решиш какво да направиш. Първо си смени лекарката. После не му давай АБ и кортикостероиди за щяло и нещяло. Давай витамини и имуностимуланти, но последните
само билкови - Саменто, Зелена енергия, Цитросепт, Сребърна  вода, Клеева тинктура и т.н. Ти ще решиш на какво да се довериш. Хомеопатията е страхотна но лекаря е много важен. Намери си лекар на който вярваш. И с всичко това поне 2 мес. в къщи и здрав, закален и тогава в детската градина. Успех и скоро да се похвалиш с резултати.

# 20
  • Мнения: 23
Много благодаря.За имунитет му давам " сироп фор кидс". и "респивакс " за имунитет който се пие по схема. Тази зима все още не се е налагало да пие антибиотик .Дано да не се налга ,мисля в много краен случай да прибягвам до неговите "услуги"

Да миналата година с много зор му давах клеева тинктура и сребърна вода ,зелена енергия е пил..то едно зелено прахче нали така? Simple Smile А докато станахте на 5-6 все проблеми така ли ?И сега като е по голяма как се излекува или от само себе си ,израстна го просто Simple Smile

Последна редакция: ср, 11 ное 2009, 12:49 от AnMary

# 21
  • Мнения: 273
А с нослето как е ? Да не е направило синузит детео ? Обикновенно синузита дразни бронхитите и предизвиква суха и мъчителна кашлица.

# 22
  • Мнения: 23
Честно казано не сме го водили на УНГ.Но няма гъст секрет. Лекарката му прави изследване дали има гърлена бактерия или нещо подобно .Няма.Simple Smile

# 23
  • Мнения: 349
Това ми прилича на ларингит, големият ми син получава такива пристъпи. Лекували ли са ви от това?

# 24
  • Мнения: 23
Уважаеми мами искам да ви питам  всъщност  вентолин и флекскотид води ли се кортекостероид?

Ларингит имаше да ,една много гадна кашлица със странни звуци.Вие как се лекувахте от това?Но по принцип си кашля от една суха неотхрачваща непрестанна кашлица.

Последна редакция: ср, 11 ное 2009, 12:50 от AnMary

# 25
  • Мнения: 5 790
Ужас! Какво сте преживели!!! Просто нямам думи!
Също смятам, че лечението на детето е тотално объркано, без да имам претенциите да съм лекар, и че досега са му навредили повече, отколкото да са му помогнали.
Мога да ви посъветвам да дойдете в София, има специализирана детска университетска белодробна болница, в която приемат дечица и от провинцията.
Там ще му направят всички необходими изследвания, ще поставят диагноза и ще преценят как да продължи лечението.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 047
Има си деца, а и възрастни със слаби имунни системи и като чета какви лечения сте минали настръхвам  #Crazy
Аз още след втория антибиотик бих спряла детето от градина поне за месец или 2 , а ако пак се разболее за 1 година! Може да звучи драстично, но е по-добро от хомеопати ( отричам напълно!)  и тем подобни.......А и ако е постоянно е болно детето проблемът дали можем или не можем да си го позволим да не ходи на градина не може да бъде споменаван дори: като ходи и боледува тежко  е по-трудно и непосилно да се гледа  Naughty
Вярно е, че с възрастта укрепва детето, но честите боледувания го съсипват! И така ако продължавате ще укрепне на 10 години, вместо на 5 !

# 27
  • Мнения: 2 131
Уважаеми мами искам да ви питам  всъщност  вентолин и флекскотид води ли се кортекостероид?
Не съм на сто процента сигурна, но мисля, че вентолинът не е. Другото не съм го чувала.
Ти вече си споменала, но наистина е хубаво през лятото детето да прекара един месец, например, на море и също толкова на планина. Разбира се, ако е по възможностите ви - щото това все пак е свързано и с финанси, и с отпуск на родителите.
Според мен, търсете наистина добър специалист - ако трябва в София. Очевидно докторите, при които детенце е водено, не са много наясно какво е състоянието му всъщност и какъв е проблемът.
Стискам палци да се оправи и да нямате тревоги!  Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 8 283
Извинявайте, но в 3 месеца има точно 13 седмици.
Това дете изобщо спирало ли е да пие АБ в тия 3 месеца newsm78.
Всъщност и къде се развива това действие - кой град?
Докато пи АБ да не би да е ходило на градина?  #Crazy

# 29
  • Мнения: 5 790
Майката писа, че са от Велико Търново.  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт