Как да защитим децата си от кучетата?

  • 31 929
  • 617
  •   1
Отговори
# 45
  • софия
  • Мнения: 2 543
Аз не виждам вината на животните в цялата работа.Възпитала съм детето си не да се страхува от всичко, което се движи, защото животните усещат страха по отделения адреналин.
А ти как мислиш, че възпитавам аз детето си? Именно това му повтарям. И колко са добри и че искат просто да си поиграят с него, защото го харесват. Но то се страхува, а покрай него и каката започна да се настройва зле към кучета, а толкова искаше доскоро. Ето днес половината ни разходка мина на ръце, а дъщеря ми е вече 13 кила. След третото безстопанствено куче което изприпка към нея отказа да ходи и само повтаряше "Ках мамо, гуши". Знам, че проблемът е и в детето, но ако всичко беше както трябва (без улични и с кучета само на каишка), отдавна да сме го преодолели.
gabelas17, с какви очи би казала на майката на 5-годишното убито от кучета и на близките на другите жертви на безстопанствени кучета, че те са си виновни, защотото са се е страхували и излъчвали адреналин. Спомням си първият такъв случай - младо момиче в севлиево. Всичко бяха потресени, говореше се месеци за това. А сега...Срамно е. Да, ние хората сме виновни, че сме допуснали тази ситуация и я търпим. И почти всички кучета са добри, но покрай сухото гори и мокрото, когато вече нещата са ескалирали до сегашното състояние.
Защо аз да се обяснявам на горката майка. Просто поясних , че не трябва да се насажда страх в главата на дете. Имаме момиченце от блока, което като види куче се качва на пейката.Този страх му е  насаден от майката, гарантирам , защото сме ги отгледали заедно.В градината се съмнявам да са го обучавали специално. Много ясно съм написала. Просто да минаваТ спокойно, да не ги галят и пипат. А помните ли случай с момичето нахапано от глутница в Студентски град.Диваците от Драгалевци и Симеоново и т.н. си завъждат кучета по вилите и като застудее ги пускат да правят глутници.Ако не се ограничи количеството на безотговорните собственици, чрез глоби и санкции,  проблема няма да се реши.А пък Екоравновесие мислите ли , че си вършат работата.Виждала съм бременни кучета, маркирани като кастрирани.А по Енимъл планет хиляди пъти са давали, тъй наречените събирачи на кучета.Това се води психичен проблем и психолози се занимават с "пациентите". Трябва да се лекува обществото.Ако се изтребят кучетата,  плъзват котки.Пример град Монтана. Ако изтребим котките,  пък плъхове ще плъзнат....пример нямам за щастие. Не защитавам кучетата, но обвинявам хората. Щом нещо се е разбишкало в природата , естествено че само ние сме виновни. 

Последна редакция: пт, 23 окт 2009, 19:15 от gabelas17

# 46
  • Мнения: 911
Напълно съм съгласна с gabelas17. Детето не се ражда със страха от кучета. Той се "възпитава". Както писах имаме куче, голямо. И съответно Владислав отначало се опитваше да подхожда към чуждите кучета по същия свойски начин като към нашето. Когато излизаме непрекъснато съм му повтаряла, все още продължавам да го правя, че чуждите кученца не се пипат, има сърдити кученца, които лаят и хапят, че огради не се пипат (да не изскочи някой дворен пес и да го захапе по ръката) и подобни.

# 47
  • Мнения: 9 814
Напълно съм съгласна с gabelas17. Детето не се ражда със страха от кучета. Той се "възпитава".

Така е страхът се възпитава. У дъщеря ми страхът го възпита едно куче, живеещо на пазара на Младост1.
Хвърли се директно да я захапе за гръкляна. Добре че, беше зимата, носеше яке с шал-яка и един мъж на свои ред се хвърли върху кучето. Детето ми лежеше на земята, кучето върху нея, мъжът върху кучето.  Смешно нали.
Дали аз съм насадила страх у нея, а?

За портокола имаме каракачанка, с която дъщеря ми и до сега играе без проблем, бърка й в устата и пр. Но като види друго куче, независимо дали улично или домашно пищи и буквално се напишква от страх.

# 48
  • София
  • Мнения: 7 242
Напълно съм съгласна с gabelas17. Детето не се ражда със страха от кучета.
Не е така. Аз обичам кучета и не мога и не искам да насаждам страх, но вече не издърждам. Моето дете просто лесно се стряска. И понеже многократно кучета внезапно изкачат пред него или се завират в него се получава така. Когато види кучето отдалече и й говоря успокоително не се плаши така и проявява интерес. Но когато си ходи и някое неочаквано се завре в нея, не е така. А ако всички бяха на каишка или се разхождаха на определени места нямаше да е така. Нямаше и днес да нагазя пак в кучешки лайна, а освен мен и приятелката на голямата ми дъщеря. А в момента голямата учи стихотворение (3 клас е), което започва така " Мама казвавсяко куче е на някой дядо внуче" Laughing  без коментар Mr. Green

Последна редакция: пт, 23 окт 2009, 19:58 от Лекси

# 49
  • Мнения: 8
А защо темата е пусната от гост? Толкова ли няма смелост тая мама да се регистрира и тогава да задава такива въпроси?

Страхливо е!!! И поста е като озлобено улично куче, с много удивителни и патетика, но с малко реализъм.

Темата е пусната от гост защото този "гост" докато оформи в кратък текст това, което го вълнува 30-те минути определени за продължителност на сесията изтекоха и трябваше да се регистрира под някакво име - Ани Вбесани в този случай.

Да! Определено този пост е много страхлив, защото мен ме е страх от бездомните и домашните кучета без каишка и намордник.
Страх ме е от това, което може да се случи на детето ми ако бъде нападнато от куче.
Страх ме е от последниците от кучешката тения, които могат да бъдат фатални.
Между другото имам приятелка лекар, която е специализирала в интензивно детско отделение за случаи само на тении. Това, което ми е разказвала тя може и Вас да накара да се страхувате.

И кое е малкото на реализма в моя пост?
Ако на Вас лично Ви липсва реализма на лаещите и озъбени муцуни, на изпражненията в детските пясъчници, на ненормалното поведение на собствениците на кучета, то поздравления! Явно живеете в добър квартал или в добър град.

Моята реалност, обаче, е друга.
Моята реалност е тази на тениите, изпражненията и убитите от кучета деца.

Ако това не породи дори и една удивителна и много последващи въпросителни във Вашето съзнание, то.......

# 50
  • Мнения: 804
За да не ме нападнете, че мразя животните, ще споделя, че имаме голяяяямо куче вкъщи. Дотук сме класическото щастливо семейство от снимките. Обаче когато излезем класическото ни щастливо семейство бива наобиколено от глутница помияри. Обяснението на любвеобилните комшийки изхранващи въпросните помияри е, че те ни мразят защото им миришем на куче  #Crazy Когато класическото ни семейство е в пълен състав нямам проблеми с помиярите, защото нашето куче (на което явно миришем) се оправя с тях, но когато сме без кучето, а недай Боже бавачката да е само с детето и става страшничко. Далеч съм от мисълта, че ще е проблем за уличните "кученца" да сдъвчат за секунди и бавачката и детето. Как ли не говорих с любвеобилните ни комшийки, но файда няма - обявена съм за кучемразец в квартала и всички бабички (всеки блок си има поне 1-2 такива) които изхранват уличните кучета и им правят къщички от кашони ме гледат лошо.

Така, че ако искате да се промени нещо не търсете вина в разни организации или в общината - те са по-малкото зло, огледайте се около вас и преброите колко баби, колко кучета хранят и ще видите, че ако се оставят да се изхранват само от кофите за смет популацията на бездомните кучета ще намалее за една зима до поносимия минимум. Но това е утопия за жалост  Confused

# 51
  • Мнения: 98
 Ако разни самозванци престанат просто да използват кучетата, а да ги приемат за вид, който притежава елементарната емоционална интелигентност (как иначе да създава общеставата наречени глутници) и спрат да ги изхвърлят, е тогава наистина може и да намалят до поносимия минимум (ако желаете може да уточните колко броя на кв.м. е поносим минимум Simple Smile).
 И нещо друго - как така на някой му пречат, а други (разбира се и аз) никога не са имали проблеми. Винаги съм се притеснявала от глутниците, когато съм и със кучето, с количката-никога. Но никога досега, повтарям-никога, кучето ми не е било нападано ( не пиша за облайване и подгонване, за мен това не е нападане, а отбрана). Притеснявала съм се, защото когато е на повод става много уверен и със заплашителен лай и ръмжене може да провокира нежелано действие.
 Както написах преди време, всички сме родители, как така за някой това се превръща в световен проблем, а други се притесняват за много по съществени неща?
 И защото темата е провокирана от онази трагедия, гледах родителите в предаване по bTV. Бащата разказа, че малко преди инцидента хванали някакво куче да гони техните кокошки и решили та го обесили. Не може да няма равновесие в тази Вселена. Повечето ще скочат, че живота на детето и кучето нямат сравнение, но нямат за вас, за "онзи горе" как ли е ? Майката разказа, че там където е била не е можела да чува дъщеря си, защото имало дограма. Като знае, че в селото има такъв проблем, как така оставя детето без надзор?
 Едно е сигурно, че няма случайни неща.

# 52
  • Мнения: 98
Дами и господа, когато твърдите, че обичате децата уточнявайте, че обичате само своите си. Нереалистично е да искате същото от непознати и случайно срещнати.  
Нещо не го разбрах. . . Искам просто толерантност, уважение, спазване на законите дето са само на хартия, място където да разходя детето си без да се озъртам за кучета и дали на пътя му няма лайна. Ако нещата бяха както в една бяла държава, сигурно и щях да имам куче. Всъщност кучкарите май повече ме дразните. защо никой не спазва закона - да си разхожда кучето на каишка, с намордник, на определените за целта места и да му събира лайната. Защо няма нито един санкциониран? Но иначе претенции... Ми макар и да не одобрявам реакцията, разбирам бабите. Защо кучето ти не е било на каишка? И не се ли замисляте, че наистина мъчите животните (в апартаменти в големите градове) и тормозите хората. Когато са ми се извинявали, винаги съм казвала, че няма нищо и съм си давала сметка, че човек има нужда от общуване с животни, че и на кучкарите не им е лесно в големия град. Но все пак децата са по-важни от кучетата и не е мястото за отглеждането им центъра на София (то и на децата явно не е. Я вземи се постави малко и от другата страна (и то в множество ситуации) да видим как ще разсъждаваш. Или въпреки обичта ти към детето ти нямаш напротив то да гази в акита, да се стряска от кучета или да бъде ухапано, защото и това го има. И въпросната кучкарка от парка 'за кучета' в Хилтън ме обвини, че не възпитавам децата си в любов към тях. Със съжаление трябва да призная, че въпреки усилията ми може и да е така. Явно е форма на самозажита.
klarisss, виждам, че си от Бургас и може би затова не схващаш сериозността на положението в София. При вас кучетата са по-малко, а безстопанствени почти няма (е, имате си улични котки, нашите отдавна кучетата ги изядоха)
СедеФка, мерси.

Повтарям целия ти пост, защото ми е трудно да се съсредоточа и да видя, къде да трия. Кучето ми беше пуснато, защото семица преди това бях изписана от отделение патологична бременност, но това не ми беше написано на челото, а изгарях от нетърпение да си размърдам з....а извън зоната на кухнята и тоалетната и да си спомня, какъв кеф са кучешките разходки. Искай, колко си и каквото си щеш, и аз искам градинки само за кучета, защото ми е писнало от истерии, но това е някакъв недостижим лукс. И последно, сърбят ме ръцете да ви пожелая, да ви се случат нещата, за които проявихте разбиране. 

# 53
  • София
  • Мнения: 7 242
Да, виждам, че ти е трудно и да се съсредоточиш, и да разбереш Tired
Не виждам какво общо има патологичната ти бременност и желанието да си размърдаш з.....а, с факта, че кучето ти не е било на каишка както повелява закона. като си взимаш животно поемаш отговорност за него и е редно да знаеш какви са правата и задълженията ти. нямам нищо, ама нищо против кучкари, които си разхождат кучетата на каишка (айде, без наморник, въпреки, че в големия град и това е редно и по закон май задължително), събират им акетата и ги пускат свободно на места, където не пречат на никой. Прощавай, но града е преди всичко за хората. не си ми никаква, за да се жертвам с цел любовта ти към природата да е удовлетворена. И аз искам и къща с двор и куче, ама няма. Куче, защотото нито искам да мъча животината, нито искам да причинявам на другите, това, което на мен ми е неприятно.
относно проблемите с кучетата и аз (с изключение на настъпаните лайна, щото много ходя по паркове) нямам. Докато бачках пък хич - почти не ги виждах. Обаче децата ми имат, леля ми с кучешката тения също... На всеки може да му дойде до главата. Радвай се, че не ти е и си се притеснявай за "по съществените" неща. И гледай кучето ти да не се завира в личното ми пространство, защото не то, а ти си отговорна и ти ще си го отнесеш  Wink
И последно, сърбят ме ръцете да ви пожелая, да ви се случат нещата, за които проявихте разбиране. 

 Може да си пуснеш отделна тема за бабите. Тук говорим за кучета. Както казах не оправдавам. Но разбирам  - предизвиквала съм ги и с по-малко, явно на повечето им е от възрастта. тебе обаче не те разбирам защо поне до парка или подходящото за разходка мяст не си заведеш кучето на повод. И мен ме засърбяват ръцете да ти пожелая част от нещатат за които пък ти не прояви разбиране... Но мисля не е това начина.

Последна редакция: ср, 28 окт 2009, 01:19 от Лекси

# 54
  • Мнения: 804

Кlarisss, възмутена си как родителите са пуснали детето си само на улицата, а ти самата след престой в патологична бременност отиваш да си разхождаш кучето. Ами ако помияри или друго домашно куче ви бяха нападнали, а ако кучето те беше дръпнало ... - ти рискуваш по глупав начин, а се сърдиш че хората не държат децата си затворени вкъщи  newsm78 А и какво ти пречи да се поразходиш без да досаждаш с кучето си на другите хора. Имам ротвайлер но ми е ужасноо неприятно когато пуснато куче дойде да души детето ми. Обичам си кучето, но не досаждам с него на другите и не искам нокой да ми досажда с неговото.

А щом искаш кучеки градинки попитай колко от познатите ти собственици на кучета са ги регистрирали и им плащат данък.

# 55
  • Мнения: 950
 Майката разказа, че там където е била не е можела да чува дъщеря си, защото имало дограма. Като знае, че в селото има такъв проблем, как така оставя детето без надзор?
 Едно е сигурно, че няма случайни неща.
А стопанката на кучетата , къде я слагаш в цялата история ,тя не е ли отговорна за това че ги е  оставила без надзор ?
А доколкото знам от излъченото по телевизията ,майката с детето са били на гости там и няма откъде да знае !
madchen ме подсети ,ти klarisss плащаш ли данък за кучето си ,имунизации правиш ли ?

# 56
  • София
  • Мнения: 7 242
madchen, радвам се, че има и такива собственици на кучета! Ако всички бяха като теб, нямаше да има проблем за никой - включително вярвам нямаше и да има бездомни глудници. За съжаленив малко са тези, които разсъждават така, а законът (под формата на санкции), който би трябвало да наложи правилата на тези, които сами не си дават сметката защо трябва да ги спазват, хич го няма...

# 57
  • Мнения: 1 749
Проблемите са много.И всичко опира до хората.Кучетата не са се появили на улицата от нищото.

# 58
  • Мнения: 911
Ако разни самозванци престанат просто да използват кучетата, а да ги приемат за вид, който притежава елементарната емоционална интелигентност (как иначе да създава общеставата наречени глутници) и....

В тези два реда, бъкат ли бъкат бисер след бисер... надминават във всяко едно отношение студентските и ученически "творения", за които така често се говори.
Няма по-страшно нещо от непростимото и пълно невежество, солидно подплатено от високо самочувствие и самомнителност.

Потрес, пълен потрес!!!
 
Извинете ме, момичета, за оспамянето, но бях втрещена от терминологичните буламачи на съфорумката.

# 59
  • Мнения: 48 124
Съфорумката много обича такива теми, и според мен заслужава пълен игнор на мненията си, защото нито предлага начин за решаване на проблема, нито вижда проблем
Това че тя лично не е хапана, според нея означава че проблем не съществува и че останалите (злобни) хора си го измислят

Общи условия

Активация на акаунт