Как да защитим децата си от кучетата?

  • 31 918
  • 617
  •   1
Отговори
Нека започна с уточнение на заглавието: Как да защитим децата си от кучетата?

Аз лично не мога да си намеря място след последната новина за убитото 5 годишно дете от кучета, за детето с ПРЕХАПАНОТО ГЪРЛО от глутница помияри.

Що за хора сме, за да търпим кучета да изяждат децата ни излезли на улицата да си играят???
Или трябва да затворим децата си, за да могат помиярите да властват по улиците???

Ако допреди време кучетата ни изяждаха, сега вече взеха и да убиват децата ни!!!
И защо това е само поредната новина казана ей-така набързо в новините???
Какво следва от това безумие????

Гледахте ли едно от предаванията на Карбовски за изядената баба?
Изядената баба от кучета, която сега е без крака...

И да не сте го гледали, горният ред обобщава цялото предаване, което мен лично ме остави без коментар.
Без коментар за държавата, в която има повече организации защитаващи изяждащите бабите и децата ни кучета отколкото такива защитаващи хората ядящи кучета. Между впрочем да сте чули за куче ухапано от човек????

А сега нека започна с английския закон за уреждане положението на кучетата, който започва с думите, че здравето на човека и най-вече на децата стои над всичко и в частност над кучетата. Според този закон всяко куче е опасно щом някой го е помислил за такова и като следствие кучето може да бъде иззето от стопанина и затворено в приют докато не бъдат проверени всички негови имунизационни картони.
Според същия този закон най-лекото наказание за стопнин чието куче е ухапало човек е солидна глоба (хиляди паунда), условна присъда и обществено полезен труд, а най-тежкото (в случаи когато е нахапано ДЕТЕ) е дори и престой от минимум 2 до 5 години в затвор!!! А в нашата действителност нито ще приспят кучетата, нито ще накажат тяхната "стопанка".

Според същия този закон всеки домашен любимец трябва да е регистриран, като при проверка от кучешкия инспектор (О, да! Има и такъв!) да се показват регистрационна карта и имунизационен картон. Ако е пропусната някоя имунизация, кучето се отнема в приют и не се връща на стопанина докато той не плати глоба и пропусната имунизация.
Според същия този закон домашните кучета не могат да излизат навън без каишка и намордник.
Да не говорим, че има специални паркове за разхождане само на кучета, а на всичкото отгоре има и търсачка в интернет, в която можете да откриете такъв парк най-близо до Вашия адрес!!!
Всичко някак си е уредено В ЗАЩИТА НА ЧОВЕКА И НАЙ-ВЕЧЕ ДЕЦАТА.
Според същия този закон са изброени и забранените породи за отглеждане в домашни условия сред които: питбул, вълча порода, ротвайлер, и редица други зли създания отглеждани на воля от безхаберни за детето на съседа си високомерни и безчувствени хора.

И да се върнем отново в България:

Нека да започнем от домашните любимци, защото те си имат собственици, които би трябвало да разсъждават не само за това дали на "маминка" му е добре, но и за това как "маминка" може:
- да налети най-безпричинно да хапе съвсем случаен минувач на улицата. Тук малките екземпляри могат да бъдат удържани (въобще ако са на каишка), но за по-големите е абсурдно....
- да се из...а в пясъчника в междублоковото пространство където си играят нашите деца
- да п...е по тротоари, дървета и пак в тревата на междублоковото пространство където отново нашите деца ритат топка, хвърлят се на тревата, за да спасят някой удар, съвсем непринудено някое дете ще си потърка и очите... Традегия!!!
- да извършат горните две дейности в асансьора или във входа

Ето защо "маминка" трябва:
- да бъде държана на каишка
- да излиза с намордник
- да бъде редовно обезпаразитявана и ваксинирана
- и последното е само в сферата на научната фантастика - стопаните да почистват след "маминка", за да не ми се налага сутрин като ходя на работа да играя на "прескочи аки-то" по тротоарите и за да не се чудя къде да заведа детето ми да играе, за да не настъпи нещо или да покара колело без да бъде нападнато от кучета.

Горните дейности не могат ли да бъдат регламентирани по някакъв начин и къде са тук "хуманитарните организации" - тези защитаващи здравето и сигурността на човека, които с аргументи да излязат срещу "кучешките организации"? Нима в нашата държава се държи повече на кучетата отколкото на хората????

Разбира се, всичко опира до съвестта на отделния човек, но изглежда българина е най-безсъвестното същество защото досега не съм видяла НИТО ВЕДНЪЖ за моите 29 години куче извеждано на каишка, с намордник и някой да почитсва след него.
Ужасяващо като се има предвид долната статия:
http://radamir-bg.com/frt2.html#c
Ужасавящо като се имат предвид следните заглавия:
http://news.ibox.bg/news/id_1570351155
http://bulgaria.actualno.com/news_151225.html
http://www.zoomania.org/kucheta/Nahapani/Bolnicite- -otnovo-otbe … i-ot-kucheta.html
http://www.zoomania.org/Vsichko-ostanalo/Bezdomni-- jivotni/30-u … lagoevgr- ad.html
http://www.novinar.net/?act=news&act1=det&stat=cen- ter& … ater=MTUwMDsxMQ==
http://web.pozvanete.bg/news.php?id=46143
http://web.pozvanete.bg/news.php?id=46143

Мога да Ви изкарам още безрой такива новини......
Но мога да Ви кажа със сигурност, че НЕ ИСКАМ МОЕТО ДЕТЕ ДА ВЛЕЗЕ В ТАКАВА НОВИНА!!!

И също така със сигурност мога да кажа, че за момента изглежда НИКОЙ НЕ ВЗИМА МЕРКИ СРЕЩУ ТОВА НАШИТЕ ДЕЦА ДА НЕ ВЛИЗАТ В ТАКИВА НОВИНИ.

И сега следва един от въпросите, които най-много мразя: "И СЕГА КАКВО ДА ПРАВИМ?"

Освен да пишем възмутени, да плюем кръв и да пикаем газ, някой да има някакво конструктивно предложение?

Последна редакция: чт, 22 окт 2009, 09:44 от .Ели.

# 1
  • Мнения: 458
когато преди 2 години пуснах дискусия, как във Варна в Морската градина се разкарват глутница безпризорни кучето (надлежно маркирани) и нападат хората - в частност семейството ми и сина ми получи уплах.
Как на следващата година ситуацията бе същата, как си купих газов пистолет и т.н.
та съфорумките ме нападнаха с доста обидни думи - видите ли ако не закачиш куче, той няма да те нападне.

та по твоята тема, аз намерих начин да се пазя от кучетата - просто си купих оръжие и стрелям на месо срещу всяко куче, което се доближи на 3-4 метра от сина ми и мен.

в България си има закони , има си и глоби, но никой не ги спазва.

карах се скоро с едни комшия, който си водеше на разходка огромното си куче без повод. Отговора му бе - ами то кротко, не хапе..

тъй че не знам как да се обясни на хората, които искат да отглеждат домашни любимци, че трябва да си спазват законите, наредбите и правилниците .

# 2
  • Мнения: 3 663
не обичам никак кучета, а от уличните категорично ме е страх и заобикалям отдалеч
не търси проблем със закона, а по-скоро със спазването и изпълнението
заради разните директиви на ЕС за правата и благото да животните бяха пуснали (не знам дали още са) в пловдив всички кучета от приюта, защото клетките им не отговаряли на минималнте изисквания и трябва ремонт
сигурно децата в домовете живеят в по-малка квадратура и т.н. други критерии, но не, трябваше да се оправи приюта
мен ако питат, улични кучета не трябва има
ако начина е да ги приспиват, нека ги приспиват, не ме интересуват правата на кучетата

отделна тема са кучестопаните
могат да казват на кучетата си "маменце" (и какви ли не други щуротии съм чувала), но не могат да им съберат стомашносъдържимото в торбичка от двора на детската градина
могат да им купят храна и шампоан за не знам какви суми, но не могат да забележат ограденото пространство в парка за разходка на кучета и ще ги пуснат при децата
много абсурдни ситуации съм виждала, а за съжаление хубави примери мога да дам едници...

# 3
  • София
  • Мнения: 3 064
"- да извършат горните две дейности в асансьора или във входа "

Това е присъщо повече на хуманоидите. Не съм виждала куче да пикае в асансьора или входа.

Иначе, принципно си права.

Аз обаче мога да кажа, че събирането на кучешките лайна вече въобще не е толкова екзотично действие. Повечето ми познати с кучета, включително и ние, го правят.
Също така, кучето ми е винаги на повод.
Намордник не му слагам, но не го и водя по парковете, където играят деца.

# 4
  • Мнения: 1 473
Аз съм виждала куче да пикае в асансьора и във входа на блока, но за това е повече виновен стопанина, а не кучето.

Против уличните кучета съм, смятам, че мястото им е в кучкарници, под съответните грижи и надзор, ако няма пари за тяхното приспиване.
Убедена съм обаче, че проблема с уличните кучета никога няма да се реши в милата ни родина, защото някой има сериозен интерес от това да има кучета и те да върлуват по улиците на всеки бг. град.

В София почти не слизам от кола и не се разхождам по улиците, точно защото изпитвам страх от уличните кучета.

# 5
  • Мнения: 4 555
Цитат
А в нашата действителност нито ще приспят кучетата, нито ще накажат тяхната "стопанка".
Ето в това е проблемът. Стопанката трябва да лежи в затвора задължително. На всяка цена. Да имаш куче, което може да убие човек и да го рахождаш свободно по улицата е все едно да имаш пушка и да стреляш с нея напосоки. Престъпление.
Искрено се надявам този случай да доведе до промяна в закона, има крещяща нужда от такава.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 047
Положението с кучетата наистина е критично в София: интересите са огрмни, за да не се решава умишлено проблема толкова време (става дума за мноого пари). Но има и друго: самите хора си го правят! Има хиляди изперкали индивиди, за които кучетата са по- мили от деца  #2gunfire! Хранят си ги, ама не си ги прибират по къщте , нито ги обезпаразитяват, ама ако ритнеш някое, което те лае или ти налита те кълнат  Twisted Evil Докато самите хора не престанат да изхранват стотици улични кучета и не проумеят, че това не е начина да проявяваш милосърдие към животните, никога и никой няма да ни помогне  за съжаление ...

# 7
  • Мнения: 9 814
"- да извършат горните две дейности в асансьора или във входа "

Това е присъщо повече на хуманоидите. Не съм виждала куче да пикае в асансьора или входа.



На ЛС ли да ти дам адреса си да ми дойдеш на гости да видиш как кучета пикаят и серат в асансьора и във входа.
А онзи ден се едно от емнайсетте четериноги от входа ни се изпика на гумата на коликата.

# 8
  • Мнения: 991
Навсякъде има изперкали по кучетата индивиди. Но ако държавата наложи строги правила и следи за спазването им, къде ще ходят...

Аз също мисля, че е крайно време да се направи нещо по въпроса. Ако се окаже достатъчно силен натиск няма как да не се размърдат. Как да го окажем? Подписки? Демонстрации? Писма? Нали сега ще има избори за кмет на София? Може да се повдигне въпроса пред кандидатите. Настоятелно.

Мисля, че има още един въпрос, който е много наболял и това е беззаконието и безредието по пътищата.

# 9
  • Мнения: 9 814
Homesick, работата ми е такава, че доста добре познавам дейността на СО, свързана с проблема бездомни кучета.
Проблемът не е в липсата на желание на кметовете от първия демократичен до Б.Б да се разреши проблема с бездомните кучета, а това, че се засягат интереси и то парични на много организации, които получават пари от ЕС по различни програми.
А иначе проблемът може да се реши за кратко време, но разни екологични, кучезащитнически организации и от Брюксел  ще ни изядат с парцалите.

# 10
  • Мнения: 991
Homesick, работата ми е такава, че доста добре познавам дейността на СО, свързана с проблема бездомни кучета.
Проблемът не е в липсата на желание на кметовете от първия демократичен до Б.Б да се разреши проблема с бездомните кучета, а това, че се засягат интереси и то парични на много организации, които получават пари от ЕС по различни програми.
А иначе проблемът може да се реши за кратко време, но разни екологични, кучезащитнически организации и от Брюксел  ще ни изядат с парцалите.
Не може да няма начин да се разрешат нещата. Щом си по-наясно с проблема, можеш ли да дадеш координати на тези организации? Да им изпратим няколко снимки и репортажи с нахапани и наядени хора. Това не е първият случай на загинало дете, нахапано от кучета. Да питаме какви са техните предложения за справяне с проблема.

Между другото уличните кучета са само част от него. Споменах в друга тема, че в квартала, в който живеят родителите ми има много дворни кучета и стопаните им вместо да се хабят да ги разходжат, ги пускат да тичат на свобода из квартала. Те се бият и лаят едно друго и особено ако се окажеш насред такава куча свада, не се знае какво може да ти се случи. Аз лично бях ухапана от такова куче миналата зима (носех дъщеря ми, която тогава беше на 8 месеца в кенгуру). Какви са санкциите за такива стопани, които със своята немарливост застрашават здравето и живота на околните? Какви са санкциите са хора, които оставят изпраженията на любимците си по асансьорите, детските площадки, праковете и улиците?

# 11
  • Мнения: 9 814
Всички са наясно с проблема- и общината и организациите. Нахапаните хора в повечето случаи търсят правата си в съда, и Общината в лицето на Екоравновесие изплаща обезщетение от най-често 2000 лв. На който му се занимава търси и медиите.
Така че, и снимки да изпраме ефектът е нулев. В случая става въпрос за пари и то много пари.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 047
Организации да искате...... На никоя за никого не й пука : само се имитира дейност и най-вече се говори и се промиват мозъци - всичко е единствено и само с цел генериране и печалба на мнооооого ПАРИ. Дори и някоя някъде да е помогнала за нещо, то е за да се залъгва населението и да се печели повече  Money

# 13
  • Мнения: 991
Ами тогава всеки да оцелява както може, да грабваме по един пищов и така... Или да организираме ударни дружинки.

Аз за следващото ми гостуване в БГ ще се постарая да си купя средство за защита. Електрошоково устройство или нещо такова.

# 14
  • Мнения: 1 473
Е много ми е интересно, като става дума за толкова много пари, защо в Брюксел, Люксембург или в кой да е град на Германия например, няма улични кучета? Толкова тъпи да са европейците, че никой да не се сети да печели от бездомни кучета... не ми се вярва...

И като е толкова ясно, защо никой не напише на тези дето дават парите в Брюксел, че в БГ има злоупотреба и кучетата застрашават живота и здравето на хората и да не дават пари за кучета-убийци, а да намерят други форми за подпомагането на тези нещастни животни.
Или на никой не му пука и всеки се надява, че него куче няма да го ухапе....

На мен ми се струва, че проблема с уличните кучета пак опира до безхаберието и крадливия манталитет на някой общински служители, които предпочитат да се правят, че правят нещо по въпроса, особено когато става дума за избори на нов кмет.
Много е лесно да се каже, то има интереси и много пари и нищо не може да се направи...
Когато куче изяде детето на Б.Б. или на някой друг играч в „голямата политика“, тогава ще се намери начин кучешкият проблем да се реши. До тогава, всеки да се спасява по единично...

Общи условия

Активация на акаунт