Ние и зоната - има ли желаещи?

  • 89 643
  • 767
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2
уффф,и за мен и не знам някога ще успея ли,ама нищо,ще се борим до край box  261uu

# 736
  • Мнения: 2
Здравейте отново Simple Smile
Да попитам по-опитните за съвет. Според изчисленията дневната ми нужда от протеини е 81 г. и малко отгоре.  Това според вас за 11 или 12 блока дневно е ? Много се чудя, а и при изчисляването на протеиновите нужди не се отчита това, че все още кърмя.

# 737
  • Варна
  • Мнения: 89
12 блока са. Мисля че това е достатъчно храна, но ако не ти стига добавяш един блок заради кърменето и следиш реакцията на организма. В Овладяване на зоната имаше обърнато внимание на бременните, но дали се споменава за кърмещи не помня.

# 738
  • Мнения: 2
Дам, благодаря ти, Белла  Hug
Ще опитам с 12, пък ще видим резултаите Simple Smile

# 739
  • Мнения: 0
[q Фирмата която ги произвежда е Валбе  С....и още нещо имаше. Намерих един техен мейл  в нета, оказа се че не е актуален.
[/quote]

belladonna,
valbes@botevgrad.com  - този е актуален

# 740
  • Варна
  • Мнения: 89
werty, много, много ти благодаря!

# 741
  • Мнения: 50
Незнам дали ми блазе  Simple Smile. Килограмите ги достигнах, ама сега малко ми е трудно, да си намеря златната среда. Или съм гладна след 2 часа или пък ми се доспива яко. Вчера хапнах 100 грама ябълка отгоре, като допълнителен БВ и направо заспах  Thinking.
Иначе се опитвам да ям вече всичко, но в грамажите на Зоната, пък да видиме какво ще става Simple Smile.


Закуска: кисле млкяко 440 гр. + фастъци= 2 блока
Обяд: 90 гр. пуешка шунка, 100 гр. бобена салата, 1 филийка хляб, 5 маслинки, 12 кашута= 3 блока

Тази нощ съм спала 3 часа и сутринта си станах като, че ли съм си спала цяла нощ  Mr. Green........е сега вече почвам да блокирам, ама нормално  :mrgreen.
Отивам да спя и после ще дописвам  Simple Smile

# 742
  • Мнения: 2
Хубавото е,че имаш желание пак да си в Зоната ,защото повечето се отказват. А за бобената салата какви количества използваш ,може и да е говорено,ама ... Embarassed Айде поспи си,пък после ще кажеш   Grinning

# 743
  • Мнения: 10
здравейте и от мен Simple Smile

Как може да сте гладни с 11 блока на ден?????????? та все пак сте жени!!!!!!!!!

аз съм мъж и ям по 11 блока и не чувствам никакъв глад, дори напротив вечер ми е трудно да си изям салатата наведнъж и трябва да си правя почивки. много странно ми звучи????????

НЯКОЙ по нагоре писа че всички диети били свързвани с гладуване, е зоната не е. тук можеш да си хапваш всичко без ограничения и лишения. толкова е просто и здравословно, онзи ден бях на ресторант и едно момиче яде само ягоди-1 купичка, че тя разправа че според нейната диета днес била само на плодове и нямала право да яде нищо друго, е момичето и капеха лигите 3 часа, като гледа всички как пият и ядат (упорита излезе все пак). а аз си хапнах 1 пил. пържолка с 1 шопска, че и малко десерт си поръчах Wink, но изядох 1/2, и пак продължавам да слабея. Joy. така че не ми казвайте че с тази диета се стой гладен и има ограничения. та споменах и аз за зоната, тя не беше и чувала, но обеща да я погледне в нета, но промърми тихичко:
- аз си харесвам моята диета и няма да я сменям.
аз и отвърнах също тихичко:
-твоя си работа #2gunfire

с риск да ме псувате че много дълъг ми стана................. коментара Joy, ще си напиша и менюто:

закуска- 3 блока
-60 гр. пуш.пуешко
-30 гр. извара
-200гр. круша
-8 маслинки

обяд: 4-5 блока
-пуйка печена на фурна и пълнена с ориз
признавам си не съм теглил месото и ориза нодолугоре на око си нагласих порцията и си хапнах добре, като не смятам че съм надвишил 5 блока
-20  фъстъка

вечер: 4 блока
-2 шишчета (св) по 75 гр=150гр
-салата маруля+домати +краставици
-маслинки-8 бр.+ олио в салатата+ 10 фъстъка
-и десерт имах 2 парчета кекс, е то не беше точно кекс ами шоколадова плитка се води с кокос, кафява е на цвят.

п.с малко прекалих тази вечер с мазнините и въглехидрата, но укрелен от добрия резултат (днес се теглих междинно), та отслабнал съм с още 400 гр, от понеделник до днес, че за това може би прекалих, вярвам обаче че това няма да се окаже фатално Thinking

# 744
  • Варна
  • Мнения: 89
Орбит, какво като сме жени, нали сме еманцапирани, ядем и работим наравно с мъжете Mr. Green Това си е гастрономическа дискриминация по полов признак Joy
Аз само мога да си мечтая за 11 блока де, иначе биха ми били достатъчни.
Менюто ми за вчера:
Закуска - чаша кисело мляко, 1 киви, кафе, 30 гр. сирене, 6 маслини -2 блока
Обяд 1 домат, 50 гр извара, 1 яйце 1/2 филийка хляб, 6 маслини -2 блока
след. закуска- 30 гр сирене една малка ябълка, 6 фъстъка.
Вечеря 130 гр риба, зелена салата, 1 портокал- 3 блока
късната закуска я пропуснах.
Днес
Закуска- 2 кивита 56 грама сирене 6 маслини 1 кафе - 2 блока
Обяд 300 грама домати 100 гр извара, 1/2 филийка хляб 6 маслини -2 блока
следобедна- 30 гр сирене, 1 ябълка 6 фъстъка.
За вечеря зеле на фурна с пилешко филе на скара- ще си сметна 3 блока

Последна редакция: пт, 21 май 2010, 12:31 от _belladonna_

# 745
  • Мнения: 2
Вижте какво намерих в един сайт:

Fruits
# The Zone diet allows two servings of fruit per day for men, and one serving daily for women. Zone-approved fruits include blueberries, blackberries, strawberries, raspberries, boysenberries, oranges, mandarin oranges, kiwi, apples, cherries, lemons, peaches, apricots, limes, light fruit cocktail, tangerines, nectarines, pears, grapes, grapefruit and plums. If you choose applesauce as your fruit, consider 1/3 cup of applesauce to be a serving size.

Vegetables
# Under this diet plan, dieters can choose from many different vegetables and can enjoy unlimited amounts of them. Approved vegetables include zucchini, turnip greens, turnips, yellow squash, spaghetti squash, watercress, spinach, asparagus, bamboo shoots, bean sprouts, beans, broccoli, artichokes, alfalfa, brussel sprouts, collard greens, leeks, kale, iceberg or romaine lettuce, salsa, onions and radishes. You can also enjoy unlimited servings of Jalapeno peppers, green or red peppers, mushrooms, tomatoes, sauerkraut, celery, cauliflower, carrots and snow peas.

Dairy
# If you're following the Zone diet plan, you may have one serving of dairy per day. One serving of dairy is equivalent to 8 oz. of 2% milk, 4 oz. of cottage cheese, 1 oz. of low-fat cheese, 6 oz. of natural yogurt or 6 oz. of Greek yogurt.

Legumes
# Legumes are a low-fat source of protein. You're encouraged to eat up to ¼ cup of legumes at one meal per day. Legumes include kidney beans, black beans, lentils, chickpeas and hummus.

Other
# The Zone diet encourages healthy, moderate amounts of condiments. Allowed condiments include one tbsp of mustard, one tbsp of natural peanut butter (or almond or cashew butter), two tsp olive oil, two tbsp guacamole, ½ tbsp butter and one tbsp light cream cheese. The Zone diet restricts alcoholic beverages to two per week. This diet plan also encourages the consumption of water every day (as opposed to soda or coffee).

За мен лично е нещо полезно и ще го имам впредвид,защото така представено в книгата го нямаше.

# 746
  • Варна
  • Мнения: 89
Ето какъв превод даде гугъл на това.
Плодове
# Диетата зона позволява две порции плодове дневно за мъжете и една обслужваща дневно за жените. Зона одобрени плодове включва боровинки, къпини, ягоди, малини, boysenberries, портокали, мандарини портокали, киви, ябълки, череши, лимони, праскови, кайсии, вар, лек плодов коктейл, мандарини, нектарини, круши, грозде, грейпфрут и сливи. Ако решите глупости като си плодове, помислете за 1 / 3 чаша от ябълково пюре да бъде обслужващи размер.

Зеленчуци
# В рамките на тази диета план, dieters да избирате между много различни зеленчуци и да се наслаждавате на неограничени количества от тях. Одобрени зеленчуци включва тиквички, Зелените ряпа, ряпа, жълти тикви, спагети скуош, крес, спанак, аспержи, бамбук издънки, бобови кълнове, боб, броколи, артишок, люцерна, Brussel зеле, Колар Зелените, праз, зеле, маруля айсберг и "Ромен , салса, лук и репички. Можете също така да разполагат с неограничено порции чушки Jalapeno, зелени или червени чушки, гъби, домати, зеле, целина, карфиол, моркови и сняг грах.

Млечни
# Ако сте след диета Зона план, може да имате едно сервиране на млечни продукти на ден. Една сервирането на млечни продукти се равнява на 8 унция. от 2% мляко, 4 унция. на извара, 1 унция. на ниско съдържание на мазнини сирене, 6 унция. на кисело мляко или 6 унция. на гръцки кисело мляко.

Варива
# Варивата са с ниско съдържание на мазнини източник на протеин. Също така се препоръчва да се яде до ¼ чаша бобови растения в едно хранене на ден. Варива включва боб, черен боб, леща, нахут и хумус.

Друг
# Диетата Зона насърчава здрави, умерено количество подправки. Разрешени подправки включва една супена лъжица от горчица, една супена лъжица от природни фъстъчено масло (или бадеми или кашу масло), две ч.л. зехтин, две супени лъжици гуакамоле, ½ супена лъжица масло и една супена лъжица лек крем сирене. Диетата Зона ограничава алкохолни напитки до два на седмица. Тази диета план също така насърчава консумацията на вода всеки ден (за разлика от сода или кафе).

# 747
  • Мнения: 2
Така е.Не всеки е длъжен да знае английски.Но реших да оставя текста в оригинална форма,за да няма неточности в превода.И все пак ако трябва, ще преведа написаното  Hug

# 748
  • Мнения: 2
хахах По - добре не си превеждайте с Google  Laughing

# 749
  • Варна
  • Мнения: 89
Поне да знам за какво става въпрос Grinning

Общи условия

Активация на акаунт