Как излекувахме зъбите на детето без зъболекар и лекарства

  • 79 190
  • 523
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 161
Людмил, тъй като от предни теми зная как храните детето, ми е малко странно, че не сте направил никаква връзка между липсата на някакви вещества и потъмняването. Изобщо ли не ви мина през ума, че на по-големия процент от децата това не възниква като проблем - като гледам, оцветяването е на всички зъби и очевидно прилича на проблем с емайла - и че вероятно е свързано с начина на хранене на детето?

Смятам, че човек има право да избира как да живее, затова избягвам да коментирам поведението на семейството ви, но просто в случая някак ми се струва очевидно. Откъде детето си набавя минералите и елементите, нужни за правилния растеж на зъбите? Питам, понеже оцветяването често се причинява от някаква липса или просто от лошата устна хигиена (а при детенцето явно липсва такава. Това с ябълката не се счита обикновено за достатъчно, защото тя самата съдържа захар.)
Не знам как може да се поддържа устна хигиена на 20 месечно детенце. В случая проблема беше по-скоро с храненето на майка му, защото (както се вижда на снимка 3) той си доставяше нужните вещества с кърмата.

Тогава още не бях чел книгата на Уестън Прайс за връзката между минералите и кариеса. И ние като другите първоначално повярвахме, че оцветяването е от храна, а после като се появиха петна започнахме лечение с кълнове, козе сирене и омега комплекс.
За щастие.
Защото щеше да се повтори същото както с мен, когато бях на неговата възраст - зъбите ми почерняха, но зъболекаря казал, че това са млечни зъби и няма страшно. Уви, постоянните също скоро се развалиха...

Последна редакция: нд, 25 окт 2009, 20:32 от Людмил

# 46
  • Мнения: 3 146
Не знам как може да се поддържа устна хигиена на 20 месечно детенце. В случая проблема беше по-скоро с храненето на майка му, защото (както се вижда на снимка 3) той си доставяше нужните вещества с кърмата.

 Shocked

Ами с четка за зъби и паста.

Иначе, явно проблемът е наследствен. Радвам се, че сте го решили.

# 47
  • Мнения: 1 161
Не знам как може да се поддържа устна хигиена на 20 месечно детенце. В случая проблема беше по-скоро с храненето на майка му, защото (както се вижда на снимка 3) той си доставяше нужните вещества с кърмата.

 Shocked

Ами с четка за зъби и паста.
И все пак не ми излизат от ума снимки като тези в книгата на Уестън Прайс - деца от цял свят, с ослепителни усмивки, невиждали четка за зъби... И не като изключение, а като норма... 0.6-0.8% кариес сред тези общности, как ви звучи?

Последна редакция: нд, 25 окт 2009, 21:01 от Людмил

# 48
  • Мнения: 5 602
... деца с ослепителни усмивки, невиждали четка за зъби...
A също невиждали зрънчо,шоколад и захарни изделия Wink
Имахме колега от Етиопия-Гебейхо се казваше,Били ще се сети  Hug Имаше страхотни зъби ( и усмивка).Разказваше,че баба му имала здрави зъби към онзи момент.Бил от някакво племе,почиствали си зъбите с четка от някаква пръчка.

За семената за посев-одма ме отказа,ще си купувам от здравословния магазин.От твоя линк ми наизскачаха разни предупреждения на антвирусната програма   Sad

Не разбрах Омега 3 само от лененото олио ли го набавяш.Семена даваш ли на детето?Бях чела,че съдържали цианиди,а и фитоестрогените не влияят ли?

# 49
  • Мнения: 1 161
... деца с ослепителни усмивки, невиждали четка за зъби...
A също невиждали зрънчо,шоколад и захарни изделия Wink
Имахме колега от Етиопия-Гебейхо се казваше,Били ще се сети  Hug Имаше страхотни зъби ( и усмивка).Разказваше,че баба му имала здрави зъби към онзи момент.Бил от някакво племе,почиствали си зъбите с четка от някаква пръчка.

За семената за посев-одма ме отказа,ще си купувам от здравословния магазин.От твоя линк ми наизскачаха разни предупреждения на антвирусната програма  Sad

Не разбрах Омега 3 само от лененото олио ли го набавяш.Семена даваш ли на детето?Бях чела,че съдържали цианиди,а и фитоестрогените не влияят ли?
За лененото семе - имаме една мелничка за овесени ядки с валци, с която ги смачква и после ги слагаме в салатата. Но предполагам става и с блендер/кафемелачка.
Омега 3 нормално го има в рибеното масло, по-специално в това от черен дроб от Моруна. Но Лененото се явява растителна алтернатива.
За клечките - аз да му имам зъбите, пък клечка ще намерим  Laughing
Но така е - Гебейхо е жив пример какво е нормално да бъдат хората - със здрави зъби до последния си дъх на тази Земя!

Последна редакция: нд, 25 окт 2009, 21:23 от Людмил

# 50
  • Мнения: 5 602
Става,с кафемелачката идеално  Peace

# 51
# 52
  • Мнения: 24 467
С чипс и шоколади трябва задължително да си назначат и училищен зъболекар. Защо, иначе, ще ми тръскат на мен отговорността по тяхната безотговорност?
Директорите изобщо не спазват наредбата. Лично аз съм подала вече 3 сигнала до РИОКОЗ за газирани безалкохолни боклуци. Ако съм стриктна следва всеки ден да сигнализирам. Лошото е, че контролът липсва напълно и бюрократите от така посочената институция не проверяват и не предприемат мерки. Следващата стъпка, забраната за продажба на боклуци в близост до училища, /не/ знайно защо се бави също.

# 53
  • Мнения: 1 161
С чипс и шоколади трябва задължително да си назначат и училищен зъболекар. Защо, иначе, ще ми тръскат на мен отговорността по тяхната безотговорност?
Директорите изобщо не спазват наредбата. Лично аз съм подала вече 3 сигнала до РИОКОЗ за газирани безалкохолни боклуци. Ако съм стриктна следва всеки ден да сигнализирам. Лошото е, че контролът липсва напълно и бюрократите от така посочената институция не проверяват и не предприемат мерки. Следващата стъпка, забраната за продажба на боклуци в близост до училища, /не/ знайно защо се бави също.
А не е ли истината, че щом децата търсят газирани напитки, шоколад и чипс, положението е вече изпуснато? И защо никой не повдига въпроса ЗАЩО и КОЙ научи тези деца да се хранят с боклуци?

# 54
  • Мнения: 24 467
И да е изпуснато, в масовия случай, винаги може да се оправи. Стига родителят, директорът и контролните органи да са си на мястото.

# 55
  • Мнения: 3 146
А не е ли истината, че щом децата търсят газирани напитки, шоколад и чипс, положението е вече изпуснато? И защо никой не повдига въпроса ЗАЩО и КОЙ научи тези деца да се хранят с боклуци?

Не, не е това истината. Истината е, че въпросът е в умереността. Извинете, но никой няма да умре от едно парче шоколад веднъж в седмицата. Животът не бива да се превръща в аскеза, според мен, освен ако човек не си го избере. Друг е въпросът, че в лавките само боклуци продават и това трябва да се прекрати!!!

# 56
  • Мнения: 24 467
За парчето шоколад въпрос и не бих повдигнала. Проблемът си беше и остава именно в това "че в лавките само боклуци продават и това трябва да се прекрати!!!", което, лично мен ме плаши.
Така разбирам и Людмил- "Защо и кой научи децата да се хранят", а не просто да опитват. Лично за мен фактът, че боклукът днес е основна храна за нас и за децата ни, е съществен проблем.

# 57
  • Мнения: 19 325
Много интересна тема. Аз покълвам редовно слънчоглед и люцерна. Имам въпрос към Людмил. Слънчогледът на поници ли трябва да се прави или само кълнове е достатъчно?

Моята щерка, въпреки личния пример, отделя всякакви тревички от салатата. Скривам кълновете като ги пасирам в кисело мляко или понякога в каша.
С миенето на зъбите й не сме много напред Embarassed Засега са много белички и без кариеси, но може и ген да е, защото аз имам здрави зъби.

А тази преса за олио е чудесна идея, само че ми трябва голяма кухня да подредя цялата машинария, която имаме.

# 58
  • Мнения: 3 929
За лененото семе - имаме една мелничка за овесени ядки с валци, с която ги смачква и после ги слагаме в салатата. Но предполагам става и с блендер/кафемелачка.
Омега 3 нормално го има в рибеното масло, по-специално в това от черен дроб от Моруна. Но Лененото се явява растителна алтернатива.
За клечките - аз да му имам зъбите, пък клечка ще намерим  Laughing
Но така е - Гебейхо е жив пример какво е нормално да бъдат хората - със здрави зъби до последния си дъх на тази Земя!
Людмил, видях в една от големите вериги магазини ленено семе. А може ли да се консумира като семе? Задължително ли трябва да бъде смляно? А слънчогледът - само на кълнове ли да се консумира?

# 59
  • Мнения: 1 161
А не е ли истината, че щом децата търсят газирани напитки, шоколад и чипс, положението е вече изпуснато? И защо никой не повдига въпроса ЗАЩО и КОЙ научи тези деца да се хранят с боклуци?

Не, не е това истината. Истината е, че въпросът е в умереността. Извинете, но никой няма да умре от едно парче шоколад веднъж в седмицата. Животът не бива да се превръща в аскеза, според мен, освен ако човек не си го избере. Друг е въпросът, че в лавките само боклуци продават и това трябва да се прекрати!!!
Смяташ ли, че дете, веднъж привикнало към захарта ще се задоволи само с парченце шоколад седмично?

Последна редакция: пн, 26 окт 2009, 20:17 от Людмил

Общи условия

Активация на акаунт