Как излекувахме зъбите на детето без зъболекар и лекарства

  • 79 188
  • 523
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 63
Реших да правя кълновете и да видим какъв ще е резултата. Само искам да попитам колко дни трябва да ги покълвам, за да получа желания оздравителен процес на зъбките? Людмил каква е твоята препоръка?
Ще си покълвам и спанак, че много ми липсва  Cry, а и за зимните дни мисля, че кълновете ще са чудесно решение за свежи салатки  Party Защо до сега не се бях сетила  ooooh!

# 511
  • Мнения: 1 161
Реших да правя кълновете и да видим какъв ще е резултата. Само искам да попитам колко дни трябва да ги покълвам, за да получа желания оздравителен процес на зъбките? Людмил каква е твоята препоръка?
Ще си покълвам и спанак, че много ми липсва  Cry, а и за зимните дни мисля, че кълновете ще са чудесно решение за свежи салатки  Party Защо до сега не се бях сетила  ooooh!
Здравей!
Ами поне седмица им трябва, ако са с машина. Между другото шейкъри с наноцедка, като този правят чудеса с кълновете -- можеш да изтискаш сок на практика от всичко, дори от покълнало жито. Може да сложиш и коприва във шейка, бадеми. Към това добави лъжичка ленено семе или масло от черен дроб на треска.

# 512
  • Мнения: 31
Здравейте,
моето детенце е на 5 год. и от една година има доста кариеси, а сега вече има и на предните зъбки. Много съм притеснена, това за предните зъбки наистина не съм го очаквала. Иначе зъбките му са много бели, седефени не е имал някакви кафяви петна и сега изведнъж кариес. Много моля да ми кажете, кълновете от люцерна колко големи трябва да станат, за да му ги давам да ги яде. И дали някой е пробвал вариант с жабурене със спиртен извлек от прополис, някъде бях чела че прополиса запълвал микроскопичните процепи в нарушения зъб и действал антибактериално. Но пък спирта не действа ли разрушително ? И също така, на коя фирма ползвате ленено олио? И рибеното масло на 'ескимо' дали е подходящо ?
Извинете за многото въпроси, изчетох темата набързо, но сякаш не можах да намеря отговор на тези въпроси.

# 513
  • Мнения: 1 161
Ето актуализирана тема за Самуил и възстановените зъби: http://forum.mikroferma.com/index.php?topic=1394.0
Какво да ви кажа - аз мисля, че тайната на регенерацията на зъбите му е, че той е свързан с природата - тича бос и гол на воля, диша чистия въздух, храни се с храна и вода от родното си място (родно в буквалния смисъл). И ние само допълнихме липсващите елементи.

# 514
  • Мнения: 55
здравейте и от мен Simple Smile и аз имам въпрос  Simple Smile ленено олио и рибно масло ли давате или може само едното ?

# 515
  • Мнения: 1 161
ами по това време, когато му оправяхме зъбите му давахме само ленено. Сега му даваме масло от черен дроб на треска на капсули.  feeding

# 516
  • Мнения: 55
Благодаря ти, но от аптеките ли го взимате и по- колко давате ? Прегледах темата защото и на малката зъбките са тръгнали да се развалят. Sad

# 517
  • Мнения: 1 161
Ами има го във вариант на Балчо (в Кауфланд), ние го взехме навремето от билкивата аптека на Емил Елмазов.

Между другото, ето най-актуалния вариант на темата за зъбите: http://forum.mikroferma.com/index.php?topic=1394.msg1459#msg1459

# 518
  • Мнения: 55
Ами има го във вариант на Балчо (в Кауфланд), ние го взехме навремето от билкивата аптека на Емил Елмазов.

Между другото, ето най-актуалния вариант на темата за зъбите: http://forum.mikroferma.com/index.php?topic=1394.msg1459#msg1459
 

  bouquet

# 519
  • Мнения: 468
Здравейте. Тъй като съм на вълна зъбни проблеми, ми стана интересна темата и се зачетох. Тя ме върна години назад когато се хранех здравословно. Тогава консумирах много ядки, мед, кисело мляко, зеленчуци и плодове (бях си разработила различни рецепти), имах и тогава още книжка за покълнали семена. Категрочно считам, че написаното има резон, може би при нас възрастните с доста по-бавен ефект за съжаление заради натрупаните отрови и тръгнали възпалителни процеси.

Смятам да се върна към този си начин на живот. Тогава не консумирах месо, но бях в прекрасно здраве. Родих здраво бебе, което е вече 15 годишен младеж. Второто дете обаче ми разказа играта с организма, отдавам го на това, че вече не се хранех по същия начин.

Пиша тук защото прочетох за африканските племена и "някаква пръчица". Тук препечатвам написана от мен и друга дама, превела от арабски информацията, публикация, която няма претенции да е медицински доказана от български медици, но поне ще разберете каква е пръчицата.

Ползите от „мисуак“ или с какво са почиствали зъбите си арабите



"Не се учудвайте ако видите някой арабин да дъвчи пръчица. Това е предшественичката на четката за зъби и се нарича мисуак.

Пръчките мисуак се взимат от дървото, наречено salvadora persica. Товае  дребно дърво, короната на което не надхвърля 30-40 см и виреее в топли и влажни местности като Йемен, Хижаз в Саудитска Арабия и в някои африкански държави.

Използването на мисуак от мюсюлманите е започнало преди около 1400 години, а четката за зъби се е появила преди около 200 години. Самият пророк Мохамед (с.а.с) е поръчал на мюсулманите да използват мисуак.

Пръчката мисуак е покрита с кора, като под нея има меки влакна, а когато те се напоят с вода, от тях се отделят гранули нишесте, салицилови кристали и киселини. Преди да се започне използването на пръчката, се обелва кората на разстояние 2 см и пръчката се потапя за няколко часа, след това с нея се разтъркват зъбите и венците. След няколко дена от пръчката се орязват 2 см и пак се накисва във вода.

Устата е входната врата към всички вътрешни органи  и ако устната кухина заболее, микробите преминават към респираторния апарат и стомашно-чревният тракт и могат да доведат до остри стомашни възпления, а от там и до язва. Ако бактериите попаднат в носният канал могат да доведат до възпаление на синусите, главоболие и лош дъх. Ако попаднат в кръвоносните съдове, могат да доведат до и до менингит.

Ползите от употребата на мисуак са много:

1. Убива бактериите, намиращи се в устата поради това, че съдържа веществото Alsingeran  и др.

2. Лекува кървенето на венците, понеже съдържа кръвосъсирващи   вещества и флуор.

3. Избелва зъбите заради съдържанието на  силикати.

4. Предпазва зъбите от кариес защото съдържа киселини, които покриват емайла.

5. Укрепва капилярите, подхранващи венците с кръв и кислород, като по този начи ги предпазва от възпаление.

6. Премахва лошия дъх, тъй като съдържа  ароматични вещества.

7. Не съдържа химикали.

8. Не уврежда околната среда.

Учени от университета в Минесота са направили мащабно проучване и сравнение на зъбите на афроамериканските мюсюлмани, ползващи мисуак и други американци, които не са използвали. Оповестеният резултат  бил, че зъбите и устата на ползващите са в много по-добро състояние от тези на останалите. Днес много хора се връщат към този природен метод за почистване на зъбите.

Ето и малко етикет при използването на мисуак:

1. Не го използвайте докато говорите с другите.

2. Не го използвайте докато работите или вървите по улицата:)

3. Пръчката мисуак трябва да се съхранява в чиста кутия, а не в джоб, за да не се замърси. Не трябва и да се излага на слънчева светлина."

# 520
  • Мнения: 1 274
amal, заповядай в темата за суровоядството, хем има нужда от подкрепа
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=741718.300

# 521
  • Мнения: X
имам такава пръчка
грам не забелязах от описаните резултати след месец употреба

# 522
  • Мнения: 1 274
W'A'S'P', мерси за изказването, че щях да се юрна да си търся такава пръчка.

# 523
  • Мнения: X
за нищо
добре, че темата изскочи на първа страница за да я видя

смятам, че при мен комбинацията НВХ и солената паста на Веледа имат значение за доброто зъбно здраве
ето това е пастата
http://www.amazon.com/Weleda-Salt-Toothpaste-2-5-Fluid-Ounce/dp/B00412XCDU


всяко лято имам все по-малко зъбен камък и все по-малка нужда от лазерна терапия
даже зъболекарката ми се учуди

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт