Книги за бременност и отглеждане на бебето

  • 45 480
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 39 784
Здравейте,бихте ли ми препоръчали каква книга да закупя,за отглеждане на бебето .
Слях темите. Можете да прочетете тази тема от началото.
Ето и някои други от форума

За д-р Спок
Цитат
Напоследък  около мен  много се говори за д-р Спок и неговите съвети за отглеждане  на детето.
Литература от автори - детски психолози?
Цитат
Някой може ли да ми препоръча заглавия на хубави книжки за развитието на хлапетата, написани от детски психолози?
Книгата " Рaзвивaй прaвилнo умa нa дeтeтo! Кaк? "-да споделя
Цитат
В момента чета "Рaзвивaй прaвилнo умa нa дeтeтo! Кaк? Книгата е страхотна, има невероятни идеи за всеки ден, много полезна информация. Искрено я препоръчвам.
хубава книга за бебета
Цитат
Някой може ли да ми препоръча книга за отглеждане на бебета,от която е доволен?
Препоръчайте ми книга за отглеждане на бебето
Цитат
Кажете ми добра книга за отглеждане на бебе.
Книга/и за новороденото
Цитат
поделете каква литература сте чели/ четете за новороденото. Малко ми е трудно да си избера книги понеже има доста и ми се иска да имам някакви впечатления от вас.
книга за новородено
Цитат
искам да попитам всички мами,които са ползвали книги при отглеждане на своите бебета.кои книги ще ми препоръчате?
търся книга за отглеждане на детето
Цитат
Търся да си изтегля някаква книга за отглеждане на детето,но не намирам нищо в интернет.Някой може ли да помогне
Kниги за бъдещи майки

# 46
  • гр. София
  • Мнения: 81
На д-р Спок и многобройните списания за бременни и деца на пазара.

# 47
  • Мнения: 3 066
Инам купища такива:
Какво да очкавмае когато очакваме бебе!
Какво да очакваме през първата година

Първата година на бебето
Да се погрижим за фертилността си преди забременяването
Планиране на бебе
Въпроси относно хранбенето на бременната
Нутриция преди,по време и след бремеността
Бързи отговори за бремеността
Моята бремненност-енциклопедия
Бебето в мен-ден по ден развитие и промяна
Как се възпитават момичета
Джина Форд-енциклопедия от 4 тома за отглеждане на щастливо и здраво бебе и дете
Д-Р спок-разбира се!
Всички списания от 3 години насам по тази тематика,правя си справочници и папки от интересните им статии подредени по тематика!
и много за които не се сещам в момента! Има много литература за това благословено време -бременност и отглеждане на бебето!Ако искате и авторите,ще ги напиша,че ме примързява да ги опиша сега!успех!

# 48
  • Мнения: 399
На д-р Спок и многобройните списания за бременни и деца на пазара.
и аз тези + Тайната на щастливите деца, но найстина трябва да слушаме децата те най- добре ще ни кажат какво е правилно във всеки момент.
Моля да ми кажете от каде да я поръчам - "Рaзвивaй прaвилнo умa нa дeтeтo! Кaк?

# 49
  • Мнения: 87
Аз съм много доволна от Дийпак Чопра- "Магическо начало, вълшебен живот". Доволна съм, че е обърнато внимание на почти всичко през бременността, също и на емоционалните състояния, в които изпада бременната. Различните проблеми, които могат да се появят, също. Предложени са по-рационални и народни методи за лечение. Има техники за медитации и визуализации, общо взето се води духовна книга.  smile3525

# 50
  • Мнения: 25 664
Спок не го ли отричат съвременните майки като остарял и демоде? Или отново е на мода?  Laughing

# 51
  • Мнения: 0
На мен лично много ми помогна

# 52
  • Мнения: 426
На мен лично много ми помогна
Ама преди колко години  newsm78

# 53
  • София
  • Мнения: 1 598
Остарял бил, друг път. Спок е страхотен.

# 54
  • Мнения: 212
Какво е СПОК?
Моля ви,не ме карайте да си сваля книгата,за да разбера. Обяснете на глупавото Rolling Eyes

# 55
  • София
  • Мнения: 1 508
Какво е СПОК?
Моля ви,не ме карайте да си сваля книгата,за да разбера. Обяснете на глупавото Rolling Eyes


Бенджамин Спок, американски педиатър от миналия век, автор на "Грижи за бебето и детето"- настолна книга на нашите майки и на много от нас. Независимо от многото съвременни теории за отглеждането на децата, които отричат Спок, за мен той остава най-големият авторитет в тази област.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 598
Аз за пръв път четох Спок на 12 години Grinning Още бях мноооого далеч от идеята за майчинство, но книгата е толкова забавна и с такова чувство за хумор е написана! И най-вече с огромна любов към децата. За мен наистина е най-големият авторитет. Даже за пръв път чувам, че бил "остарял" като методика.  newsm78

# 57
  • Мнения: 25 664
Даже за пръв път чувам, че бил "остарял" като методика.  newsm78


Не четеш в Нашите деца, затова не си чувала. Там други звезди са на мода.  Laughing

# 58
  • София
  • Мнения: 1 598
Даже за пръв път чувам, че бил "остарял" като методика.  newsm78


Не четеш в Нашите деца, затова не си чувала. Там други звезди са на мода.  Laughing

Не чета, вярно си е. Засега чета "Искам бебе"  Praynig При Нашите деца влизам понякога, колкото да се ужася, и изчезвам веднага  Mr. Green Още не съм майка, ама теорията за възпитателния бой я преживявам вече втора седмица...

# 59
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 245
Моят съветник-педиатър беше Лоранс Перну.

Общи условия

Активация на акаунт