Календари 2010

  • 67 858
  • 494
  •   1
Отговори
# 15
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Клои, в артскау е в зависимост от какъв код за намаление ще ползваш. Миналата година го поръчах на $7,99, сега има оферта за 8,99. Там фотошоп не ти е нужен, има си готови шаблони, просто вмъкваш твоите си снимки. Това, което съм показала е точно така правено.

# 16
  • София
  • Мнения: 224
Ето един от мен,но за сега е само идея.Дори не знам къде се отпечатват,но все някой ще каже.Аз ги правя с програма,но може и с фотошоп да се правят.Кой както може и на кой както му се отдава.Ако някой иска програма,ще я кача.

Последна редакция: пн, 05 окт 2009, 14:46 от Сузанка68

# 17
  • Мнения: 84
Здравейте
Хубава темичка сте си спретнали
За сега само се записвам,по-късно ще ви пусна линковето,които имам.И съм ползвала услугите на едните.

# 18
  • София
  • Мнения: 224
хайде някой който е вадил календари да си признае къде ги е давал да се правят.Аз сега пробвах един,но колажа не е за календар,но все пак като модел.Ако се направи за всеки месец с подходяща снимка и от горе се постави пружина или и аз не знам какво,но нямам идея къде има такава печатница.Миналата година някъде бях чела за печатница на Ст.гара(за София),но така и не я намерих.А във фотоателиета излиза доста скъпичко.

# 19
  • София
  • Мнения: 123
Здравейте момичета,за също съм решила да си направя календарите сама тази година.Ще пробвам с Photoskape,защото ФШ хич не го разбирам.Искам да са стенни,с четири листа за четирите сезона,но тъй като съм новак да ви питам-в какъв размер трябва  да ги правя и откъде да дръпна месеците?Досега рових в Гугъл,но никъде не ги откривам...

# 20
  • Мнения: 354
И аз ще правя на ФШ , миналата година разпечатих тук в Перник на едно място, но не съм доволна, ще чакам съвети къде да ги разпечатя и какъв трябва да  е файла.
Ето ми ги от миналата година
http://necifer.multiply.com/photos/album/83/Adobe_Photoshop#photo=13
http://necifer.multiply.com/photos/album/83/Adobe_Photoshop#photo=14
http://necifer.multiply.com/photos/album/83/Adobe_Photoshop##photo=33
http://necifer.multiply.com/photos/album/83/Adobe_Photoshop##photo=32

# 21
  • София
  • Мнения: 224
Аз имам един сайт на печатница,но е само за Варна и София.
http://616104.com/index.php?target=contact
Месеците си ги изтеглих от фотошопската група(дано не се разсърдят че ще ги кача тук)

Колкото до размера-А4,поне така ми казаха на мен.

# 22
  • Мнения: 319
Аз ги правя в размер 2550*3300  Peace използвам тези готови месеци,които Сузанка е показала.Ще е със спирала и кукичка за да се закача на стената.Вече съм се уговорила с момчето от едно копирно студио Peace Много скоро ще е готов и ще ви го покажа и като е разпечатан  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 123
Сиска,това 2250*3300 още в началото преди да започна всякакви дейности ли е?И като размер на календара какво значи,извинявам се предврително за невежеството,но нещо всичко ми е тъмна индия...

Календара го разделих на по 3 месеца,обаче ми излизат много мръчкави и бледи цифрите newsm78 Нещо не ми е както трябва,но не разбирам какво..

Иначе като за новобранка,вижде какво направих.



Според мен размера на това е като за настолен..А и при рязането на снимката,не можах да махна отстрани белия фон,за да се вижда хубаво рамката.

# 24
  • Мнения: 319
Руми още в самото начало оразмерявам фона на 2550*3300px и после си нареждам елементите Peace

Твоите елементи май са с много ниска резолюция и затова изглеждат така бледи и мъгляви Peace
Потърси си елементи с по-добро качество и резолюция Hug
На семейната снимка може да дадеш повечко контраст и цветност,че ми бледнее!

# 25
  • София
  • Мнения: 224
Руми_ ,нещо не се е получило както трябва.Мечето ти е с лошо качество ,трябва да си намираш снимки с голяма резолюция.Колко до датите нещо и там не се е получило,пробвай да подсилиш цветовете.Когато се прави снимка с голям размер и началната резолюция е доста важен фактор-300пиксела(така ми обясниха във фотото)Ето един сайт с доста картинки,а и във фотошопския форум има доста китове и може да се тегли и от там.
 
http://lenagold.ru/

# 26
  • София
  • Мнения: 123
Знам,че са много зле,но нали се уча сега  ooooh!

Копирах от един линк,който беше дала Benitta,може и в старата тема да е било,детски картинки.Оттам рязах мечето,но идея си нямам как да му увелича резолюцията.
А за оразмеряването,аз разботя с photoskape,там в самото начало като оразмерявам (рамката си е от програмата) ми дава максимално 1200,как може да стане 2550 или 3300 newsm78?
Също така да попитам това оразмеряване след това влияе ли колко голям ще е календара.Споменах,че ми се иска да е стенен?

Оф,много съм зле,но ще продължавам,предварително се извинявам ако задавам и глупави въпроси  Embarassed

# 27
  • Мнения: 4
Знам,че са много зле,но нали се уча сега  ooooh!

Копирах от един линк,който беше дала Benitta,може и в старата тема да е било,детски картинки.Оттам рязах мечето,но идея си нямам как да му увелича резолюцията.
Не може да се увеличава,доколкото знам аз.
А за оразмеряването,аз разботя с photoskape,там в самото начало като оразмерявам (рамката си е от програмата) ми дава максимално 1200,как може да стане 2550 или 3300 newsm78?
Също така да попитам това оразмеряване след това влияе ли колко голям ще е календара.Споменах,че ми се иска да е стенен?
Оразмеряването е основното при това в какви размери ще разпечатваш.За А4 аз ги правя 2550/3300 рх.

Оф,много съм зле,но ще продължавам,предварително се извинявам ако задавам и глупави въпроси  Embarassed

Не се притеснявай да питаш така сме се учили и ние.С питане се стига ди Цариград( при нас до прекрасен календар).

# 28
  • София
  • Мнения: 224
Руми_,За стенен календар ще е малко ,то ще стане ,но ще се развали при увеличението на самия календар.Този размер според мен ще стане ,но за настолен календар например.Аз вадя снимки 15/10 и са като размер 1772p на 1181 p и резолюция 300p,за да излезе нормална снимка.Значи ако увелича една такава снимка,тя пак ще се получи ,но вече няма да има същото качество.Това е според мен,не съм фотограф все пак.А защо не пробваш с друга програма,фотоскапето е малко слабичка от към опции.Ако искаш дай основата,фона на снимката,аз ще ти я увелича и после ти ще си работиш върху самия календар.

# 29
  • София
  • Мнения: 123
Ами още не съм стигнала до краен избор,в момента само пробвам и се уча,за да се получи нещо,което да ми хареса накрая.Искам да направя и по-актуални снимки на децата,а апаратчето ми е на ремонт в момента и използвам само налични снимки.Иначе ако не стане,ще ти бъда много благодарна да ми оправиш размера Grinning.
Все пак като направя нещо пробно,може пак да ти го пратя,за да видя как се получава,стига да не те затруднявам Сузанка  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт