хомеопатични хапчета за зъбки

  • 30 091
  • 115
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Здравейте мами,бихте ли ми препоръчали някакви хомеопатични хапчета за зъбки и от кой сте най доволни,понеже наща педи нищо не ни казва,а ние от две седмици не сме спали,все е неспокоен и кисел,благодаряви предварително

# 1
  • Мнения: 302
Шамомила 200С много са ефикасни

# 2
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Хамомила съм давала.

# 3
  • Мнения: 96
Принципно той е много спокоен,но с тези зъбки е ужас,а как се дава хамомилата,той е на 7 месеца,а пък и ми бяха  каза ли че между храненията се дава хамомила

# 4
  • Мнения: 1 666
Има и едни комбинирани - Дентокинд. Дават се 3 пъти по 1. Горе-долу може да се каже, че имат някакъв ефект.

# 5
  • Мнения: 2 521
И аз съм давала Дентокинд.Много по-доволна съм от тях отколкото от гелчетата.

# 6
  • Мнения: 940
Хамомила са си супер, даваме ги на племенника ми от съвсем малък, а относно начина на даване - слагаме съвсем мъничко водичка в едно шишенце, слагаме хапченцата и друсаме шишенцето докато не се разтворят и след това малкия си изпива всичко. аз друг начин не знам да се дава хомеопатично на бебе  newsm78 Peace  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 706
Трябва да се консултираш с хомеопат,защото той преценява какво точно да е лекарството и в какво разреждане според оплакванията на детето. Аз също съм давала Хамомила,но при моето дете нямаше ефект, от Дентокинд имаше по-голям ефект.Но се консултирай задължително!

# 8
  • варна
  • Мнения: 355
Давала съм Дентокинд и съм доволна,при моя син имаше ефект.Отделно съм мазала и с гелчета,особено през нощта,когато се будеше с писъци.

# 9
  • Мнения: 96
а хамомилата как се дава, казаха по 1 точно между храненията

# 10
  • Мнения: 1 706
а хамомилата как се дава, казаха по 1 точно между храненията

Аз я давах по друг начин и точно затова те съветвам да говориш с хомеопат,не е важно ние как сме давали лекарството,а как ще ти го предпише хомеопата,според състоянието на детенцето ти.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 381
Дентокинд давам. Мисля, че има ефект. Дори, когато беше най-зле, будеше се нощем, давах му пак 1 хапченце, разтворено във вода и заспиваше.

# 12
  • Мнения: 422
калкареа фосфорика също имат добър ефект Peace

# 13
  • Мнения: 3 993
Дентокинд!   Peace
Много съм доволна, изключително добре действат на детето. Давам по 1 таблетка, разтворена в млякото вечер преди сън. Спи спокойно и не се буди с писъци. Изписа ми го нашата педиатърка, която не е хомеопат. В случай на остра нужда, например през нощта, го давам в лъжичка разтворено в малко вода. Действа веднага.

# 14
  • Мнения: 1 219
не съм давала и не давам никакви лекартсва и гелчета за зъби,но повечето мами,които познавам ползват Камомила(мисля,че така е правилнота наименование newsm78)и Калкареа Фосфорика.казват,че Камомилата деиствала много добре,особено през нощта,когато е най-проблемно зъбоникненето Confused

# 15
  • Мнения: 317
И аз съм давала Дентокинд.Много по-доволна съм от тях отколкото от гелчетата.
  Peace
Вечер преди лягане давах и Дормикинд за спокоен сън. На нас много ни помогнаха, давах и Дентокинд и Дормикинд, като ги редувах съответно едните ги давах през деня, а другите вечер, и детето започна да спи по-спокойно. Хапчетата съдържат бела дона и имат успокояващ ефект! Но на всяко дете действат различно. Просто трябва да пробваш да видиш на вас кое ще ви подейства! Успех! Simple Smile

# 16
  • Мнения: 73
а хамомилата как се дава, казаха по 1 точно между храненията

аз я давам между храненията. В много малко водичка 4-5 перли разтворени, до 3-4 пъти на ден. Така ме посъветва педиатъра

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 834
На синът ми ,хомеопатка беше изписала Chamomila 15 CH ,вечер преди лягане по 5 перлички.Каза ми ,че е важно детето нищо да не яде или пие след това,за да може да е по-добър ефекта и отделно,когато се разтварят шишенцето да се разклаща с кръгови движения,защото така се активизирали съставките на хапченцата.Мисля,че го облекчаваше,поне до известна степен.Гелчета също му намазвах,когато се будеше през нощта.

Дентокинд май нямаше ефект при нас.

# 18
  • Мнения: 718
Казва се "Хамомила". Ако искаш хомеопатично лекарство отиваш при класически хомеопат, който преценява какво да е то и в каква потенция. Хомеопатията изобщо не е безвредна и да черпиш от тема във форум съвети какво лекарство да дадеш на детето си, в каква дозировка, потенция и т.н. е неправилно.

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Хамомила давах, но без особен ефект. Гелчета не ползвах, понеже действат локално и за кратко. Дентокинд още не беше излязал на пазара, когато й никнеха зъби.

# 20
  • Мнения: 2 334
Давала съм Хамомила и Дентокинд като съм доволна само от Дентокинда.Давах хачетата на дъщеря ми директно да ги дъвче и мисля че определено и помагаха.

# 21
  • София
  • Мнения: 160
Аз също давам Дентокинд . Като първите 3 дена давах 6 пъти по 1 , и след това 3 пъти по 1 . За сега поне има ефект

# 22
  • София
  • Мнения: 1 139
Давам Дентокинд, добре му действат Peace

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз също съм за дентокинд.Обикновено ги давам вечер преди лягане, а в дните когато положението е напечено и нощем ,като се събуди детето.

# 24
  • София
  • Мнения: 116
Аз давах и  при нужда отново ще давам  Дентокинд!

# 25
  • Плевен
  • Мнения: 973
Най-добре е да се посъветваш с хомеопат, но моето мнение е , че Хамомилата не се дава при никнене на зъбки, а Калкарея фосфорика или Дентокинд.

# 26
  • Мнения: 2 111
Доволна съм от хомеопатичните Калкареа фосфорика  Peace
Вечер преди лягане мажех и с Дентинокс гел.

# 27
  • София
  • Мнения: 5 769
При големия ми син нямаше много полза от тях - давала съм Хамомила и Дентокинд. С малкия още не съм ги пробвала, чудя се дали има смисъл.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Давам Дентокинд уж я успокояват  Confused .

# 29
  • Мнения: 52
давала съм Хамомила,но натрупвахме от 3-4 месец.

# 30
  • Мнения: 9 973
не съм пробвала,но за бебето ще взема

# 31
  • Мнения: 438
...казват,че Камомилата деиствала много добре,особено през нощта,когато е най-проблемно зъбоникненето Confused
Peace
Само да допълня, че  Дентокинд  съдържа Chamomilla, но има и допълнителни съставки (които засилват успокояващия ефект)

# 32
  • София
  • Мнения: 86
Аз давам Дентокинд и мажа с дентинокс и съм доволна особено от дентокинда. Peace

# 33
  • Мнения: 3 211
Най-добре е да се посъветваш с хомеопат, но моето мнение е , че Хамомилата не се дава при никнене на зъбки, а Калкарея фосфорика или Дентокинд.
Ами явно и ти не си се консултирала с хомеопат, защото не се дава Калкарея Фосфорика, а Калкареа Карбоника.
Аз давам гранулите направо в устата на бебето, тя ги подмята из устата си известно време и после ги гълта.

# 34
  • Плевен
  • Мнения: 973
Най-добре е да се посъветваш с хомеопат, но моето мнение е , че Хамомилата не се дава при никнене на зъбки, а Калкарея фосфорика или Дентокинд.
Ами явно и ти не си се консултирала с хомеопат, защото не се дава Калкарея Фосфорика, а Калкареа Карбоника.
Аз давам гранулите направо в устата на бебето, тя ги подмята из устата си известно време и после ги гълта.

Хич не съм се объркала, нашия хомеопат именно това ни е предписал.

Последна редакция: нд, 04 окт 2009, 23:14 от Люсил

# 35
  • Мнения: 1 586
И аз хамомила съм давала ама не помня точно какво разреждане бяха...

# 36
  • Мнения: 9 449
Дентокинд Peace

# 37
  • Мнения: 764
калкареа фосфорика също имат добър ефект Peace

Аз давах това и смятам, че имаше наистина положителен ефект.

# 38
  • Слънчевия дом
  • Мнения: 131
Аз също съм давала Дентокинд и бях доволна , а ние имахме доста трудности , за 1 година буквално ни поникнаха всички 20 зъба , от 8 м - до 1 .10 м.

# 39
  • Мнения: 55
Здравейте!
Ето какво знам аз.
Калкарея фосфорика 9 СН се дава за по бързо пробиване за зъбките,когато детето се чувства що годе нормалко ,само с дискомфорт.
Хамомила 9 СН се дава,когато детето обикновено е  спокойно,а прорязването на зъбите го прави гнево ,нервно (нетърпимо).
Комбинираните продукти(Дентоконд) според мен не са за предпочитане.

# 40
  • Мнения: 193
Здравейте!
,,Хамомила вулгарис"9СН от 2-5 пъти на ден съм давала на бебето.
Ако рязко се повишава температурата се дава ,,Беладона"9СН от 2 до 5 пъти на ден.

# 41
  • Мнения: 1 740
Давам Дентокинд и съм доволна.

# 42
  • Мнения: 528
Дентокинд  Peace

# 43
  • Мнения: 237
задължително ли трябва да се консултирам с хомеопат, защото и нас това ни чака

# 44
  • в матрицата
  • Мнения: 952
valkanai,  ако искаш да лекуваш детето си с хомеопатия, то тогава задължително трябва да посетиш КЛАСИЧЕСКИ хомеопат. За Дентокид мога да кажа, че е всичко друго , но не и хомеопатично средство, поради простата причина, че основния принцип на хомеопатията е  ИНДИВИДУАЛНИЯ подход, т.е. няма универсално средство за зъбки, корем или каквото се сетите  Peace

# 45
  • Мнения: 790
Много довлна от дентокинд и всичките продукти на тази фирма (имунокинд, гастрокинд и дормикинд, ентерокинда само не сме ползвали)

# 46
  • Мнения: 750
Аз ще ти препоръчам Калкареа Фосфорика 9CH ...

# 47
  • Мнения: 237
valkanai,  ако искаш да лекуваш детето си с хомеопатия, то тогава задължително трябва да посетиш КЛАСИЧЕСКИ хомеопат. За Дентокид мога да кажа, че е всичко друго , но не и хомеопатично средство, поради простата причина, че основния принцип на хомеопатията е  ИНДИВИДУАЛНИЯ подход, т.е. няма универсално средство за зъбки, корем или каквото се сетите  Peace
Определено предпочитам хомеопатията  Peace

# 48
  • Мнения: 903
И аз съм давала хамомила, но зъбите започнаха да излизат след първата годинка и сега имаме проблеми... почерняват и незнам дали е от това или не, но лседващия път няма да давам.

# 49
  • Мнения: 591
и аз много харесвам дентокинд  Peace

# 50
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Бях чела някъде във форума за такива хапчета но не си спомням как се казват. Не са дентокид само знам.

# 51
  • Мнения: 165
Аз съм използвала Chamomila CH15 по пет перли в малко вода. Може два пъти на ден. Аз лично давах само вечер.

# 52
  • Мнения: 9 973
първо се консултирай с хомеопат

# 53
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
`Деси` нямаме хомеопат  в Монтана.

# 54
  • Мнения: 9 449
Цитат
`Деси` нямаме хомеопат  в Монтана.
Тогава с педиатъра на детето!

# 55
  • Мнения: 2 111
Давам Calcarea phosphorica 9CH при зъбоникнене.

# 56
  • Мнения: 105
Аз съм използвала Chamomila CH15 по пет перли в малко вода. Може два пъти на ден. Аз лично давах само вечер.
И на нас педиатъра ни го изписа и след като давах миналата седмица и нямаше никакъв ефект го спрях.

# 57
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Момичета, не забравяйте , че хомеопатичните лекарства не са универсални, а ИНДИВИДУАЛНИ, това, че Chalomila,  е подействало на едно дете, изобщо не означава, че ще действа и на всички други...... търсете хомеопати за хомеопатично лечение, не се само лекувайте!!!!

# 58
  • Мнения: 13
Дентокинд в комбинация с Пансорал гел

# 59
  • Бургас-Несебър
  • Мнения: 56
дентокинд, още го давам - останаха 1 кучешки и 5 кътника да никнат

# 60
  • Мнения: 110
И ние чакаме първото зъбче. Давам ДЕНТОКИНД и съм много доволна.  PeaceВеднага го успокоява. Мажа венеца и с гел Дентинокс, но ми се струва, че го облизва ин полза от него никаква.

# 61
  • Мнения: 1 053
Мами,ако някоя от вас е давала дентокибнд на бебето си,неко сподели след колко време имаха ефект таблетките?Аз давам ве4е 10 дни и до сега нищо.Давам по 6 на ден.Благодаря  Simple Smile

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз съм много доволна от дентокинд.Успокояваше малката    .Предполагам обаче , че може да не действа така на всички бебенца.

# 63
  • Русе
  • Мнения: 7 796
И аз давам около 10 дена вече, по 3-4 на ден. Понякога има ефект, понякога не. Май ги давам за мое успокоение. Когато му избият ще се оправи  Mr. Green

# 64
  • София
  • Мнения: 2 430
Таблетките не съм ползвала,слагам крема на Дентокинд или Пансорал.
Но все пак зъби си растат,и няма ,поне аз не съм открила лекарството чудо ,което да им спре това дразнене.

# 65
  • Мнения: 860
Аз също съм давама но 3 пъти на ден, и бях доволна имаше ефект, той беше доста по спокоен. Доволна съм от тях.

# 66
  • София
  • Мнения: 3 524
Мами,ако някоя от вас е давала дентокибнд на бебето си,неко сподели след колко време имаха ефект таблетките?Аз давам ве4е 10 дни и до сега нищо.Давам по 6 на ден.Благодаря  Simple Smile
всичко което съм давала за зъби е имало ефект, но краткотраен.  Rolling Eyes

# 67
  • Разград
  • Мнения: 518
Давах за кратко Дентокинд и след като видях, че не им действа започнах да мажа с Дентинокс.
Когато му избият ще се оправи  Mr. Green
Абсолютно вярно  Laughing

# 68
  • Мнения: 1 473
Давах Дентокинд, но не се забелязваш особен ефект. Просто в един момент, като избие зъбчето спираше да плаче и да е нервен. До тогава нито гелове, нито хапчета помогнаха особено, но поне се успокоявах, че правя нещо, за да облекча болката.

# 69
  • София
  • Мнения: 3 789
И аз давам, макар и не редовно, но ефекта е всеки път различен. Давам основно вечер и през нощта. Вечер дори й слагам една таблетка в АМ и като че ли спи по-спокойно. Нощно време като се размрънка от зъби- давам една таблека, успокоява се и заспива.

Дормикинд например не й действа въобще. Имам чувството, че действа като наркотик- Алекс се изпълва с енергия и няма заспиване Mr. Green

# 70
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Никакъв ефект не съм видяла от Дентокинд-а, дори малко, за заблуда нямаше.

# 71
  • Мнения: 1 740
Аз съм много доволна от Дентокинд. Давам по 3 таблетки на ден.

# 72
  • Бургас-Несебър
  • Мнения: 56
Мами,ако някоя от вас е давала дентокибнд на бебето си,неко сподели след колко време имаха ефект таблетките?Аз давам ве4е 10 дни и до сега нищо.Давам по 6 на ден.Благодаря  Simple Smile
спри да го даваш по толкова много - 6 табл само един - два дни, после по 3 до 4 на ден. Ефекта е временен - не се успокоява, а само спира да мрънка и след около час - два почва пак по старому.Колко е голямо детето?Само ако е над годинка може по 6.

# 73
  • Мнения: 1 053
В листовката пише 4е може да се дават максимум 6.А и 4етох 4е действат с натрупване.И аз питам след  колко време горе долу има ефект?

# 74
  • Бургас-Несебър
  • Мнения: 56
В листовката пише 4е може да се дават максимум 6.А и 4етох 4е действат с натрупване.И аз питам след  колко време горе долу има ефект?
С доктор говорила ли си?Ако за 10 дни няма ефект - няма смисъл да даваш въобще.Всяко лекарство до 24 часа трябва да дава някакъв ефект

# 75
  • Мнения: 16
аз и давам дентокинд

# 76
  • Мнения: 164
На нас не ни помагна само Дентокинд, в комбинация с панадол да.

# 77
  • Мнения: 489
Дентокинд в комбинация с гелчета.

# 78
  • Мнения: 581
Аз чакам да ни излезе зъбче. За сега мажа с Бочко. Но не мисля че има кой знае какъв ефект, само временно облекчава.

# 79
  • Мнения: 750
Бочко? Какво представлява?

# 80
  • София
  • Мнения: 39 785
Бочко? Какво представлява?
Намерих.

Цитат
Гел за никнещи зъбки БОЧКО– 20 мл с екстракти от лайка, шипка и градински чай

Специална формула създадена за облекчаване на симптомите  при никне на първите зъбки.Гелът за никнещи зъбки БОЧКО съдържа 100% натурални съставки. Богат букет от билкови екстракти -лайка, градински чай и шипка- по естествен начин успокояват, действат антибактериално и противовъзпалително. Обогатен с витамините С, В1, К и Е. Подходящ за честа употреба.
Не е хомеопатия.

# 81
  • Мнения: 750
Аха, мерси!

# 82
  • Мнения: 444
Здравейте, момичета! От вчера давам на Ния Дентокинд , но се замислих колко дълго може да се прилага, правят ли се някакви паузи... Не намерих информация в листовката и ако някои има представа, моля да сподели! Hug

# 83
  • Мнения: 793
Аз го давам от няколко дни. Това е хомеопатично лекарство и доколкото съм информирана за да има ефект трябва да се дава в продължение на месеци.

# 84
  • Мнения: 9 814
Аз го давам от няколко дни. Това е хомеопатично лекарство и доколкото съм информирана за да има ефект трябва да се дава в продължение на месеци.

Е, чак месеци не, защото то зъбите ще му излязат, докато се прояви ефектът.  Laughing
Но иначе ще се почувства резултатът след около 3-4 дни при редовно даване. /обяснението е на лекар/

# 85
  • Мнения: 793
Исках да кажа месец  Blush  но съм объркала. Така ми казаха поне,аз затова давам още от сега ,защото имаме първите симптоми,но ми казаха че зъбчето може да се покаже чак след месец ,два Sad

# 86
  • Мнения: 9 814
Лилчо, и аз давам вече седмица, но ефект никакъв Tired

# 87
  • Слънчевия дом
  • Мнения: 131
Може да се дава доста продължително време без прекъсване , няма странични ефекти , даже е желателно да се дава  по- продължително защото хомеопатичните действат с натрупване .Аз лично съм го давала непрекъснато по 2- 2.5 м.особено когато никнеха кътниците .

# 88
  • Мнения: 444
Благодаря за отговорите!  Hug

# 89
  • Мнения: 581
Дентокинд как се дава на 7 месечно бебе? В аптеката аптекарката много се учуди като и го поисках за 7 мес. бебе

# 90
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
Аз давах дентокинд и съм доволна Peace

# 91
  • София
  • Мнения: 504
В момента давам Калкареа карбоника. Много съм доволна, въобще не разбрах кога му изникна първото зъбче. За второто бях подготвена. То проникна по трудно, но пак беше много по-добре отколкото очаквах. А и ни го изписаха и против грип, настинки. Дано не се разболява Марти.

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Хамомила съм давала и Дентокинд

# 93
  • Мнения: 3 211
Може да се дава доста продължително време без прекъсване , няма странични ефекти , даже е желателно да се дава  по- продължително защото хомеопатичните действат с натрупване .Аз лично съм го давала непрекъснато по 2- 2.5 м.особено когато никнеха кътниците .

Не е вярно, че действат с натрупване. Бъркате ги с билковите добавки.
Едно хомеопатично, ако не подейства до 3-4 дни, няма смисъл да се пие, значи не е предписано правилно.

vickityyy, не е против грип и настинки  Naughty Така, както си го написала ще почне някой да го дава при грип и настинки. На нас ни го предписаха, защото имаше сополи и слаба темп. при зъбоникнене, а не в следствие на грип или настинка.
Моля ви, когато пишете за лекарства, пишете само когато сте сигурни. Много хора четат и после прилагат направо на бебетата си без консултация с лекар и после стават усложнения Tired

# 94
  • София
  • Мнения: 504
Може да се дава доста продължително време без прекъсване , няма странични ефекти , даже е желателно да се дава  по- продължително защото хомеопатичните действат с натрупване .Аз лично съм го давала непрекъснато по 2- 2.5 м.особено когато никнеха кътниците .

Не е вярно, че действат с натрупване. Бъркате ги с билковите добавки.
Едно хомеопатично, ако не подейства до 3-4 дни, няма смисъл да се пие, значи не е предписано правилно.

vickityyy, не е против грип и настинки  Naughty Така, както си го написала ще почне някой да го дава при грип и настинки. На нас ни го предписаха, защото имаше сополи и слаба темп. при зъбоникнене, а не в следствие на грип или настинка.
Моля ви, когато пишете за лекарства, пишете само когато сте сигурни. Много хора четат и после прилагат направо на бебетата си без консултация с лекар и после стават усложнения Tired
Никъде не съм написала, че на всяко дете ще подейства като на моето. Много добре знам какво съм написала и по какви причини го пие МОЕТО дете. Също никъде не съм казала "пийте без да се консултирате с лекар". Меко казано е безотговорно да се дава каквото и да е лекарство на малко дете без да е поискано лекарско мнение. А и моето дете не го пие, защото е болно, а за да му се засили имунната система и да не се разболее. Има разлика.

# 95
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Дентокид,при малката действа безотказно! Peace

# 96
  • Мнения: 1 053
Дентокинд  Peace,давам откакто беше на 6 мес,не съм ги прекъсвала и много помагат.

# 97
  • София
  • Мнения: 2 082
Давам Дентокинд, но не всеки ден. Противник съм на излишното даване на лекарства, било то и хомеопатични. Сега се опитват да излязат шест зъба наведнъж и му давам вечер преди да легне да спи и през деня, когато почне да се оплаква - успокояват го много бързо  Peace

# 98
  • Мнения: 940
давам всеки ден calcarea phosphorica 9ch и chamomilla vulgaris 9ch когато е по-нервен  Peace

# 99
  • софия
  • Мнения: 2 140
Цитат
В момента давам Калкареа карбоника
Искрено се надявам да си се объркала и да даваш калкареа фосфорика,а не карбоника.
Иначе при моя синковец нищо не помага.Пробвали сме всичко,ама всичко и тц. Crossing Arms

# 100
  • Мнения: 59
Дентокинд

# 101
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Цитат
В момента давам Калкареа карбоника
Искрено се надявам да си се объркала и да даваш калкареа фосфорика,а не карбоника.
Иначе при моя синковец нищо не помага.Пробвали сме всичко,ама всичко и тц. Crossing Arms
И двете лекарста биха помагали, ако са предписани от хомеопат след преглед  Peace

# 102
  • Мнения: 184
Момичета а как точно давате Дентокинд?В смисъл как го разтваряте-пробвах и при мен не се разтвори напълно

# 103
  • Мнения: 350
Давам Дентокинд, доволна съм.Аз направо ги слагам в устата и детето ги смуче,разтварят се за секунди.

# 104
  • София
  • Мнения: 2 082
dididv Разтварям ги в малки водичка, разбърквам и изсипвам в устата  Wink Не се разтварят напълно, наистина, но това да не те притеснява  Peace

# 105
  • Мнения: 184
endira Благодаря Wink

# 106
  • София
  • Мнения: 39 785
Момичета а как точно давате Дентокинд?В смисъл как го разтваряте-пробвах и при мен не се разтвори напълно
Аз стривах хапчето (1 или 2) м/у прегънат лист хартия. Разтварям стритото хапче в хладка вода и разбърквам. Разтваря се добре.

# 107
  • Мнения: 3 484
Шамомила 200С много са ефикасни
Боже!!! Не си играйте така с хомеопатията. 200 СН си е немалка потенция..... #Crazy


Хамомила са си супер, даваме ги на племенника ми от съвсем малък, а относно начина на даване - слагаме съвсем мъничко водичка в едно шишенце, слагаме хапченцата и друсаме шишенцето докато не се разтворят и след това малкия си изпива всичко. аз друг начин не знам да се дава хомеопатично на бебе  newsm78 Peace  bouquet
Така потенцираш още повече лекарството и е възможно доказване на симптомите. И ако  Камомила има много симптоми  (както наистина има), можеш да му докараш температура, кашлица, хрема и прочие.

Чукнете Камомила в някоя търсачка и вижте показанията на лекарството.

Всъщност в темата Информативно за хомеопатията в алтернативния подфорум ще ви стане ясно, че хо лечението съвсем не е така невинно, както мислят някои. Злоупотребата и особено неправилното предписание може да ви докара доста бели.

# 108
  • Мнения: 940
лекар така ми е казвал да давам и аз така давам. предпочитам него да слушам  Wink

а 200 наистина е огромна потенция!

# 109
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Май не сте много наясно с тия потенции!  Laughing

Колкото по-голяма е цифрата на потенцията, толкова по-разредено е хомеопатичния препарат и толкова по-фино действа.
Да не съм съвсем голословна:

Цитат
Първата стъпка при приготвяне на хомеопатичното лекарство е да се направи тинктура /настойка/. Следващият етап е по метода на С. Ханеман – многократно потенциране /динамизиране, сукусиране/ на спиртен разтвор, в който е капната една капка от тинктурата. Различното количество спирт, в който се разрежда и динамизира единствената капка от тинктурата, определя и различните видове потенции /разреждания/ на хомеопатичните медикаменти.
С /це/ или СН /Н - по Ханеман/ потенция се нарича още и стотично /центисимално/ разреждане: 1 + 99 = 100, или една капка от тинктурата се смесва с деветдесет и девет капки от спирта и следва динамизиране.
D /де/ или Х /хикс/ потенция е десетичното /децимално/ разреждане: 1 + 9 = 10, или една капка от тинктурата се смесва с девет капки спирт и следва динамизиране.
LМ потенция е т. нар. мека потенция и представлява разреждане 1 : 50 000.
К потенцията се приготвя по метода на Корсаков, при който разрежданията се извършват както при С потенцията, но на всички етапи се използва само един съд, докато при другите разреждания съдовете са за еднократна употреба.
Съществуват и други видове разреждания, но в практиката се използват предимно гореописаните.
Хомеопатичните лекарства са два вида: монопрепарати – само от една субстанция и комбинирани – от няколко субстанции.

от тук: http://www.bghomeopathy.org/bg/drug_bg.php

И да знаете, че има разлика от небето до земята между класически хомеопат и доктор/педиатър завършил курс по хомеопатия, който да му вдигне малко квалификацията.  Peace
Класическите хомеопати стандартно използват монопрепарати.

Последна редакция: пн, 18 окт 2010, 21:50 от Нощни очи

# 110
  • Мнения: 940
не знам дали сме наясно, но знам че високата потенция наистина е силно разреден препарат, но и действа много по-силно, затова трябва да се внимава.

аз на класическата хомеопатия не се доверявам и не я предпочитам, мерси за съвета. моя си работа защо, а и се отклонихме от темата ми се струва.  Peace

# 111
  • Мнения: 55
Аз давах калкареа фосфорика 9СН. Доверявам се на д-р Михайлов, само положително мога да се изкажа за съветите му Peace

# 112
  • Мнения: 3 484
Цитат
не знам дали сме наясно, но знам че високата потенция наистина е силно разреден препарат, но и действа много по-силно, затова трябва да се внимава

Нощни очи, тук е напълно права. Действа на по-дълбоко ниво и не при всеки е меко действието. Освен това 200 не е огромна потенция, а е първата от по-високите и така, както действа на дълбоко ниво, така действа и не периферно. Между другото това е потенцията, с която най-малко се работи именно поради риска.
А действието на дълбоко ниво може да води до доказване на симптоми, но най-вече до изваждане на бял свят на стари недоизлекувани заболявания ,каквото е почти всяко, третирано с официалната медицина. Така че не се учудвайте, ако в при третиране на зъбоникненето на някой му се обостри някоя алергия, атопичния дерматит и прочие Crazy Аз не бих рискувала, ако не ми е предписано от хомеопат. Алопатията си е за докторите, класическата хомеопатия се оставя на хомеопатите.
Всеки може да изкара курсче от няколко месеца, но това, че знае къде ми е далакът и от какво може да боледува той, не значи ,че умее да борави с хомеопатията Crazy

# 113
  • Мнения: 940
аз не говоря за класическа хомеопатия, а за боаронска. но няма значение, казвам само мнение, всеки си решава сам какво да прави.

Всеки може да изкара курсче от няколко месеца, но това, че знае къде ми е далакът и от какво може да боледува той, не значи ,че умее да борави с хомеопатията Crazy
лекарят който изписва препаратите които ползвам е с 26 годишна практика и часове при него се записват от предната година. някак си му имам повече доверие на него. иначе тук всички сте по-знаещи от лекарите  ooooh!

# 114
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Понеже се за формя излишен спор, да припомня, че темата е най-вероятно за майки, които и понятие нямат от хомеопатия, а, просто споделят на коя какво е помогнало  Peace

# 115
  • Мнения: 3 484
Рика, никой не говори за твоя лекар, а за болшинството новоизлюпени хомеопати...
(тук имаме една, която е боаронка с десетгодишен стаж в хомеопатията и въпреки това пациентите й като обсъждаме са горе-долу по равно доволните и недоволните, което ме навежда на мисълта, че понякога "не стреля" точно Grinning)

Общи условия

Активация на акаунт