хомеопатични хапчета за зъбки

  • 30 088
  • 115
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 184
endira Благодаря Wink

# 106
  • София
  • Мнения: 39 785
Момичета а как точно давате Дентокинд?В смисъл как го разтваряте-пробвах и при мен не се разтвори напълно
Аз стривах хапчето (1 или 2) м/у прегънат лист хартия. Разтварям стритото хапче в хладка вода и разбърквам. Разтваря се добре.

# 107
  • Мнения: 3 484
Шамомила 200С много са ефикасни
Боже!!! Не си играйте така с хомеопатията. 200 СН си е немалка потенция..... #Crazy


Хамомила са си супер, даваме ги на племенника ми от съвсем малък, а относно начина на даване - слагаме съвсем мъничко водичка в едно шишенце, слагаме хапченцата и друсаме шишенцето докато не се разтворят и след това малкия си изпива всичко. аз друг начин не знам да се дава хомеопатично на бебе  newsm78 Peace  bouquet
Така потенцираш още повече лекарството и е възможно доказване на симптомите. И ако  Камомила има много симптоми  (както наистина има), можеш да му докараш температура, кашлица, хрема и прочие.

Чукнете Камомила в някоя търсачка и вижте показанията на лекарството.

Всъщност в темата Информативно за хомеопатията в алтернативния подфорум ще ви стане ясно, че хо лечението съвсем не е така невинно, както мислят някои. Злоупотребата и особено неправилното предписание може да ви докара доста бели.

# 108
  • Мнения: 940
лекар така ми е казвал да давам и аз така давам. предпочитам него да слушам  Wink

а 200 наистина е огромна потенция!

# 109
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Май не сте много наясно с тия потенции!  Laughing

Колкото по-голяма е цифрата на потенцията, толкова по-разредено е хомеопатичния препарат и толкова по-фино действа.
Да не съм съвсем голословна:

Цитат
Първата стъпка при приготвяне на хомеопатичното лекарство е да се направи тинктура /настойка/. Следващият етап е по метода на С. Ханеман – многократно потенциране /динамизиране, сукусиране/ на спиртен разтвор, в който е капната една капка от тинктурата. Различното количество спирт, в който се разрежда и динамизира единствената капка от тинктурата, определя и различните видове потенции /разреждания/ на хомеопатичните медикаменти.
С /це/ или СН /Н - по Ханеман/ потенция се нарича още и стотично /центисимално/ разреждане: 1 + 99 = 100, или една капка от тинктурата се смесва с деветдесет и девет капки от спирта и следва динамизиране.
D /де/ или Х /хикс/ потенция е десетичното /децимално/ разреждане: 1 + 9 = 10, или една капка от тинктурата се смесва с девет капки спирт и следва динамизиране.
LМ потенция е т. нар. мека потенция и представлява разреждане 1 : 50 000.
К потенцията се приготвя по метода на Корсаков, при който разрежданията се извършват както при С потенцията, но на всички етапи се използва само един съд, докато при другите разреждания съдовете са за еднократна употреба.
Съществуват и други видове разреждания, но в практиката се използват предимно гореописаните.
Хомеопатичните лекарства са два вида: монопрепарати – само от една субстанция и комбинирани – от няколко субстанции.

от тук: http://www.bghomeopathy.org/bg/drug_bg.php

И да знаете, че има разлика от небето до земята между класически хомеопат и доктор/педиатър завършил курс по хомеопатия, който да му вдигне малко квалификацията.  Peace
Класическите хомеопати стандартно използват монопрепарати.

Последна редакция: пн, 18 окт 2010, 21:50 от Нощни очи

# 110
  • Мнения: 940
не знам дали сме наясно, но знам че високата потенция наистина е силно разреден препарат, но и действа много по-силно, затова трябва да се внимава.

аз на класическата хомеопатия не се доверявам и не я предпочитам, мерси за съвета. моя си работа защо, а и се отклонихме от темата ми се струва.  Peace

# 111
  • Мнения: 55
Аз давах калкареа фосфорика 9СН. Доверявам се на д-р Михайлов, само положително мога да се изкажа за съветите му Peace

# 112
  • Мнения: 3 484
Цитат
не знам дали сме наясно, но знам че високата потенция наистина е силно разреден препарат, но и действа много по-силно, затова трябва да се внимава

Нощни очи, тук е напълно права. Действа на по-дълбоко ниво и не при всеки е меко действието. Освен това 200 не е огромна потенция, а е първата от по-високите и така, както действа на дълбоко ниво, така действа и не периферно. Между другото това е потенцията, с която най-малко се работи именно поради риска.
А действието на дълбоко ниво може да води до доказване на симптоми, но най-вече до изваждане на бял свят на стари недоизлекувани заболявания ,каквото е почти всяко, третирано с официалната медицина. Така че не се учудвайте, ако в при третиране на зъбоникненето на някой му се обостри някоя алергия, атопичния дерматит и прочие Crazy Аз не бих рискувала, ако не ми е предписано от хомеопат. Алопатията си е за докторите, класическата хомеопатия се оставя на хомеопатите.
Всеки може да изкара курсче от няколко месеца, но това, че знае къде ми е далакът и от какво може да боледува той, не значи ,че умее да борави с хомеопатията Crazy

# 113
  • Мнения: 940
аз не говоря за класическа хомеопатия, а за боаронска. но няма значение, казвам само мнение, всеки си решава сам какво да прави.

Всеки може да изкара курсче от няколко месеца, но това, че знае къде ми е далакът и от какво може да боледува той, не значи ,че умее да борави с хомеопатията Crazy
лекарят който изписва препаратите които ползвам е с 26 годишна практика и часове при него се записват от предната година. някак си му имам повече доверие на него. иначе тук всички сте по-знаещи от лекарите  ooooh!

# 114
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Понеже се за формя излишен спор, да припомня, че темата е най-вероятно за майки, които и понятие нямат от хомеопатия, а, просто споделят на коя какво е помогнало  Peace

# 115
  • Мнения: 3 484
Рика, никой не говори за твоя лекар, а за болшинството новоизлюпени хомеопати...
(тук имаме една, която е боаронка с десетгодишен стаж в хомеопатията и въпреки това пациентите й като обсъждаме са горе-долу по равно доволните и недоволните, което ме навежда на мисълта, че понякога "не стреля" точно Grinning)

Общи условия

Активация на акаунт