Деца с диабет - тема 6

  • 65 601
  • 746
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 19 501
Момичета, някой в София скоро взимал ли си е Актрапид и откоя аптека, защото вчера на майка ми са й казали, че няма в склада, което както се сещате меко казано е неприятно. При положение че рецептата й важи за 15 дена, а тя е възрастна жена, която не може да обикаля нонстоп по софийските аптеки. Та ако някой има инфо, ще се радвам да сподели. Звънях в Ново Нордиск но оттам "проверяват" и до този момент нищо не са ми отговорили. Разчитам на вашата отзивчивост както винаги. Приятен ден.

# 46
  • Мнения: 1 934
Спинки, само здраве, радост и разбирателство в семейството ви пожелавам от сърце!!!
   Чудесна новина, направо ми направи денят по-хубав.

# 47
  • Мнения: 89
Ели, аз взех не съвсем скоро,  на 18-ти септември ,но  безпроблемно .

# 48
  • Мнения: 89
аптеката е в люлин до общината

# 49
  • Мнения: 685
  bouquet Спинки си има бебоциии, да са и живи и здрави и баткото, и таткото, всички да сте здрави и усмихнати...ама в мъжки свят живее това момиче  Grinning
Честито, Спинки!  Tada

# 50
  • Мнения: 19 501
аптеката е в люлин до общината
Света, много благодаря, ще пробваме и на друго място, че Люлин ми е далече, явно проблемът не е в склада, а в аптеката....Още веднъж благодаря!

# 51
  • Мнения: 1 698
Честити бебоци на Спинки. Страхотна новина, да са живи и здрави, и много да слушкат. Батенцето също Hug

# 52
  • Мнения: 25
Spinki-Честито синчета и от нас! HugНека радоста в очите ти никога не угасва!!! Stop Stop

# 53
  • Мнения: 112
Честито Спинки!  bouquet
Да са ти живи, здрави и безпроблемни бебоците.
На големия батко желаем добри захари и спокойно да приеме новите членове на семейството.
На таткото - много да се гордее с момчетата.
А на теб Спинки - всички мъже да те носят на ръце!!!
 Hug Hug Hug

# 54
  • София
  • Мнения: 1 246

Спинки, честити бебенца и от мен.
Пожелавам ви много здраве!

# 55
  • Мнения: 42
СПИНКИ ЧЕСТИТИ БЕБОЦИ И ОТ МЕН. ДА СА ТИ ЖИВИ И ЗДРАВИ МЪЖЛЕТАТА  bouquet

# 56
  • Мнения: 107
Спинки,честито и от мен за бебоците!
Да са ти живи и здрави!Е ,много мъже, мн.нещо около теб.

# 57
  • Мнения: 59
 Мили мами,търся съвет.Василена е вече в пети клас,а това означава по-голяма натовареност.Лошото е,че е втора смяна и почти всеки ден е с нулев час.Тава ще рече,че учебният и ден започва в 12.10 ч. и продължава до 18 ч.Разбирате,че трябва да обядва в 11.15ч.,за да е навреме в училище.И времето до вечеря е е-ей................Та си мисля да намалим обедния инсулин с 1-2 единички и на голямото междучасие/в 14.30ч./да прави една малка закуска и да си бие в училище инсулин.Забравих да поясня,че сме на новорапид и лантус,с три основни хранения,без междинни закуски.Но при сегашната ситуация ще трябва да променим малко нещата.Миналата година д-р Константинова предлагаше да правим такава следобедна закуска,но Вася не чувстваше глад,наддаваше нормално и се отказахме.Но сега е друго,пък и направи няколко хипогликемии.Ако някой е бил в подобна ситуация,приемам съвети.
   На Спинки-да са ти живи и здрави момците,да донесат много късмет на семейството ви,а бате Ивчо да слуша и да помага.  bouquet
   

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 193
Спинки, Честити бебоци и от мен. Да са ти живи и здрави и тримата.

# 59
  • Мнения: 89
Искра, ние сме на другите инсулини  и сме с междинни закуски  и не мога да ти посъветвам нещо,  но също направихме промяна в хранителния режим. Тъй като времето от закуската до обяда е доста, се наложи да вмъкнем закусчица с няколко солети(една хр. единица идва много) , за да стигнем нормално към обяда, инак също правеше хипо.

Общи условия

Активация на акаунт