Деца с диабет - тема 6

  • 65 597
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 24
таткоимама
Льоня е права  Simple Smile

И докато чакате може да видите тук:
http://www.asp.government.bg/ASP_Client/jsp/main.jsp
Агенция за социално подпомагане – има адреси на Дирекциите за социално подпомагане в цялата страна, документи за изтегляне и попълване, както и нормативна уредба.
http://dsd.sofia.bg/
Дирекция „Социални дейности” на Столична община (предполагам, че сте от София)
Изброени са административните услуги, които извършва и има адресите на Бюрата за социални услуги – за преференциалната карта за градския транспорт.

Закон за интеграция на хората с увреждания – чл. 43
Закон за семейните помощи за деца
Закон за социалното подпомагане
Правилниците за тяхното приложение

Основното, което мога да обобщя е – имате право на 70% от минималната работна заплата (чл. 43 от ЗИХУ), двойни детски добавки, без значение от дохода ви,  интеграционни добавки, карта за преференциално пътуване в градския транспорт, ако сте с чужда помощ – и за придружителя.

Ако на работното място имате достъп до Апис – Процедури или Сиела – Процедури може да ги разгледате, там също са подробно обяснени процедурите, има и бланки за попълване.

Трябва си носите:
- влязлото в сила ТЕЛК решение, както и няколко копия – за всяко място където подавате документи;
- епикризата и копия от нея – за всеки случай, не съм сигурна дали ще Ви трябват;
- удостоверение за раждане на детето – оригинал и копия;
- лична карта на родителя и копия – ще ви накарат да попълните декларация, че сте съгласни да обработват личните Ви данни  Simple Smile
- попълнените молби – ако искате да спестите време, не би трябвало да Ви откажат да ги приемат;
- 1 паспортна снимка на детето за картата за градския транспорт (ако сте от София, молба и неоходими документи  може да намерите на посочената по-горе страница), но това става последно.

С много голям късмет, добра организация и планиране може да успеете да подадете документите за 2-3 дни – свързано е с работното време на бюрата и чакащите там, вашето свободно време, както и фактът, че трябва да отидете на поне 3 места. Ние сме с постоянен адрес в район „Витоша” – документи за чл. 43 и за двойните детски подадохме на ул. „Слънце”, за интеграционните добавки в бюрото на бул. „Гоце Делчев”, за социалната оценка на ул. „Ами Буе”, и за картата за градския транспорт в бл. 35 на „Лагера”.

Успех  Simple Smile

# 736
  • Мнения: 42
Благодаря много на всички.
Днес на съпругата ми са казали ( на Макариополски ), че трябва да изчакаме 14 дни преди да подпечатат.

А останалото изглежда като нормална бюрокрация ( не че тя е нормална ). Сещам се за едно филмче за Астериск и 12-те предизвикателства ( или нещо такова беше заглавието ). Та там едно от препятствията беше да вземат Формуляр 23 от Римската администрация ... точна картинка на бюрокрацията Wink

# 737
  • Мнения: 42
Изтеглих документите. Малко е конфузно в някои от тях да се определи от чие име да бъде или къде да се пише името на детето. Особено в молбата за социална оценка. Явно ще трябва да се поровя доста из процедури, обяснения ... дано да се ориентираме, че да не се разкарваме излишно .

# 738
  • София
  • Мнения: 1 246
Льоня, това май отпадна...
За съжаление, не е, поне в София... Още се борим със социалните от "Възраждане" - имам чувството, че ако бяхме от малцинствата, служителите щяха да са по-отзивчиви и по-нямаше да имат сливи в устата, да му се не види ooooh!

# 739
  • София
  • Мнения: 106
Че то май вече сме малцинство... Таткоимама погледни дали сте с чужда помощ, за предпочитане е да сте. Има някои малки предимства за почивки, карти за гр- транспорт и т.н. За това е и този 14 дневен срок за оспорване на решението.

# 740
  • град София
  • Мнения: 24
Моля за помощ ,от четири дни синът ми е болен -има остър бронхит.Личната лекарка ни предписа мукосолван на хапчета и Зинат на 12 часа.Температурата ни е между 38 и 39 и ужасна кашлица.Увеличих много единиците инсулин ,сутрин ставаме със стойности около6.8 до 9, но след това настава ад  стойности между 18 и 22.6.Направо съм се побъркала и незнам дали реагирам правилно, това ни е първа сериозна болест след като ни откриха диабет януари .Тъкмо бяхме постигнали по добри стойности на КЗ между 5 и 6.8.Как реагирате при тази ситуация .Къде бъркам. Благодаря предварително.

# 741
  • Пловдив
  • Мнения: 849
Моля за помощ ,от четири дни синът ми е болен -има остър бронхит.Личната лекарка ни предписа мукосолван на хапчета и Зинат на 12 часа.Температурата ни е между 38 и 39 и ужасна кашлица.Увеличих много единиците инсулин ,сутрин ставаме със стойности около6.8 до 9, но след това настава ад  стойности между 18 и 22.6.Направо съм се побъркала и незнам дали реагирам правилно, това ни е първа сериозна болест след като ни откриха диабет януари .Тъкмо бяхме постигнали по добри стойности на КЗ между 5 и 6.8.Как реагирате при тази ситуация .Къде бъркам. Благодаря предварително.
Не може да се даде съвет без да знаем на какви инсулини сте и каква е сх емата на лечението.

# 742
  • град София
  • Мнения: 24
Извинявам се толкова съм притеснена, че забравих да напиша-на Рапид и Базал сме.Сутрин в 7ч. сме на 6Е, в 13ч. сме на 7Е, в 19ч.6Е и в 22ч 5Е=Обаждах се на Константинова, каза че така трябва да бъдат, но не ми харесват въобще стойностите.Извинявам се още веднъж.

# 743
  • Мнения: 685
 Peace Съжалявам, ако съм объркала някого, писах това, което помня от миналата година, защото ми приеха документитепреди този 14 дневен срок  Rolling Eyes

Али, и моята щерка, когато е болна вдига КЗ и аз единиците, но не повече от 1-2.
Последните седмици пък редовно бяхме с висока КЗ след вечеря и днес докторката каза, че вероятно Е са много и прави хипота следобяда, затова се вдига КЗ и да почна да намалям с по 1 Е инсулина на обяд...та в тази връзка да не би пък прекалено много инсулин да слагате  newsm78

# 744
  • град София
  • Мнения: 24
Мерим доста често и не сме хванали нито едно хипо

# 745
  • Мнения: 685
И аз така рекох днес на докторката, че най-ниските стойности около 16 ч са били около 4 и нещо..а тя, че това значило как малко преди това е било под 4...а аз все си мисля, че с-ст около 5 е най-добре, ама тя ми каза за 6  Crazy Все пак това при положение, че не е настинала и т н

# 746
  • София
  • Мнения: 1 246
Момичета и момчета, пуснах нова тема, тази всеки момент ще надхвърли 50 стр.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=487560.0

Общи условия

Активация на акаунт