Щом Дюкан прочета черно бельо след това смело ще облека - 210

  • 30 865
  • 726
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 158
Определено ми е трудно с тая храна в офиса Sad
За ходещите на работа: носите си всеки ден от вкъщи ядене ли и какво си приготвяте за обяд?
Аз вчера си бях взела от вкъщи две сварени яйца и малко извара newsm78

# 31
  • Мнения: 5 001
Определено ми е трудно с тая храна в офиса Sad
За ходещите на работа: носите си всеки ден от вкъщи ядене ли и какво си приготвяте за обяд?
Аз вчера си бях взела от вкъщи две сварени яйца и малко извара newsm78
Пилешки пържоли,приготвени вкъщи,Печено пиле пак от вкъщи(без кожата),пиле или телешко,фрикасе,риба тон в собствен сос,Когато съм ПЗ си нося и сготвено нещо със зеленчуци........
Нося си ги в пластмасови купии с капак....

# 32
  • Мнения: 444
Пожелавам на всички прекрасен ден и хубави емоции.   bouquet

Аз спирам да пиша в темата от днес, и ще се включа след няколко дни сигурно, когато свърши всичко, вероятно неделя. (Моля не ми пишете в темата, за да не правим спам, нека е на лични, ако някой иска да пише.)

Пожелавам ви много минуси на всички  Hug


Не искам нищо повече да казвам, за да не ви товаря с моята отрицателна енергия или пък емоционално състояние, което е разклатено неузнаваемо много.
Трудно е когато в тежки моменти човек разбере, че може и трябва да разчита единствено на себе си, но пък и това е добър урок в живота. Може би точно навреме разбирам, че "и сам война е войн" и ще си стискам зъбите, както мога.


Чао.  Hug

# 33
  • Мнения: 24
Ама verche просто не ми се яде ама хиич ,чувствам се тоолкова преяла че ще се пръсна чак , е то е ясно че ако днеска ми се прияде ще ям ама насила как  като ми се повръща чак само като помисля за ядене   newsm78 
labello по весело мила всичко ще е ок  Hug

# 34
  • Мнения: 228
Цоп и аз в темичката. Crazy
Направих си за обяд 2 пълнени яйца / извара , трици , чесън и копър/и една пилешка пържолка на скара chefЕдното яйце не можах да го изям и ще му видя сметката довечера. Peace
За по- напредналите в материята и в свалянето на килца /не на мъже/ ,какъв подсладител да си взема за кафето и чая , имам суитли от аптеката 700таблетки , може ли да го ползвам?

# 35
  • Мнения: 3 091
Относно рибата - не само пангасиус, но всякаква замразена риба - не е подходящо да се готви във фолио, защото пуска от водата и става ужасно.

Днес за обяд си направих яйца по панагюрски. за вечеря готвя модифицирано за П дни телешко варено

# 36
  • София
  • Мнения: 227
ей нямаше ме само 3 часа и вие пак сте изписали 3 страници  Shocked
mmmmshushy80  Hug
ние с малкия бяхме на лекар да му пражят изследвания щото ще го пускам на ясла,но останаха за петък,а сега ще тръгвам за среща с класа,че не съм ги виждала от многооо време  Party
за менюто днес:закуска трици с млекце,обяд пилешка пържола на скара(собственоръчно разфасована  Peace),а за вечеря май ще има рибка,но не се знае още,ако ли не пак на печено пиленце ще налитам  Whistling
лек ден на всички  Hug Hug Hug

# 37
  • Мнения: 74
Здравейте отново от мене и благодаря за доброто посрещане!
Искам да споделя нещо кулинарно. След като си приготвях доста време за десерт кисело мляко с подсладител и канела, един ден в работата се оказах без подсладител, но с мнооого силно желание за нещо сладко. Направих си кисело мляко с канела (само това). И странното е, че отганизмът ми наистина прие това като сладък десерт и остана много доволен! Оттогава досега често си приготвям такъв десерт, дори дъщеричката ми много го харесва (аз, като се знам себе си, все гледам тя да не набляга на сладкишите, че да не идва на нейната глава). Така че, ако някой иска да намали подсладителя, може да пробва така да излъже тялото си. Работи много добре!
Успех на всички!
П.С. Тумбичка, не знам колко килограми си смъкнала, но годинките са поне 10!

# 38
  • в сърцето на моето Слънце
  • Мнения: 708
Хоп и аз да се обадя. Връщам се сега от зъболекар - ходих да ми наточат зъбките за пържолките!  Mr. Green
labello , покрай моите грижи нямам представа какво се е случило с теб, но каквото и да е знай, че винаги може да е и по-зле. Стискам палци всичко да е наред и бързо да ти се наредят нещата.
Шуши, честита годишнина! Желая ти да не угасва любовта ви и сбъдване на съкровенната ти мечта! И ако може да е по-скоро, че си ми на късмет. Този път като успееш, здраво тътри краката, че да прихвана и аз пак.  Praynig
Честито и на всички с дюкански годишнини и месечинки!
Аз се чудя да си хапвам ли извара в ударната фаза или не.  newsm78 Миналия път като спазвах режима не ядях извара в ударните, но сега като че ли ми се иска.
Стискайте ми палци режима да заработи пак при мен! Дано не зацикля...  Praynig
Гунки и цунки на всички!  Hug
P.S. Така се радвам, че пак съм тук. Като завръщане у дома след дълъг път...

# 39
  • Мнения: 1 187
Хелоу в новата темичка,Вещи  bouquet

mmmshushy80 благодаря ти за записчето на първа,знам че ще даде резултат! Hug Heart Eyes

Този пангасиус дето миналата седмица го готвих, се провали като манджа, не помня дали ви казах - направих го във фолио, заедно с по 1 кисела краставичка, мини морковче и лук. Обаче стане с вкус на рибена чорба, рибата направо се топеше в устата, което ако беше преносен смисъл е ОК, но ако съм имала предвид да хапна нещо което става за дъвчене... не, мерси. Аз също се опасявах за слагането на филето направо на скарата, но другия път, като позабравя усещането, ще пробвам така. Да не говоря, че за мен беше и голям шок, че рибата просто много миришеше на море, има риби дето не миришат толкова, но тази...

Ех,този пангасиус..направо ви се чудя как го ядете..На мен поне не ми хареса,нито на външен вид,нито на скара като го пекох. Sick Има толкова по-вкусни риби,пак да подхвърля за Саворин-а,много месеста и вкусна риба,за скара е трепач! Peace

Взех си бележка за малкото залитане оня ден,и знам че си заслужих тиганите, въпреки че бяхте така снизходителни. Mr. Green Имам с какво да се пУфаля,но още малко да стане пълен месеца и ще напиша първия си дюкански отчет! bowuu

Много  Hug на всички и много минусчета ви пожелавам!

# 40
  • София
  • Мнения: 807
Здравейте и от мен! Чак сега успявам да се разпиша.  Hug
Музичка, благодаря ти!  Hug
Стелксен, успешен старт! Мисля, че можеш спокойно да хапваш извара, още повече щом ти се иска!  Hug
Bright71, честита месечинка!  Hug
Флучия, браво за страхотните резултати! И за снимките!  Hug
Дори, голяма занимавка беше Face in Hole. Ама много се харесах как бих изглеждала!  Hug
Аз днес ръфнах малко тиквички /бях сварила за 5 мин. и после в тава изсипах и с малко кисело мляко и 1 жълтък за заливка/. Купих си и 1 кис. мляко, в случай, че не издържа, ще го изям малко преди да тръгна. За вечерта - салата и риба!
Хубава вечер на всички  Hug

Последна редакция: ср, 09 сеп 2009, 15:59 от Snow4eva

# 41
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Грипче, (леле какъв смел ник)
не знам какво е правилно за подсладителя, но и мен ме вълнува много въпроса. Аз ползвам Huxol на таблетки, но съм притеснена, защото чувам че са вредни подсладителите. Но не мога без подслаждане на кафето.
Чудя се дали могат да се ползват бонбонките без захар (Alpina, Solano) ? newsm78

А пангасиус си правих за първи път днес и ми хареса. Едното парче сложих на скара с реотани, но се залепи и раздроби. Затова другото го направих на тефлонов тиган и там остана цяло, запече се отлично. Но без лимон е блудкава. Имам чувството, че с домати на фурна ще е по-добре.   chef

# 42
  • София
  • Мнения: 2 901
Относно рибата - не само пангасиус, но всякаква замразена риба - не е подходящо да се готви във фолио, защото пуска от водата и става ужасно.


О! това беше много важно уточнение за мен, тъй като макар и морско чедо, до преди режима на Дюкан, рибата не ми беше любимо ядене, но сега ми е направо страст! Тук в София няма много възможности за незамразена риба, поне с дете и количка не мога да стигна до къде  ли не, и току пак направя такава грешка и си извадя грешни изводи после. Благодаря за уточнението, Ламята!

# 43
  • Мнения: 3
Мис Марпъл, на добър час с новата работа, дано ти носи добри приходи и удовлетворение!
Шуши, миличка, благодаря за записа. Честита ти годишнина и стискам здраво палци съкровеното ти желание да се изпълни в най-скоро време!
АннаБелс, не се притеснявай, нормално е да нямаш апетит, протеините създават чувство за ситост. Това отминава в трета, още в началото. Но засега трябва да се насилваш да ядеш.
Тумба Лумба, ама каква си скица само! Страхотни снимки и чудесен пост! Успех!

Аз да измрънкам - медалът има и друга страна. Вече масово започнаха да ми правят забележки да спирам да отслабвам (аз съм си в трета, ама те откъде да знаят). След толкова много упреци как "дупето ми го нямало" и "краката ми станали като щеки" започвам да се замислям дали пък да не почна да дебелея. ooooh! Ама еретични мисли... Защо хората се чувстват длъжни да си дават мнението, без да им го искаме, а? Почнаха да ме плашат и ме спохождат черни мисли. Няма угодия, ей! newsm78

# 44
  • Варна
  • Мнения: 2 737
Единствения свестен пангасиус, който съм успяла да приготвя, беше във фурна с доматен сос - подобие на рибена консерва беше станало и всички вкъщи го ядоха с удоволствие. Но е само за ПЗ.

Сноуче, аз се регнах там, даже вече имам три-полууспешни опита да си "внедря" кратуната на хубаво телце. Но не ми харесва, винаги текстурата на кожата се различава. Нищо де, пак ще пробвам. Ей ме сега тука с няколко дружки - мойта фаца е по средата на изправената редичка. http://www.faceinhole.com/us/my-faceinhole-detail/id=de3877d999b294167
А ето ме с едно котенце http://www.faceinhole.com/us/my-faceinhole-detail/id=6c4467d999b1b533c Мерси за готиния сайт!   bouquet

Едит: Виждам, че не работят линковете, ще пробвам по друг начин

Едит2:
http://s2.faceinhole.com/09/9/9/de3877d999b294167.jpg
http://s2.faceinhole.com/09/9/9/6c4467d999b1b533c.jpg

Общи условия

Активация на акаунт