Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 7-ма тема

  • 176 697
  • 738
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 387
Момичета, отдана искаха да ви питам и аз за тези маи.  Суха мая не съм ползвала, въпреки че си купих скоро, но като чета рецепти със суха мая и пише да се чака докато втаса по два часа, а с прясната мая не ми се е налагало да чакам повече от 30-40 минути.И ми се създаде едно  впечатление, че с прясна мая втасват нещата по-бързо, но не съм сигурна. Вие коя мая предпочитате и защо? А има ли разлика меджу двете като качества и вкус?

# 241
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Момичета, отдана искаха да ви питам и аз за тези маи.  Суха мая не съм ползвала, въпреки че си купих скоро, но като чета рецепти със суха мая и пише да се чака докато втаса по два часа, а с прясната мая не ми се е налагало да чакам повече от 30-40 минути.И ми се създаде едно  впечатление, че с прясна мая втасват нещата по-бързо, но не съм сигурна. Вие коя мая предпочитате и защо? А има ли разлика меджу двете като качества и вкус?

Това, което аз мога да ти кажа, е че нямам проблем с втасването със суха мая. Съда с тестото покривам с влажна кърпа и го поставям във фурната при около 25°С и си втасва съвсем нормално. Не съм имала проблеми до сега. За разлика във вкуса не знам, защото аз ползвам само суха мая.

# 242
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
И от  мен един козунак направен със суха мая                                                    Labrex,  благодаря ти за руската страничка. Вчера направих хлебчета, като си откраднах идея от там.


       

Margafuci, тези хлебчета, както и козунака са също със суха мая, втасаха си съвсем нормално и което много ми харесва, маята я прибавям направо към брашното с останалите продукти. Аз лично предпочитам по-мързеливия и бърз начин и т.н., а и никой не се е оплакал от вкуса до сега.



# 243
  • Popovo
  • Мнения: 219
Здравейте! Най после и аз да измайсторя нещо и да се похваля. Незнам дали съм за тази тема, но не намерих къде да се похваля, затова моля да ме извините ако спамя. Praynig Това са мойте милинки който правя за втори път.Рецептата е на моя близка и са направо страхотни.


 Благодаря ви момничета,че сте много сръчни и споделяте красотите си с такива като мен който са начинаещи.Заразихте ме с тези тестени изделия.Все повече ми се иска да меся, ама все нямам време.  bouquet newsm20

 

# 244
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Благодаря ви момичета,че сте много сръчни и споделяте красотите си с такива като мен който са начинаещи.Заразихте ме с тези тестени изделия.Все повече ми се иска да меся, ама все нямам време.  bouquet newsm20

Mama_vesi, много са ти хубави милинките, би ли споделила рецептата. А колкото до начинаеща аз също съм такава, но опитвам смело, а и тук има такива майсторки, които дават толкова добри и точни съвети, че няма начин да сбъркаш.

# 245
  • Мнения: 22 867
Labrex,  благодаря ти за руската страничка. Вчера направих хлебчета, като си откраднах идея от там.

Venetta, няма защо, прекрасни неща си показала!  chef  bouquet

Mama_vesi, и аз на опашка за рецептата на милинките. Много ги обичам, а твоите изглеждат чудесно!  bouquet

# 246
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Venetta, няма защо, прекрасни неща си показала!  chef  bouquet

Благодаря много Labrex   bouquet, всяка похвала от майсторка като теб, мога да сравня само с живата вода от приказките, която връща умиращия към нов живот.
Бих искала още да ти кажа, че съм чела вече много твои рецепти и препоръки и много от това, което мога сeгa, го дължа на теб  Hug.

# 247
  • Мнения: 144
Ей, толкова сте мили и услужливи...направо нямам думи да благодаря за вниманието-остава да съм разбрала и да го направя, както трябва!  bouquet

Това е само за проба, за да видим ще ме бъде или няма Wink
Моят опит за кифлички с боровинки!

Мммм, страхотни! А рецептата и оформянето може ли?
Може, това го взаимствах от друг форум, казват се възелчета, специално ще потърся къде, точно беше, но общо взето се прави така...готовото тесто го разделяш на топчета, правиш ги на фитили, колкото ти се сторят угодни на теб, разтилаш ги леко с пръсти, ако ти е тестото като моето тогава, ще стане направо много Wink...по средата на лентичка слагаш пълнежа, да не е нещо много течно и събираш обратно на фитил, коато леко притискаш с пръсти, става като ръбче, което после заглаждаш, хващаш фитила и просто го прехвърляш точно като на възел, с  лявата ръка държиш едното крайче неподвижно, а с дясната прехвърляш на примка и промушваш десният край през срадата,като гледаш двете крайчета да ги срещнеш отдолу, тада не цъфнат при печенето...обещевам специално да ти направя снимки на процеса, макар че съм сигурна, че и така ще разбереш! Flutter

# 248
  • Мнения: 22 867

Благодаря много Labrex   bouquet, всяка похвала от майсторка като теб, мога да сравня само с живата вода от приказките, която връща умиращия към нов живот.
Бих искала още да ти кажа, че съм чела вече много твои рецепти и препоръки и много от това, което мога сeгa, го дължа на теб  Hug.

Ей, Venetta, направо о-нИ-мях! Но е и много приятно, благодаря ти! Grinning   bouquet Радвам се, че тук във форума винаги има кой да помогне, да даде съвет, аз самата също много от нещата, които мога и правя, дължа на форума. Страхотни са момичетата тук!  chef  bouquet

# 249
  • Мнения: 144
Ух че са апетитни, кифлички и питки,мммммм Hug
Наистина ,страхотно изглеждат!   Peace
А ти не се скатавай,ами се завръщай в темичката...   Hug   

maqaami , и аз чакам рецепта и начин на завиване!    Praynig     
 

Сега рецептата си е рецта, ще я дам точно както съм я записала...но аз имам неприятният навик да променям по нещо, понеже докато се бърка тестото винаги гледам и ако ми се види, че се маже по бъркалката и стените добавям брашно, а в случая си позволих и малко повече захар, понеже близките ми ги харесват по-сладки!
оригиналната рецепта е:
2 яйца- единият жълтък за намазване
100 гр. масло
200 мл. прясно мляко
100 мл. вода
1/2 чаена лъжичка сол
1 кафена чаша захар
1 пакетче суха мая на д-р Йоткер

сега тук много се затруднявам колко брашно да ви напиша...по принцип, колкото поеме за меко тесто, на този грамаж от продукти около 600 гр, но може да поеме още, това винаги в процеса на месенето го преценям!

За възелчетата дано да се е разбрало какво съм обяснила, че не можах да намеря въпросните снимки (голямо ровене падна, но уви!), когато ги наредите в тавата по на рядко ги слагайте, че бухват доста, като ги намажа  с жълтъка, аз му слагам и малко олио, да стои по-лъскаво, ги ръся и с малко захар, карамелизара се чудесно!
Дано да съм била полезна...до скоро, въртят ми се страхотни идеи в главата, да видим!
 newsm78 Thinking

# 250
  • Мнения: 22 867

Покрай възелчетата на maqaami се сетих, че преди време сложих снимки за този и други начини на оформяне на кифлички и хлебчета -  ето тук в два поста. При мен малко трудно се отвори страницата, дано да се виждат.

# 251
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Отваря се Labrex. Точно тези съм си ги копирала в компютъра и винаги се отваря  Naughty, но и Короната на готвачката научих от теб. Тя ни е любима Simple Smile и вчерашната страница е супер  newsm10 и още много други неща, но в момента не се сещам кои  са точно.

# 252
  • Мнения: 7 418
 О,Лабрекс!Тъкмо ми втаса едно сладко тесто.Сега ще го оформя по твоя начин! Wink

# 253
  • Мнения: 2 708
Венета, аз наистина оставам захласната, като видя какво количество си сплела, омесила, опекла................. за протокола, сега ако ми кажеш, че и на работа ходиш, съвсем ще се скрия някъде Laughing Страхотна си просто. Ама пък и друго се чудя, как пък го изяждате това количество? Колко гърла храниш? Laughing Laughing Laughing Браво на теб.

# 254
  • Мнения: 1 283
Отваря се Labrex. Точно тези съм си ги копирала в компютъра и винаги се отваря  Naughty, но и Короната на готвачката научих от теб. Тя ни е любима Simple Smile и вчерашната страница е супер  newsm10 и още много други неща, но в момента не се сещам кои  са точно.

Да ти кажа Венета, от един час се ровя в този сайт и за това е виновна само и единствено подстрекателката Лабрекс. Нямах си друга работа ами цъкнах и на http://forum.kyxarka.ru/viewforum.php?f=16&sid=4ba1741c1d836 … 4e5a136b1315ad806 тестените неща  Mr. Green гледайте и вие, няма само аз да будувам посред нощ и да си викам това е последно......тази страница ми е последна.......ааааа няма начин Лабри, ще превеждаш   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт