Турски сериали по българската телевизия

  • 37 666
  • 548
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 136
 Заплашваш ли , bz ?

# 496
  • Мнения: 418
djina 222 - С какво да 3aплашвам ? Искрено се надявам, наистина се моля, да не се разруши прекрасната ни Родина от създаващите се безумия !

# 497
  • Мнения: 136
" Да не се разруши " ???  Shocked
Турците да не нападат отново ?

Сериали ..., култура..., език... !
В тази връзка , bz , смяташ ли за нормално Лютви Местан / от турски произход   български  политик / да внася искане за отмяна на задължително изучаване на български език , това има ли го в щатите ? Тъй като ти търсиш това , което обединява хората , не трябва ли и другите етноси , живеещи тук да знаят български ?

# 498
  • Мнения: 862
Темата е за турските сериали по телевизията (ако случайно някой е забравил  Mr. Green). В този ред на мисли, моля придържайте се към нея, че от всичката тая мъдрост, разсъждения и призив за любов към ближния, която блика последните страници, направо ми се доповръща  Sick
Джихад, михад, тинтири, минтири. Някой казал, че сериалите не струват и му е писнало да гледа само Айше и Хасан и току виж някой му лепнал етикет Ку- Клус- Клан. Спокойно, нямаме намерение да ги избиваме  Mr. Green, нито да предизвикваме масови безредици, само ни омръзна от сапунките им.

# 499
  • Мнения: 418
" Да не се разруши " ???  Shocked
Турците да не нападат отново ?

Сериали ..., култура..., език... !
В тази връзка , bz , смяташ ли за нормално Лютви Местан / от турски произход   български  политик / да внася искане за отмяна на задължително изучаване на български език , това има ли го в щатите ? Тъй като ти търсиш това , което обединява хората , не трябва ли и другите етноси , живеещи тук да знаят български ?



djina 222  - Турците не нападат, ние се самоунищожаваме. Настройваме се един против друг, българи срещу българи (под това определение имам предвид всеки, к/о държи БГ паспорт независимо от неговия/нейния етнически корен). (***Наистина ли не виждате 1) какво става - Атака, ДПС, сега и новата партия ... леко, завоалирано се опитват да разкажат играта на тази държава и2) че ситуация може да ескалира (вътре в страната между самите нас, без външна намеса)? )



Разбира се, че не го приемам (исканеTo Ha Лютви Местан); това е абсолютно тенденциозно и умишлено! И разбира се ,че ВСИЧКИ, к/о обитават дадена държава и са и граждани трябва да знаят езика на тази държава (съвсем логично и следващо с необходимост умозаключениe).



======



На който му се гади, може да използва тоалетната. Дано като си прочисти стомаха, и свеж въздух влезе в главата. И пак наново може да се (пре)прочетe написаното в последнuтe странuцu (никъде не е споменато убиване, избиване, нападение etc. ...прекалено буквално се приема написаното). Ако пак има неразбрали, не знам тогаз. Проблемът ще да е бая по-дълбок.



Наистина се получи lost in translation ...Но к/о иска да разбера написаното , ще; който не иска  - няма. Здраве да е  Peace

Последна редакция: нд, 04 окт 2009, 22:52 от bz

# 500
  • Мнения: 136
Разбира се, че не го приемам (исканеTo Ha Лютви Местан); това е абсолютно тенденциозно и умишлено!






Търпимост към провокации . Ама до колко ? И хитри ходове , и нахалство , и глупост ....
Розово ли ще е бъдещето на света , bz ? Какъв ще е следващият сериал ?

# 501
  • Мнения: 418
Розово ли ще е бъдещето на света , bz ? Какъв ще е следващият сериал ?


djina 222 - Колкото ти знаеш отговора на тези въпроси , толкова и аз (нямам провиденчески възможности  Mr. Green).


===


Успешна, спорна  и позитивна седмица на всички  Peace

# 502
  • Мнения: 3 656
Добро утро, лек и ползутворен ден.  sun newsm10

# 503
  • Мнения: 4 525
това има ли го в щатите ?

Щатите. С главна буква. Не, няма го това там. Ще ти кажа какво има - испански език, заради мексиканците. Не знам дали е официално, но това е вторият език в САЩ. На път са да приемат китайския за трети официален. И още едно нещо има там - толерантност.
А тук, между другото сме залети с англицизми /съвсем официално/, но никой, освен мен, не се дразни от това. То не са биг брадъри, то не са денсинг старсове, то не са кънстракшъни ООД, то не са пропъртис ООД и т.н. Турцизмите в езика ни също много ме дразнят, между другото, но повечето от тях така са вкоренени в езика ни, че просто няма да начин да избягваме.
Аз знам със сигурност едно - бихме могли да бъдем страхотен народ, така, както ни виждат чужденците в чужбина /това го говоря от моята си камбанария, не знам дали всички се радват на подобно отношение/ - страхотни, готини, умни, забавни, трудолюбиви, общителни и нестрадащи от излишни предразсъдъци. Не знам защо навън можемн да бъдем такива, а в собствената си страна - не.
Прекрасно разбирам онези противници на турските сериали, които не ги възприемат заради самия тип изкуство - и аз вече Перлата я заклеймих, защото ужасно ми дотегна, превърна се в изключително тъп сериал. Обаче не мога да разбера чисто шовинистичните ви и ксенофобски аргументи. И ще ви кажа защо - защото вечер отивате на чалготека, където друсате чисто ориенталски гюбеци на бг чалга, носите онези отвратително модерни панталони тип 'шалвари'  Sick, ходите на почивка в Турция и използвате в речта си турцизми не по-малко от всички останали. Дори там, където могат да се избегнат. Аре пийс.  Mr. Green  Peace

# 504
  • Мнения: 342
Предварително се извинявам за спама   bouquet
bz Как си,защо не пишеш в нашата темичка?Да не се сърдиш на някой?Кутията ти е запълнена и за това пиша тук  Peace Ама все те ммислим,с тези природни бедствия в Турция......А и ти даваше,мн.интересна информация относно традиции и т.н.Моля те пиши нещо,да знаем,че си добре  Praynig
Извинете ме отново   bouquet Peace

# 505
  • Мнения: 418
Предварително се извинявам за спама   bouquetbz Как си,защо не пишеш в нашата темичка?Да не се сърдиш на някой?Кутията ти е запълнена и за това пиша тук  Peace Ама все те ммислим,с тези природни бедствия в Турция......А и ти даваше,мн.интересна информация относно традиции и т.н.Моля те пиши нещо,да знаем,че си добре  PraynigИзвинете ме отново   bouquet Peace



::Перличка:: - Как ще се сърдя  Laughing Wink ..чета ви редовно Peace. Но гледам да не досаждам, ако няма въпроси. Иначе всички(Истанбулки) сме добре ... пак вали дъжд последните няколко дена, дано няма бедствия ....пак ...

# 506
  • Plovdiv
  • Мнения: 248
Момичета , не пиша в тази тема, но най-редовно ви чета , НАЙ-ВЕЧЕ заради
прекрасните мисли и разсъждения на BZ.
Напоследък обаче оставам изумена от настроението, което цари тук!
С много от вас сме се срещали в различни теми . И добих смелост да пиша точно сега.
Моля ви, успокойте топката ! Това , което чета напоследък тук ме разтревожи.
Вярно е, че темата е за турските сериали и всеки има право да изложи
собствената си позиция, но нека спокойно приема и останалите.
Мое мнение е, че когато човек не е запознат в дълбочина с един проблем,
то по- добре да не го коментира. Не съм гледала нищо докрай,  освен "1001 нощ"
затова не съм писала тук.
С този заядлив тон и черногледство  в постове ви , някои вредят на собственото си здраве!
BZ , винаги съм се радвала на присъствието ти в темата
за филма "1001 нощ". Никога няма да забравя компетентната информация,
която поднасяше за бита и културата на един съседен народ.
Хубави или лоши , турски или не , сапунки или научни филми ,
всеки САМ избира какво да гледа.
Избира, гледа и задоволява собствените си потребности  и глад от информация..
В днешния напрегнат свят дайте малко спокойствие и радост на душите си.
В другите теми виждам , че успяват да го правят.
Ето как в темата за една наистина незабравима приказка филма "1001 нощ "
коментираме не само турските сериали и си доставяме приятни емоции.
Толкова много стихове се изписаха за отделни герои .
Ето едно за Халит Ергенч , изградил с прекрасната си игра  образа на Онур Аксал.
 
На всички заклети обожателки от клона Онур Аксал

Какво ми стана изведнъж
тръгнах да си търся мъж.
Босфора преминах даже.
Защо ли? Кой, кой да ми каже….

Срещу мен задава се Атеш
не е лош тоз младеж.
Вгледах се в очите му зелени,
не, изглеждат ми студени.

Слушам аз цигулка свири
май Кенан мома си дири.
Не за мен е таз мелодия
не ща аз мъж - пародия..

Мехмет ми хвалят в момента,
Брат Пит наричат го на Ориента.
Сладникав идва ми на мен,
става, но за манекен.

Гледам зад един баир
кротко си седи Демир.
Замечтан в царевичака
може би мен чака…..

Пътищата на съдбата
срещнаха ме и с Галип.
Преминавам тихо аз
не пробуди в мен захлас.

В тез отминали години
запознах се и с Есмер.
мъж, опасен е за мене
нищо, че е кавалер.

В центъра на Истанбул
Господи…. видях  Онур!!!
Изгарящ поглед син,
красиви думи,
гласът му кадифен.
Да, това е Мъжът за мен!!!
написано от : MARI_NK

ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ ПРИЯТЕН , И НАЙ-ВЕЧЕ СПОКОЕН ДЕН !
ОБИЧАЙТЕ СЕ! ВЕСЕЛЕТЕ СЕ ! ЖИВОТЪТ НИ Е САМО ЕДИН МИГ,
ЗАКЛЮЧЕН МЕЖДУ МИНАЛОТО И БЪДЕЩЕТО.
ИЗЖИВЕЙТО ГО ДОСТОЙНО!
СТАНА МНОГО ДЪЛГО , НО ЩЕ Е ПОСЛЕДНО!


# 507
  • Мнения: 343
Абе момичета свършиха ли Българските мъже  newsm78  Joy Joy Joy Joy Joy JoyЧе ние за какво ги раждаме тези синове, като има толкова много турци newsm78

Последна редакция: пн, 05 окт 2009, 14:00 от Мечтание

# 508
  • Plovdiv
  • Мнения: 248


Абе момичета свършиха ли Българските мъже  newsm78  Joy Joy Joy Joy Joy JoyЧе ние за какво ги раждаме тези синове, като има толкова много турци newsm78

И АЗ СЪМ МЪЖКА МАЙКА , НО ИМАМ И ЧУВСТВО ЗА ХУМОР!

# 509
  • Мнения: 343
 mar_tomova Аз също имам чувство за хумор Laughingно моя мъж не си го давам и за сто като тоя Онур Sick

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт