Twilight/"Здрач" : тема 35 (за вампири-вегетарианци и върколаци)

  • 17 915
  • 429
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 54
Цитат
Ти прочете четири книги за два дни, а аз съм чела повърхностно? Simple Smile Не се задълбавах много в снощната ви дискусия, но наистина, хора, приемете го, Майер просто не е блестяща писателка, ОК, щом толкова хора са толкова влюбени в творбата й, значи й се е получило на някакво ниво, но то просто не е нищо, имащо общо с литературата като такава. Вампири, които блещукат на слънце? Върколаци, които запазват съзнанието си след превръщането? (това и е Хари Потър го има, между другото, но само при Фенрир Грейбек, но там е трудно да кажеш дали върколака си запазва човешкото съзнание или човека - върколашкото, той просто е много зъл) Върколаци, които изобщо се превръщат когато си искат? Върколаците били създадени за да се бият с вампирите? WTF?! Изобщо, Майер е оплескала каквото е можело да бъде оплескано с митологиите и тн в тая книга.

Иначе, нали знаете как като пишеш дълго време на клавиатура пръстите ти започват сами да пишат (примерно ако не си на десетопръстната или нещо такова) - по често срещаните думи са нещо като кодове в главата ти и ги пишеш без да се замисляш? Винаги пиша "здрав" като здравей", по тази причина - просто пиша "здравей" по често. Престоя ми тук обаче не ми се отразява добре, днес пожелах на един познат да е "жив и здрач".

Хаха, това май е само при теб с кодовете в главата, което значи че действаш преди да мислиш.
Аз прочетох 4 кники за 4-5 дена, защото за мен историята е необикновенно завладяваща. Плюс това чета доста бързо, но не ми пречи да вникна в това, което Майер е искала да вложи в думите си. Ти си чела повърхностно за мен , защото обръщаш внимание на "фантастиката", която е съвсем второстепенно нещо. Ти трябва да вникнеш в историята, която Майер пише = за любовта на човек и вампир, приятелството между човек-вампир-върколак, изпитанията и последствията от това.
А дали вампирите блестят, дали върколаците са ДЕЦА НА ЛУНАТА и т.н. е просто "обстановка" в книгата.

# 376
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Ей сега ще стане интересно  Laughing

Красе, чакай да си взема пуканките и идвам да гледам.... Joy
Толкова имам да кажа, че няма да ти стигнат пуканките, но тръгвам за Каварна да се разтуша с концерт на Рейбоу и посещение на Калиакра, отново  Mr. Green Така,че ще се мятаме друг път

# 377
  • UK
  • Мнения: 3 959
Да, в такъв случай защо си е играла да пише четири книги (и половина), като е можела да събере всичко с изречението "Той е вампир, тя, човек, и си има и най добър приятел - върколак, тя се разкъсва между двамата, накрая избира вампира, щото всички така искат (или поне повечето), и му ражда дете и също става вампир, и заживели дълго и щастливо". Изобщо не ме интересува ти как си чела книгата, ама айде да не знаеш по добре от мен аз как съм я чела, става ли? Егати специалистката, дето се извъди, от вчера.

Последна редакция: нд, 06 сеп 2009, 12:40 от Vache

# 378
  • Мнения: 54
О, точно това имах предвид като казах, че нещо й се е получило, след като хората обичат книгата, но то не е с истинска литературна стойност. Обратното също е често срещано - нещо с голяма литературна стойност и абсолютно, абсолютно скучно. Вампири не съм виждала, нито върколаци, но що се отнася до митологията всички знаем какво представляват те - вампирите се хранят с човешка кръв и не излизат през деня, превръщат се в прилепи и можеш да ги убиеш с дървен кол, върколаците се превръщат на пълнолуние, те не са вълци, а са нещо между човек и вълк, убиват се със сребърни куршуми. Това е митологията, това е класиката. Друг е въпроса, че ако се беше придържала към официалните неща, можеше със същия успех да напише Дракула по Стефани Майер или нещо такова, не Здрач.

Хаха, аз вчера какво обяснявах ...  Joy Ако Майер се придържаше към митологиите, легендите и митовете, то нямаше да е толкова интересно...

# 379
  • UK
  • Мнения: 3 959
Да, затова никой не харесва филмите и книгите, които се придържат към тях.

# 380
  • Мнения: 54
НАМЕРИХ ЕДНИ НЕЩА ЗА РОБ - НО НЯМА ДА ГИ КАЧВАМ ТУКА, ПРЕДИ ДА РАЗГЛЕДАМ ХУБВАО ПРЕДИШНИТЕ ТЕМИ, ЗА ДА НЕ СЕ ПОВТАРЯМ Simple Smile

Последна редакция: нд, 06 сеп 2009, 12:40 от Vache

# 381
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 906
Успех, това са 35 теми все пак.

# 382
  • Мнения: 54
: "Twilight"/"Здрач"- най тъпият филм

Тази тема брои ли се ???  Joy Заслужава ли да я чета?

# 383
  • София
  • Мнения: 504
thgiliwTwilight, кутията ти е пълна.

Премиерата в ЛА е на 16 ноември, понеделник Crazy
http://www.robsessedpattinson.com/2009/09/new-moon-red-carpet-premiere.html

Сега си мисля за една песен
I'm so excited, I just can't hide it... Crazy

# 384
  • Мнения: 54
Толкова голям плик си пуснала, че не мога явно да го получа  Laughing

# 385
  • Мнения: 12
Здарвейте , здравейте тези дни тичам по задачи и няма много време да пиша !  Hug

Благодаря за бюлетина , снимките на Роб са старохти и на Келан също !  Heart Eyes
Мириел аз съм на 3-та книга от дневниците , но съм свалила само 8 глави , довечера ще сваля другите и четвъртата книга и ще ти ги изпратя в скайпа ! Hug
Отивам да ви дочета , до после , целувки !  Hug

# 386
  • Мнения: 21
Ох,аз се зарибих по тази Human на Civil Twilight...десега май я слушах 20 пъти и чакам Красето като се накупонясва и се върне, да ми я намери в mp3 вариант и да ми я метне Hug

Да кажа някоя дума в подкрепа на новата съфорумка (twlightwilight) --и ние,повечето сме така с бързото изчитане на сагата...ако си прочела предишните теми или поне тази изцяло, ще видиш, че мрън-мрън съфорумката е на втората книга и по нейни признания не е фен на Здрач.. ако ще спорите, имай го предвид... ние ще се облегнем назад и ще слушаме   Peace

Монка, какво правиш на морето днес? Хубаво ли е времето?

# 387
  • София
  • Мнения: 504
thgiliwTwilight, пробвах няколко пъти. Изтрий си съобщенията. Освен това всичко което бях написала се изтри ooooh!


Хриси, ужасно топло е, даже не ми се ходи на басейна /който е на покрива и има вятър по принцип/ Скрила съм се вътре на хладно Mr. Green


Имам намерение да обновя малко галерията днес, ще ви кажа ако стане Simple Smile


Който е чел Офисът, случайно да знае дали свършва с 16 глава? Нещо не е завършено Thinking

# 388
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 443
Да кажа някоя дума в подкрепа на новата съфорумка (twlightwilight) --

Аз реших, че ще я подкрепиш в атаките и срещу Джейк Laughing..пък ти взимаш страна в спора  и с МГМ.. Crazy..

# 389
  • Мнения: 21
Да кажа някоя дума в подкрепа на новата съфорумка (twlightwilight) --

Аз реших, че ще я подкрепиш в атаките и срещу Джейк Laughing..пък ти взимаш страна в спора  и с МГМ.. Crazy..

Чакай, ние с теб от един отбор ли сме  Joy Joy

В интерес на истината, тези спорове за Джейк ги прескочих снощи, щото бях на друга вълна, щото съфорумката е с пресни-пресни впечатления, и щото тематиката за Джейк  ми е малко далечна (а и вече обсъждането на сагата от А и Б ми е малко далечно)... но видях, че с МГМ са на различни плоскости, защото последната не е прочела целия материал и не знае "трактовката" на Стефени за шейпшифтърите, както и не е пристрастна към сагата, както останалите нас... та, да не се учуди новата съфорумка, затова реших да й обърна внимание ... Peace


П.П. Колко съм отплесната! Днес аз съм редактор, значи по правилата на темата (ако някой въобще си прави труда да ги чете вече.. Laughing) на мен се пада частта да размахам пръст, да припомня да се избягват обидите (вкл. алегориите с животни) и да се поддържа добрия тон....  Peace

Последна редакция: сб, 05 сеп 2009, 17:38 от staro-novo

Общи условия

Активация на акаунт