Лохии и изпадане на голямо гъсто кърваво парче?

  • 12 521
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 233
Нормално ли е да има такива парчета или е притеснително? Може ли да е част от плацентата?

# 1
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
при мен през първият ден излизаха парчета големи колкото юмрук и ми казаха че първите 1-2 дни ще е така, докато след 3-4-тия ден е като при цикъл течението.

# 2
  • Мнения: 188
На мен ми казаха, че съсиреци не би трябвало да има. За твое успокоение се обади на лекаря, за всеки случай  Peace

# 3
  • Мнения: 755
Добре е да се види от лекар. След първото ми раждане на 14 ден имах подобно нещо . Притесних и за да не би да е останала плацента, но веднага отидох на гинеколог и се оказа , че матката е чиста и просто моят организъм бързо кръвосъсирва. Всъщност лохиите ми бяха намаляли изведнъж предишното денонщие и после тръгнаха пак , но се появи въпросното кърваво парче. така че , ако няма болка или твърдост в областта на матакат , най-вероятно е това . Но аз мога само да гадая , съветвам те да отидеш на лекар. Пожелавам всичко да е наред. Peace

# 4
  • Мнения: 9 439
При мен също имаше големи парчета през първит дни!После всичко се нормализира!

Кога си родила? newsm78

# 5
  • Мнения: 2 658
Преди колко дни си родила и какво е горе долу парчето? Ако ти се вижда ненормално, консултирай се с лекар.
Но иначе, да, нормално е да има съсиреци първите няколко дни. Матката ги иzтласква, особено осеzаемо е при кърмене. Помня, че веднъж чак се стреснах, толкова ми се стори голям един  Blush . Но всичко беше наред  Peace

# 6
  • Мнения: 899
Не е нормално, освен непосредствено след раждането. Тези големи кървави парчета са съсиреци и ако изпадат повече от 10 дни след раждането има нещо не наред в матката, остатъци от плацента и тя продължава да кърви обилно и незатихващо, за да ги изхвърля. На мен ми се наложи 10 дни след раждането да вляза в болница за наблюдение след един особено плашещ кръвоизлив. Е, всичко се уталожи, разминах се само с лекарствено лечение, но си изкарах ума. И досега още си имам едно наум, защото при гинекол.преглед 3 мес. след раждането се оказа, че все още има мъъънички парченца (като дебели кончета) от плацентата и лекарката каза, че ако не се изхвърлят ще полепнат като полипчета по стените на матката  Rolling Eyes.

Добре е да те види гинеколог. За всеки случай.

# 7
  • Мнения: 2 013
Според мен трябва да отидеш на лекар да те видят,това не ми звучи добре.
И при мен имаше такива "парчета" но бяха както и при цикъл.
Самия факт е притеснителен.Не бива да има остатъци от нея в теб.

# 8
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
при мен през първият ден излизаха парчета големи колкото юмрук
Стига, бе.
То главата на бебето е горе долу толкова голяма.

# 9
  • Мнения: 9 776
при мен през първият ден излизаха парчета големи колкото юмрук
Стига, бе.
То главата на бебето е горе долу толкова голяма.

Мдааа, леко пресилено ми изглежда и на мен. Иначе мисля, че са нормални тези съсиреци.

# 10
  • Мнения: 1 677
Zvezditza Uranova, мисля, че е добре да се консултираш с гинеколог, ние тук само можем да гадеаем.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 364
По принцип по време на цикъл ми се случвало да имам парчета съсиреци. Най-интересното е, че по време на лохиите нямах.
Ако нямаш температура и други оплаквания, изчакай малко, виж дали ще продължи по същия начин и ако да - консултирай се с лекар.

# 12
  • Мнения: 3 483
Това не са съсиреци ooooh! Това са парчета от околоплодния мехур, от набъбналата лигавица на матката. Много е възможно и да е плацентарна част.... И не е вярно, че излизат първите няколко дни. Може да излизат по-продължително време, особено ако шийката се е стеснила бързо и не пропуска лесно по-големи части. Важното е да излизат. Ако нямаш по-обилно кръвотечение, а просто си излизат "парчета" от време на време, няма проблем. Но иди да те видят, за да си спокойна

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 364
Да, неправилно се изразих  Embarassed
Това не са съсиреци, даже изобщо не приличат на такива, а са парчета от набъбналата лигавица на матката. Просто така най-често ги наричат, въпреки че е грешно.
Мисля, че е нормално, но е важно в какво количество са и дали има обилно кървене. Ако се притесняваш, наистина отиди на лекар. Моите лохии продължиха около 45 дни, като в първите 10-15 кървенето беше доста силно (на моменти се плашех дори). Нямах никакви проблеми.

# 14
  • Мнения: 3 092
Чудя се все повече и повече дали някой тук във форума е в състояние да помогне по  този а и други подобни въпроси и терзания  Thinking...аз лично бих се занесла на лекар за да реши е ли нормално , не е ли ..
Сега отивам да попитам кристалната си топка  Tired

Общи условия

Активация на акаунт