Любители на котки - тема 29

  • 37 096
  • 445
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1
Добър вечер.  Hug
Тъкмо се прехласвах по котетата от снимките на Делфина, много ми харесаха всичките, особено това черното на третата снимка и поста на Таня67 ми подейства като студен душ. Не мога да повярвам, че е възможно така да се върви срещу природата. Жалко, но котколюбители не е правилната дума за тези хора, селектирали породата по причини, несъвместими с котешката природа. Много жалко.  Sad
Месечинко, извън темата, успех ти желая, аз рано родих, лишавах се от доста неща, но сега съм свободна и почти готова за внуци /в следващите 10-на години, де  Twisted Evil/, така че всяка ситуация има добри и лоши страни. Едва ли ти беше нужна моята елементарна психология, ама да си кажа, нали ще ставам свекърва.  Joy
Герче, на мен доктора ми каза да правя масажи по коремчето първите дни, за да ходи до тоалетна котето /взехме го на 39 дни/, защото майките им ги ближели там, да подобрят перисталтиката. Добре, че не трябваше да го ближем  hahaha
П.П.  Таня67 ти е отговорила.

# 76
  • Мнения: 154
Благодаря ви момичета!Котето вече си свърши работата върху мен Mr. Green.Сега спи зад хладилника,постлах му в едно кашонче,но не иска там.Върви постоянно след дъщеря ми.Тя доста си игра с него,дано няма проблеми.Много е мъничко и слабичко.

# 77
  • Мнения: 3 050
една снимка от вчера  Heart Eyes

видях много хубави снимки на предните страници
съжалявам че не мога да пиша по именно  Hug
вчера `къпахме` Сисьо със сух шампоан, че от многото козинка се заплита понякога  Peace

# 78
# 79
# 80
  • София
  • Мнения: 13 270
Ами те като вид са си най-обикновени котета. Само, че крачетата са им къси. Две сладки муцунки с подобна шарка - как да не си приличат  Simple Smile?

И да ви покажа един сладур, макар и не за нашата темичка: http://c.img-dpreview.com/0150630-01.jpg със заглавие "много мързелив мармот в горещ следобед". Смях се на глас като го видях. А дъщеря ми каза,че му липсва само бира в ръката  Mr. Green.

# 81
  • София
  • Мнения: 98
Танче, това ми е любимата поза вечер пред телевизора, и не само на мен  Joy

# 82
  • Мнения: 239
Здравейте и от мен
Цитат
И да ви покажа един сладур, макар и не за нашата темичка: http://c.img-dpreview.com/0150630-01.jpg със заглавие "много мързелив мармот в горещ следобед". Смях се на глас като го видях. А дъщеря ми каза,че му липсва само бира в ръката  Mr. Green.
... и цигарка в другата ръка   Joy

Тази нова (може и да не е много нова) порода - големи сладури са - като котешки дакели  Laughing
Но не ми се иска да вярвам, че това е изкуствено създадена порода - и то с тази цел Tired

gerche честито ви коте... да е мило и гальовно... относно въпроса ти за къпане - ако са му сложили капки против бълхи трябва да се изчака поне 3 дни. В противен случай след 1 седмица пак трябва да се обезпаразити външно, но не знам дали няма да му навреди. А уличните маци обикновено са си с добри хигиенни навици и освен стреса от непознатото, два ли има друга причина да не ходи на тоалетна... Мойта Сода също е намерена  - и то посред нощ, нямахме никакви условия и храна подходяща за малко коте... та в една пластмасова чиния й накъсах малко вестник - да ви кажа едвам дочака да си махна ръката от чинията и се насади в нея със свалени гащи.

iguanka я дай малко инфо за този сух шампоан. На мен веднъж ми го предложиха за кучето, че мърличко започнахме да го къпем почти всеки ден... ама нещо съм предубедена, че от водата по-добро за къпане няма... ама Сода не я обича - ама хич не я обича.

# 83
# 84
  • София
  • Мнения: 5 765
Докато ви изчета  Crazy,от 2 дни се видяхме в работа във фирмата и нямах никакво време да влизам.
Месечинка в един прекрасен момент ще му дойде желанието,в къщи така стана,даже сега мен ме питат стана ли Mr. Green

Пинко прави бели след бели откакто му изчезна наблюдателницата ,обмисляме да купим шкаф,който да сложим на същото място,хем да спрат белите,хем аз да си имам шкафче.
Добре дошли на новите попълнения.

# 85
  • Мнения: 1 788
Тези котенца, които е показала Делфина са много сладки.
Жалкото е, наистина, че са изкуствено създадени породи - незнам при тези специално, но за повечето изкуствени породи съм чувала, че боледуват много повече.
Човек се бърка винаги, където не му е работа...
Иначе - попадне ли ми такова, го вземам без проблем...

# 86
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Добро утро!
Ето какво намерих за мънчкините, ако ви интересува http://www.catbg.net/domashni/index.php?sta=134&catid=3

Цитат: При манчкин късите лапи са причинени от мутантен ген, който действа като прост доминантен ген. А това означава, че при всяка кръстоска на дълголапа котка от каквато и да е порода с манчкин повечето котета ще имат къси лапички. А крайниците с нормална дължина спрямо тези на манчкин са рецесивни – всеки потомък на такава кръстоска ще носи в себе си и ген на „нормалните” лапи. Любопитното е, че по никакъв начин чрез селекция от човека не може да се получи генотип, който да е 100% носител на гена на късите лапички. Защото такава комбинация в природата просто не съществува. И тя отказва да провежда експерименти с генетичния код на манчкин.

Явно наистина са шега на природата. Аз се амбицирах да си намеря такова коте, но се оказва, че в Европа са много редки и над 1000 долара - уфффффф! Sad

Изрових няколко стари снимки, главно как Уискас се спасява от подивял заек:

Още има от тук нататък:
http://fayza.snimka.bg/animals/naj-novi.411029.14272415

# 87
  • Мнения: 1 788
Много интересна статия Simple Smile
Жалко е, че са толкова скъпи и толкова малко Simple Smile
Наистина, както е казано, по-нататък е само обожание Simple Smile

# 88
  • Мнения: 308
Ейй много са ви сладки котета.Аз преди имах,но се оказа доста непослушно.Изпокъса тапетите,правеше много пакости и сега си е на село ): Но поне там има да тича на воля...

# 89
  • София
  • Мнения: 13 270
Цитат на: Делфина фон Ю. link=topic=420691.msg12198885#msg12198885
Явно наистина са шега на природата. Аз се амбицирах да си намеря такова коте, но се оказва, че в Европа са много редки и над 1000 долара - уфффффф! Sad

Не се тюхкай толкова! Освен, че ще си спестиш 1000 долара представяш ли си какво ще стане ако "златната" ти придобивка не успее да избяга от заека както прави Уискас?  Mr. Green Той заека ще скача повече от котката  Grinning.

Общи условия

Активация на акаунт