Любители на котки - тема 29

  • 37 059
  • 445
  •   1
Отговори
# 420
# 421
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Теди, ако съберете Бени с булка според мен почти 100% ще започне да маркира след това Confused
Маргита и аз като гледах снимките си помислих за сивото кученце, много мъчно ми стана. Наша Кетишонка пък дава признаци за разгонване. Ама време и беше, от май месец не се е разгонвала.
"Далматинецът" верно е страхотен Grinning
dessitto,
мале че са сладки, като плюшени играчки Hug

# 422
  • Мнения: 4 116
Ох, Деси, разкошни са тези пухчовци! На кого са? Продават ли ги и по колко? Една от колежките ми си търси коте, уж чакаме от майката на Бени, но не знам дали е родила изобщо.
Месечинке, и аз така мисля.... май ще си спестя  сватбата, че после кой знае в какво приключение ще се вкарам с маркирането. А и котката е като Нико, не е пухена и бебетата  надали ще като Бени, а това е целта на съседката.

# 423
  • София
  • Мнения: 940
Ох, Деси, разкошни са тези пухчовци! На кого са? Продават ли ги и по колко? Една от колежките ми си търси коте, уж чакаме от майката на Бени, но не знам дали е родила изобщо.
Месечинке, и аз така мисля.... май ще си спестя  сватбата, че после кой знае в какво приключение ще се вкарам с маркирането. А и котката е като Нико, не е пухена и бебетата  надали ще като Бени, а това е целта на съседката.


Бяха мои, второ и последно поколение Simple Smile
Само ей тази красавица е останала:
http://www.album.bg/dstlp/images/17346012/

Една жена днес трябва да ми каже дали ще я вземе.

ПП. Моя Тоби немаркира много странно  newsm78

# 424
  • Мнения: 4 116
Ох, разкошна е! А колежката точко женско си търси.
предлагах й по едно време мъжко, но държи на женско. Нейната котка е останала при родителите й, че вече е стара и да не я мести  в нов дом. А с приятеля й си живеят отделно искат маца  Grinning  Дано да има котета майката на Бени скоро, от 2 месеца чакаме...

# 425
  • Мнения: 3 963
Привет! И аз да покажа снимчици. Времето застудя внезапно от снощи и хитрият ни котарак веднага се измести на закътанко и топло. Поради липса на друго - в кошница.

Последна редакция: нд, 06 сеп 2009, 13:59 от stefka.k

# 426
  • София
  • Мнения: 98
stefka, голям е хитрушко, а и как сладко спи, 4ак на мен ми се доспа.... Wink
http://www.flowinglove.com/cute-romantic/letters-only-love-you.html
Приятен дъждовен следобяд  umbrella smile3524

# 427
  • Мнения: 4 116
Наистина е много сладък спящ. Ако не бяха децата, които не мога да накарам да легнат, и аз щях следобеда да си подремна.
Да ви покажа Нико - готов за строителната площадка -



И Бени - до статуиката  на котето.

# 428
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Много си приличат Laughing Бени каква замечтана физиономия е направил, хубавел Party Статуетката е разкошна. А Нико си е сладкиш както винаги Hug
stefka.k,
много сладки снимки, особено на втората как си е отворил устичката Grinning Голям сладур.
dessitto,
наистина голяма красавица тази малката Heart Eyes На мястото на тази жена не бих я изпуснала Simple Smile

# 429
  • София
  • Мнения: 1 634
Привет!  Hug

Ето ги и нашите хубавици:

ПРИНЦИ:


и ЧЕЙН:



Момичета,..имам един проблем.,. утре ще го споделям да не ви развалям сега настроението,.. Sad

# 430
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Сподели де, щом имаш нужда Hug Какво е станало?
п.п. много са сладки писанчетата Heart Eyes

# 431
  • София
  • Мнения: 1 634
Месечинка виторога,
Бях решила да не спамя темата, но тук са се събрали все любители на котките и затова не се сдържах,..

Та,. както писах в началото - тя е дълга нашата котешка история, но накратко: майката на нашите Принци и Чейн е една улична котка - Маца, изключително възпитана, красива и добра котка!
Майка ми живее на 1-я етаж , Маца идваше , давахме й храна, вода,. . после забременя, и на 31 Март'2008г роди на терасата на майка ми на един кашон до саксиите за цветя /пояснявам- в този кашон спеше котето Роко - също нейно, единственото оцеляло от предишно котило-бездомните кучета не оставиха никой друг/.
И така - прибрахме Маца и 6-те новородени на терасата /остъклена/ , отгледахме ги, останаха две /сещате се за причините/ и станаха домашни Simple Smile Излизат от време на време на кратка разходка - все пак сме на 1 ет, трепериме им  Praynig , за сега всичко е под контрол, пускаме ги за съвсем малко

Маца роди в края на Юли тази година,.. пренесе ги в мазето на майка ми /ние сме в два съседни входа/ , и .. ами изчезна! Cry
Помислихме си, че идва през нощите, но уви,.. От миналата събота я няма,.. Котенцата мяукаха непрестанно, гладни,.. самотни,.. Купихме мляко, започнахме да ги храниме , с надеждата, че Маца ще се върне!,..
Не,.. не се върна,.. Съсед я видял прегазена от кола на булеварда,..  Cry
Какво е търсила там?.. Храна, вода - всичко бяхме оставили, и на терасата идваше и я хранехма,..

Та сега се грижиме  шест осиротели котенца,.. Храниме ги - добре че хапват самостоятелно, сложихме тоалетна - веднага се научиха,..
Момичета,.. пуснах тук-там обяви в нета,.. Но никога не сме търсили стопани за котенца и изтръпвам от ужас на какви можем да попаднем!,,,..

В крайна сметка решихме ако не се обадят някои наистина свестни хора и да вземат две /едно ще се приспособи трудно и ще изживее голям стрес - първо без майка, а след това и без братчетата и сестричките си/ - ще ги гледаме и ще ги храним в мазето и дано оцелеят от кучетата като дойде момента да напуснат убежището си  Praynig

Та това е,... Не можем да ги оставим да умрат от глад ,.. просто нямаха шанс да отраснат с майка си..

Ужасно ни е мъчно за самата котка!,.. Cry

Натъжих ви темата,.. изивнявам се,..

Дано са здрави  Praynigи ще се погрижим доколкото можем  Hug

Приемам всякакви съвети за хранене и гледане! На около 45 дни са

# 432
  • София
  • Мнения: 940
Lady-B спокойно  малките са на 45 дена, достатъчно голями са. Стресиращо е да са без майка, но ще се справят. Женската котка отби малките ни когато бяха още на месец и не искаше да ги погледне, научихме ги да се хранят сами. Свикнаха да нямат майчини грижи и станаха голями дебеланчета. Сестра им и таткото ги миеха и си играеха с тях. Внимание имаха предостатъчно, така че не се безпокой толкова много.  Hug

# 433
  • София
  • Мнения: 13 198
Lady-B, жалко за Маца  Sad. Сигурна съм, че малките ще оцелеят по отношение на храненето, но дано да им намериш дом. Ще ти е много мъчно да ги оставиш на улицата  Sad.

dessitto, малките са чудесни! Чудя се как си успяла да се разделиш с тях  Wink.

Tedi, как успя да му я сложиш тази каска  Mr. Green! Много е търпелив този Нико  Grinning! И Бени е толкова хубав! И аз си мисля, че може да започне да маркира ако го срещнеш с мацка Grinning.

Ето и малко черно- бели мацета/едното пак е с бяло топче на опашката/:



Маргита, не можах да снимам котки от Пирея! За съжаление времето ни стигна само за автомобилна "разходка". Днес беше толкова дълъг и изморителен ден  Sad. Но като искаме да разгледаме цяла Атина за 2 дни - така е. Но пък от утре ни чака почивка - отиваме далеч от цивилизацията  Mr. Green.

А котките са дружелюбни в повечето случаи. Някои дават да ги погалят, но ние се въздържаме. Като не можем да се измием след това  Sad. Личи си, че много от тях са болни. Предишния път, например, имаше котка, която кихаше като човек и от носа и течаха сополи. Този път се загледахме в една чисто бяла красива котка, която на 36-37 градуса се печеше на слънце, а то се оказа болна:



Ох , много ми е мъчно за Мъро!  Hug за всичките ви котаци! Сигурно няма да имам интернет, за да ви чета, но пък после ще наваксам - ще ви затрупам със снимки на "уличници"  Mr. Green

# 434
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Lady-B,
много съжалявам за Маца Sad Милите писенца... Пак добре, че ги гледате и имат подслон засега. Ох, като се сетя че идва зима и всички улични котета какво ги чака. Трудно се намира дом за 6 мъничета, наистина, хубавото е, че вече са поотраснали и има голям шанс да се справят и сами.
Във форума на dog.bg някъде имаше въпросник как да се преценят потенциални осиновители, може да го прегледаш. То наистина май по-добре без дом, отколкото да попаднат на някой идиот... Хич не ти помогнах, ама и аз нямам опит с това. Засега хубавото е, че котенцата имат подслон поне. Душички Hug
Таня, това първото коте прилича на моя Максим Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт