На море и планина,все съм с ПЛЕТКА в ръка

  • 36 144
  • 306
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
Polli -  Поздравления за банския. С поличката е екстра  newsm10 Трябваше май да се направи отделна тема за този бански. Не съм много наясно с Осинката, но при тях май е така - Едно плетиво е една тема и се включва някой, който плете същото или нещо подобно. А може и да греша  Grinning

# 46
  • Мнения: 9 903
не грешиш, но при тях модерирането е доста строго,  а и плетачките имат голям подфорум/даже няколко/. При нас досега една тема е била достатъчна, а и подфорум хоби още няма модератор.....

поли обра точките Simple Smile

# 47
  • Мнения: 4

Заплеснах се по мадамата... къФ бански?!

 Hug Hug

poli, от каква прежда си плела? Винаги съм се чудила как плетените бански се мокрят и съхнат.

Поздравления! Grinning

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 133
poli,браво банския е прекрасен,а и на хубаво тяло-думи нямам.Моите поздравления

А аз нещо скромно ще покажа,още неизпрано и неизгладено,но когато нероден Петко се роди тогава ще ги върша тия неща




Продължавам още няколко броя да изплета от този модел.Момичета по дължина е 21 сантиметра,дали няма да е мъничко за новородено???Наистина съм позабравила.

# 49
  • Мнения: 9 903
направи другите по-големи  Wink че да може да си ги износва повече.

# 50
  • Мнения: 1 172
Момичета,само да ви кажа набързо, днес си купих от намалените списания на "Славейков" два броя от онези,испанските, защото има страхотни модели на момчешки пуловерчета. Живот и здраве и ако Бог даде да имам някой ден момче, ще му плета. Междувременно ще ги снимам и ще ги постна за всички майки на момченца тук,които трудно им избират готини модели.
Това ще е най-рано утре вечер, днес оставих списанията в работата.

# 51
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Леле, колко е сладко и мъничко...
За  дете с дължина около 50 см, май е супер тази дължина Wink

PS А за отделните теми, винаги можете да си направите в domoshar.net.

# 52
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Ма верно и банския и манекена са трепач   bouquet
Бебешките нещица са сладурски  Hug
Ето още един начин за запълване на плетени топчета:
http://picasaweb.google.com/desislav.dimitrova/PleteniMunista#

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 133
doci благодаря ти душичка за идейките,
Колко ми са полезни smile3525

# 54
  • София
  • Мнения: 17 592
аз бих направила одеало сега, а жакета гладък после...
всеки път като чета за неволите ти и като знам моите в търсене на само естествени неща, почти се отчайвам за пазара на прежди...


Да, верно - като няма естествени и няма изкуствени, пита се какво има?

# 55

всеки път като чета за неволите ти и като знам моите в търсене на само естествени неща, почти се отчайвам за пазара на прежди...


Да, верно - като няма естествени и няма изкуствени, пита се какво има?

Дами, къде ги търсите тия прежди?!
Всичко има, само да има достатъчно финанси за харчене. Wink

# 56
  • Мнения: 2
Здравейте момичета.С толкова много комплименти ме обсипахте,че ме  накарахте да се изчервявам Embarassed Embarassed EmbarassedБлагодаря ви от  Kissing Heart,много сте мили и се радвам че ви е харесал банския.


dodofit преждата с която го плетох се казваХАРМОНИЯ.


KIKI_nikтолкова са сладки бебешките дрешки,че ми се прииска да съм  ylinfant

# 57
  • Мнения: 3 550
Амели, благодаря предварително! Много ще се радвам на момчешките модели!
И аз искам вече да съм бременна. Второто още се бави.

# 58
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
dodo_fit, я сподели къде има!
Не знам дали е въпрос на пари, защото гледах и доста скъпи, но на повечето състава не ми харесва особено. Търся памук, вълна, вискоза, коприна и комбинациите им. Български няма освен остра вълна и понякога хубав памук, вискоза намерих, но няма различни тегла; турските понякога стават, разни немски са долу-горе.

# 59
dodo_fit, я сподели къде има!
Не знам дали е въпрос на пари, защото гледах и доста скъпи, но на повечето състава не ми харесва особено. Търся памук, вълна, вискоза, коприна и комбинациите им. Български няма освен остра вълна и понякога хубав памук, вискоза намерих, но няма различни тегла; турските понякога стават, разни немски са долу-горе.

Аз явно не плета чак толкова много, обаче винаги си намирам каквото ми трябва.
Голям фен съм на Ализе - турска е и каквото съм взимала е ок. Предимно Кашмира и някаква 100% памук, но съм изхвърлила етикетите.
Прежди на Коутс също - Мерино е супер! Също и Катанията.
Преди време имаше гръцки прежди на ъгъла на Симеон - вече ги няма.
Прежди чист памук производство на завода в Казанлък съм ползвала и за двете си девойки като бяха бебета - сега не знам с каква търговска марка се продават. Кюстендилските също ставаха навремето.

Бебешки прежди съм намирала винаги, когато са ми трябвали.

Магазинчето на Алабин ми върши добра работа. Понякога взимам и от маг. Пфаф - там е скъпо май.
Също харесвам едно магазинче на кооп. пазар в Люлин.

Ти какви ги магериш, та няма подходяща прежда?

И с доставките по интернет проблемът ти е нищожен:)

Общи условия

Активация на акаунт