Примерна схема на захранване (17)

  • 37 567
  • 715
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 5 303
Зелено човече, ти сега ли разбра на пазара има големи боклуци на които си пишат какво ли не

Аз знам от моя приятелка с алергично бебе, че й беше много трусдно, по цял час се звереше на етикетите в началото, че имаше и с грешен превод, а пък да не говорим такива като мен, дето сме малко "недоскив"  Mr. Green

Последна редакция: ср, 09 сеп 2009, 21:31 от зелено човече

# 676
  • Мнения: 4 070
Абе вие доста ме ушашкахте с тия грешни преводи-аз отдавна не гледам чуждото съдържание- на кои марки са грешни?? Ужас сега като се зачета- отивам да прочета всичко, което съм купила.
А в бейби мола бяха сложили наедни пюренца етикет с цена върху съдържанието и аз така купх пюре съдържащто сол Close Twisted Evil Др. път ще им направя забележка и , ако не го оправят ще се оплача където трябва.

# 677
  • София
  • Мнения: 438
Като стана дума за пюретата на Сънвал-има едно с елда (банан и ябълка). Да, ама не-преведено е неправилно, на немски е Dinkel, на български лимец или динкел, това е съвършено различна зърнена култура. Грешката е още по-очевидна от надписа "съдържа глутен"-че тя елдата е безглутенова  Simple Smile.
Голяма простотия, все се каня да звънна на РИОКОЗ да тръснат една глоба на Неделчев, но не ми остава време.

Егати късмета - днес за едната бройка да го дам, за пръв път...  Sick Мислех, че глутена е заради овесените ядки, които са последното изредено в съдържанието.
Ама и аз къде съм бляла - купила съм и немска био каша съдържаща лимец(динкел), за да го въвеждам, но не му е дошъл реда...  Confused
Освен, че се дзверя като идиот в етикетите (обикновено чета на производителя инфото, а не на превода) и по сто часа пазарувам пюрета Crazy, в нас късам бг текста, за да видя оригинала, но явно ще трябва и немските наименования на всички храни да науча...  ooooh!
Определено домашно приготвената храна си е друга работа, няма такива грешки...

Месните бурканчета на Сънвал /по 80 гр., месото е 32 гр./ - аз ползвам пуйката, много ми е удобна и малкия много я харесва.  Peace

# 678
  • Мнения: 1 449
мога ли да давам първо новата храна, независимо каква е, а после да давам например каша с круша, или каша с тиква?
Примерно, давам утре морков няколко лъжички и после каша с круша?

Може, но стават 3 различни храни в едно хранене, които трябва да се 'смесят' в стомахчето.
Освен това ще се комбинират плодове и зеленчуци в някои случаи, което не е удачно.

Всъщност дечицата имат доста чувствителен и нежен вкус - като се изключат първите и специфичните храни, за които може да е оправдано да се дават в чист вид, след това едва ли е проблем да се въвеждат нови вкусове в смесена храна.


Мога ли да дам в един ден 2 пъти глутен
Може, ако са минали 3-4 седмици от захранването с глутен.
Това са най-предпазливите препоръки.


Преписвам етикета от Био чисто пилешко месо /Хип/, 125гр.:
Състав: пилешко месо (40%), вода, варен ориз, рапично масло 1.6%, месо 50г
А дали трябва да увеличаваме количеството на месо? Аз давам 1/2 такова пюре на ядене.
Ако даваш месно пюре 4-5 пъти седмично - не, няма нужда от повече месо.

# 679
  • Мнения: 567
Благодаря Косе Босе  Hug Имам още една чуденка : мога ли за закуска да давам яйце, а за обяд месо  newsm78

# 680
  • Мнения: 2 111
Имам още една чуденка : мога ли за закуска да давам яйце, а за обяд месо  newsm78
От Косе Босе:

Жълтък и месо не се дават заедно т.е. в едно хранене.
Но могат да се дават заедно в рамките на деня – едното за обед, другото за закуска или вечеря.

След 10-12 м. месото се дава поне 5-6 пъти седмично, това са препоръките и на СЗО.
Жълтък се дава 2-3 пъти седмично, като не се редува с месото, а се включва в отделно хранене.


# 681
  • Мнения: 4 070
ХАйде да започвам скоментарите  Laughing Laughing......Подкрепям Ерота (явно ни е една и съща школа, чувствам се като на изпит, дето четем от определени книги и някои сме чели едно и също инфо и знаем едни и същи определения- аз такъв зубър нито в училище , нито в университета бях Joy)...та месо и жълтък- в един ден да, в едно ядене -не.

За пюрето на Сънвал с Ябълка и банан все пак има ли я тая глутенова храна (аз малкон схванах newsm78 Embarassed)-кажете,че го имам купено, да не сбъркам да го дам Embarassed Embarassed Аз немски учих за кратко и незнам достатъчно за да си превеждам- а гледам, че повечето фирми ,които ползвам са немски продукти  Close Twisted Evil

# 682
  • Мнения: 2 376
Благодаря Косе Босе  Hug Имам още една чуденка : мога ли за закуска да давам яйце, а за обяд месо  newsm78
След възраст 10 месеца  жълтък и месо може в един ден, стига да са в различни хранения.

# 683
  • София
  • Мнения: 3 524
За пюрето на Сънвал с Ябълка и банан все пак има ли я тая глутенова храна (аз малкон схванах newsm78 Embarassed)-кажете,че го имам купено, да не сбъркам да го дам Embarassed Embarassed Аз немски учих за кратко и незнам достатъчно за да си превеждам- а гледам, че повечето фирми ,които ползвам са немски продукти  Close Twisted Evil
точно в това пюре мисля че няма глутен, въпреки  че не съм учила немски. ето ти два линка за справка
описание на съдържанието на пюретата на български
описания на продукта от немския сайт
glutenfrei пише, което мисля означава без глутен Peace

като пазарувах пюрета губех много време, защото исках да съм прочела добре всичко, да не сбъркам. и все пак бях объркала едно пюре на гербер де... Rolling Eyes в повечето на семпер менютата които са има и сол междувпрочем.

# 684
  • Мнения: 322
На мен ми излиза, че динкелът (защото на нашия пазар точно това пюре е с dinkel) е вид нискоглутенова пшеница (шпелта), така че, ако не сте въвели глутен трябва да се внимава. Иначе и етикета на този вид от немския сайт ми се струва различен  Flutter .

# 685
  • Мнения: 4 070
Elpet, сайта на па-па го знам и често го посещавам, а др. такъв с който се съветвам е тук - в бг.мама справочника на пюрета, но ми се струва,че и на двете места не им е обновено инфото.
А от тоя немския сайт като дам в преводача инфото първо излиза- БЕЗ ГЛУТЕН??? newsm78 newsm78
Вече яко се объркah.

Ето още един ценен сайт на Семпер- е това се казва подробно описание!!! smile3501

Последна редакция: ср, 09 сеп 2009, 12:23 от gundie

# 686
  • Мнения: 567
Благодаря ви  Hug  Hug   Hug

# 687
  • Мнения: 561
Elpet, сайта на па-па го знам и често го посещавам, а др. такъв с който се съветвам е тук - в бг.мама справочника на пюрета, но ми се струва,че и на двете места не им е обновено инфото.
А от тоя немския сайт като дам в преводача инфото първо излиза- БЕЗ ГЛУТЕН??? newsm78 newsm78
Вече яко се объркah.
gundie , не се обърквай Simple Smile. Става въпрос за това пюре:http://papa-bebe.com/ban/piureta/sunval6.jpg Не съм го купувала, но ми направи впечатление, че са го превели "Ябълка и банан с елда над 6 мес."
Просто не съдържа елда, а динкел, който няма особен смисъл да въвеждаш (много е нетипичен за нашите ширини и трудно се намира). Съдържа си глутен, само че въведен с динкел и овесени ядки.

# 688
  • Мнения: 4 070
Уффф, чак сега видях че има и такова без елда- аз понеже имам от това зая 4 месеца- ама нали първо да се ошашкаме преди мисленето Banghead Извинявам се много !!!  bouquet  bouquet

# 689
  • Мнения: 173
Един принципен въпрос: важат ли препоръките за НЕзаместване на млечно хранене при смесено хранене? Аз давам изцедена кърма + АМ, но скоро ще приключваме с "кърменето" и има ли смисъл да се стремя да не замествам обедното хранене със зеленчуково пюре? Имаме 5 хранения през около 3 часа.

Общи условия

Активация на акаунт