Дайте ми идеи за нещо с кренвирши ?

  • 24 610
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 668
Вчера щях да правя кренвиршки  Simple Smile ... обаче ми се прецака тестото  Confused и сега имам разпечатани от по - малките кренвирши на Тандем 10 бр. / т.е един пакет /...
Нищо не ми идва на ума , освен гювечета някакви примерно със сирене , кренвирши , яйце ...
Помагайте моля  Praynig

# 1
  • Мнения: 2 005
Кренвирши с кашкавал  Peace В микровълновата стават за 2, 3 минутки и са супер   bouquet

# 2
  • Мнения: 4 668
Мина ми през ума , но тези , които имам са от по - мъничките кренвирши и трудно ще станат по този начин  Confused

# 3
# 4
  • Мнения: 5 001
Кипваш кренвиршите.После правиш един сос фрикасе и ги добавяш....

Или леко ги запичаш и ги добавяш към сварена леща...

# 5
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 434
 
  Пипи аз правя следното когато искам да е набързо: В тавичка намазана с олио нареждам домати на тънки кръгчета, върху тях кренвиршите, срязани по дължина, върху тях наръсвам натрошено сирене, парченца масло, чер п ипер, сол, настърган кашкавал и накрая  заливам с няколко разбити яйца /колкото имаш/ с прясно мляко. Печеш в предварително загрята фурна / включваш докато приготвяш/.

   
   
         
    Рецептите са от форума и допълнени с инпровизация от моя страна.

   Ето за още нещо се сетих. Казваше се  Драконово око.

   В тавичка се слагат кренвирши срязани по дължина но без да се срязват двата края.  Образувания отвор се запълва със  смес от настърган кашкавал и яйца, парченце масло.Печеш в предварително загрята фурна. Поднасяш със подходяща за сезона салата. Става вкусно и бързо. Имаше предложение и с кренвирш срязан в единия край и прихванат с клечка за зъби или шишче така, че приема формата на сърце, отвора на което  което може да запълниш със същата смес или да чукнеш едно яйце. Парченце масло отгоре.

  Успех и пиши как си се справила !  Peace

# 6
  • Мнения: 1 902
Може гювечета.Или пица Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 1 341






Може да направиш запеканка с нарязани кренвирши + 3-4 яйца + 4-5 гъбки + 1ч.ч. пр.мляко
+ няколко топени сиренца + настърган кашкавал.
Всичко това изсипваш в загрята с олио тавичка и запичаш.

# 8
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Бутерки,солен кекс.

# 9
  • Мнения: 5

Омлет с кренвирши.Може да звучи банално, но въпреки това е много вкусно.

 За една порция са нужни 2 яйца, 2 кренвирша /тъй като  на Тандем са по- малки/, краве масло за пърженето. Режеш кренвиршите на по- дребни парчета, разбиваш с яйцата, добавяш сол. Първо пържиш от едната страна, след това обръщаш и от другата. Когато се запържи, прегъваш наполовина.

 Добре е да се сервира със салата или нарязани зеленчуци- краставици, домати и др. по желание.
 
Приготвям и още една хубава рецепта за нещо като кифли с кренвирши, но трябва да погледна точно пропорциите и ще публикувам на www.gotvivkusno.blogspot.com по- късно следобяд.

# 10
  • Бургас/София
  • Мнения: 410
Картофи със сметана и кренвирши например.

# 11
  • Мнения: 852
разрязани по дължина и подпечени с кашкавал,топено сирене и кетчуп.

# 12
  • Мнения: 182
Тази рецепта я правя с кренвирши и става много вкусно.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=268348.msg6606020#msg6606020

# 13
  • София
  • Мнения: 7 876
Аз пък правя една измислена кавърма.

Задушавам в тенджерка една средно голяма глава лук. После добавям кренвиршите и едро нарязани гъби и те да се обърнат на огъня и съвсем малко вода, колкото да ги покрие. Като се позадушат кренвиршите и гъбите добавям доматено пюре. С доматеното пюре остават около 4-5 минути и добавям топено сирене и бъркам докато хубаво се разтвори. Накрая за подправка иде ред на босилека.

За солта не съм ти писал щото не ви знам вкуса, но аз ползвам подправката на маги и я добавям непосредствено преди доматите. Сега е сезона на зеленчуците и няма проблеми да добавиш например пиперки, а доматеното пюре да замениш с обелени домати. Ние например ония ден добавихме и моркови и ситно нарязани картофи и то си стана направо една яхния.

# 14
  • Мнения: 27 524
Банички  Simple Smile

Аз правя такива, но съм си правила и с кренвирши и стават идеално  Hug

Общи условия

Активация на акаунт