„Живот с Майкъл Джексън” - леко смутена

  • 24 982
  • 600
  •   1
Отговори
# 570
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
На мен МД ми се вижда дистанциран (което е естествено, но в такъв случай по-добре да не се прави подобен PR, ако иска да е честен с почитателите, както те твърдят, че е бил с тях: не ни е предал, обичал и т.н.). Гледах в един друг концерт (в Будапеща, май), където се случва същото и пак реагира така. Девойката поне беше на земята.

# 571
  • Мнения: 7 210
Я кажете как изведнъж се появи този мъж?

На всеки концерт на тази песен изкарват едно момиче на сцената при него.

# 572
  • Мнения: 7 210

Аз вярвам, че след като се открие какво и колко е погълнал (което явно е така), ще има почитатели, които ще се опитат да си направят същата доза, за да видят какво е чувствал МД в този момент.

Искаш да се присмееш, обидиш, иронизираш.... какво точно с това изказване?

# 573
  • Мнения: 3 271
To не е спонтанно, Майкъл го е правел май през цялото турне, вероятно на всеки концерт, част от шоуто си е и възможност за една фенка да потанчува с него в прегръдка. Да, част от професията е, определено, но въпреки това е красиво и емоционално.

Радостина, знам, че си от друг тип хора и няма лошо, просто сме различни емоционалности. Аз не бих се хвърлила да го прегръщам така въпреки, че вътрешното ми желание ще е такова, просто, както написах преди, с времето се научих, че толкова силни емоции трябва да бъдат сдържани, защото се тълкуват различно. В тийн годините вероятно съм била доста по-импулсивна, но пък тогава изобщо съм нямала възможност да съм близо до "идолите" си, просто не идваха в БГ. Така че не знам как бих реагирала тогава. Сега ми се случва да се видя с някой от тях, но времето ми е повлияло. Не на емоциите в мен, но поведението ми Simple Smile
За женето, знам, че го има това в доста фенки, на мен не ми се е случвало. Когато идват в сънищата ми то е, за да си говорим  Grinning Но това, че аз не съм го изпитвала не ме кара да отричам чувствата на другите хора.

Калина, такова подражание определено е пагубно. И сигурно ще има такива хора, нали няколко се самоубиха. Тях донякъде (казвам донякъде!) ги разбирам, защото света им се е сринал в първите няколко дни. Чувството на съпричастност е много силно. Познавам го и затова се включих в темата. Затова и се чудех къде е границата между моите емоции и фанатизма. След размишления и разговори през последните дни си дадох отговори и не, не съм фанатичен фен Simple Smile Разликата в голяма степен мисля стои и в демострацията на емоция. Но пък мъжа ми правилно отбеляза, че има една категория, за които контакта е свещен и също не демострират, но са фанатични.
Чудя се и над едно друго нещо. Защо има определено звезди, които в по-голяма степен привличат фанатични фенове и истерии, спрямо други? Това на какво се дължи според вас? На типа музика, на имиджа?

# 574
  • Мнения: 502
   Феновете са много важна част от живота на звездите и също така имат важна роля за тяхната популярност. Представете си ако нямаше фенове-няма тълпи от почитатели,чакащи с часове за автографи,няма рекламни фланелки,сувенири,няма крещящи в екстаз момичета по концертите,няма безброй протегнати ръце...Тогава нямаше да има и шоу,и звездите щяха да светят с по-различна светлина. Четох пак в материалите за Майкъл,че той се е плашел от агресивните фенове,които го дърпат,пипат,крещят,дебнат го на всяка крачка,не го оставят на мира нито за миг. Но какво щяха да са Майкъл,или Елвис,или Джон Ленън,или Фреди,без феновете? Пак биха били велики музиканти,но без тази искрена любов нямаше да е същото. Защото друго е да запееш пред многохилядна тълпа и безброй ръце да ти махат в такт с музиката и целият стадион да припява заедно с теб...Така че,не съдете феновете,те са също толкова ценни,колкото и идолите им. Чрез феновете идолите продължават да живеят още дълги години след смъртта си,а това е уникално само по себе си.

# 575
  • Мнения: 3 271
maraidara, абсолютно съм съгласна с теб. Звездите имат нужда от това, но имат нужда и от личното си пространство. Та като с всяко нещо баланса е важен. Иначе усещането да влияеш силно на толкова много хора, да ги мотивиращ и вдъхновяващ вероятно е извън всякакви думи! Но знам, че и за самите тях не е приятно да се влиза прекалено много в живота им.
За да го свържа с клипа, тази фенка е мъничко в повече. Гледала съм клипове, в които момичето реагира по-близо до вероятната моя реация - радва се много, прегръща го, гали го, но не е в истерия. Но това вече вероятно е въпрос на емоционалност, не знам.
Искаш ли като ми остане време да потърся някой такъв клип като пример.

# 576
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967

Аз вярвам, че след като се открие какво и колко е погълнал (което явно е така), ще има почитатели, които ще се опитат да си направят същата доза, за да видят какво е чувствал МД в този момент.

Искаш да се присмееш, обидиш, иронизираш.... какво точно с това изказване?

Няма да е лошо да избягаш за малко от някои неща и да почнеш да четеш нещата, като факт /констатация / мнение. Слез на ниво разговор / размишления, а не стой на махленско заяждане. От такова  Sick

Но знам, че и за самите тях не е приятно да се влиза прекалено много в живота им.

А не предизвикват ли понякога те самите това? С цел.

# 577
  • Мнения: 502
Чудя се и над едно друго нещо. Защо има определено звезди, които в по-голяма степен привличат фанатични фенове и истерии, спрямо други? Това на какво се дължи според вас? На типа музика, на имиджа?

   Ами например кои звезди? Да кажем-Фреди. Той освен че е велик музикант,излъчва сексапил отвсякъде. Гласа ли да му слушаш и да не настръхнеш,движенията му,поведението му на сцената,физиката му...
  Или Елвис-същите неща.
 При Майкъл е същото,само че добавяме и уникалните танци,които направо те влудяват.

  Не е само от музиката,и от самата личност на музиканта е.

Милена,ако имаш време и желание,потърси клипове. Интересно е,пък и нали това разискваме. Hug

Последна редакция: нд, 12 юли 2009, 23:53 от maraidara

# 578
  • Мнения: 3 271
Калина, да, вероятно го предизвикват, но някои. Целта е ясна - пари. Флирта с фена също е една интересна тема. Там обаче мога да разсъждавам само по принцип, защото нямам фенове Simple Smile Нямам лична представа как търсят баланса и намират ли го. Мога да кажа за един човек, с които се случи, че разговоряме от някое време и съм му фен. Той не обича особено такова навлизане в пространството му. Ако му е ден, говори с феновете, иначе - не. Не си го предизвиква сам, поема го, когато е в подходящото състояние на духа Simple Smile Но мисля, че всичко това е една от основните причини да не е звезда въпреки невероятното му творчество. Т.е. известен флирт с публиката Е нужен, за да продаваш добре. Не им е лесно и на звездите предполагам.

maraidara, докато ти си писала допълнението си, аз стигнах до същотот - до личността на музиканта е. Определено. Лошото е, че точно най-големите звезди са такива, защото имат най-много фенове, но пък точно при тях се случва феновете да прекрачват границата.
Аз имам примерно две групи, които обичам много по страшно различен начин и съм абсолютно различен фен. Мога да дискутирам, ако искате.
Като ми остане време ще потърся клип. Знам, че съм виждала един, в който наистина ми се прииска да съм на мястото на момичето и да изпитам емоциите й, въпреки, че реално не съм върл фен на Майкъл. Много красиво и искрено е и съм го запомнила. Дано го намеря.

# 579
  • Мнения: 502
Но знам, че и за самите тях не е приятно да се влиза прекалено много в живота им.

А не предизвикват ли понякога те самите това? С цел.
 По-скоро несъзнателно го предизвикват. Ами Майкъл изпълнява лунната походка и публиката пощурява. Или Фреди се провиква на някоя песен и целият стадион му отговаря в един глас...Това си става някак от самосебе си,точно там е магията на истинските звезди.
    

# 580
  • Мнения: 502
    Ето,аз си признавам,че моя любим изпълнител,когото много харесвам,бих прегърнала без угризения на сцената.
   За съжаление,Кърт Кобейн вече го няма. Имам само клиповете и музиката му.
  
   Няма как иначе звездите да опазят личното си пространство. Щом си високо,всички те виждат,погледи от целия свят те следят отблизо. Такава им е орисията. Те не се оплакват,според мен. Може понякога много да им дотежава това ровене в живота им,но съзнават,че ако спре истерията около тях,залязват и те от небосклона.

Последна редакция: пн, 13 юли 2009, 11:29 от maraidara

# 581
  • Мнения: 3 271
maraidara, и аз си признах много неща. Но едно известно количество ще запазя за себе си Wink Патила съм си. Затова говоря по принцип, без имена.
Не винаги е несъзнателно. За което ти говориш - да. Но има и съзнателно търсен ефект. Това с момичетата е сред тях. Нали се сещаш, че Майкъл е бил абсолютно наясно, че ще има и истерични, и по-сдържани фенове. Но го прави. И е много емоционално и красиво. На мен ми допада много. Обичам емоцията. А от към феновете е искрена, от към Майкъл - не мога да кажа със сигурност, изглежда много поласкан и щастлив, но винаги имам едно зрънце недоверии, все пак е артист.

И аз много страдах за Кърт. Бях му голям фен, но не от типа да искам да говоря с него или да го прегърна. Не знам бих ли имала какво да си кажа с него... Просто го усещам много различен от мен. Ей тук е границата, за която говорех и преди. Аз явно имам нужда от идентифицирането, за да съм от този тип голям фен, близо до фанатичен.

# 582
  • Мнения: 502
   Изяснихме все пак,че не са толкова "страшни"и "опасни" феновете на звездите.
 Половината,да не кажа и повече от половината от атмосферата на един концерт,се дължи само и единствено на публиката. Така че,да живеят феновете!  Laughing

  Лека нощ от мен,беше ми приятно. Hug

  

# 583
  • Мнения: 3 271
Аз мисля, че количеството истерични фенове са малко спрямо общия брой. Така че "звездите" им се радват.
На скоро "звездата", която споменах и в предния постинг (много, МНОГО далеч от ранга на Майкъл) казваше, че лоялните фенове, т.е. тези, които идват концерт след концерт го радват много, защото това го кара да вярва, че това, което прави има смисъл.

И на мен ми беше приятно. Сладки сънища!

# 584
  • София
  • Мнения: 62 595
Това с привличането на фенове вярно е първо до лична харизма, но е и част от играта. А тези, които не предизвикват толкова истерични фенове може би съвсем умишлено се държат на разстояние, гледат да не привличат много-много вниманието, както с визия и жестове, така и към личния си живот. Мисля, че това е като танц и звездата си търси фенове, а склонните към фенство си търсят звезда (не е задължително да е в шоу-бизнеса, спомнете си какво чудо беше по едно врмеме с ББ  Wink). И като се включи машината на пи-ара... Например, аз като гледам много филми откривам прекрасни актьори, които по нищо не отстъпват на известните имена, обаче са някак в сянка. Може би това е така, защото те не залагат на това да продават чрез сексуална визия и скандални случки в живота си, които да бъдат подадени на медиите. МДж и Бритни Спиърс са типични примери за деца-звезди, които цял живот са отглеждани и обучавани за звезди. Те са продукт по какалог на този бизнес и интересът към тях се поддържа и подклажда постоянно през целия им живот, организират се фен-клубове и др. Те също свикват с това и го търсят.

Общи условия

Активация на акаунт