плацента инкрета...страх ме е

  • 99 461
  • 1 218
  •   1
Отговори
# 1 170
  • Мнения: 6
искам да попитам още ли се събират пари за Поли?Не е възможно да изчета цялата тема EmbarassedНе мога да помогна с голяма сума,но имам желание да изпратя ако не е късно.Поли ти си невероятно силен човек Hug

Парите още не са събрани!  Peace

Поли направо е рискувала, особено като се знае, че парите още не са събрани. В болницата Шарите как така са я приели без да  даде този депозит?  Или вече са събрани?

# 1 171
  • Мнения: 1 266
Що се отнася до "нормалните практики в целия свят", когато става дума за българската здравна система, моля незапознатите с нея да не са толкова смели в твърденията си.
Пожелавам ви никога да не се сблъсквате със ситуации като тази, но искрено моля за по-малко мнителност и съставяне на мнения, които не се базират на достатъчно информация.

Не знам как стоят нещата с финансовото обезпечаване на настоящата хоспитализация на Поли, но по принцип при приемането си тя е минала през спешното (поради спешност - кръвоизлив) и там нямат правото да я върнат и да не я лекуват, независимо дали е осигурена, обезпечена и т.н.

Иначе какво значи рискувала, ако беше останала в България, би рискувала много повече, защото нито едно от българските светила, с които се консултира, не изяви готовност да е на разположение за нея при спешност и/или за планово секцио.

# 1 172
  • Мнения: 1 242
Мили момичета, които за първи път поглеждате в темата, които нямате време, но имате сърце!

Тук не става дума само за безплатно лечение, а за животоспасяващо лечение. Какво искам да кажа.
Рядкостта на това заболяване не достига и 0,01 процент.
Проф. д-р Хенрих, който се занимава научно, подчертавам, изследовател е на този вид редки аномалии при плацентите е имал 50 случая с плацента перкрета досега. От близо и далеч. Като не само провежда операцията и отстранява матката, а в случай че тази разрешава, се опитва и да я спаси от отстраняване. Опция, която примерно в България на Поли не беше предложена.

Моля ви, много ви моля, не си вменявайте за алтернативи ала покана на чужд специалист. Това не е планова операция, не може и да бъде, освен ако не е достигната 30-34 седмица.
При кръвоизлив, както се и случи за жалост, трябва да се реагира аламинут. Слава Богу при Поли кръвоизливът не беше вътрешен, но отсега всеки ден за беба и Поли са от значение. Ден за ден, мили момичета, предлагащи опции да се лети, да се търсят други алтернативи, да се проверяват по-евтини оферти. Ако вие живеехте ден за ден щях да ви питам тогава за вашите опции.

Безплатно лечение в Италия може и да има, но колко случая на плацента перкрета са минали през ръцете на този хирург също не е без значение.

Сумата по депозита е голяма, ДЕПОЗИТ, а не оферта за лечение. Оферта за лечение не може да бъде направена, пак поради причината, че това не е планова операция да се каже ето това е лекарският хонорар, толкова е леглоденът, бебето ще стои седмица под наблюдение и довиждане!
В случая става дума за: неясен престой на майката, неясна операция, неясен престой на новороденото - може да е седмица, ама ако са два месеца? Затова клиниката се презастрахова и иска депозит. Ако останат пари, то те ще останат в дарителската сметка. Молете се да не сте вие следващите, на които те ще потрябват!

Който има на сърце нека да дари без да има съмнение за правилния избор на клиника, специалисти и екип, както и на немаловажното неонаталогично отделение.

# 1 173
  • Мнения: 2 617
Мамунката, евала!  bouquet
За всичко! Peace

# 1 174
  • Мнения: 8 939
Поли една голяма прегръдка от нас!  Hug

Мамунката ГОЛЯМ ЧОВЕК си ти. Четох поста ти и ми текнаха сълзи... просто щото си много добър човек. Ще ми се висчки да са като теб. Благодаря ти за всичко което правиш за Поли. Много хубаво си обяснила всичко и знам че само ти можеш да го направиш така.


Hug

# 1 175
  • Мнения: 265
Мила Поли  Hug

бъди смела и вярвай, че всичко ще се подреди!  Hug Мисли за бебка  Heart Eyes

Парички преведох вчера, а на Либи пратих холандски превод на сайта /ако мислите, че е нужен/.

# 1 176
  • Мнения: 899
Поли, с теб сме! Ще помогна с малкото, което мога. Огромно БРАВО на Мамунката и другите момичета, които приеха каузата като своя! Вие сте хора с грамадни сърца, хвала!

# 1 177
  • Мнения: 1 266
Не разбирам защо има такова втренчване в сумата? Не че е малка, но тук става дума за два човешки живота. Всъщност, за 4. Или за повече даже, защото Поли има родители, близки приятели... За какви пари гвоорим изобщо?

Друг е въпросът кога ще си оправим държавата и здравеопазването дотолкова, че да не се налагат такива инфарктни акции...

Поли
, горе главата  Hug Тук правим всичко, което ни е по силите, парите наистина трябва да са ти последна грижа.
Гледай да си спокойна, общувай си с бебка и дишай дълбоко   bouquet

# 1 178
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Мили момичета, които за първи път поглеждате в темата, които нямате време, но имате сърце!

Тук не става дума само за безплатно лечение, а за животоспасяващо лечение. Какво искам да кажа.
Рядкостта на това заболяване не достига и 0,01 процент.
Проф. д-р Хенрих, който се занимава научно, подчертавам, изследовател е на този вид редки аномалии при плацентите е имал 50 случая с плацента перкрета досега. От близо и далеч. Като не само провежда операцията и отстранява матката, а в случай че тази разрешава, се опитва и да я спаси от отстраняване. Опция, която примерно в България на Поли не беше предложена.

Моля ви, много ви моля, не си вменявайте за алтернативи ала покана на чужд специалист. Това не е планова операция, не може и да бъде, освен ако не е достигната 30-34 седмица.
При кръвоизлив, както се и случи за жалост, трябва да се реагира аламинут. Слава Богу при Поли кръвоизливът не беше вътрешен, но отсега всеки ден за беба и Поли са от значение. Ден за ден, мили момичета, предлагащи опции да се лети, да се търсят други алтернативи, да се проверяват по-евтини оферти. Ако вие живеехте ден за ден щях да ви питам тогава за вашите опции.

Безплатно лечение в Италия може и да има, но колко случая на плацента перкрета са минали през ръцете на този хирург също не е без значение.

Сумата по депозита е голяма, ДЕПОЗИТ, а не оферта за лечение. Оферта за лечение не може да бъде направена, пак поради причината, че това не е планова операция да се каже ето това е лекарският хонорар, толкова е леглоденът, бебето ще стои седмица под наблюдение и довиждане!
В случая става дума за: неясен престой на майката, неясна операция, неясен престой на новороденото - може да е седмица, ама ако са два месеца? Затова клиниката се презастрахова и иска депозит. Ако останат пари, то те ще останат в дарителската сметка. Молете се да не сте вие следващите, на които те ще потрябват!

Който има на сърце нека да дари без да има съмнение за правилния избор на клиника, специалисти и екип, както и на немаловажното неонаталогично отделение.




Имам  респект към всичко което казваш и правиш........От инфото в саита не става ясно каква е диагнозата...няма епикриза,анамнеза или каквото там се казва....аз нямам принтер за пари в къщи и предпочитам ако ще помогна на някои да знам за какво точно е.
Мисля,че темата започва да придобива мелодраматичен характер,от което никои няма нужда...колкото от сорта - да не се случи на някои от нас да е в такава ситуация ??? - ами при мен поне няма,защото моя живот идва пръв и всичко останало е без значение , ако трябва да избирам...мъжа ми и сина ми все пак имат нужда от мен....да е в тази ситуация си е личен избор на Поли и семеиството и.......нспоред мен няма какво да плюете по Антонеа, просто четете внимателно какво пише, не се поддаваите на емоции.
И искам да попитам какво става, ако парите не се съберат .....?
Ако щете ме обвиняваите в какво си искате коравосърдечие...

# 1 179
  • Мнения: 1 266
Аве,
на сайта има копие от заключението на д-р Марков - отдолу си пише "placenta percreta previa", което е и диагнозата на Поли. Плацента превиа = плацента, застанала изцяло върху шийката на матката, не позволява нормално раждане, с голяма опасност от кървене при натоварване и към края на бременността. Плацента перкрета = плацента, която преминава през стената на матката и враства в околни органи, в случая пикочния мехур. Това е животозастрашаващо състояние. При Поли плацентата е хем превиа, хем перкрета. Какво още не е ясно?

Що се отнася до другия момент, ако Поли беше прекъснала бременността (както не беше посъветвана от нито един български лекар, можеш да прочетеш по-напред в темата, с обяснението, че ако прекъсне - хем й е сигурно отстраняването на матката, хем няма да има живо бебе), пак щеше да се наложи сложна операция с хистеректомия, вероятно голяма кръвозагуба. В България никой не пожела да се ангажира с това.

Парите ще се съберат.

# 1 180
  • Мнения: 916
Мамунката - поклон за всичко, което правиш  Hug Прекрасно си обяснила нещата и ми е чудно, че някои хора не само не разбират, ами и се заяждат по най-неприятен начин. На всички е ясно, че с огромна опасност от кръвоизлив никой няма да хукне да обикаля Европа, че да види къде ще е с някое евро по-евтино. Сумата не е голяма - моето нищо и никакво нормално раждане беше 15000 евро (от тях, разбира се, застраховката ми пое огромна част, но Поли няма такава). А не съм раждала в някаква супер скъпарска клиника. Такива са цените тук - е какво да направи момичето, да легне да мре, ама безплатно ли? Или да чака на светилата, които бяха в отпуска тогава, когато имаше нужда от консултация, за да реши как да се спасяват и тя, и бебето...

Който няма време да чете, ако иска да помогне, но да не се заяжда и да приеме, че някои неща не са му известни... Който не може да разбере избора на Поли, никой не го и кара и никой не му е опря пистолет в челото да прави каквото и да било. Който твърди, че хората били недоверчиви - аз дотук прочетох 3-ма такива недоверчиви, а другите, вместо да задават тъпи въпроси, помогнаха с парички или поне с по една доба дума. Как може, бе хора, да тревожите момичето. Не четете, не пишете - никой не ви кара... Много бих помолила модераторите да изчистят темата от неприятните коментари (включая и моят, ако трябва) - нека не създаваме неприятни емоции на момичето, което се бори за живота си и за този на своето бебе, а не е тук с цел да ви измъкне с измама париците. Аз се ядосах, за нея не знам. Не можах да се сдържа...

# 1 181
  • Манчестер
  • Мнения: 1 067
Имам  респект към всичко което казваш и правиш........От инфото в саита не става ясно каква е диагнозата...няма епикриза,анамнеза или каквото там се казва....аз нямам принтер за пари в къщи и предпочитам ако ще помогна на някои да знам за какво точно е.
Мисля,че темата започва да придобива мелодраматичен характер,от което никои няма нужда...колкото от сорта - да не се случи на някои от нас да е в такава ситуация ??? - ами при мен поне няма,защото моя живот идва пръв и всичко останало е без значение , ако трябва да избирам...мъжа ми и сина ми все пак имат нужда от мен....да е в тази ситуация си е личен избор на Поли и семеиството и.......нспоред мен няма какво да плюете по Антонеа, просто четете внимателно какво пише, не се поддаваите на емоции.
И искам да попитам какво става, ако парите не се съберат .....?
Ако щете ме обвиняваите в какво си искате коравосърдечие...
Ами, като нямаш принтер, да ти купим един? А, какво ще кажеш #Cussing out?
И, защо да не ти се случи нещо подобно Crossing Arms ми то никак не е мелодраматично, даже е много забавно #Cussing out Гледай си животеца, и на теб да ти е добре. Да си ми жива и здрава, аре бегай да си пишеш в други теми wavey

# 1 182
  • Мнения: 1 266
Това ме обърка, защото разбрах , че Поли е получила кръвоизлив и е в болница , а сега това съобщение......???  

В отговор:

Здравейте, не съм чела назад, уморена съм. Снощи попаднах в болница по спешност след кръвоизилив...Стискайте палци да спре кървенето, за да има шанс малката ми точица. Не знам как са сметките в банката, ако до утре всичко е наред - ще ви информирам, преди обяд. Сега ще се опитам да поспя Hug
Благодаря, че сте с мен

МАМУНЧЕТО МИ, И ТИ НЕ СПА ЗАРАДИ МЕН....БЛАГОДАРЯ ЗА МИЛИАРДЕН ПЪТ....

на стр. 71
и

С риск да ме бие Мамунката, но трябва да разбия един мит тук - митът, че Поли е сама в Германия.

Мамунката беше с тях на първата консултация в Шарите за да йм превежда.
Мамунката беше с тях и вчера, когато са били пак в болницата на консултация.
Мамунката от една седмица не спира да тормози администрацията на Шарите, за да изготвят офертата, без която не можем да предприемем по-сериозни мерки.
Мамунката снощи в 3 часа е викала линейката.
Мамунката снощи в 3 часа е станала и е тичала в болницата при Поли и Делян, уреждайки административните въпроси около приемането й по спешност.
Мамунката и днес е стояла с тях, за да превежда, да ги разсейва, да не са сами!
Мамунката е поканила Поли и Делян да живеят у тях.
А и тя има 2 деца, едното дори няма и годинка.

С изказвания, че Поли е оставена на произвола, сама в Германия, са много обидни предвид всичко, което Мамунката прави. Тя е скромна и със сигурност не й е удобно, че пиша всичко това което прави тя, но се надявам да не ме бие много  Mr. Green

Та много ви се моля, поне малко успокоите топката. Поли има нужда от подкрепа, от спокойствие, това е най-важното за нея в момента. Бъдете сигурни, че за всичко друго се грижим. И не сме начинаещи в това.

на стр. 73

==========================

СПРЕТЕ СЕ!

# 1 183
  • Мнения: 324

....да е в тази ситуация си е личен избор на Поли и семеиството и.......
Това какво означава  - с едно изречение, да се оправя както може, защото за някой друг това не е най-правилния избор  ooooh!
Нали това, което можем да направим е да й помогнем, така че този избор да се окаже добро и щастливо решение за семейството й.
Личен избор е и това дали имате или не желание и възможности да помогнете. Ако не искате, ако не можете - никой не ви кара насила да го правите. Но спрете с този публичен цинизъм!

# 1 184
  • Мнения: 6 323
Моля, не превръщайте темата в тема с поредните дрязги и препирни!
Ситуацията е комплицирана, времето - ограничено.
И аз не познавам Поли, както и десетки, може би вече стотици други хора, които помогнаха и продължават да помагат на Поли.
Вярвам на хората, които я познават, виждам и Поли откъде пише. Не мога и за секунда да си представя, че майка, която е тук от две години, която се е срещала нееднократно с момичета от форума и чиито данни са публикувани навсякъде, ще злоупотреби по какъвто и да било начин и ще спекулира с нещо толкова сериозно.

Самата аз прекрасно знам какви са опасенията, намирам обяснение на реакциите - прекалено много пъти сме били подвеждани, манипулирани, изнудвани да помагаме на хора, които нямат реална нужда от помощ. Загубили сме вяра, станали сме мнителни... неизбежно е за съжаление.

В случая обаче аз имам доверие в Поли и останалите момичета, които помагат с всички сили за каузата.

Наистина Ви моля, не натоварвайте Поли и момичетата, които я познават и помагат, с негативизъм.

dog1977, моля имайте предвид, че не допускаме публикуването на лични съобщения в темите.

Общи условия

Активация на акаунт