Любители на котки - тема 25

  • 20 553
  • 391
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 25 314
И на мен не ми се работи Whistling Искам платена отпуска поне до края на лятото Party
Близначе, щерка ти много добре го е казала на баба си Simple Smile

# 76
  • Мнения: 3 997
Ahasver, вчера показах на моя приятел твоя котарак, защото знам, че е почитател на тези Британски сини... Онемя. Сега е на вълна "Питай ти там момичето колко пари струва човек да си купи такова". Явно колкото и да обича нашия помияр, би го заменил за марков "котарак". Знам си аз, че е снобарлива душичка. А той, котаракът ни, толкова го обича него. От години вече не го е хапал по пръстите на краката докато спи!! Пък после казват, че котките били неблагодарни.

# 77
  • София
  • Мнения: 5 762
Ahasver, вчера показах на моя приятел твоя котарак, защото знам, че е почитател на тези Британски сини... Онемя. Сега е на вълна "Питай ти там момичето колко пари струва човек да си купи такова". Явно колкото и да обича нашия помияр, би го заменил за марков "котарак". Знам си аз, че е снобарлива душичка. А той, котаракът ни, толкова го обича него. От години вече не го е хапал по пръстите на краката докато спи!! Пък после казват, че котките били неблагодарни.

Ако искаш потърси в задните теми,много пъти сме обсъждали за породистите котета.

# 78
  • Мнения: 3 997
Не, не. Ние ще си гледаме помиярчето. Каквото - такова. Аз се отнасям сериозно към това да вземеш в къщи животно. Не е като да си купиш блузка. Взел си го, приел си го - няма отказване. Чак ми е чудно когато някой гледа, гледа животно и накрая без сериозни причини вземе, че го даде на някой свой близък в някое село. Е, освен ако не се налага по здравословни причини де.

Аз си го обичам нашия. Навремето, работех в един магазин. За дрехи. Един ден вратата му както си беше отворена и вътре взелна този таласъм, тогава таласъмче. Как се беше умъкнал не знам като се има предвид, че магазинът беше в центъра на града. Позачудих му се, защото бях гледал като малка 2 котки и ми умряха и после ми беше криво. Затова не исках. Но моята шефка тогава ми каза "Е, какво пък толкова, вземи го, виж сигурно е и женско, ще бъде кротко". И аз се навих. Оказа се мъжко, некротко, но след като го кастрирахме всичко си дойде на мястото. Сега като ми подарят фотоапарат ще ви показвам и аз снимки.

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 12:12 от stefka.k

# 79
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Месечинке,и аз искам така,всъщност мога да се разпусна,ама после ще гризна дръвцето,че такова животно като платена отпуска нЕма в моя случай... Laughing

stefka.k в миналите теми направо съм си изтъркала клавиатурата да обсъждаме как се купува и колко струва породно коте,та ако разровиш ще намериш...

# 80
  • София
  • Мнения: 5 762
Оказа се мъжко, некротко, но след като го кастрирахме всичко си дойде на мястото. Сега като ми подарят фотоапарат ще ви показвам и аз снимки.

Защо и при нас не става така.Продължава да е бяс.
Вчера ни казаха ,че бил пораснал още.Дано се спре,че като реши да ме използва за транспортна лента ,вече ми изкарва въздуха.Много е як,за да му дадем хапчето за обезпаразитяване,Филип му държи краката,аз го боря да си отвори устата.Измъкне ли си някоя лапа,толкова силно ми изтласква ръката  Crazy.Трябва скоро да го снимам и да ви го покажа.

# 81
  • Мнения: 1 027
здравейте:)
аз имам малко проблемче... Нали лекуваме кистата на Пуфи и я обличаме в дрешки, за да не я разранява и разкървъвява с грапавото си езиче, като се ближе.
Така...обаче сега са нечовешки жеги и милата я усещам как постоянно търси хлад...на всичкото отгоре се притиснявам да не се спарва раната( обличаме я с бебешки бодита-памучни)...дайте идеи какво да я правя... Трябва да има нещо в/у раната- задължително...ама не е човек- да й лепна лепенка... ooooh!
Игуанка, специални гушки за пухен Алф- липсваше  Hug
margita, мн хубави снимки Simple Smile и аз съм на мнение, че е по-добре с другарче  Peace

# 82
  • София
  • Мнения: 5 762
Според мен е хубаво да намериш много тънък памучен плат,и да й ушиеш "гащи".Бебешките памучни бодита пак са леко плътни.Има памучни платове с голяма сплитка(голямо разстояние между нишките),нещо като при марлите,но малко по-гъсто.Така хем ще диша раната,хем ще и пречи да я ближе. Друго подходящо е така наречената "студена" вълна,но не съм сигурна дали изобщо ще намериш нещо такова ,а и ще е скъпо като за коте.
Хрумва ми и нещо ленено ако намериш, старо- лена пак е с голяма сплитка и е естествен материал. Не и слагай нищо, което има даже малко съдържание на Полиестер (PЕ),ще стане по-зле от него.

# 83
  • София
  • Мнения: 13 262
ros4enka, a от тензух? Не зная предлага ли се някъде, но аз ако се поразтърся в къщи е възможно и да намеря - навремето се използваше за бебешки пелени като се нагъваха многократно/ ле-ле какви времена бяха  #Crazy/. Много тънък памучен плат е. Да не говорим, че ако сама измайсториш дрешката може да има плат само около раната, а да се прикрепя с връзки например.

# 84
  • Мнения: 1 027
благодаря за съветите Hug
и лен и тензух имам и определено ще измайсторим нещо Simple Smile ще я оставим 1 ден без нищо, да видим какъв е е резултата и утре ще я облечем пак. Ще й ушия нещо подходящо. За себе си нямам време, но за нея- няма как-винаги намирам Simple Smile Оф, толкова ми е жална малката чочка...
Хубав и спорен ден на всички. Гушки за любимците  Hug

# 85
  • Варна
  • Мнения: 25 314
Милата Пуфка, няма ли да и минава вече Hug
Момичета, вашите котки как се държат сега като е топло? Кетя е станала една крива, все лежи тръшната на земята, ако я вдигна на ръце почва да мяука възмутено. Дали е от топлото време? Че почвам да се шашкам, иначе си има апетит, вири опашката, но и не и се играе последните ден-два както преди.

# 86
  • София
  • Мнения: 98
Нашата е измислила като е много топло влиза в гардероба или под кревата на дъщеря ми в чекмеджето hahaha, тя три дни си и стоя там докато бяха майсторите, голяма е бъзла, но малко е намалила тумбака, та се смяхме че може да и спретнеме още някое ремонтче Joy
ros4enka, ние бяхме направили на Мери нещо като лигавник от по- мек картон и с връзчици, но тя имаше гъбички и беше за по кратко, Месечинка при вас гледам че винаги е с по някой градус по малко, а иначе като по порастнат започват повече да мързелуват, ние като я закачаме Мери през деня и тя се покрива да спи на спокойствие, почти цял ден си спи като хапне сутрин и айдеее Laughing,не е като беше мъничка.
Близначе, защитничка твойта Калина, а в началото ти се притесни че не иска котю Wink,и моя антибиотик беше силен и едно замаяно ми беше #Crazy

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 16:56 от margita

# 87
  • София
  • Мнения: 5 762

Момичета, вашите котки как се държат сега като е топло?

Постоянно е проснат някъде по пода,даже тия дни отказва да спи при нас,ходи на прозореца да му духа хлад.Гледа да се навие в малкия леген в банята,че там му е най - хладно,нищо че спи на задника си.

# 88
  • София
  • Мнения: 13 262
И Мъро е все на пода и то по средата между 3 врати - явно там става течение, дори и когато са затворени  Laughing. И вече 3-4 нощи не спи върху мен и аз съм много доволна  Laughing

Да подновя информацията - тази нощ пак беше върху мен  Cry. Явно се е разхладило прекалено много  Grinning . А уж заспа сам на друго място...

Последна редакция: чт, 18 юни 2009, 10:55 от tania tda67

# 89
  • Мнения: 2 237
Здравейте всички ! Ама как така сме позволили темата ни да падне от първа страница ? Сакън !  Laughing
Аз съм като прегазена с влак.След малко отивам на лекар, че още ми е зле а сега вече ме болят и ушите  ooooh!
Зари се е развилняла тук, играе си с една топка и се ежи.И ръмжи като куче  Grinning Нощем спи под дивана в хола, понякога идва и при мен.Все ходи по майка ми, при все че тя хич не я иска.
 Вече от мързел я наричаме накратко - Зу.Почна се от Зара, стана Зарина, Зари, Заза,Занзибария,Зузу....и сега е просто Зу. Mr. Green Ние сме експерти по измисляне на странни имена, да не ви казвам пък дъщеря ми как я наричам, просто си помислете за всички най-шантави варианти на Калина  Mr. Green
Като замине мъжът ми ще я водя пак за ваксина.
Пишете как сте, не бива темата ни да е назад. Simple Smile

 И един съвет - Не прехранвайте котките си, вижте до какво може да доведе  Mr. Green
http://img-fotki.yandex.ru/get/2/nickless.10/0_182d_11937a83_XL

Общи условия

Активация на акаунт