Любители на котки - тема 25

  • 20 535
  • 391
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 13 175
Добре дошъл на Арчи в новата тема, че ни беше домъчняло за него! Поне сега си "поизплакнахме" очите  Mr. Green! Толкова е хубав! Но за врабчетата и на мен ми се вижда много рисковано да си направят там гнездо. Арчи да не се окаже ловец като Дундьо/или Кьорчо  newsm78/, че никак няма да ти е приятно. Освен това не знам за гнездата на врабчетата, но гнездата на лястовичките са придружени и с доста нежелани буболечици. А гълъбите на покрива под нас ги храня само с хляб и са много доволни. Мъро ги гледа отвисоко и им приказва нещо, омайва ги  Laughing. Добре, че не се приближават много, че и той може да фръкне заедно с тях...

А любопитката Кетя колко се е протегнала, заради едни цветенца  Mr. Green. Трябва да и ги сложиш по-нисичко, че да и е удобно.... hahaha

# 61
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
За Врабчови въобще не се притеснявам,Арчи няма достъп до терасите,само виси на комарниците и издава нечленоразделни звуци,когато пилетата са на парапета  Mr. Green,а гнездото им е в една дупка образувала се м/у битума,ъгъла и покрива на тераста,гледам,че носят перушини,разни влакна от дървесина и тъпчат вътре ,но първо винаги ни ги показват и тогава се мушкат,гнездото няма нищо общо с тези на лястовиците,не какат  по терасата или стената,за разлика от гларусите  ooooh! ,а и сутрин винаги застават на терасата на спалнята и започват да пеят,приказка ви казвам,големи сладури...аз пилета съм гледала и ги хранех с просо и разни семенца,ама не знам тези дали ще искат да го хапват след като хляба не го пипат,нямам и търпение да им сложим хранилка,сега очаквам и в най- скоро време малките врабченца да се появят,по колко ли се излюпват  Thinking

# 62
  • Мнения: 388
tania tda67, много добре знае за какво му служи легенчето. Първата седмица си пишкаше само там, а сега  ooooh! . И да, малко е по- рошав. Майката е някаква "ангорка", а нашият незнам какъв ще излезе.
ahasver, чудесни снимки и чудесен котак, разбира се  Laughing

# 63
  • Мнения: 3 957
няма достъп до терасите,само виси на комарниците и издава нечленоразделни звуци,когато пилетата са на парапета

Ха, ха. Едни такива звуци, нямащи нищо общо с мяукането или мъркането.... Много са смешни. Сякаш се карат. Е, щом казваш, че няма страшно... Като го гледам колко е едър да не си отвори и комарника някой ден... Защото нашият си го отвори веднъж. В неговия случай изкушението са десетките гълъби, отглеждани на съседния гараж. Или не е бил достаъчно добре затворен комарникът или нашият е бутал неистово с шимбичката си.

# 64
  • София
  • Мнения: 13 175
няма достъп до терасите,само виси на комарниците и издава нечленоразделни звуци,когато пилетата са на парапета 

Ха, ха. Едни такива звуци, нямащи нищо общо с мяукането или мъркането.... Много са смешни. Сякаш се карат. Е, щом казваш, че няма страшно... Като го гледам колко е едър да не си отвори и комарника някой ден... Защото нашият си го отвори веднъж. В неговия случай изкушението са десетките гълъби, отглеждани на съседния гараж. Или не е бил достаъчно добре затворен комарника или нашият е бутал неистово с шимбичката си.

Преди да направим малка  вратичка за котки на комарника редовно отскубваше мрежата от рамката  Laughing. По едно време такива дупки беше направил, че не комари и мухи, а врабчета можеха да влизат  Mr. Green.

leni_vas, взимай мерки докато е време, за да не му стане навик. Ако трябва сменяй вида на тоалетната - може да не му харесва. А има и котки, които чакат да им се изчисти, за да отидат втори път в същата тоалетна.

# 65
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
няма страшно...рисковете са преценени и елиминирани... Mr. Green

# 66
  • София
  • Мнения: 5 744
Като се разговорихте за мрежи- нашата вече е нацепена на места,успял е с нокът да разреже кордата.Все още не ги е разместил нишките и си правя оглушки да я сменям,но сигурно ще ми се наложи скоро.

# 67
  • София
  • Мнения: 98
Относно комарниците, ние лятото ходим на къщата в Симеоново и там баща ми е сложил на дървени рамки мрежи, щото дограмата е стара и всяка година Мери съответно  пробива дупка за балкона, та накрая баща ми сътвори нещо като решетка върху мрежата.С нея не можа да се пребори Laughing , а тука на апартамента или не прави опити, или тези комарници са по здрави Peace.Арчи как си е кръстосал предните лапи като на седянка е hahaha, а синьото море и парашутите, чак на врабчето завиждам Wink
Близначе, по добре ли си?

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 16:34 от margita

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 711
Момичета здравейте,първо извинявам се ако мястото на въпроса ми не е тук,но ми се стри най-подходящо,та искам да попитам могат ли да живеят заедно котка и бременна жена ,ако някой е наясно или го е преживял нека пише благодаря ви  Rolling Eyes Hug Hug







# 69
  • София
  • Мнения: 5 744
Момичета здравейте,първо извинявам се ако мястото на въпроса ми не е тук,но ми се стри най-подходящо,та искам да попитам могат ли да живеят заедно котка и бременна жена ,ако някой е наясно или го е преживял нека пише благодаря ви  Rolling Eyes Hug Hug


Отиди на 1 станица има линк точно в началото,обсъждано е.  (http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=283179.460)
Само трябва да се изследвате за токсоплазмоза.

# 70
  • Мнения: 2 237

Близначе, по добре ли си?

Не. Никак.Ужасно съм зле.Предписаха ми АБ, но го повръщам.Плаче ми се от безсилие....... Confused

# 71
  • София
  • Мнения: 98
Много е хубаво да си имаш дружка по време на бременността, особено ако трябва да лежиш повечко Peace, аз изкарах моята с булонка, спинкахме си заедно, водеше ме на разходка Laughing, но разбира се първо изследването Peace
Какъв е антибиотика, аз пих KLACID SR.
Малко снимчици и напред Simple Smile
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=365462&pid=12961046

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 19:34 от margita

# 72
  • Мнения: 3 050
лека нощ от Алф-

# 73
  • Мнения: 2 237
Оооох, добро утро.....И тази нощ оживях  Tired
Майка ми вчера дойде по спешност да гледа дребната, че аз нали съм се плеснала с ангина.Ееееей, не спря да ми натяква защо ми е трябвало да взимам Зари, колко грозна била и т.н.Каза, че Зари е , цитирам : „гадна котка“  Close И това по повод, че Зари пръдна току под носа и  Mr. Green Разбирам, неприятно е, ама то животинчето какво е виновно че му давам варена царевица, попръцква си и това е.  Mr. Green Само я пъди, рита и не я иска при нея.А Зари пък все я търси, явно не разбира че е нежелана. Дребната вчера и вика “ Бабо, ти защо така не обичаш котки ?“, а тя - „ Ми не знам....„Като ме заразпитвала....ама тая котка къде пикае, няма ли да ти направи беля тук, ми къде си остри ноктите, ма защо и даваш да спи при детето....  ooooh! И като капак на всичко - грозна била.Вика ми “ Само аз ли забелязвам колко е грозна
 тая котка ? “  Пък баща ми вика “ Само ти.Явно си кьорава“  hahaha Та така. А дребната ме накефи.Изправи се и вика - “Бабо, да се разберем ! Това е моят домашен любимец, дръж се добре с нея !“  Laughing  Днес забелязах над окото на Зари една оплешивяло петно.Притесних се да не са някакви гъби.А може и да се е вряла някъде и да се е ожулила  Thinking
Ох , да оздравявам по-бързо и да си поемам добитъка, че явно на никой не може да се разчита. Crossing Arms
ahasver , на теб специално искам да кажа, че ми липсваше и се чудех къде си  Hug
Игуанке, Алф с какви очи е, страхотни са ! Сякаш са златни .

Момичета, някой отговори ли на Руска ?  Дайте да и помогнем да намери котарак.

Поздрави на всички ви и успешен ден от мен и Зари !  Hug

П.С. От тоя антибиотик съм като дрогирана.Гаден е.Казва се Авелокс.  Sick

# 74
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Ха добр'утро и от мен...
...тъкмо гледам в ДИС има тема "не ми се работи"  Mr. Green ,а точно днес съм като парцал и въобще не ми се работи,ама въобще не ми се пипа,вчера пак го откарах с работата до късно и днес главата ми трещи от всякъде...ама няма как,пия си кафенцето и ще трябва да се захващам... Tired

близначе  Hug и вие всички котколюбки ми липсвахте,сега ще гледам да съм по-редовна,а на теб бързо оздравяване ти пожелавам,ужасно е да си болен посред лято и не обръщай внимание на приказките относно любимото животно,ако знаеш аз на какви съм се наслушала,но подминавам с усмивка,не се занимавам,не обръщам грам внимание... Wink

Общи условия

Активация на акаунт