ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - 2009/2010 Класиране/Записване

  • 96 886
  • 1 204
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 1 231
Добре, моето дете в момента посещава вече яслена група на ОДЗ. Трябва ли сега при записването в новата градина, в която го приеха на това класиране, да взимам картона от едната градина и да го нося в другата?

В тези случаи не си ли ги движат по служебен път  Rolling Eyes

# 631
  • София
  • Мнения: 10 334
Това съм си копирала от предните страници за съдържанието на служебната бележка:

Служебната бележка трябва да бъде с мокър печат, изходящ
номер, ЕИК (Булстат) на работодателя, име и подпис на длъжностно лице -
управител, изп. директор или главен счетоводител. Трябва да бъдат указани
длъжността, дата на постъпване и адрес на месторабота (не на регистрация на
фирмата).


  bouquet

# 632
  • Мнения: 7 391
Добре, моето дете в момента посещава вече яслена група на ОДЗ. Трябва ли сега при записването в новата градина, в която го приеха на това класиране, да взимам картона от едната градина и да го нося в другата?

В тези случаи не си ли ги движат по служебен път  Rolling Eyes
             Ако сменя ОДЗ-то,а случая е такъв според мен не се движат служебно,а трябва да представите картона при записване сами.След това може да го върнете обратно в старото ОДЗ докато детето ходи там и на септември да го дадете заедно с другите документи за постъпване.

# 633
  • Мнения: 153
Free Soul, blanc, благодаря за отзивчивостта и бързите отговори. И през ум не ми е минавало да кандидатствам за градини било то във Възраждане или Красно село. Просто бяха убедени, както убедиха и мен от Министерство на земеделието, където работя от 6 месеца, че местоработата ми е във Възраждане. Сега като гледам бележката направо ще се пръсна от притеснение. Не съм си и помисляла да ощетявам който и да било. Към точките на детето ми не са прибавяни допълнителни стотни или точки и по никакъв начин не е ощетено от нас нито едно дете в опашката от кандидатстващи. Всичките ни кандидатури са по местоживеене в Подуяне. Просто съм ужасно притеснена защото в профила в секция необходими документи е указано точно съдържанието на бележката да включва Министерство на земеделието и храните с район на месторабота Възраждане, а повече ме безпокои написаното, че ако някой от документите няма същото съдържание може да ни се откаже записване. Предполагам, разбирате как се чувствам, а не мога да правя промени в профила. Благодаря, момичета още ведниж, май ни остана само да се молим и надяваме, че всичко ще е наред.

# 634
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 Предполагам,че имаша посочен и адрес на Мин-вото (ул.,номер) и само районът ти е грешен. Или не?

# 635
  • Мнения: 153
Указано е че работя на трудов договор от дата... в Министерство на земеделието и храните, бул. "Христо ботев" № 55, район на месторабота община Красно село. Но бих могла да сменя бележката и да ми издадат такава без да упоменават района

# 636
  • Мнения: 35
Здравейте момичета,не знам дали темата ми е за тук  и дали вече е обсъждана,но моля ако някои знае да ми отговори.
Детето ми е с 8.1 точки,а за групата ,която кандидатстваме има деца със 7 точки ,които са приети.Та въпроса ми е как става тази работа,нали въпросните точки се дават за предимства на децата.при най-елементарна логика би трябвало жребия да се тегли само от деца в категоря точки на границата на свободните места .Ох не знам някои разбра ли ме!........(във нашия случай има 10 места ,от които има 3 деца със по 9 точки,след това има примерно 20 тина деца с по 8 точки,защо жребия не е теглен само сред тези деца?а са приети 3 деца с по 8 точки и 3 със 7?
Благодаря предварително за отговорите ! че аз се обърках съвсем

na men pak ne mi e qsno kak sa napravili tezi klasiraniq i po to4no nie bqhme 21 nomer 4aka6 s 8.0 to4ki i ne sa ni prieli a sa prieli dete s nomer 23 sas sa6tia broi to4ki znae li nqkoi kak e stanalo tova i dali vaob6te 6te pusnat aktivaciata na profilite.Sigurno ne pi6a kadeto trqbva no 6te me izvinite.A otnosno tvoq vapros skapa i az sam mnogo obarkana i pri men kakto vijda6 e sa6tata rabota

# 637
  • София
  • Мнения: 537
Free Soul, blanc, благодаря за отзивчивостта и бързите отговори. И през ум не ми е минавало да кандидатствам за градини било то във Възраждане или Красно село. Просто бяха убедени, както убедиха и мен от Министерство на земеделието, където работя от 6 месеца, че местоработата ми е във Възраждане. Сега като гледам бележката направо ще се пръсна от притеснение. Не съм си и помисляла да ощетявам който и да било. Към точките на детето ми не са прибавяни допълнителни стотни или точки и по никакъв начин не е ощетено от нас нито едно дете в опашката от кандидатстващи. Всичките ни кандидатури са по местоживеене в Подуяне. Просто съм ужасно притеснена защото в профила в секция необходими документи е указано точно съдържанието на бележката да включва Министерство на земеделието и храните с район на месторабота Възраждане, а повече ме безпокои написаното, че ако някой от документите няма същото съдържание може да ни се откаже записване. Предполагам, разбирате как се чувствам, а не мога да правя промени в профила. Благодаря, момичета още ведниж, май ни остана само да се молим и надяваме, че всичко ще е наред.

Не се коси излишно. Не си ползвала подточка по този критерий, следователно никого не си ощетила. Твоята детска градина изобщо не я касае района ти на месторабота, след като не е заявила предимство по този критерий. Спокойно, няма да ти откажат записване за това. Аз на твое място щях да представя бележка с точен адрес на месторабота, без да се упоменава район. После директорката хич и няма да те пита за район, на нея й е важно само да работиш. Ако пък попита, измрънкваш "ми Възраждане май, но нали вие не давате точки за това" и толкова. Те хората с некоректни критерии не се тревожат, а ти сега за такава дребилия ще си докараш само излишен стрес.

# 638
  • София
  • Мнения: 537
Само,че се питам ЗАЩО  е останало едно място свободно?Да не е това за децата със СОП?Защото чета ,че са обявени 9 места а са приети 8 деца.Навсякъде са свалили едно място за СОП.Може и това да е и мястото да не е свободно защото децата със СОП още не са приети.

Не, не става дума за СОП. Пример 55 ОДЗ Веселина 2 - 25 места, едно заделено за СОП, значи остават 24 (10 социални, 14 обща опашка). Приети - 2 социални (другите от тази социална опашка са приети на по-високо желание, повечето в основната сграда на Веселина), 21 общи, значи 23 деца. Едно място не е класирано, въпреки че за последните 2 места е имало томбола на децата с 8т, а има още десетки чакащи с тези точки. Защо не са класирали още едно детенце с 8т е мистерия, която ИСОДГ обясняват с това http://kg.sofia.bg/?page=news&id=214. Не ми хваща вяра, защото сега вероятно това място няма да го заеме детенце с 8т от обща опашка, а социално с повече точки, което ще дойде от друга градина. В случая са приети само 2 соц и то близнаци, така че няма никаква квота да се наруши, но пък Е нарушен интересът на родителите на детенцето с най-малък номер от чакащата опашка, и то нарушен с решение пост-фактум - това за сложния итеративен процес го обявиха едва СЛЕД класирането.

# 639
  • Мнения: 223
Изх.№......./............2009 г.
УДОСТОВЕРЕНИЕ
от
фирма:..............
гр. ................
адрес:............
ЕИК:BG.........
      Настоящето удостоверение се издава на лицето..............................,жив...........жк..............
ул...............,бл................,вх.................,ет...............,ап............ с ЕГН.....................,л.к.№..............
изд................/.............. от МВР София,в увурение на това,че лицето работи в ЕТ................на
длъжност....................и е назначено с договор №.............от............ .


       Настоящето удостоверение да послужи пред ОДЗ.....................


гр.София                                                                                         Подпис:
дата                                                                                                            /име....../


Ако сте в отпуск за гледане на дете след № на договора се записва/В момента лицето е в платен(неплатен)отпуск за гледане на дете.
Това е в общи линии.

# 640
  • София
  • Мнения: 2 806
Това ли е текста на служебната бележка, аз си представях друго, но благодаря за инфото!

# 641
  • Мнения: 7 821
Много родители мислят, че регистрираните адреси и на двамата родители трябва да съвпадат с обявения адрес на семейството.

Това не е вярно!

Достатъчно е този адрес да съвпада само с една от личните карти на родителите. Ако не съвпада с нито една от личните карти, трябва да предоставите регистрация за настоящ адрес.

Регистрация за настоящ адрес се вади лесно и бързо от съответния район на Общината.

Допустимо е да представите само ксерокопие на личната карта на родителя, който не присъства на самото записване. Не е необходимо да заверявате копието нотариално.
Екип ИСОДГ

# 642
  • Мнения: 223
Това ли е текста на служебната бележка, аз си представях друго, но благодаря за инфото!


Ами мойта е такава,днес ми я издаде работодателя,а утре ще се записваме и ако има проблеми ще пиша.
Но съм сигурна,че това е информацията,която трябва да се напише.

# 643
  • Мнения: 504
Ох, вече не знам какво да правя. Детето ми е на детска, 3 група. Искам да го преместя в друга, в която има свободни места и няма желаещи. Какво правя? Подавам заявка за новата градина или първо отписвам детето от първата и тогава кандидатствам за нова?
Защото лутайки се из цялата информация останах с впечатление, че след като посещаваме датска кандидатстването за друга важи само пре размяна -т.е. има детенце от детската, за която кандидатстваме, което пък иска да се прехвърли в нашата? newsm78

# 644
  • София
  • Мнения: 843
Има ли някоя майка, която вече да се е записала?
Интересува ме може ли без картона, защото той още един месец ще е в яслата, а е тъпо да вадя нов, при положение че е добре да си продължи в този от яслата.Него обаче няма да го дадат, докато не ни изпишат.

Да записахме се сутринта.  Предполагам,че може и без него на мен не ми го искаха въпреки че го носихи и им го показах и него и книжката с имунизации. Обясниха,че септември месец ще го вземат не сега. Докато обясня,че пише задължително носенето и,че знам че няма да го вземат сега но съм задължена да им го покажа ми прегледаха останалите документи.

Общи условия

Активация на акаунт