ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - 2009/2010 Класиране/Записване

  • 96 887
  • 1 204
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 153
Момичета, много моля някой запознат да ми помогне!!! Току що разбрах, че района на местоработата ми е не община Възраждане, както съм посочила в профила, а Красно село. Преди да попълня данните разговарях със секретарката на директора личен състав в работата ми и тя ми каза че е твърдо Възраждане. Сега в бележката за градината, тъй като детето ми вече е класиране е отбелязано Красно село. Направо ще се побъркам. Как можах и аз да се доверя така сляпо... ядосвам се единствено на себе си. За това не е получило детето ми никакви допълнителни стотни и не е ощетило другите деца на опашката, тъй като кандидатствахме само в градини в Подуяне по местоживеене. Независимо от това в сайта на ИСОДГ недвусмислено е написано че ако в бележката или в другите документи не е написано указаното, може да ни бъде отказано записване. Писах в сайта, но още нямам отговор, ако някой знае, моля нека ми пише, защото просто не знам какво да правя. Очаквам най- лошото, но се и надявам, че това не е непоправимо, след като не сме облагодетелствани по никакъв начин от тази грешка. Благодаря предварително!

# 616
  • Мнения: 37
Здравейте момичета,не знам дали темата ми е за тук  и дали вече е обсъждана,но моля ако някои знае да ми отговори.
Детето ми е с 8.1 точки,а за групата ,която кандидатстваме има деца със 7 точки ,които са приети.Та въпроса ми е как става тази работа,нали въпросните точки се дават за предимства на децата.при най-елементарна логика би трябвало жребия да се тегли само от деца в категоря точки на границата на свободните места .Ох не знам някои разбра ли ме!........(във нашия случай има 10 места ,от които има 3 деца със по 9 точки,след това има примерно 20 тина деца с по 8 точки,защо жребия не е теглен само сред тези деца?а са приети 3 деца с по 8 точки и 3 със 7?
Благодаря предварително за отговорите ! че аз се обърках съвсем

# 617
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
http://kg.sofia.bg/?page=news&id=221 Новини.
 Ето ви разяснение от днес за адреса на живеене.

 martikom,стискам палци. Мисля,че няма да имате никакъв проблем. Та ти само декларираш,че работиш, а не къде работиш.


mustaine,Мацата, дайте номер на градина и група,да ви пратя на ЛС списъка с чакащи.
 Но днес трябва да го публикуват. Нали от днес пак ще има индикации за шанс.

# 618
  • Мнения: 1 733
http://kg.sofia.bg/?page=news&id=221 Новини.
 Ето ви разяснение от днес за адреса на живеене.

 martikom,стискам палци. Мисля,че няма да имате никакъв проблем. Та ти само декларираш,че работиш, а не къде работиш.
Не е така - ако районът на месторабота съвпада с района, в който е детската градина, дава допълнителни точки за някои от градините. Явно случаят е такъв.

# 619
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 Да,но тя не е ползвала точки в случая.
 Какво пише точно в "изисквани документи при записване" (сигурно е формулирано другояче)?
 Пише ли-служебна бележка,в която е попълнен адрес..... (конкретен)? Както е за местоживеенето.

# 620
  • София
  • Мнения: 10 334
Момичета,
в службата отказват да ми издадат служебна бележка. Нямали формуляр. Искат сама да си напиша, те щели да ми я подпечатат. Какво трябва да съдържа? В смисъл данъчен номер, Булстат? Нещо за придобит трудов стаж и опит?
Благодаря Ви предварително.

# 621
Ако не си чела си пропуснала и друго важно нещо - на първо класиране са оставили незаети места! защо - поради "сложния итеративен процес на алгоритъма за класиране"! - http://kg.sofia.bg/?page=news&id=214 На тези места сега ще отидат социални, а не общи - такива каквито биха отишли ако беше направено класирането както трябва.

              Къде ги видя тези свободни места?Навсякъде приетите по социален и общ критерии са точно толкова колкото е обявената бройка свободни места.Свободни могат да останат ако някой не се запише до 5.06.
Дидия по колко пъти трябва да го напиша?
Нищо пиша го втори път, защото сигурно ти ще ни дадеш разумно обяснение например за 43 ОДЗ Талант 2007 набор - предварително обявени свободни 9 с разпределение 4 социални и 5 общи, където са класирани 8 деца обаче 5 социални и 3 общи.
А освен в моя пост, ИСОДГ са си го написали и на сайта.

# 622
  • Мнения: 14
Хора, вие ли не можете да четете или просто не искате да го разберете 4.Удостоверение за настоящ адрес на ул. ..................- само ако адреса в поне една от личните карти на родителите не съвпада с този адрес   Което значи че ако на единия родител адреса който е декларирал в системата не съвпада с този от личната карта трябва да си извади документ за настоящ адрес.

Последна редакция: пн, 25 май 2009, 10:36 от chaki

# 623
  • Мнения: 4 915
Момичета, много моля някой запознат да ми помогне!!! Току що разбрах, че района на местоработата ми е не община Възраждане, както съм посочила в профила, а Красно село. ......... За това не е получило детето ми никакви допълнителни стотни и не е ощетило другите деца на опашката, тъй като кандидатствахме само в градини в Подуяне по местоживеене. Независимо от това в сайта на ИСОДГ недвусмислено е написано че ако в бележката или в другите документи не е написано указаното, може да ни бъде отказано записване. ...........

Щом градината не ти дава допълнителни точки за месторабота-район, не ти трябва такъв документ. Просто си попълнила в профила на родителите месторабота-район, и системата автоматично ти е изпратила съобщение, че трябва да представиш документи, заявени в профила.

Аз не съм попълвала район-месторабота, защото в градината ни нямаше такива допълнителни точки, и не ми искат документи. Тоест - мястото можеше да се остави празно според къде какво получаваш.

Няма проблем, не се шашкай, не ти трябва район месторабота.  Simple Smile

# 624
Навсякъде приетите по социален и общ критерии са точно толкова колкото е обявената бройка свободни места.Свободни могат да останат ако някой не се запише до 5.06.
И извинявай ама за да правиш такива твърдения за навсякъде, редно е да си прегледала всички списъци, което предвид това че твърдението ти не е вярно, едва ли си направила.

# 625
  • Мнения: 47 995
Има ли някоя майка, която вече да се е записала?
Интересува ме може ли без картона, защото той още един месец ще е в яслата, а е тъпо да вадя нов, при положение че е добре да си продължи в този от яслата.Него обаче няма да го дадат, докато не ни изпишат.

# 626
  • sofia
  • Мнения: 8 938
За големия ми син картона, имунизациите и пр. ми ги искаха няколко дни преди да ТРЪГНЕ РЕАЛНО, за да видят за пропуски...........в действителност сега не им трябват.

Друго ми стана смешно: Прилагам следните документи и т.3 Личните карти
Божкееее, тях няма как да ги приложа, пише се лични карти за проверка (сверяване на данните), или копие да приложа....ама личните карти няма как да приложа  Rolling Eyes

Искай го яслата, за да си направиш копие....това ми хрумна

Още нещо: Малкия трябва да се ваксинира, ама личната още не беше получила ваксините от ХЕИ......та логично е здравната документация да я искат примерно седмица преди да тръгне реално детето на градина (ясла).....за няколко месеца нещата се променят.

# 627
  • Мнения: 7 391
Има ли някоя майка, която вече да се е записала?
Интересува ме може ли без картона, защото той още един месец ще е в яслата, а е тъпо да вадя нов, при положение че е добре да си продължи в този от яслата.Него обаче няма да го дадат, докато не ни изпишат.
              Картона се иска за справка и след това ще ти го върнат.Ако има пропуски в имунизации или нещо друго до септември ще имаш възможност да наваксаш пропуснатото.Септември обаче трябва задължително да го донесеш + другите необходими документи за постъпване.Поне така процедират на много места.Това е записване не постъпване и може някой да няма всички имунизации например,но до септември трябва всичко да е точно.
               ПепиИЯ , не е във възможностите ми да гледам всички списъци  Laughing пък и не ми е необходимо.Само,че се питам ЗАЩО  е останало едно място свободно?Да не е това за децата със СОП?Защото чета ,че са обявени 9 места а са приети 8 деца.Навсякъде са свалили едно място за СОП.Може и това да е и мястото да не е свободно защото децата със СОП още не са приети.
              

# 628
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
Добре, моето дете в момента посещава вече яслена група на ОДЗ. Трябва ли сега при записването в новата градина, в която го приеха на това класиране, да взимам картона от едната градина и да го нося в другата?

# 629
  • София
  • Мнения: 1 231
Момичета,
в службата отказват да ми издадат служебна бележка. Нямали формуляр. Искат сама да си напиша, те щели да ми я подпечатат. Какво трябва да съдържа? В смисъл данъчен номер, Булстат? Нещо за придобит трудов стаж и опит?
Благодаря Ви предварително.

Това съм си копирала от предните страници за съдържанието на служебната бележка:

Служебната бележка трябва да бъде с мокър печат, изходящ
номер, ЕИК (Булстат) на работодателя, име и подпис на длъжностно лице -
управител, изп. директор или главен счетоводител. Трябва да бъдат указани
длъжността, дата на постъпване и адрес на месторабота (не на регистрация на
фирмата).

Общи условия

Активация на акаунт