ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - 2009/2010 Класиране/Записване

  • 96 927
  • 1 204
  •   1
Отговори
# 645
  • гр.София
  • Мнения: 4 166
Здравейте момичета,не знам дали темата ми е за тук  и дали вече е обсъждана,но моля ако някои знае да ми отговори.
Детето ми е с 8.1 точки,а за групата ,която кандидатстваме има деца със 7 точки ,които са приети.Та въпроса ми е как става тази работа,нали въпросните точки се дават за предимства на децата.при най-елементарна логика би трябвало жребия да се тегли само от деца в категоря точки на границата на свободните места .Ох не знам някои разбра ли ме!........(във нашия случай има 10 места ,от които има 3 деца със по 9 точки,след това има примерно 20 тина деца с по 8 точки,защо жребия не е теглен само сред тези деца?а са приети 3 деца с по 8 точки и 3 със 7?
Благодаря предварително за отговорите ! че аз се обърках съвсем

na men pak ne mi e qsno kak sa napravili tezi klasiraniq i po to4no nie bqhme 21 nomer 4aka6 s 8.0 to4ki i ne sa ni prieli a sa prieli dete s nomer 23 sas sa6tia broi to4ki znae li nqkoi kak e stanalo tova i dali vaob6te 6te pusnat aktivaciata na profilite.Sigurno ne pi6a kadeto trqbva no 6te me izvinite.A otnosno tvoq vapros skapa i az sam mnogo obarkana i pri men kakto vijda6 e sa6tata rabota
Няма значение,под кой номер е било детето,щом е с вашите точки. Децата с еднакви точки бяха подредени по азбучен ред. Ако сте се явили заедно на жребия,въпросното дете №23 е получило по-малък (по-добър) номер

# 646
  • Мнения: 223
Има ли някоя майка, която вече да се е записала?
Интересува ме може ли без картона, защото той още един месец ще е в яслата, а е тъпо да вадя нов, при положение че е добре да си продължи в този от яслата.Него обаче няма да го дадат, докато не ни изпишат.

Да записахме се сутринта.  Предполагам,че може и без него на мен не ми го искаха въпреки че го носихи и им го показах и него и книжката с имунизации. Обясниха,че септември месец ще го вземат не сега. Докато обясня,че пише задължително носенето и,че знам че няма да го вземат сега но съм задължена да им го покажа ми прегледаха останалите документи.


Малко по нагоре съм предоставила информация какво трябва в общи линии да представлаява удостоверението от работодателя и понеже сте записани имали какво да допълниш или това е достатъчно като информация.

# 647
  • София
  • Мнения: 2 262
Някой може ли да ми даде телефон, на който мога да звънна, за да попитам за профила на детето си, и защо са ни коригирани точките. Не мога повече да ги чакам да ми отговорят. Явно ще се проточи историята!
Директорката тази сутрин, лъчезарна и усмихната ми отговори да се разправям с компютъра и там да си кандидатствам, на място тя не можела нищо да прави, а аз виждам следното:
"Децата със специални образователни потребности и/или хронични заболявания, както и тези със заболявания с решение на ЛКК или ТЕЛК се приемат на място в ОДЗ и ЦДГ съгласно действащата нормативна уредба."

# 648
  • София
  • Мнения: 843
Ами в общи линии е това. Вида в който е май няма значение  гледат съдържанието. На външен вид мойта и на съпруга ми са различни / различно оформление, различна подредба на информацията/ - важното е да я има. Това което го нямаше в набора от документи накараха ме да направя ксеро копие на всичко- лични карти, акт за раждане, служебни бележки.

# 649
  • Мнения: 217
Здравейте,
А заявлението в два екземпляра ли трябва да се подаде. Питам, защото виждам, че има входях номер  и предполагам, че второто копие ще е доказателството да нас че сме се записали. Не искам септември да се окаже че моето заявление се е загубило или нещо подобно и да няма как да докажа, че надлежно съм подала всичко и в срок Confused

# 650
  • София
  • Мнения: 146
Здравейте.Преди 20мин говорих със служителка от 72 ЦДГ,питах я за здравния и имунизационен картон-тя ми отговори че се купува от книжарница задравна профилактична карта и се попълва от педиатъра.В здр.карта се описват имунизациите и здравния статус на детето,а всичко останало (изследвания и т.н.)-септември.

# 651
  • София
  • Мнения: 8 940
Здравейте,
А заявлението в два екземпляра ли трябва да се подаде. Питам, защото виждам, че има входях номер  и предполагам, че второто копие ще е доказателството да нас че сме се записали. Не искам септември да се окаже че моето заявление се е загубило или нещо подобно и да няма как да докажа, че надлежно съм подала всичко и в срок Confused
Toчно този входящ номер ще ти послужи като доказателство, че сте се записали. А няма как септември да разбереш, че се е изгубило нещо, тъй като директорките са длъжни да отразяват всичко в системата. Така че и едно заявление стига.

# 652
  • София
  • Мнения: 843
Не знам  дали ще го искат в 2 екземпляра - предполагам само едно. При мен се получи така,че в събота ми дадоха от градината в което беше упоменато,че се изисква ксерокопие на акт за раждане......./ може да е нямало и яснота дали ще дават те заявление и са ги подготвили предварително и дали ще може да се принти/. Взеха ми и двете / имам леки съмнения, че тяхното е излишно в случая/.

# 653
  • гр.София
  • Мнения: 4 166
Някой може ли да ми даде телефон, на който мога да звънна, за да попитам за профила на детето си, и защо са ни коригирани точките. Не мога повече да ги чакам да ми отговорят. Явно ще се проточи историята!
Директорката тази сутрин, лъчезарна и усмихната ми отговори да се разправям с компютъра и там да си кандидатствам, на място тя не можела нищо да прави, а аз виждам следното:
"Децата със специални образователни потребности и/или хронични заболявания, както и тези със заболявания с решение на ЛКК или ТЕЛК се приемат на място в ОДЗ и ЦДГ съгласно действащата нормативна уредба."
Не ти ли вдигат в Дирекция Образование?
Директор Дирекция "Образование"   Оборище 44     943 3183, в. 8121,
факс: 943 3307   Търси М. Минчева или  г-н Хаджигеоргиев

# 654
  • Мнения: 223
Здравейте,
А заявлението в два екземпляра ли трябва да се подаде. Питам, защото виждам, че има входях номер  и предполагам, че второто копие ще е доказателството да нас че сме се записали. Не искам септември да се окаже че моето заявление се е загубило или нещо подобно и да няма как да докажа, че надлежно съм подала всичко и в срок Confused

В един екземпляр е,а тази която го е записала е длъжна да ти даде листче подпечатано от тях с входящя номер на заявлението.Работила съм седем години в администрацията на едно училище и на всяко записано дете сме давали входящия номер под който е заведено заявлението.Така,че ако не ти го дадат си го искай.

# 655
  • София
  • Мнения: 6 011
Някой има ли идея как ще излезе следващо класиране на 30.05 като срока за записване на приетите е до 5.06??? И кога и къде ще можем да видим номерата за децата с еднакви точки?
Ето ги номерата на децата с еднакви точки, вторият линк:
http://kg.sofia.bg/?page=news&id=219

# 656
  • Мнения: 504
Ясно е, че никой не знае със сигурност, но поне според вас ще могат ли да се актуализират профилите преди второто класиране? И изобщо - колко класирания ще има, не виждам трето обявено? Rolling Eyes

# 657
  • София
  • Мнения: 1 626
Някой има ли идея как ще излезе следващо класиране на 30.05 като срока за записване на приетите е до 5.06??? И кога и къде ще можем да видим номерата за децата с еднакви точки?
Ето ги номерата на децата с еднакви точки, вторият линк:
http://kg.sofia.bg/?page=news&id=219



Такааааааааа! ТОЛКОВА ЛИ БЕШЕ ТРУДНО ДА СЕ ШИБНЕ ТОЯ ФАЙЛ В ТЪПАТА СИСТЕМА ПО-РАНО, ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ ЧЕ НЯМА ИНФОРМАЦИЯ В ПРОФИЛА НА ДЕТЕТО МИ???? И понежа аз явно съм неграмотна не можах да намеря щерката  newsm78

# 658
  • София
  • Мнения: 6 011
Ясно е, че никой не знае със сигурност, но поне според вас ще могат ли да се актуализират профилите преди второто класиране? И изобщо - колко класирания ще има, не виждам трето обявено? Rolling Eyes
Изида, за промяна на профилите не знам, но класиране /второ, а не трето, защото първото го направиха в две стъпки/ ще си има на 30.05.
Ти за преместване ли исакше да се пробваш? Кой набор е детето ти?

# 659
  • Мнения: 504
Да, за преместване, детето е 2003. Т.е. сега в петък ще е второ класиране или втора стъпка на първо? Може пък след нея да пуснат сайта за корекции. Praynig

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт