ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - 2009/2010 Класиране/Записване

  • 96 912
  • 1 204
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 1 138
Здравейте момичета.
дали е удобно да ми кажете кога ще може да се променята желанията за кандидатстване в ДГ, защото както гледам няма шанс за първото желание поне ако мога да преместя второто като първо ще имаме по-голям Praynig
предварително благодаря за отговора.

# 601
  • София
  • Мнения: 8 937
Класираните имат вече и заявления за записване.То е от двамата родители, но долу има само един подпис, на кой ли родител да бъде. Mr. GreenА освен това "декларирам" и "информиран съм" е в единствено число.За  останалото няма да говоря... Rolling Eyes, но сигурно трябва да се подаде в този вид, без да си го редактираме ние, да е  по-грамотно.
Aми той нали единият родител основно управлява профила, пък и не вярвам всички да се юрнат по двойки да записват детето. Въпреки, че мен ми направи впечатлени, че искат ЛК на майката и бащата, а не или, та се чудя дали ще трябва да се носят и двете.

# 602
  • София
  • Мнения: 1 626
ДОКОГА ще чакаме да видим списъка с чакащите????
Едно просто публикуване на списъците толкова време да отнема просто не мога да го повярвам.

# 603
  • Мнения: 504
Здравейте момичета.
дали е удобно да ми кажете кога ще може да се променята желанията за кандидатстване в ДГ, защото както гледам няма шанс за първото желание поне ако мога да преместя второто като първо ще имаме по-голям Praynig
предварително благодаря за отговора.
Моля, ако някой има отговор на този въпрос да пише Praynig Много ме касае.

# 604
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Някой има ли идея как ще излезе следващо класиране на 30.05 като срока за записване на приетите е до 5.06??? И кога и къде ще можем да видим номерата за децата с еднакви точки?

# 605
  • Мнения: 1 733
Дано не се повтарям с въпроса си, но наистина не мога да изчета всичко, за да открия това, което ме интересува. Та как тълкувате: 4.Удостоверение за настоящ адрес на ул. ..................- само ако адреса в поне една от личните карти на родителите не съвпада с този адрес. - че е нужно да има съвпадение и в двете лични карти на родителите или е достатъчно да бъде само в едната?
Питам, защото според мен е достатъчно едно съвпадение, а една приятелка ме убеждава, че са нужни две и вече и аз не знам кое е правилното  Embarassed

# 606
  • Мнения: 504
Дано не се повтарям с въпроса си, но наистина не мога да изчета всичко, за да открия това, което ме интересува. Та как тълкувате: 4.Удостоверение за настоящ адрес на ул. ..................- само ако адреса в поне една от личните карти на родителите не съвпада с този адрес. - че е нужно да има съвпадение и в двете лични карти на родителите или е достатъчно да бъде само в едната?
Питам, защото според мен е достатъчно едно съвпадение, а една приятелка ме убеждава, че са нужни две и вече и аз не знам кое е правилното  Embarassed
Само в едната! Peace

# 607
  • Мнения: 1 733
Изида, благодаря!   bouquet

# 608
ама как така са променили пак нещо!!! Confused
те социалните като се наредят най-отпред със ВСИЧКИ точки,
ние за какво ще стоим въобще на тези опашки  #Cussing out

Ееее, нали ще се редят без социалните си точки! Или съм пропуснала поредната простотия?!
Пропуснала си: http://kg.sofia.bg/?page=news&id=217 - тука пише:
Цитат
Оставащите 130 деца по социални критерии ще участват на второто класиране на 30 май с всичките си точки. От сега нататък ще има само една обща опашка за класиране.
Ако не си чела си пропуснала и друго важно нещо - на първо класиране са оставили незаети места! защо - поради "сложния итеративен процес на алгоритъма за класиране"! - http://kg.sofia.bg/?page=news&id=214 На тези места сега ще отидат социални, а не общи - такива каквито биха отишли ако беше направено класирането както трябва.

Някой има ли идея как ще излезе следващо класиране на 30.05 като срока за записване на приетите е до 5.06??? И кога и къде ще можем да видим номерата за децата с еднакви точки?
Вече се съмнявам, че някой ще ни каже каквото и да било! Правиш си сам извода - че следващото класиране ще служи само за да се разпределят тези социални, които са останали некласирани на първото.
Другите не само че сме дискриминирани ами и вече никой не ни бръсне за слива (извинявайте за израза).

# 609
  • Мнения: 7 415
Ако не си чела си пропуснала и друго важно нещо - на първо класиране са оставили незаети места! защо - поради "сложния итеративен процес на алгоритъма за класиране"! - http://kg.sofia.bg/?page=news&id=214 На тези места сега ще отидат социални, а не общи - такива каквито биха отишли ако беше направено класирането както трябва.

              Къде ги видя тези свободни места?Навсякъде приетите по социален и общ критерии са точно толкова колкото е обявената бройка свободни места.Свободни могат да останат ако някой не се запише до 5.06.

# 610
  • Мнения: 601
Ако не си чела си пропуснала и друго важно нещо - на първо класиране са оставили незаети места! защо - поради "сложния итеративен процес на алгоритъма за класиране"! - http://kg.sofia.bg/?page=news&id=214 На тези места сега ще отидат социални, а не общи - такива каквито биха отишли ако беше направено класирането както трябва.

              Къде ги видя тези свободни места?Навсякъде приетите по социален и общ критерии са точно толкова колкото е обявената бройка свободни места.Свободни могат да останат ако някой не се запише до 5.06.

В детската градина, в която ние кандидатстваме не  етака. Първоначално бяха обявени 40% на 60% в полза н аобщите. Сега виждам, че класираните по социален критерий са повече от тези по общ критерий.

Разбира се по общ критерий са класирани само и единствено децата на персонала, но на кого му пука.

# 611
  • Мнения: 70
Дано не се повтарям с въпроса си, но наистина не мога да изчета всичко, за да открия това, което ме интересува. Та как тълкувате: 4.Удостоверение за настоящ адрес на ул. ..................- само ако адреса в поне една от личните карти на родителите не съвпада с този адрес. - че е нужно да има съвпадение и в двете лични карти на родителите или е достатъчно да бъде само в едната?
Питам, защото според мен е достатъчно едно съвпадение, а една приятелка ме убеждава, че са нужни две и вече и аз не знам кое е правилното  Embarassed
Само в едната! Peace

А това сигурно ли е? Колкото и да ми се струва нелогично написаното го чета единствено като да трябва и удостоверение за настоящ адрес за родителя, в чиято лк не фигурира адреса от профила на детето.

# 612
  • Мнения: 1 733

Mikka, aз го тълкувам - ако липсва поне едно съвпадение.

# 613
  • Мнения: 7 415
Ако не си чела си пропуснала и друго важно нещо - на първо класиране са оставили незаети места! защо - поради "сложния итеративен процес на алгоритъма за класиране"! - http://kg.sofia.bg/?page=news&id=214 На тези места сега ще отидат социални, а не общи - такива каквито биха отишли ако беше направено класирането както трябва.

              Къде ги видя тези свободни места?Навсякъде приетите по социален и общ критерии са точно толкова колкото е обявената бройка свободни места.Свободни могат да останат ако някой не се запише до 5.06.

В детската градина, в която ние кандидатстваме не  етака. Първоначално бяха обявени 40% на 60% в полза н аобщите. Сега виждам, че класираните по социален критерий са повече от тези по общ критерий.

Разбира се по общ критерий са класирани само и единствено децата на персонала, но на кого му пука.
               Това,че са приети повече социални не значи ,че има свободни места.Сбора на общи и социални пак е заявената бройка като свободна.

Дано не се повтарям с въпроса си, но наистина не мога да изчета всичко, за да открия това, което ме интересува. Та как тълкувате: 4.Удостоверение за настоящ адрес на ул. ..................- само ако адреса в поне една от личните карти на родителите не съвпада с този адрес. - че е нужно да има съвпадение и в двете лични карти на родителите или е достатъчно да бъде само в едната?
Питам, защото според мен е достатъчно едно съвпадение, а една приятелка ме убеждава, че са нужни две и вече и аз не знам кое е правилното  Embarassed
Само в едната! Peace

А това сигурно ли е? Колкото и да ми се струва нелогично написаното го чета единствено като да трябва и удостоверение за настоящ адрес за родителя, в чиято лк не фигурира адреса от профила на детето.
              Абсолютно сигурно е.Трябва единия адрес по ЛК да съвпада с обявения и не трябва удостоверение за другия родител.Ако и двата адреса по ЛК не съвпадат тогава трябва удостоверение поне за единия родител.

# 614
  • гр.София
  • Мнения: 4 165
 Дидиа,прочети тази новина.http://kg.sofia.bg/?page=news&id=214
 Да ни ти изреждам градини,в които има незапълнени места,но има и опашка.

 Вече си го обясних за крайни градини, като 97 ЦДГ и 112 ЦДГ,където има много места , а в опашката остават хора с малко точки. Изчаква се да идат на по-високи желания.
 Но не си го обяснявам за градини с наплив и чакащи с по 8т.

Общи условия

Активация на акаунт