ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - 2009/2010 Класиране/Записване

  • 96 973
  • 1 204
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 117
Цитат
Оставащите 130 деца по социални критерии ще участват на второто класиране на 30 май с всичките си точки. От сега нататък ще има само една обща опашка за класиране.

Екип ИСОДГ
Трябваше, да, ама сега е друго Naughty

# 511
  • София
  • Мнения: 1 464
Трябва, но децата по социалните няма да са без тези точки нареждайки се на общата опашка. Не знам на какво се надявам изобщо с нашите 8 точки... Наистина много е несправедливо всичко...

# 512
  • София
  • Мнения: 1 555

Тук номера на желанието няма значение. Децата със социални точки фигурират и в общата опашка, но без социалните си точки. Та това дете в първата опашка има 10 т, а във втората 8т. И както казах, семейството не е многодетно, нито има близнаци.
               В новите списъци на чакащите /които ще видите в понеделник/ децата по социални критерии са на първите места в общите списъци с всичките си точки 10+ и т.н.Така децата с 8 ,които на второ класиране щяха да попаднат в гранична група и щяха да имат някакъв шанс ...духат супата!
               Извинявам се за израза! Embarassed Ама.... Sick

Ох, колко си права.....  Peace  Hug


Добре де, децата със социални точки, преминавайки в общата опашка не трябва ли да са без социалните си точки newsm78

Не, със всички си точки преминават.  ooooh! Вече много пъти го дискутирахме.

И аз пак не разбрах - за какви места въобще ще се класираме на 30 май?  Thinking Т.е. май някакъв оптимизъм лъха у мен и се обърках... не класираме, щото ние простосмъртните се е видяло, че няма да се класираме...ами за какви свободни места ще се борим?  Laughing

# 513
  • София
  • Мнения: 1 464
Ивон, това е поредната тъпотия - второто класиране е след седмица, а срокът за записване на приетите от първо класиране е 2 седмици- за какви свободни места се борим изобщо...

# 514
  • Мнения: 274
Цитат
Оставащите 130 деца по социални критерии ще участват на второто класиране на 30 май с всичките си точки. От сега нататък ще има само една обща опашка за класиране.

Екип ИСОДГ
Трябваше, да, ама сега е друго Naughty

това е абсолютно некоректно защото си имаше квота - само че тя може би е обща, а не за всяка градина по отделно - там където сме приети,  е имало по-малко деца по социални критерии и свободните места са прехвърлени към другата опашка - което значи,  че ако квотата от 40% е общо за всички приети деца то тя няма най-вероятно да се надвиши ако те си запазят точките - във всеки случай е некоректно.

# 515
  • София
  • Мнения: 537
И аз пак не разбрах - за какви места въобще ще се класираме на 30 май? 

Сещам се само за 2 източника на места
1. Такива, на които е отказано записване през тази седмица заради некоректно заявен критерий;
2. Едното място в някои градини, което не беше разпределено заради "сложния итеративен процес"

# 516
  • Мнения: 117
То това класиране ще е май само на теория,
на практика без класирани деца newsm78

# 517
  • София
  • Мнения: 1 464
Не я разбрах тази точка втора...

# 518
  • Мнения: 117
Цитат
Поради сложния итеративен процес на алгоритъма за класиране, който осигурява възможно най-доброто желание за всяко дете, е напълно нормално да са класирани с 1-2 места по-малко от свободните за някои групи.

Тези оставащи места, заедно с всички отказани за записване през седмицата ще участват на второто класиране на 30-ти май.

Екип ИСОДГ
И така не е по-ясно ама карай, аз от сложни алгоритми не разбирам.

# 519
  • Мнения: 219
И аз пак не разбрах - за какви места въобще ще се класираме на 30 май? 

Сещам се само за 2 източника на места
1. Такива, на които е отказано записване през тази седмица заради некоректно заявен критерий;
2. Едното място в някои градини, което не беше разпределено заради "сложния итеративен процес"

Мармотче, има една градина, в която поради сложния процес цели три места не са разпределени, т.е там трябваше да се тегли жребий за тези три места, защото всички приети са с над 8 точки. Сега 20-30 майки са в очакване и в неведение какво става - на тяхната опашка дали ще се прехвърлят незнайни социални с по 10 точки или децата им все пак ще бъдат разиграни на жребий.
От ИСОДГ мълчат...

# 520
  • Мнения: 156
ама как така са променили пак нещо!!! Confused
те социалните като се наредят най-отпред със ВСИЧКИ точки,
ние за какво ще стоим въобще на тези опашки  #Cussing out

# 521
  • Мнения: 829
ама как така са променили пак нещо!!! Confused
те социалните като се наредят най-отпред със ВСИЧКИ точки,
ние за какво ще стоим въобще на тези опашки  #Cussing out

пропуснала съм товa безумие!!!  #Cussing out това наистина е безобразие, ние простосмъртните нямаме никакъв шанс, хеле пък и набор 2007  #Crazy  #2gunfire

# 522
  • София
  • Мнения: 6 011
Момичета, ако сте следили темите от началото, ще си спомните, че първоначалната идея беше социалните да си бъдат в отделна квота на първо класиране, после без социалните си точки отиват на второ класиране и накрая през септември опашката става обща и социалните отново се редят със всичките си точки и съответно заемат всяко свободно местенце в текущите групи.
Не знам кой и кога реши, че първо и второ класиране става общо класиране от две стъпки /това, което мина вчера/, а третото класиране, което се плануваше за септември, се изтегля за 30.05.
Дотук не виждам особена промяна в плана, освен изтеглянето на датите, идеята остава непроменена.

# 523
  • София
  • Мнения: 1 464
Нямам думи просто... Grinning

# 524
  • Мнения: 219
ама как така са променили пак нещо!!! Confused
те социалните като се наредят най-отпред със ВСИЧКИ точки,
ние за какво ще стоим въобще на тези опашки  #Cussing out

пропуснала съм товa безумие!!!  #Cussing out това наистина е безобразие, ние простосмъртните нямаме никакъв шанс, хеле пък и набор 2007  #Crazy  #2gunfire

Съчувствам на целия неприет набор 2007 с ясното съзнание, че догодина ще сме на вашето дередже. Тъй като общувам с повече майки и деца оттози набор, трябва да кажа, че нито едно дете не е прието от нашите приятели по площадките. Гранични групи от по 50 места се борят за пет свободни след като всички други се наместят. Това е.

Последна редакция: нд, 24 май 2009, 14:03 от zaio_baio

Общи условия

Активация на акаунт