Вярвате ли в магии проклятия и подобни магически работи???

  • 16 485
  • 113
  •   1
Отговори
# 30
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 788
Що не четете вестници? Прекрасна статия, точно по темата и то точно днес.  Laughing

http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=3643& … 21&id=0001401

Всичко идва от мозъка. А кой колко е податлив на сугестия - всяка врачка и баячка може прекрасно да определи, нали от това зависят и хляба, и маслото, че и саламчето отгоре...  Mr. Green

Статията абсолютно отговаря на мнението ми.

# 31
  • Мнения: 4 301
Не вярвам в такива глупости.

# 32
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Никога не съм прибягвала до "магически работи", съответно няма как да вярвам.

# 33
  • Мнения: 581
 Вярвам в Господ, вярвам в силата на искрената молитва.Също и в мощта на положителните мисли и енергии.Вярвам в позитивното отношение към живота.
 Не варвам на врачки, баячки и подобни.

# 34
  • Мнения: 452
за съжаление клетвите наистина действат
поне моите
затова вече се въздържам да ги произнасям
клетвите на циганите също са много силни ,а също и пожеланията им за късмет

# 35
  • Мнения: 1 394
По темата:Самата дума -магия е твърде пресилена.Като чуят тази дума,хората я съпоставят със някаква злокобна отвара и заклинания.И до някъде са прави,но не напълно.Магия всъщност може да ви направи всеки човек дори без да прави каквото и да е друго.Стига да си мисли за вас с неприязън и да ви каже две-три лоши думи,които идват истински и направо от душата му.Това е отрицателна енергия,която е много по-силна от която и да е отвара на света /примерно/и колкото повече се повтаря,толкова по-силна и неконтрулируема става.Самите думи,лоши или добри са заредени с магия и тя е толкова по-силна,колкото по-искрено са изречени.Клетвите са същото нещо-те пак са един вид магия.Чувала съм,че правели с вода,яйца и кости...защото те са най-добрите проводници на човешката енергия.Незнам дали сте чували ,че една домакиня никога не трябва да готви за семейството си ,ако не е в настроение.Защото негативната си енергия тя ще му предаде ,чрез храната ,без дори да подозира,нито тя,нито тези,които се хранят с нея,но в същото време ще се чувстват странно подтиснати от незнайно какво.Правени са експерименти за този вид предаване на негативна,както и на положителна енергия.Ето за това,казват,че ястията стават по-вкусни,ако са приготвени с любов.Това разбира се е само един пример.Така,че-мислите на един човек,насочени към друг,дори само те са също магия.Тя въздейства на подсъзнателно ниво,което не може да се обясни с науката.Ето за това науката не може и да обясни защо даден човек ни е неприятен и подтискащ,без дори да го познаваме и да сме говорили с него и обратното.Сигурна съм,че вие също познавате такива хора,които по необясними за вас причини ви харесват или са ви противни.Това е от енергията ,която излъчва всеки човек.Колкото по-положителна е,толкова повече хора симпатизират на този човек и колкото по-отрицателна е -обратно...Ето това е всъщност магията,което казах до тук.А това с предметите,те всъщност са такива,които "помнят" зададената им информация и могат да я освобождават постепенно...Не ги разбирам много тези неща,но и аз ходих на една врачка преди време и ми каза абсолютно всичко за семейството ми и за роднините ми.Аз обаче не се посвених и я питах,как така познава?А тя ми отговори,че при нея всичко е на много високо духовно ниво.Няма извънземни,няма мъртви,просто усеща аурата на човека,а в нея прехвърчали и мислите му,така,че лесно било да се разчетат стига да знаеш как...Но не всички знаем,за това ни е и интересно.Каза ми това за предметите и спомена ,че е достатъчно само добре да познаваш химията,физиката ,астрономията и психологията,както и възможностите на тези науки и различните им варианти и можеш да станеш добра врачка...

# 36
  • Мнения: 298
На мен физиката и химията ми куцаха,но виж-в астрологията и психологията съм ненадмината. Имам свободни часове за другата седмица-очаквам посещения  Grinning.

# 37
  • Мнения: 1 394
Всичките трябвало,както и духовно израстване...
Аз съм гола вОда по всичките ... Embarassed....скоро врачка няма да стана,тъй,че ще се задоволя с някоя "по -земна" работа...
Майтапа на страна,но наистина е доказано,че врачките,гадателките и там каквито са са едни от най-добрите психолози!  Peace

# 38
  • Мнения: 3 016
Едно време вярвях, но вече -НЕ. Мисля че всичко е на психическа основа- внушение, самовнушение.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 271
Моят бегъл опит с тази сфера е с един Ходжа.
Свекър ми се разболя много тежко, заведохме го на лекар и ни казаха, че е в последна фаза на рак на черният дроб и няма спасение - дадоха му 2 седмици живот. Жена му и дъщеря му хукнаха при този Ходжа, който каза, че ще се опита да го спаси, но не обещава нищо, защото му била направена магия...
Съответно човека си замина, както ни бяха обяснили лекарите.
После зълва ми пак ходи веднъж там и ходжата каза, че не е могъл да направи нищо, защото магията била много силна.
Та с две думи  - няма как да вярвам в магии и в развалянето им, при положение, че болестта си протече и приключи стандартно.

# 40
  • Мнения: 298
Всичките трябвало,както и духовно израстване...
Аз съм гола вОда по всичките ... Embarassed....скоро врачка няма да стана,тъй,че ще се задоволя с някоя "по -земна" работа...
Майтапа на страна,но наистина е доказано,че врачките,гадателките и там каквито са са едни от най-добрите психолози!  Peace

 Peace Точно,страшни психолози са

# 41
  • Мнения: 82
По въпроса искам само да кажа на тези които не вярват-
дано никога не ви се наложи да повярвате!
Естествено ,че всеки си има доводи защо вярва или не,но има
много хора,които опират до врачки и баячки защото го намират като
последен изход.Или поне се надяват на такъв.Все пак вероятността да ти помогнат е 50:50.
Преди много време и аз бях скептично настроена,
но след като видях как се изпълват предсказанията едно по едно...
Сега вече ме е страх и не ходя за да не знам.

# 42
  • Мнения: 431
Да ги таковам в "психолозите"... Една позната загуби близък в автомобилна катастрофа, тялото му обгоряло, на ДНК резултати не вярва, защото всички врачки при показване на снимката му казвали, че бил жив някъде. Тя им казва - ама как, той е починал, и те за да замажат положението започват да лъжат, уж познали много неща, които нямало как да знаят. А да познаят, че е загинал - не могат. Тя им вярва, че е жив, че някой друг човек е загинал в колата му.

Разстрел им е малко, че се хранят така от човешката мъка. Свине.

# 43
  • Мнения: 1 394
Ще си позволя да разкажа една интересна история.И много загадъчна.Бях в пети клас.По улицата минаваха две циганки,продаваха дървени лъжици.Тогава живеех на село.Едната беше сляпа.Дядо ми изобщо не вярва в тези неща.Та както и да е ,точно тази сляпата успя да привлече именно вниманието на дядо ми,като му каза,че неговият баща го изпраща./Баща му бе починал 15 години по-рано и никой в селото не знаеше как се казва,защото бе от съвсем друг край/...Когато излязохме всички,тя освен,че ни назова един по един по име,на баба ми и на дядо ми също по име им изреди всички роднини до девето коляно,дори и такива,за които баба ми едва се сетиха.После каза неща,които ще ни се случат в бъдещето и абсолютно всичко излезе вярно към днешна дата...Тази проста женица не е никакъв психолог.Каза,че говори с мъртвите и те и го казват.Каза,че има направена магия от съседката и тя е още прясна /кокал вързан с червен конец/,дори посочи точното място,където е заровен.Веднага на секундата баба ми отиде и го откри.Просто бяхме изумени.Магията била за огън."Къщата да ви изгори!"...това била магията според циганката.Но каза,че след като сме я намерили вече,да я хвърлим в течаща вода и само след няколко дни тя ще се върне с тройна сила към подателя и....Ние си мислехме за една съседка,когато след три дни изгоря къщата до основи на съвсем друга.Тогава разбрахме коя е.После синът и се разболя,внучето и,а след месец почина и съпругът и.Един ден тя каза:"Не прави лошо никому,че се връща двойно и тройно и то върху децата,за да ни боли повече!"...Аз всъщност знаех какво има предвид,но тя така и не си призна докато беше жива...Така,че от тук имам основание да вярвам и на предметната магия...
.......А най-интересното е,че двете циганки не пожелаха да вземат нито пари,нито каквото и да било друго,което им предложихме!Сляпата каза,че просто била помолена да ни предаде послание от бащата на дядо ми и тя го е направила!Като един вид услуга,а за такива услуги било грешно да се вземат пари!...

# 44
  • Мнения: 214
Вярвам в някои неща.Например,имах приятелка/вече позната/,на която не и вървеше,не можа да създаде семейство,деца,винаги когато ни вижда 3-та /с детенце/,кърши ръце,цупи устни и ако искате вярвайте,но след среща с нея малката вдига температура и се разболява.Подминавах тези факти,но след пореден случай реших,че има нещо...енергия,биополе,както искате го наречете,но децата според мен са уязвими.Точно при тези 2 жени/мацката е на 34 години,живее с майка си/тя винаги е неспокойна и иска да си ходим....не са за подценяване хората с комплекси..

Общи условия

Активация на акаунт