ръчно изработени дизайнерски кукли

  • 115 643
  • 465
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 23
Ето и половинката на моята елфка.
Той си има истински елфси ушички. Simple Smile


Много се кефя,че открих топлата вода,в смисъл,че успях да направя стабилни вратлетата им да стоят изправени,а не да се клатушкат. newsm44



П.П. dilu, поздрави за готиния аватар. Heart Eyes

# 436
  • Мнения: 87
Нина,браво мила,наистина станаха страхотни двамата.Много са хубави всеки за себе си,и перфектно се съчетават цветово.Много добре си ги направила.  bouquet
А сега ако искаш сподели и как откри топлата вода Wink Grinning
Дюли,наистина ти е много хубав аватара Peace

# 437
  • Мнения: 23
Разбира се,че ще споделя...Нали затова сме тук,заедно да се учим.
 Докато  правих първата кула нямах идея какво ще излезе,защото ми е първата  от подобен тип.Доста са издължени като силует ,пък и шапчиците натежават.Затова като прикачах главата на втората кукла ми хрума да я подсиля с нещо,и идеята бързо се роди.За целта ползвах дървени шишчета,счупих една част от шишчето на око (около половината дължина)едната част влиза в главата, а другата в тялото.Тази която е заострена добре се намества във ватата,а другата се наложи леко да я подостря с нож,за да не закача .
Надявам се, че добре го обясних.Просто и елементарно е . Simple Smile

# 438
  • Мнения: 804
nina7705 , прекрасни са твоите елфи. Такова настроение имат.

# 439
  • Мнения: 3 810
...За целта ползвах дървени шишчета,счупих една част от шишчето на око (около половината дължина)едната част влиза в главата, а другата в тялото.

Преди съм ползвала парче от пластмасата на фулмастер(за врата на едно пиле с голяяяма глава), мисля че е по- безопасно, в случай че с куклата си играе дете...Въобще...винаги се съобразявам с това. Например очите- копчета могат много лесно да бъдат отхапани от някой дечко, затова и ги бродирам, макарче е по- трудоемко.
Апропо...много отдавна не съм шила кукли...а сивото парче което уж си бях заплюла за патканче се ползва за друго сега...но някой ден ще си плюя на ръчичките Wink

# 440
  • Мнения: 3 034
nina7705 , елфите са прекрасни. крачетата много ми харесват. Peace
аз пък да споделя, че във врата на куклата Яна има палка от детско барабанче.  Laughing

вчера започнах един калинчо, който май ще се окаже от дребничката порода.

# 441
  • Мнения: 12
На вън вали и няма как да се направят хубави снимки Sad ще трябва да изчакам с фотосесията на Гъсочето .  

# 442
  • Мнения: 3 034
страхотен е Гъсочко !   bouquet

# 443
  • Мнения: 23
Охо,чудесна компания за моята г-жа  Гъси. Blush

# 444
  • FRANCE
  • Мнения: 2 236
Супер Гъсоче!

nina7705 Много са ти симпатични елфчетата   bouquet

# 445
  • Мнения: 3 810
въпрос, който може и да е обсъждан, но съм проспала...
С какво боядисвате бузките на играчките? Безопасна боя за игра ли е? ГЛедам гъсочето и то с розови бузки...
ac.mari, предполагам онези терлички при плетачките си ги замислила за следващата съвършена кукла  Hug

# 446
  • Мнения: 804
Вижте на какво попаднах. http://kukly.ru/

# 447
  • Мнения: 12
Ох аз чак сега видях елфчетата ,че са две  Blush Laughing Страхотни са  Hug

Ето го и моето гъсоче  . Бузките ги боядисвам със специална боя .  Като блокче е . Купих е от Германия и е специално за кукли или по-скоро за валдорфски играчки , но става за всички . Безопасна е за децата  Peace 

# 448
  • Мнения: 3 810
Благодаря! Сетих се сега че го беше споделила, но нали ми е мисия невъзможна, съм го заличила от сивата кутия...

# 449
  • FRANCE
  • Мнения: 2 236


ето един Мишо от мен

Общи условия

Активация на акаунт