ръчно изработени дизайнерски кукли

  • 115 640
  • 465
  •   1
Отговори
# 420
  • гр.София
  • Мнения: 184
За магазинчето за кукли - на метростанция Вардар е - от страната откъм  посока център

# 421
  • Мнения: 54
Ох, страхотни сте всички... пак толкова хубави неща сте спретнали! Madame, много хубава идея да направиш друго тяло на кукла:) Можеш така изцяло да й дадеш нова визия... да покажеш после как е станало:) Бабилия... искам и аз да мога да правя "Бабилски" кукли! Започна се някакъв разговор за закрепването на ръчичките... аз не мога да го докарам добре и това си е. Как го правите вие? Бях виждала някъде вариант, в който се закрепват с копчета. Или пък с дълга игла, двете ръчички заедно. Опитах се да намеря някъде нещо, но така и не ме огря... Как да го направя така, че да не си личи зашиването на ръчичките за тялото? И последно... аз не разбрах  Embarassed Какво има в магазинчето на Вардар? Готови кукли или има и разни части?

# 422
  • гр.София
  • Мнения: 184
За съжаление готови кукли - по скоро е като за колекционери. Но може да се пита да излагат и на мамите - има много хубави

# 423
  • Мнения: 804
Ето и новата кукла на баба ви http://picasaweb.google.com/borislava.doncheva/mCphrE#5364524437150800898

dramatea , днес нямам време, но ако до понеделник никой не ти е обяснил за ръчичките ще се опитам да направя схема на закрепването с копчета.

# 424
  • FRANCE
  • Мнения: 2 236
леле Бабилия направо "изби рибата" страшна си   bouquet

# 425
  • Мнения: 23
Бабилия,страхотна е !Толкова красиви дрешки има тази принцеса,а обувчиците и стоят като излети.Сигурно в някой минал живот си била обущар,за да ги правиш така перфектни. smile3503

# 426
  • Мнения: 3 034
страхотни кукли сте направили, браво !
аз пък правя ремонт. Confused

но пък съм супер въодушевена от един плик със стари копчета, който майка ми донесе от къщата на баба.
страхотни очички има сред тях. Simple Smile

# 427
  • Мнения: 498
От мен едни красавици за куклен театър

# 428
  • Мнения: 54
Snejana_G, наистина са страшни красавици, много са сладкиSimple Smile И аз скоро мисля да се пробвам с плетена кукла... Много са приятни. А твоите са и толкова шаренки, сладурски...   bouquet Бабилия, тия рокли... просто оставам безмълвна всеки пътSimple Smile Разглеждала съм всичките ти албуми десетки пъти и просто смятам, че не е честно на някои хора да им се дава толкова талантSimple Smile   bouquet

Пускам ви едно линкче как да си направим кукла за театър. Миналия сезон на American's got talent беше спечелен от вентрилоквист с такава... аз съм правила подобна, но ръкавична кукла, с братовчедка ми доста се забавлявахме да си говорим чрез неяSimple Smile

http://www.indymogul.com/post/566/build-plans-how-to-make-a-puppet

За онези, които си падат по куклите за куклен театър, горещо препоръчвам и една книжка: Миро - "Вълшебните техники"
Има много схеми, обяснения, безценна е направоSimple Smile А ако някой има много желание, мога да сканирам и собствените си лекции по технология на куклата за театърSimple Smile Аз съм страхотен фен на такива куклиSimple Smile

Последна редакция: сб, 01 авг 2009, 09:49 от dramatea

# 429
  • Мнения: 87
Драматеа,не ти е активен линка към книжката.
Снежана,наистина са много хубави и весели.Браво.  bouquet

# 430
  • Мнения: 12
Момичета  страхотни неща пак сте направили   bouquet  Поздравления ! Аз не съм правила нищо . Чакам тази седмица да ми дойдат материалите и да се захващам , а сега се уча да плета  Embarassed . Който не се е учил на времето сега се мъчи   , но идва зима и трябват хубави и топли дрешки за мойте валдорфски кукли  Wink  . А вече имам идея за една сладурка и ме сърбят ръцете .  Praynig Дано още в понеделник се сдобия с материали !

# 431
  • Мнения: 54
Така и не успях да се справя с линка, извинявам се много:) Ето един последен опит:

http://www.pe-bg.com/?cid=3&exact=&where=publisher&s … D1%8E%D1%87%D0%B5

# 432
  • Мнения: 87
Драматея,справи се,благодаря .Ще я разгледам в книжарницата.
Мари,страхотен ансамбъл си направила за това бебе.Направо се шегуваш ,че сега с еучиш  bouquet Hug

# 433
  • Мнения: 12
Това е истината сега се уча и това е първото изплетено от мен нещо с изключението на скалповете на валдорфските кукли .
А между другото за мърдащите се ръчички и краченца на играчките  ще е по хубаво ако копчетата не се набиват на очи . Облечете ги със същият плат с ,който е шита играчката  Peace 

# 434
  • Мнения: 23
ac.mary, и това ако не са ръце на вълшебница ....babydust7
Нямам думи просто,дрешките са толкова сладуранести.Личи си ,че правиш нещата с голямо желание. Hug


Снежи,сигурна съм ,че с тези весели момиченца се получава страхотна игра. yes

Драматея,мерси за интересното инфо.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт