Как се гласува от чужбина?

  • 15 153
  • 256
  •   1
Отговори
# 30
  • usa
  • Мнения: 2 113
Миз, просто споделих моите причини, така аз усещам нещата.
А иначе, когато говорим за права и упражняването им, няма място за спор кой е по-информиран или компетентен  Peace

и аз споделих моите причини и усещания Simple Smile, всеки има право на такива Hug.

миз-факта,че живея извън БГ-не означава,че не знам какво се случва там или пък ,че си нямам представа кой кой е.

ти обаче си ходиш в бг всяко лято и стоиш там с месеци. а аз не стъпвам там с години и като отида не стоя повече от месец. ето например чета из преса, сайтове и прочие и стигам до извода, че даден политик е пълен малоумник и луд за връзване, но в последствие научавам, че повечето ми роднини гласуват за него. нямам възможност да проверя на място и да си създам лично впечатление и на кого да вярвам в такъв случай - на прочетеното в интернет или на свекърва си?

# 31
  • Мнения: 2 032
Цитат
и на кого да вярвам в такъв случай - на прочетеното в интернет или на свекърва си

Не на свекървата, иначе ще те бан-нат от Дом и Семейство. Wink

# 32
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат
и на кого да вярвам в такъв случай - на прочетеното в интернет или на свекърва си

Не на свекървата, иначе ще те бан-нат от Дом и Семейство. Wink

от дом и семейство се отказвам, но от свекървата - не Mr. Green!

# 33
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Избирателните секции (извън посолство и консулство), се организират на доброволен принцип, доколото знам. В Бостън имаме късмет на всички избори да организират такава. Аз гласувам, и много държа на правото си на глас. Мъжът ми се отказва вече (нямало смисъл), аз не. И на американски избори гласувам. Важно ми е.

За мен въпросът да се чудя за кого да гласувам никога не е стоял (за България де), та в тая връзка не ме интересуват ни вестници, ни интернет статии за формиране на мнение.

# 34
  • usa
  • Мнения: 2 113
За мен въпросът да се чудя за кого да гласувам никога не е стоял (за България де), та в тая връзка не ме интересуват ни вестници, ни интернет статии за формиране на мнение.

в какъв смисъл за теб не стои въпроса да се чудиш за кого да гласуваш?

# 35
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Гласувам с постоянство (някои казват, тъпо) за едни и същи, затова. Въпрос на мнение, пак.

# 36
  • usa
  • Мнения: 2 113
Гласувам с постоянство (някои казват, тъпо) за едни и същи, затова. Въпрос на мнение, пак.

aaaaaaaa, i see Peace. не разбрах от раз.

и във връзка с мнението си за моралното право, да разкажа един спомен. повечето от вас тук са млади и сигурно не си спомнят първите избори след `89, но има и някои като мен, които са участвали в тях и са ги приемали лично. та на тези избори, когато си въобразявахме, че пишем история и определяме какво ще ни е бъдещето и как ще живеем, участваха и българите живеещи в чужбина. та беше голяма изненада за нас когато започнаха да пристигат резултатите от тяхното гласуване и те бяха доста преобладаващо за старата власт. на всички тези развълнувани ентусиасти, които висехме по площадите и подскачахме и викахме и пеехме, ни стана много обидно защо нашите сънародници, които бяха избягали от тази власт помагаха ние да продължаваме да живеем под нейното управление...
появиха се обяснения, че те не искали да се сменя властта, защото много от тях все още не били с установен статут и се водели политически емигранти, а като настанела демокрация в бг щели да им кажат, че вече нямат основа за притеснения за  политически преследване и да ги изпратят обратно в българия. не знам дали това е била вярна теория, но си ни беше обидно хора, които не са в страната да ни спират `устрема за промени`... нищо не искам да кажа с това, просто споделям спомен. и не искам да съм като тези, които навремето ме обидиха  Simple Smile.

# 37
  • Мнения: 3 491
миз, много интересен ми беше твоят разказ. Между другото, и аз тази година няма да гласувам, може би по причини, близки на твоите, досега мисля, че не съм пропускала избори. При последното си ходене в България обаче се усетих достатъчно ни в клин, ни в ръкав по отношение на възприятията си, че да се осмелявам да се меся. Нечестно ми се струва спрямо самата мене, а и спрямо хората там.
На тукашна територия ми е доста по-лесно да се ориентирам, включително на ниво община.

# 38
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Тук има избирателна секция в Мадрид,Барселона и ако не се льжа май имаШе и вьв Валенсия.
На мен ми е на 80 км .Хванах си влака отидох гласувах и се прибрах Laughing,след мен сестра ми заедно с оЩе двама бьлгари отидоха сьЩо.Май това бяхме които гласувахме от наШият град Confused.
Наистина ако не живееШ в града ,в който има секция  малко сложна ситуацията.На хората не им се занимава да ходят да гласуват Rolling Eyes.

# 39
  • Мнения: 2 032
Миз, не си единствената гласувала през 89, ама са ти криви спомените, за да обвиниш "българите в чужбина" за насирането, което настъпи. Даже и да си позабравила, опитай си да си представиш за какъв процент говориш и каква всъщност беше социалната извадка на хората, гласували за комунистите. Ще подскажа: поколението на нашите родители. Всички пенсионери.

Както и да е; който иска, може и избирателна секция да организира, не е сложно.

# 40
  • Мнения: 653
Миз, не си единствената гласувала през 89, ама са ти криви спомените, за да обвиниш "българите в чужбина" за насирането, което настъпи. Даже и да си позабравила, опитай си да си представиш за какъв процент говориш и каква всъщност беше социалната извадка на хората, гласували за комунистите. Ще подскажа: поколението на нашите родители. Всички пенсионери.

Както и да е; който иска, може и избирателна секция да организира, не е сложно.

по_скоро на бабите, които в последствие и симеон4о избраха
оба4е този път наистина е много трудно да се реШи за кого да се гласува  Sick

# 41
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 111
А кога са изборите в България? И нали става за парламентарни избори, че на мен тук ми изпратиха картичка за тукашните за Европарламента?

# 42
  • Мнения: 653
А кога са изборите в България? И нали става за парламентарни избори, че на мен тук ми изпратиха картичка за тукашните за Европарламента?
еврото е на 6,7 Юни
бг парламент са през Юли

# 43
  • Мнения: 613
щом сме избрали да живеем извън държавата, нямаме морално право да избираме властта в нея.

И аз съм на същото мнение.

И аз споделям напълно мнението.

По тази причина нямам и идея как се гласува оттук.

# 44
  • Мнения: 868
И аз не мога да кажа как се гласува в "чужбина." 

Аз не гласувам (в Б-я; тука е друга история), но не заради принципи или морални съображения. Живея извън Б-я вече почти 20 години и не знам кой кой е там, нито кой зад каква платформа стои.     Разбирам, обаче, че  хората, които следят и живо се интересуват от събитията в Б-я биха искали да имат "глас"  и не виждам нищо странно в това.   

Общи условия

Активация на акаунт