Как да приготвя вкусни спагети?

  • 87 743
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 115
Ще запиша тук една рецепта за спагети с сирена.За колкото човека толкова къдрави спагети(не им помня името но са от тези които са на порции в пликчета)Приготвят се както пише на опаковката като се оставят да поемат цялата вода.Взима се крема сирене,обикновенно сирене,топено или пушено сирене,кашкавал,майонеза+същото количество кисело мляко1/1,бекон или пушени гърди(или каквото обичате),маслинки(обезкостени).Като се сварят спагетите се слагат всичките тези неща още докато са топли да се по стопят.Сваряват се отделно яйца и на порция се слага отгоре по жълтък.Стават хубави,ние в нас много ги харесваме само че стават бели няма допълнителен сос.Не съм писала от кое по колко грама защото всичко правя на око.Вървят идеално с студено бяло винце  chef

# 31
  • София
  • Мнения: 10 858
Може ли тази рецепта със спанака, че ми стана интересно, защото много обичам спанак.
Разбира се  Hug
Спанака се задушава и се пасира.
Сварените спагети се заливат с гореща мазнина и се добавя 1 кофичка заквасена сметана,объркват се добре,добавя се спанака и се наръсва обилно с кашкавал(или пармезан)

Благодаря, ще се пробва задължително.

И аз ще я пробвам тази рецептичка, че никога не съм правила спагети с нещо различно от кайма. А много ми се иска  Heart Eyes
Виве,няма да сбъркаш  Laughing Laughing Laughing
Аз си я откраднах от пицария "Мис Каприз"...само,че там го правят с талятели....
Който е ял в къщи-ушите му плющят  Joy Joy Joy Joy


Хептен ме запали сега ... Тия дни ще ги направя  Hug Hug Hug Hug

# 32
  • Мнения: 153
Спагети Карбонара
 Спагетите се варят по стандартния начин.
За соса:
 1 гл. стар лук, нарязан на кубчета
 1 скилидка чесън
 250-300 гр. бекон
 400 гр заквасена сметана
 1-2 яйца
 магданоз

 Лукът се задушава в малко мазнина, като омекне се добавя беконът и накрая се слага сметаната. Яйцата се разбиват отделно и готовият сос, заедно със суровите яйца се изсипва в отцедените от вода спагети, но задължително да са горещи. От топлината на спагетите яйцата се сваряват без да е нужно да се слагат на котлона.
Магданоза се слага накрая.
Много са вкусни! Даже ги приготвяме в момента и като са готови ще приложа и снимка;)

# 33
  • Мнения: 153
ето я и обещаната снимка

# 34
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Това е моето предложение за вкусни спагети http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=258128.msg10006055#msg10006055

# 35
  • Мнения: 6 390
Да се отчета с Карбонарата от 1.стр - вчера се омете за отрицателно време   bouquet

# 36
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Да се отчета с Карбонарата от 1.стр - вчера се омете за отрицателно време   bouquet

Радвам се че са ти се харесали Hug
Вчера пък по новините казаха че не се слагала сметана в спагети карабонара защото отнемала от вкуса, ние досега винаги сме ги правили със сметана, да вземем да пробваме Wink



Друга моя любима рецепта за спагети са с кюфтенца с дом.сос.Правят се кюфтенца по стандартната рецепта, аз ги правя като омесвам кайма с яйце, подравки, сирене пармезан настъргано и магданоз, но се правят по -малки от стандартните, изпържвам ги и после ги оставям да къкрят в дом. сос. После сервирам спагетите, може и да са от по- широките и отгоре слагам от сместа с кюфтетата. Изглеждат ето така

Последна редакция: пт, 15 май 2009, 14:32 от Lindita

# 37
  • космополитно
  • Мнения: 941
[link=topic=396245.msg11207607#msg11207607 date=1242294350]

... аз купувам само спагети с дупчица в средата много са хубави.

!?  newsm78Аз пък винаги съм си мислела, че спагетите нямат дупчица; че тя е характерна за дългите макарони... и именно по това се познават едните от другите! Thinking

# 38
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз също не съм купувала спагети с дупка в средата. Дори не съм и виждала такива /или не съм се заглеждала достатъчно/.

У нас са любими спагети със сос болонезе.

# 39
  • Мнения: 250
Спагетите с дупка са т.нар. Букатини / тип дълга паста/.

# 40
  • Мнения: 4 435
И аз не купувам с дупчица, както е казала Danito_t , това са букатини. Просто не купувам Бг спагети, защото гадно тесто не ми се яде. Фиде, кус-кус, макарони, споагети, всичко е едно към едно еднакво  Sick. Тия хора не са добре.

Записах си няколко истински рецепти от темата, мерси момичета.  bouquet

# 41
  • София
  • Мнения: 117
Супер тема..всички обичат стапеги. При нас се ядат най-много с доматен сос,чубруца,босилек,кашкавал,гъби и чесън .Избягваме да има месо в соса.  chef

# 42
  • Мнения: 84
В нашето семейство са на почит спагети на фурна. След сваряване се разбъркват със соса и съставките /няма значение какви ще са/ и накрая ги слагам в тавичка, правя си дупки като гнездо и в тях чуквам яйца,  след това покривам гнездото със спагети. Не ги чакам много , колкото яйцата да са готови.

# 43
  • Мнения: 1 777
Печени спагети



1 пакет спагети/макарони
сос за спагети по избор
гъби(по желание)
моцарела
колбас или запържена кайма

Сваряваме спагетите изцеждаме водата.В голяма купа разбъркваме спагетите със колбаса и соса.Изсипваме в тавичка и поръсваме хубаво с кашкавала.Запичаме до зачервяване на кашкавала.
За тези спагети съм използвала сос който направо си е с гъби и кайма.

# 44
  • Мнения: 1 650
Страхотни рецепти, момичета! Аз обичам болонезе, но ще пробвам и от ваще.

Общи условия

Активация на акаунт