Тъмната страна на "Германската Нова Медицина" и Хамер

  • 62 036
  • 941
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 125
Аз и в другата тема за ГНМ питах, но пак не получих отговор - може би не са на ясно пишещите.

# 931
  • Мнения: 4 150
От мен отговор няма да получиш защото прецених,че с друга цел питаш и сега виждам,че сьм бил прав.

# 932
  • Мнения: 573
tititi, с други думи си провокатор и затова питаш. Ако мен питаш явно не влизаш в графата на потенциалните последователи и вероятността да бъдеш зарибена е малка. С други думи не вярваш, а търсиш логични отговори, а във вярата се крие истината  Wink. Абе, с една дума не си за тази наука. Ние още чакаме да чуем за някой излекуван, ама тези списъци са дълбоко засекретени, защото ли !?Кристиян само обещава, че истината ще излезе наяве в най-скоро време и ние - неверниците ще си посипем главите с пепел, ще потънем в дън земя от срам ...  Дали ще го доживеем този ден  Thinking 

# 933
  • Мнения: 668
Ако наистина знаеше какво е плацебо ефект, нямаше да пишеш, че ще се върнем в средновековието ако разчитаме на него, защото плацебо ефекта е силата на организма да се лекува, а само той реално лекува-лекарствата и методите само помагат-както е установено около 27%. Не ме вълнува ти на базата на журналистическия си опит какви "медицински" и научни мнения имаш, защото не си компетентна да изказваш такива. Аз обръщам внимание на хора, които могат да зашитят позицията си в медицината, с нещо повече от журналистическа диплома. Минимално необходимо условие е непредубеден ум, с какъвто ти не разполагаш. След това следва някакво разбиране за тази наука, каквото ти също нямаш. Така че коментарите върху достоверността на анализи на научни изследвания, извършени от хабилитирани лица, са без стойност, добре би било да го съзнаваш.    
 За влечението към невропсихологията като един от "талантите ти", нямам коментар освен гръмък смях hahaha Joy Към неврохирургия имаш ли влечение също така?  Joy


Виждам, че нищо не си схванала относно измененията в мозъка предизвикани от плацебото и при даване на психомафрмакологични медикаменти. Очевидно си надценила таланта си в тази област. Laughing Laughing Става дума за сравнение между действието на флуоксетин и плацебо и предизвиканите от това изменения. Не се говори за кексове или са други сладкиши, нито за някакви произволни изменения някъде си из мозъка. Да се молим, да нямаш подобни таланти и влечения в неврохирургията. Praynig

Не си много добра с хората, защото ги заливаш със самовлюбената си арогантност, която по незнайни причини те води да мислиш, че разбираш от неща, от които и хабер си нямаш. Това е крайно досадно и никак не мило.

По есеистичните ти уклони относно магическото мислене, не виждам защо трябва да се хабя да имам коментар, така че ги оставям без последствие.



Много хубаво пишеш мнения за плацебо ефекта, само дето идея си нямаш какво предствлява той. Ти, както и куп неосведомени люде си мислиш, че плацебо ефект е някаква самозимама на душевно нестабилни и умствено слаби хорица.

Можеш ли да гугълнеш straw man? Случайно съм по-запозната с плацебо ефекта, отколкото си мислиш. Да, знам, че той действа еднакво и на интелигентни, и на тъпи; че сините и зелени хапчета в психиатрията се правят заради успокоителния си ефект, а червените и оранжевите- заради "витализиращия" и изострящ вниманието. Знам и за плацебо операциите на коляното и за много други проявления на ефекта. Моля, не обиждай интелекта ми, ограничавай се до нападки към неприятния ми характер.

Цитат
Твърди се, че без плацебо ефект НЕ настъпва излкуване, независимо от метода на лечение-бил той с медикаменти на химическа основа или други методи.

Това вече е несериозно. Наистина е трудно да се разграничи процентът на плацебо ефект на едно лекарство, с това трябва да се справят доста от качествените изследвания на медикаменти. Също е интересно, че ако си в безсъзнание и ти влеят антибиотик, той може да постигне излекуване. Или ако те оперират без твое знание.

Мерси за статията. Не виждам проблем, сред многото ми таланти е и влечение към невропсихологията- както казах, няма нужда да обиждаш интелекта ми, преди да си проверила какво разбирам и какво не.

Още от началото виждам проблем с това изследване. За аналогични изследвания пише Стивън Пинкър в книгата си The Blank Slate. Те са от рода на- научаването на нови способности създава мозъчни промени. Ми да, това е дефиницията на ученето, но разгледана от друго ниво на анализ- неврологично и биохимично. Това е все едно да кажеш, че "има химически изменения в кекса, когато се сложи във фурната". Другото име на тези изменения е "печене". Щом човек реагира на плацебо, нормално е мозъкът му да прави нещо. Нормално е и лекарството да се "припокрива" със зоните на мозъчна реакция- както казахме, всяко лекарство има процент плацебо ефект. Наистина, хубаво е да имаш техника и да си играеш с нея, но трябва и здрав разум. Но в края на краищата никой не отрича плацебо ефекта.

Но- за да съм по темата- макар да ми е трудно да добавя нещо върху толкова компроментирана, чак отвратителна в нехуманността си терапия.

Типично за магическото мислене е вглеждането в себе си. Това по принцип е хубаво, но много гурута изкарват парите си, като карат хората да гледат под лупа всеки проблем в характера, всеки фал и обидна дума- вместо да ги учат как да ги надраснат. Така човек губи времето си в "разрешаване на конфликти"- а това е една много комфортна позиция, да си изградиш стена и да гниеш в блатото на собственото си невежество, борейки се с вътрешните си демони. Не се опитвам да убедя никого, че проблемите му са нищожни, но понякога е така- и много шарлатани се възползват от това. ГНМ не е изключение, само че в областта на здравето, когато реалните новини може да са неприятни или страшни. Друго си е да имаш проста и безотказна система на лечение...

Ама аз съм добра с хората. Просто им давам това, от което се нуждаят, а не това, от което си мислят, че се нуждаят.

Последна редакция: пт, 16 апр 2010, 21:00 от Archangel

# 934
  • Мнения: 668
Къде са доказателствата и Нобеловата награда за откривателя на този метод?

Давай, кажи, не го крий!

(Да предупредим публиката, че ако методът не сработи, пациентът е виновен- не мисли достатъчно позитивно и в миналия си живот е бил разбойник, та затова сега му се пада кармично наказание.)

В момента Нобеловите награди се дават на Обама-човекът продължил безсрочно войната в Ирак, виновен за изтребването на още хиляди иркакски деца, и започнал такава в Афганистан. Или на Гало-престъпник, създател на биологично оръжие, с което се изтребват хора и сега. Нобелова награда на някой, намалил брутално печалбите на фарма мафията, няма да се даде скоро.

# 935
  • София
  • Мнения: 5 074
И само заради това трябва да повярваме на ГНМ ?

# 936
  • Мнения: 6 365
Е, също помага и да си малко луд...

# 937
  • София
  • Мнения: 5 074
Това вече е друга диагноза !

# 938
  • SA
  • Мнения: 3 196
Е, също помага и да си малко луд...

Не малко, повечко, повечко...

# 939
  • Мнения: 212
На 26.05.2010 г. в предаването Kontrovers на Bayerisches Fernsehen се разглеждаше темата:

Dr. Scharlatan – Todesfalle Germanische Neue Medizin
(Д-р Шарлатан – Смъртните случаи на Германската Нова Медицина)

Половинчасовото предаване е структурирано много добре и дава доста изчерпателна информация по темата "Хамер и ГНМ".
Това е директен линк към видеото, може да се свали от тук или да се гледа в youtube – част 1, 2 и 3.

Интересни моменти:

Цитат
04:53 Коментатор: Според Хамер причината за всяко раково заболяване е някакъв конфликт. Реши ли пациентът конфликта си, растежът на тумора спира. В случая Сузане се е отнасяло за конфликт на раздяла и воден конфликт. Според Хамер, Сузане е имала произшествие в банята (паднала) и затова – и страх от удавяне. При решаването на този конфликт са се образували безобидни кисти на десния бъбрек. Хамер е обяснил на родителите, че не съществува абсолютно никаква опасност за живота ̀и.
Противно на това, лекуващите лекари диагностицират злокачествен тумор на яйчника, който без лечение неизбежно води до смърт.
Лекарите и до днес не разбират защо терапията е била прекъсната от родителите въпреки успешното ̀и начало.

05:42 Проф. Даниел Щайнбах (Daniel Steinbach): Много е болезнено. Като лекар се запознаваш с дете, разговаряш с него, преглеждаш го. И знаеш точно какво му предстои, защото от дългия лекарски опит за съжаление вече си видял достатъчно. А ние знаехме, че това дете имаше добри шансове да се излекува, но не можехме, защото родителите не разрешиха. Това е много трудно...

06:05 Коментатор: Защо родителите на Сузане са повярвали на дистанционната диагноза на един шарлатан? Какво са си представяли, когато са чули, че детето им въобще не е болно. Родителите на Сузане не желаят да говорят с нас за това.

Цитат
06:18 Коментатор: Открихме друг пациент с раково заболяване, който е попаднал в лапите на Рике Геерд Хамер (Ryke Geerd Hamer). Срещаме се със Щефан Биркхофер (Stefan Birkhofer) в Шварцвалд. 39-годишният мъж има рак на панкреаса. Чрез познати се свързва с Хамер. Биркхофер изпраща резултатите от изследванията си в Норвегия и действително получава диагноза...по телефона. Той все още съвсем точно си спомня думите на Хамер...

Биркхофер: (Хамер) "Г-н Биркхофер, Вие въобще нямате рак, никакъв тумор."
Попитах: "Какво имам тогава?"
(Хамер) "Имате киста на десния бъбрек."
Естествено за мен това беше буря от емоции. Ако беше вярно, ситуацията щеше да е по-добра в сравнение със съответните диагнози от клиниките и евентуалната преживяемост.

Коментатор: Киста на десния бъбрек. Хамер поставя на Биркхофер същата дистанционна диагноза като на Сузане от Алгой. За разлика от родителите на Сузане обаче, Биркхофер има значителни съмнения и решава да проучи нещата из основи.

Биркхофер: "Добре, г-н Хамер. Заслужихте честта да се запознаете с мен лично" – така му отговорих. Тръгнах за Норвегия във вторник. Обаче имах впечатлението, че с изказването си или с времето, което беше избрал за среща, искаше да попречи на пътуването ми към Норвегия. Но всичко това истински ме интересуваше. А и исках лично да погледна в очите онзи, който ми разказваше подобни неща.

Коментатор: За разлика от родителите на Сузане, Щефан Биркхофер се отправя към Норвегия. Срещата с Рике Геерд Хамер му отваря очите.

Биркхофер: Когато се срещнахме, не успях да кажа почти нищо за себе си. Едва по пътя към колата му или към хотела му си позволих да го попитам: "Каква всъщност е тази киста на десния ми бъбрек?" Хамер е имал предвид, че трябва да се ревизира...
Как може човек да стигне дотам да разказва на някого, че има киста на десния бъбрек и после да коригира мнението си на място и след това да ми говори за някакви конфликти, сред които и воден конфликт? Естествено, беше добре дошъл за него фактът, че в детството си не съм плувал, a се научих едва по-късно след курс по плуване (имитира Хамер): "Да, точно така! Това е! Това е водният конфликт!" (смее се).

Коментатор: След като се завръща в Германия, Щефан Биркхофер се изследва още веднъж. Няма киста на десния бъбрек, но както и преди има карцином на панкреаса. Но Хамер не се занимава с детайли...

Последна редакция: сб, 31 юли 2010, 05:57 от Persona

# 940
  • Мнения: 212
Цитат
09:56 Коментатор: Изненадващо много лекари имат допир със сектата на Хамер заради техни пациенти. Хирургът Гюнтер Геелхаар (Günter Geelhaar) – също. Хамер лично му е изпращал пациенти с напреднали тумори, които хирургът е трябвало да оперира амбулаторно. Преди няколко седмици в неговия частен кабинет са попаднали родители с тежко болното си дете.

Д-р Геелхаар: Хамер им е казал, че това ще бъде малък разрез с минимална хирургическа намеса. Детето беше тригодишно момченце с огромен тумор на Вилмс (като при Оливия Пилхар), изпълващ цялата коремна кухина, вече и със задух. Родителите са крили детето в продължение на три месеца, за да не забележи никой, че детето има такъв тумор. Казано им е, че ако дойдат в клиника, детето ще бъде лекувано с химиотерапия и непременно ще умре от лечението.

Коментатор: Геелхаар опитва всичко, за да изясни на родителите, че детето им се намира в огромна опасност за живота.

Д-р Геелхаар:...Огромен нелекуван тумор...Обясних им подробно какви възможности има за лечението на туморите на Вилмс. След това се обадих на детска клиника в болница в Щутгарт. Главният лекар там още веднъж им разясни какви възможности за лечение има и какви са шансовете за излекуване. С това родителите се убедиха и бащата ми благодари още веднъж, че съм им отворил очите, че вероятно са дошли навреме - последното, разбира се, не знаем със сигурност. Но детето е живо досега, било е оперирано и туморът е отстранен.

Коментатор: След това преживяване Геелхаар е прекъснал контактите си с Хамер. Имало е последен телефонен разговор.

Д-р Геелхаар: Хамер телефонира и ме попита какво е станало със семейството. Казах му, че съм ги изпратил в детска клиника и че с това искам да приключа всякаква съвместна работа с него. Това не е терапия, това е убийство!

Цитат
15:10 Хамер: Повечето онколози са евреи. Те лекуват техните еврейски пациенти без химиотерапия, а нееврейските – с химиотерапия. Те не искат останалата част от света да преживее.

15:43 Проф. Волфганг Хидеман (Wolfgang Hiddemann): Твърдението, че повечето онколози били евреи и че не биха лекували близките си с химиотерапия...това са твърдения, които са толкова абсурдни, че човек може само да се удивлява как е възможно да съществуват хора, които биха могли сериозно да дискутират подобна теза.

16:17 Коментатор: Хамер работи с грешни числа, цитира много стари статистики или се обосновава със съмнителни източници. Хамер отдавна е изгубил представа за актуалните изследвания в областта на рака.

16:28 Проф. Волфганг Хидеман: За съжаление, отново и отново в дискусиите се пропуска какъв напредък всъщност е отбелязала онкологията. Изхождаме от факта, че всяка година в Германия 400 000-450 000 души заболяват от рак; около половината от тези хора имат заболяване, което е разпознато в стадий, в който все още е ограничено. И тогава с локално лечение, т.е. с операция или лъчетерапия, ракът може да се излекува. Днес не можем да повлияем ефикасно със средствата, с които разполагаме, само около 10% от раковите заболявания.

По-късно (19:02) в предаването се говори и за "геройствата" на "първия апостол" на ХамерХелмут Пилхар (бащата на Оливия Пилхар), който заедно с 20 други ГНМ-последователи тайно влиза в синагогата в Кронах през март 2009 г. и с антисемитските си тези тероризира присъстващите там – всичко това заради доклад, в който лекторът си позволява да критикува ГНМ и Хамер. След края на лекцията Пилхар&компания заплашват хората, които са изказали критика по отношение на възгледите на Хамер. От 21:20 от видеото може да се види кого сплашват "смелчаците" –  беззащитни възрастни хора.
От 22:00 лекторът от синагогата в Кронах (Bernhard Wolf от Баварската лутеранска църква) обяснява защо е искал да предупреди за опасността от Хамер и ГНМ, а именно заради дясноекстремистките идеи, които разпространяват Хамер и последователите му (и което всъщност се потвърждава недвусмислено от "акцията" им в синагогата в Кронах). Във видеото следват и още доказателства за тази връзка. Волф говори и за "конституцията" на Хамер (която сама по себе си изисква нова тема) на една фашизоидна държава, на която Хамер се вижда президент в мечтите си.

Цитат
27:27 Проф. Волфганг Хидеман: Трябва да можем да си представим, че хората в отчаянието си се борят за живота си и вероятно не могат да останат съвсем рационални, а реагират ирационално и се залавят с неща, които обещават чудо. Но в медицината чудеса се случват сравнително рядко и намирам за много опасно да се изгражда терапевтична стратегия на основата на чудеса.

Последна редакция: сб, 31 юли 2010, 15:07 от Persona

# 941
  • Мнения: 4 150
Последен жальк опит на агонистично аргументиране преди конференцията ли?
Вьпреки това се изкушавам да ти благдаря изключително много за превода,който ще се пази и използва срещу когото трябва след време.  bouquet
Продьлжавай така и в бьдеще.

По случай расистките ти "уроци" ще сложа този линк,в който Бившата Министька на Израел казва сьвсем открито,че наричайки някого антисемит е стар трик на политиката да дескредитира всякаква критика.
Моля всеки да го гледа!

Цитат
По-късно (19:02) в предаването се говори и за "геройствата" на "първия апостол" на Хамер – Хелмут Пилхар (бащата на Оливия Пилхар), който заедно с 20 други ГНМ-последователи тайно влиза в синагогата в Кронах през март 2009 г. и с антисемитските си тези тероризира присъстващите там – всичко това заради доклад, в който лекторът си позволява да критикува ГНМ и Хамер. След края на лекцията Пилхар&компания заплашват хората, които са изказали критика по отношение на възгледите на Хамер. От 21:20 от видеото може да се види кого сплашват "смелчаците" –  беззащитни възрастни хора.
От 22:00 лекторът от синагогата в Кронах (Bernhard Wolf от Баварската лутеранска църква) обяснява защо е искал да предупреди за опасността от Хамер и ГНМ, а именно заради дясноекстремистките идеи, които разпространяват Хамер и последователите му (и което всъщност се потвърждава недвусмислено от "акцията" им в синагогата в Кронах). Във видеото следват и още доказателства за тази връзка. Волф говори и за "конституцията" на Хамер (която сама по себе си изисква нова тема) на една фашизоидна държава, на която Хамер се вижда президент в мечтите си.

Така,че има две вьзможности тук за теб Персона.
Или знаеш какво правиш и го правиш нарочно или не знаеш.Второто дьлбоко ме сьмнява да е вероятно.

 http://www.youtube.com/watch?v=jUGVPBO9_cA&feature=player_embedded
Отговорьт на Министьрката започва кьм пьрвата минута от видеото
.

Последна редакция: сб, 31 юли 2010, 04:06 от Christian

Общи условия

Активация на акаунт