Тъмната страна на "Германската Нова Медицина" и Хамер

  • 62 069
  • 941
  •   1
Отговори
# 915
  • Мнения: 690

Колкото до анекдотите- дори да са 1000, това не са данни, а подбрани истории тип "познавам един", "една жена ми каза", "на мен ми се случи така..." Ако всички лекуващи се с медицина ей сега спрат и почнат с други методи, кажи какво ще стане?

Ще се върнем в средновековието, ето какво.
Да, познавам. Майка ми. Лекар по образование и професия със стаж от 29 години.  Mr. Green
 Има диабет от 22год. За нея, като дългогодишен специалист не съществува опция за стандартно конвенционално лечение. Crazy
 
 

# 916
  • Мнения: 5 713
Може би някой има против начините за дългосрочно овладяване на диабета? Само защото пациентът или някоя здравна каса ще се бърка дълги години за инсулин?
Диабет може да се овладее за 30 дена и инсулина да се захвърли завинаги. Wink

# 917
  • София
  • Мнения: 5 074
Как би станало това ?

# 918
  • Мнения: 6 365
Къде са доказателствата и Нобеловата награда за откривателя на този метод?

Давай, кажи, не го крий!

(Да предупредим публиката, че ако методът не сработи, пациентът е виновен- не мисли достатъчно позитивно и в миналия си живот е бил разбойник, та затова сега му се пада кармично наказание.)

# 919
  • SA
  • Мнения: 3 196

Диабет може да се овладее за 30 дена и инсулина да се захвърли завинаги. Wink

Честно казано не бях чела наскоро по-абсурдно твьрдение.
Вери, като твьрдиш това предполагам си наясно, че има различни видове диабет. Бих искала да ми обясниш как при болен с диабет 1 тип, при който панкреаса почти не произвежда инсулин, болестта ще се овладее за 30 дни? Кьде по-точно ще се синтезира този хормон в организма? Или ГНМ отрича значението на хормоните? То не бих се и учудила ако е така.
Persona, сьжалявам за спама, но не успях да се вьздьржа .

# 920
  • Мнения: 5 713

Диабет може да се овладее за 30 дена и инсулина да се захвърли завинаги. Wink

Честно казано не бях чела наскоро по-абсурдно твьрдение.
Информация бол. Който търси намира.
Наясно съм с диабета. Не става дума само за ГНМ.

# 921
  • Мнения: 6 365
Направо съм бясна, защото за съжаление имаме болен член на семейството, а познавам и детенце с диабет. Изведнъж някой арогантно се изцепва, че видите ли- тия хора са прекалено тъпи, не търсят, иначе щяха да се отърват за 30 дни.

Имате ли капка хуманност?

В интерес на истината и в двата случая са пробвани много алтернативи- то не беше пиене на куркума, канела, билки. За съжаление това доведе до забавяне на адекватното овладяване- с инсулин.

Именно това е тъмната страна на много алтернативни терапии- карат пациента да чака и да се надява, докато понякога не стане прекалено късно.

Да не цитирам случаи на умрели от усложнения на диабета, защото са се заели с всякакви билки и магии.

# 922
  • Мнения: 5 713
Имате ли капка хуманност?
Имам, да.
Не съм казала, че си тъпа.
Ти за такава ли се приемаш?

# 923
  • Мнения: 6 365
Не, нямаш- ако имаше, нямаше да пишеш такива работи!!! #Cussing out

Говоря само от опит- последователите на всякакви алтернативни терапии имат лошо мнение за скептиците. Смятат ги за слаби, за недостатъчно търсещи: "Ама той защо не опита еди-какво си..."; "Само да беше пробвал с..."

Нали и основният постулат на ГНМ е това- ако човек се разболее, вината е негова, или ако не е негова- има вина, че не е разрешил конфликта си.

Хуманна е мразената от вас "алопатична" медицина, която приема всеки, без да се гнуси от кармата му, която приема, че човек е слаб и му се случват лоши неща. Това е хуманност. Ти я нямаш.

# 924
  • Мнения: 4 150
Цитат
Нали и основният постулат на ГНМ е това- ако човек се разболее, вината е негова, или ако не е негова- има вина, че не е разрешил конфликта си
Това показва,че изобщо не си наясно за ГНМ.Свободни интерпретации без никаква основа.

ГНМ има решение за диабета,но щом не го искаш,обьрни се кьм хуманната медицина да помогне на семейството ти.

# 925
  • Мнения: 5 713
Аз нищо не мразя.
Да, хубаво е всеки да говори от опит.
Можеш да пуснеш тема, Мамасита, за хуманността и за лекуването на диабет, защото наистина в момента спамим.

# 926
  • Мнения: 125
Цитат
Нали и основният постулат на ГНМ е това- ако човек се разболее, вината е негова, или ако не е негова- има вина, че не е разрешил конфликта си
Това показва,че изобщо не си наясно за ГНМ.Свободни интерпретации без никаква основа.

ГНМ има решение за диабета,но щом не го искаш,обьрни се кьм хуманната медицина да помогне на семейството ти.

А Германската Нова Медицина има ли решение за автоимунна тромбоцитопения, за не знам си кой път питам.

# 927
  • Мнения: 6 365
ГНМ няма решение за нищо, освен може би за обикновената настинка.

# 928
  • SA
  • Мнения: 3 196

Диабет може да се овладее за 30 дена и инсулина да се захвърли завинаги. Wink

Честно казано не бях чела наскоро по-абсурдно твьрдение.
Информация бол. Който търси намира.
Наясно съм с диабета. Не става дума само за ГНМ.

Абе то се вижда колко си наясно.
Но като имаш самочувствие на толкова компетентна по вьпроса, вземи да пишеш в темата за деца, болни от диабет. Може пьк да разрешиш проблемите на някого за 30 дни.

# 929
  • Мнения: 4 414
tititi, ако искаш да получиш отговор, питай в темата за ГНМ или питай Christian  на лични. Пък после никой не те кара да се съобразяваш с това, което ще ти кажат.

Общи условия

Активация на акаунт