С най-здравото червено яйчице всички ще пребори Юнското дете!

  • 16 375
  • 298
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 389
Един приятел скоро ми разказа как детенцето на тяхно приятелско семейство, (връстниче на дъщеря му) заболява от менингит. Засяга се мозъка му и остава като бавно развиващо. Няколко дни след това не можех да спра да мисля постоянно за  този случай  Cry

Не знам какво бих направила със себе си, ако детето ми не дай си Боже се разболее от нещо сериозно, а е можело да се избегне с нужната ваксина  Rolling Eyes.

# 286
  • Мнения: 92
Момичета няма смисъл от спор - винаги ще има "за" и "против" ваксините, затова най-добре е да бъдат по желание на родителите...
аз скоро гледай този филм и останах с много въпросителни за мен, след това се сетих и за онова детенце което спало непробудно 36 часа, след поредната ваксина... затова най-добре е всеки да решава за себе си... Peace

Лично аз, всеки път като ходим при педи да я ваксинираме и изпадам в тих страх, и единственото което мога да направя е да се моля всичко да е добре... Praynig

хайде кажете сега какви лятни колички ползвате, аз така и немога да си харесам... ooooh!

Хубава вечер от мен ...  Hug

# 287
  • Мнения: 5 713
Абе защо сте против ваксините? Я някой да обясни моля.
Писала съм, Вивиан, и то не малко в тази тема. Simple Smile  Wink

Понятието " задължителни " мисля, че се бърка. В много страни ваксините са препоръчителни. А който иска да ваксинира, се поемат от здравната каса в повечето случаи.

# 288
  • Мнения: 0
Вери, току що прочетох, че във Варна вече са глобили първия татко, който отказал някаква ваксина за детето си. В статията пишеше, че поради зачестилите случаи на отказ от задължителни ваксини, били принудени да въведат глоби в размер на 200 до 500 лв. Всичко това много ме потисна. Дори и не ми се коментира - нали всеки има право сам да решава тези неща.  #2gunfire

Хайде и ние да се отчетем - днес - 10 месеца, 8.210 кг, 75 см.
Бюти, и "зетят" е от елегантните.  Simple Smile

# 289
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Аз отказах ваксина  Peace! Единственото което поиска лекарката беше да го напиша и подпиша! Нейните думи бяха: "Имаш право да откажеш"  Peace!

# 290
  • Мнения: 5 713
Вери, току що прочетох, че във Варна вече са глобили първия татко, който отказал някаква ваксина за детето си. В статията пишеше, че поради зачестилите случаи на отказ от задължителни ваксини, били принудени да въведат глоби в размер на 200 до 500 лв.
Склонна съм да вярвам, че няма такова нещо.  Wink Журналистически и не само блъф. Знам за статията.
Нарушава се една конвенция.

"От както влязохме в ЕС има ратифицирана Конвенция, на която чл.58 от ЗЗ за имунизациите противоречи.
Не смеят да глобяват заради нея."

# 291
  • Мнения: 3 743
За ваксините няма да коментирам.

Лятната ми количка е зимната ми количка Mr. Green

# 292
  • Мнения: 389
Моята зимна количка беше макси коси, което се отпуска до легнало положение за новородено, а за лятото си има лятна седалка.

Самимами, подхвана интересна тема за подаръците за 1г. и аз съм се замислила.

Хайде утре ще пиша по темата, че глад мори добитъка  Joy (себе си имам в предвид  Wink)

# 293
  • Мнения: 5 713
Количка не мисля да сменям. С Пег Перегото ще съм си.
Подарък- не знам. Нищо конкретно не съм намислила. Нещо, което ще ми хване окото на момента- според възрастта и да е интересно.

# 294
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
И аз съм с Пег Перего и не мисля да я сменям  Peace!

Това с подаръците е проблем  Thinking! Нищо не мога да измисля, а ме питат вече и баби и дядовци,  и сестра ми  ooooh!! То аз за себе си не знам, а на тях какво да измисля .............

# 295
  • Мнения: 132
Здравейте, майчета и бебчовци   bouquet!
Аз много отсъствах от темата, но само като коментари, иначе най-редовно ви чета  Wink
Знам всичко - кой, какво, кога  Mr. Green
Затова и честито на всички месечинковци, ходещи и тичащи дечица, браво на пътешествалите, а болничките бързо да оздравяват  Hug

Със закъснение споделям за празника - пътувахме за 3 дни. По 2 часа и половина във всяка посока, това беше първото голямо пътуване на Ина, което мина направо по мед и масло.
Гък не каза това дете, без спиране за почивка, при това беше в коша за новородени (0-13кг), което ме притесняваше заради позицията - полулегнала - към 45 градуса.
Наклонът на самите седалки в колата обаче се оказа, че компенсира този на коша и тя се вози нормално седнала.
През цялото пътуване и престоя на гости при баба ми заедно с родителите ми беше невероятно щастлива, впечатлена от всичко, превъзбудена и усмихната, даже забравяше да яде, толкова и беше интересно новото място Laughing
Затова и си позволявам да ви покажа няколко снимки, които утре ще махна, за да не заемат място  Peace
С яйчицата...                                                                                                                                      


Зъбчета...


Първи стъпки в астрономията...


Да се похваля и за козунаците - правих!!! За пръв път в живота си, под ръководството на мама, но все пак сама и се получиха мнооого добре като за начало.

Със закъснение се включвам и за кърменето - още кърмя и нямам намерение да отбивам. Когато Ина вече няма нужда, сама ще се откаже. Иначе и тя е от пристрастените  Laughing - използва ме за успокоение на всякакви несгоди, включително по няколко пъти на нощ  Crazy Скоро няма да се връщам на работа и много се радвам, че ще мога да изживея тези мигове пълноценно.
Въобще аз за нищо и за никъде не бързам (оф топик  Embarassed). Стремя се максимално да се наслаждавам на всеки момент и на Ина такава, каквато е точно днес и сега, защото времето лети толкова бързо и даже се натъжавам понякога за безвъзвратно отминаващите мигове...

Храненето ни в момента включва закуска от овесени + няколко други вида ядки с малко масълце и плод, пюре за обяд и каша с плод съм 18ч. Всичко това е около час след кърмене. А след годинката ще обърна последователността - първо храна, после цицка и така.

Количката ни е една - със зимен кош, летен вариант и столче/кош за кола, сега сме с лятната версия.

И последно, в тази връзка (и не съвсем) имам питане към Мимченце и пътувалите със самолет скоро.
Как пътуват дечицата - има ли детско столче или...?
И как се движехте между терминалите/гейтовете?
Знам, че с количка "чадърче" сигурно е най-лесно, но не ми се купува такава само за прехода между няколко гейта на летището... С едно прекачване ще сме, но само час престой  newsm78

Хайде спирам  Embarassed  Embarassed  Embarassed
Лека вечер и приятни сънища  Hug!

# 296
  • Philadelphia, USA
  • Мнения: 2
И последно, в тази връзка (и не съвсем) имам питане към Мимченце и пътувалите със самолет скоро.
Как пътуват дечицата - има ли детско столче или...?
И как се движехте между терминалите/гейтовете?
Знам, че с количка "чадърче" сигурно е най-лесно, но не ми се купува такава само за прехода между няколко гейта на летището... С едно прекачване ще сме, но само час престой  newsm78

Бебето седи в теб, като ти дават едно коланче за него, което прикрепяш към твоя колан. Ако полета е дълъг (презокеански) за бебето може да се иска кошче (басинет). Хубаво е това при купуване на билетите да се каже, че тези кошчета са само на определени места и там е по-широко.

С количката си до самолета и при слизането ти я дават (ако е на ръкав в началото на ръкава, ако е автобус пред автобуса).  Това важи и ако имате прехвърляне, така че с количката ще се придвижвате на летището. А за типа количка няма значение, чадър вероятно е по-лесно. Аз пътувах сама с бебешкия с куини бъз (т.е. хич не малка количка) и ми беше екстра, когато трябваше да я сгъвам го връчвах на някой от персонала и нямаше никакъв проблем, после те си я взимат сгъната а след това ти я носят сгъната (т.е. дори няма да я вдигаш така че няма значение колко тежи Simple Smile.  В зависимост от компанията бебето може да има право на някакъв багаж освен твоя. Ако нещо съм изпуснала питай Simple Smile

# 297
  • Мнения: 657
Докато спинкат уморени мами и мъници, пускам нова тема тихичко и по терлици...  Mr. Green

# 298
  • Мнения: 3 835
Oфициално изявление от Инициативен комитет на родителите, автори на петицията.

По възможно най-некоректен начин се използва Петицията ни, пусната на 29.03.2008, в защита на т.4, чл. 16 от Закона за народната просвета. В началото на 2008 г. от Министерски съвет беше внесен Проектозакон за промени към Закона за народната просвета, в който беше предложено заличаването на т.4., чл. 16 от Закона. Нашата петиция и цялата инициатива в защита на точката, и в подкрепа също така на Академичната общност, които първи реагираха, се състоя през март, април и май 2008 година.

Т. 4, чл. 16 от ЗНП остана записана в Закона, който беше приет на 16 май 2008 г. и обнародван в Държавен вестник.

С това кампанията и инициатива в защита на българският книжовен език приключи!

Случващото се сега и използването на Петицията ни за разпространяването на напълно невярна и нямаща нищо общо с истината информация, дискредитира всички ни, които миналата година участвахме в кампанията в защита на българския език.
Много от нас в момента седят зад изключително важни каузи и инициативи, заради които участвахме и бяхме сред организаторите на гражданските протести от януари месец.
Във всичките си инициативи и каузи винаги сме били изключително коректни, подробно сме се запознавали с всички детайли и цялата информация по проблемите, за чието разрешаване сме се борили и никога не сме си позволявали некоректни и манипулативни методи в инициативите си и разпространяваната от нас информация.

Категорично се разграничаваме от разпространяваната сега информация и заявяваме, че Петицията „В ЗАЩИТА НА Т. 4, ЧЛ. 16 ОТ ЗАКОНА ЗА НАРОДНАТА ПРОСВЕТА: да се запази усвояването на книжовния български език като част от Държавните образователни изисквания”, чийто автори сме ние, няма никаква връзка и нищо общо с останалата информация, която се разпространява с нея!

Общи условия

Активация на акаунт