С най-здравото червено яйчице всички ще пребори Юнското дете!

  • 16 381
  • 298
  •   1
Отговори
# 240
  • Miami
  • Мнения: 413
Иначе и аз продължавам с кърменето, макар че нямам голяма подкрепа и все чувам разни подмятания - ау, ти още ли я кърмиш, да няма да е като Крали Марко и други подобни. Ама не ми пука  Mr. Green
Офффф, аман от акъли  #Cussing out Какво им влиза в работата до кога ще си кърмиш и дали ще става Крали Марко. И в крайна сметка какво лошо има да е Крали Марко - силен, здрав. Това да не е обидно  Grinning

Бях чела някъде че на този етап кърмата не зависи от това дали се храня добре или не и е според нуждите на бебето едва ли не.Но не съм съгласна, и тук е въпросът ми:като реша да намалям кърменията сигурно трябва да гладувам,но от друга страна като има голям интервал от време те ще се пълнят и пак сигурно ще предпочета да го кърмя вместо да цедя.
kris_bo, не мисля, че ще се наложи да гладуваш. При мен наистина се получаваше напрягане и напълване на гърдите, когато преминах на кърмене сутрин и вечер, но това бързо се регулира.

# 241
  • Мнения: 3 743
При мен обаче проблемът е, че Калинката предпочита да суче предимно от лявата ми гърда, а дясната обикновенно ползва за залъгалка, когато й я предложа. И последствието от това е... ooooh! очевадна разлика в големината на гърдите ми...

Мира, и аз съм така. Дано наистина да се регулира големината след като спрем да кърмим Mr. Green

Радост, какви са тези оризови блокчета, домашни ли са? Аз май пак нещо съм пропуснала

Я вижте... какви дървета падат във Варна http://dnesplus.bg/Incidents.aspx?f=157&d=276983. Днес ще пропуснем разходката Sad

Последна редакция: ср, 22 апр 2009, 13:09 от Галче

# 242
  • Мнения: 51
Здравейте и от нас!
Времето е ужасно, вятъра така свири навън и върти всичко, пред блока ние страхотно те4ение, 4ак е страховито.

И аз все оше кърмя, и на мене Радост така ме питат познати до кога и хайде да съм я отбивала;  #Cussing out сякаш те кърмят, а не аз. Нека децата папкат докато има-да са здрави, аз на тези дето дават акъл не отвръщам, всеки знае себе си. Каката кърмих до 1 год., така бях решила и на рож.й ден ве4ерта беше последното й кърмене, после малко се цедих и сега като мсе замисля защо съм бързала да ме пита 4овек, детето можеше да си су4е още поне и лятото....а чувството когато няма вече кърмене е ужасно, може да ме помислите за луда, но аз си поплаквах тогава, липсваше ми тази близост с детето....спомени.....
Сега с Мирелка не съм решила докога, но засега се кърмим сутрн и ве4ер, а когато се събуди по малките 4асове ползва цицата за залъгалка само за да заспи, затова сега едното зърно ме понаболява малко.
Е това е, днес ще си се гледкаме у дома, дано утре е по добре за разходки, 4е ве4е ми се со4и вратата и да сме излизали:)))
А за кръсници ще са ни нашите кумове от сватбата, той кръсти кака, сега е ред на кръсницата!!!
Лек ден! Simple Smile))И много положителни емоции!

# 243
  • Мнения: 5 713
и тук е въпросът ми:като реша да намалям кърменията сигурно трябва да гладувам,но от друга страна като има голям интервал от време те ще се пълнят и пак сигурно ще предпочета да го кърмя вместо да цедя.
Количеството кърма зависи по- скоро от поетите течности и честотата на кърмене. От опит го казвам.
Най- добре ще е с постепенно разреждане на кърменията, за да не се пълнят много гърдите.

Радост, аз не само още кърмя, но му е и основното на Ясен. Другите какво мислят не ме интересува. Няма да тръгна да си променям живота, защото на някого не му изнася.

# 244
  • Мнения: 204
Привет и от нас! newsm38Със закъснение 1 ден да почерпя за месечинката на Митко.Хич ме няма по тези почерпки!Като гледам какви красоти слагате,аз нещо не мога.За отчета вече сме 9900(+800г);74см(+1см).Опитваме се да ходим вече,ама вкъщи.Това време е направо ужасно.Честито на всички,които имат повод да празнуват днес! Tada

# 245
  • Мнения: 510
По повод кьрменето, имам едно вьпросче, спрях да кьрмя горедолу по коледа, но все още, ако стисна излизат капки кьрма. Нормално ли е...
Чела съм, че е нормално.
Peace Определено. На сестра ми лекаря и казал,че до 4-та год. на детето може да изтича по някоя и друга капка кърма.
За намалянето на кърмата- аз никога не съм се цедила(освен в родилния дом..докато се регулират нещата) Винаги съм разчитала на майката природа и до сега не съм бъркала. Като намалих броя на кърменията нещата сами си дойдоха на мястото. Не е имало напрежение в гърдите, нито съм намаляла храната Wink Сега кърмя сутрин, през деня веднъж- следобед към 3-4ч., вечер и през ноща. Кога ще спрем с нощното ядене не знам Sad И не стига, че се буди, ами и 2 нощи ни разиграва такъв театър- пищи с все сила,сълзи, сополи ..буквално изпада в хистерични кризи ooooh! Пробвах да го оставя да се нареве,но 2 ч не спря,мъжа ми си взе възглавката и се изнесе, а аз най- се притеснявам за съседите, че и те не спят с нас. Снощи мъжа ми вика: "Хайде, лягай си вече,че след малко започва концерта. Запазил съм място за 1-я ред " Ааз викам:"Коя е подгряващата група?" А той" Няма такава, пее сам. СОЛИСТ"  Mr. Green И  точно на 10 мин концерта започна  Whistling Обаче мъжа ми пак си хвана възглавката и ме остави сама да го слушам... Rolling Eyes А сутрин се буди с усмивка, все едно е друго дете. Не знам какво е това чудо...

А това за многознайките дето все питат кога ще отбивам  ooooh! Има една лелка (майка на една позната, дето бебето и се отби в 4-я мес) и всеки път като ме види ме пита: Ти още ли кърмиш? ,а на отговор Да следва:  Shocked А сестра ти? (племенника е 6 мес. по-голям от Лъчезар)  ooooh!   ooooh! Какви хора има, не е истина!!!

Рони, каква е тази почерпка? Laughing Раздвои ми се погледа. Да ти е жив и здрав мъжа.

Последна редакция: ср, 22 апр 2009, 16:33 от Роса

# 246
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 056
Здравейте и от нас.
Аз тези дни нямах нет и чак сега ви изчетох.Всички бебета са страхотни.
Честито на всички, които са имали повод за празнуване тези дни.
Днес и аз си имам повод-сестричката ми става на 21 Simple Smile
Иначе какво да ви кажа.Станислав е болен-има шарка Sad Вече му е 3-ти ден и още се чудя откъде я хвана ?! И тези дни ще си седим у дома.Добре че времето се развали та поне наистина не е за навън.
Хайде лека вечер на всички!

# 247
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Атина ели, бързо да минава Hug
 Боян днеска стана на 11мес., вече ще мислим за рождения ден.

# 248
  • Мнения: 3
orhid, честита ви месечинка (прекрасна торта)!

галче, тия оризови блокчета Вери ги беше препоръчала вместо гадните снаксове. продават ги в разни диетични, ама и други магазини. Пакета е като на бисквити Закуска, иначе са като надути балончета и са много твърди, ама моята страшно ги харесва и за нула време ги осмуква.

# 249
  • София
  • Мнения: 2 381
Здравейте, ето ме пак сред вас след дълго гостуване.  Heart Eyes
За кърмата - ще се регулира сама за няколко дни. Крис бо, няма нужда да гладуваш, защото ще кърмиш само 2 пъти на денонощие.

# 250
  • Мнения: 233
orhid, верно, че Боби е по-големичък и скоро ще имате рожден ден! Супер!
Скоро ще стане много празнично в темата.   Hug

галче, тия оризови блокчета Вери ги беше препоръчала вместо гадните снаксове. 
Гали, аз ги бях показвала, май в предната тема беше. Ето ги пак.



Роси, Павароти май пак ви изнася концерти.  Mr. Green Ох, то смешно, ама на теб не ти е, знам.  Confused Ще ги правим дует с Мишел - тя за щастие обаче пее само денем.  Whistling Нооо, вдига ужасни височини, не знам на коя октава, да са ми здрави ушите.  ooooh! Аз толкова високо не мога (а се имам за добра певица  Joy ).

Атина, кофти е с тази шарка, но нали пък колкото по-рано, толкова по-добре! Дано мине леко и бързо!  Hug

Последния път забравих да пиша за мимченце и нейните приключения. Скъпа, Йойо е малък герой!  Hug И двете сте много смели! На тези презокеански полети с прекачвания май винаги има емоции.  Crazy
За снимките - нямам думи! Страхотни сте и най-важното е, че изглеждате много щастливи!  Heart Eyes

Иначе, ние сме добре. Буболечката не се спира на едно място - катери се където може, сяда, става, кляка, пълзи, гоним се... като всички останали дечица. Още няма мераци да върви и слава Богу! Сега я гоня из къщи, а после не ми се мисли направо.  ooooh! Просто нямам излишни калории за горене.  Confused След около месец се прибираме в България и се надявам при майка да напълня бузките малко. Само ще спя и ще ям.  hahaha Мишел да се оправя с баба си и дядо си! Нямам търпение вече...

# 251
  • Мнения: 3
Бюти, извинявай, че съм те объркала, сега се сещам, че наистина ти показа снимка на тия оризонки. Надявам се да си над тези неща  Embarassed

# 252
  • Мнения: 233
Бюти, извинявай, че съм те объркала, сега се сещам, че наистина ти показа снимка на тия оризонки. Надявам се да си над тези неща  Embarassed
Нееееее, не се сърдя, разбира се.  Hug
Дали аз или някой друг, няма значение, важното е да има полезна информация!  Wink

Иначе, Вери каза, че ще пусне някоя рецепта за домашни бисквитки... та чакаме още...  Mr. Green

# 253
  • Мнения: 3
бюти  Hug

иначе да се отчетем с днешните мерки и спирам да спамвам днес (явно много свободно време ми се отвори изведнъж  Joy) - 8 850 (+700 гр.) и 76 см (+4 см ????, ама мисля, че беше 75 някъде, че иначе много сериозен ръст за дама се получава). Иначе и ние миналия месец не бяхме мръднали повече от 100 гр., а сега изведнъж такъв бум - от кашата ще е.

лека нощ!

# 254
  • Мнения: 657
Орхид, честита месечинка на Боби! Да ви е живо и здраво сладурчето!  Heart Eyes Hug

Честит рожден ден на мъжлето, Рони!  bouquet

Бюти, Hug Hug Hug

Ние водихме Йойо на лекар заради разстройството, изписа й сиропче за стягане, освен него яде само картофи и ориз и днес вече е по-добре миличката ми. Simple Smile А за пъпчиците от топлото - баба й даде някакво брашно от някакво местно зърно, сложих й снощи преди лягане и днес вече почти не се виждат. Wink Ей, тия инки за всичко имат илач. Mr. Green Вчера при посещението на доктора я измериха и претеглиха - закова на 10 кг. и 74 см. Flutter

Роси, и ние всяка нощ се наслаждаваме на солови арии. Joy Незнам зъби ли са, какво е, обаче се буди с истеричен рев. Така поне 2-3 пъти, на сутринта вече се събужда наспана и ухилена, готова за игра, а ние с татко й едвам отваряме очи. Tired Laughing

Атина, бързо да му минава на Станиславчо! Hug

Общи условия

Активация на акаунт