обеца на езика

  • 55 292
  • 328
  •   1
Отговори
# 45
Здравейте аз съм момче и преди 2 дена си сложих обеца на езика нито ме болеше нито нищо леко щипе и това постояно го жабуря с разтвор с вода и сандрин и това е няма нищо лошо поне според мен

# 46
  • Мнения: 1 672
аз не бих позволила  Naughty дано ако някой ден стане дума за нещо подобно дъщеря ми да не е твърдоглава и да се вслуша в това което и аз мисля

# 47
  • Мнения: 25 623
ToMu и zip0,
Много ви моля да отговорите, ама съвсем искрено на въпроса ми - защо го направихте? Защото е модерно и искате да сте част от стадото, защото не е толкова модерно и искате да се отличите от стадото, защото наистина смятате, че е красиво, защото искате да шокирате близките си или какво? Коя е конкретната причина, която кара човек да сложи обица на езика си?
На нос, на ухо, на вежда - разбирам, вижда се постоянно и може да се ползва за бижу и допълнение към тоалета. Но на езика? Нали не ходите като кучета с изплезени езици, за да ви се възхищават хората на красивите обици?  Thinking

# 48
  • usa
  • Мнения: 2 113
как`сийке, питаш все едно не знаеш отговора...

# 49
  • Мнения: 25 623
Наистина не го знам, затова питам.  Thinking

# 50
  • Мнения: 11 917
Моят син е малък и искрено се надявам тази мода да отмине докато порасне.Но имаме близки с тийн госпожица, която много настояваше.Родителите и естествено бяха против, но същевременно осъзнаваха, че ако тя реши ще го направи.
По една щастлива случайност точно тогава в пресата излезе интервю с доцент гастроентеролог, когото госпожицата лично познаваше.Очевидно, нямаше как да е написано специално за нея.Но тя така категорично се разубеди, че дори започна сред приятелите си агитация срещу тази дивотия.

Ако като родители сте против и не можете да разубедите децата, бихте могли да ги заведете при специалист, който да ги запознае с рисковете и тогава да решават.Прави ми впечатление, че често децата вярват повече на странични хора/особено ако са авторитети/, отколкото на родителите си.

# 51
  • Мнения: 150
Аз като хм..скоро била на 15 Grinning да кажа..
В 8ми клас всички искахме да се променим радикално и една от тези промени включваше обици където ни падне.
Досега(след 4 години) само 1 моя приятелка още си държи обицата на езика, както и аз-тази на веждата.Бях на 16, майка ми ми разреши, че даже после каза, че ми отива.А приятелката ми отиде на своя глава, после скандали, хранене със сламка също имаше, но си я остави.Докато пък една друга позната имаше сигурно 5-6 дупки на лицето- в момента е заменила дупките със силикон в устните..кой накъдето го избие.
Моето мнение е,че е вулгарно, да.. но е по-добре да го направи с твое знание и наблюдение, а не както го правят повечето деца на тази възраст- тайно и на своя глава.Друг е въпросът за подбудите,аз твърдо вярвам ,че е именно за да се направи на важна, а и в момента антимодата е на мода един вид..Колкото по-различен си, толкова по-добре, но едновременно с това тази различност те причислява към някаква група, в която ти си просто част от стадото.

# 52
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
не разбирам, каква е целта на обецата на езика Blush, пиърсинга, татуировките се виждат и ги приемам като бижу или аксесоар, но обецата не трябва ли да се изплезиш за да севиди  Embarassed

# 53
  • Мнения: 95
не разбирам, каква е целта на обецата на езика Blush, пиърсинга, татуировките се виждат и ги приемам като бижу или аксесоар, но обецата не трябва ли да се изплезиш за да севиди  Embarassed

Обицата на езика е вид пиърсинг.На тази възраст е малко малка според мен.И аз имам много обици,и аз ги исках от 16 годишна,но първото нестандартно място беше след като навърших 18.Родителите ми ги забраниха тотално,но не се спрях заради забраната,а по-скоро от уважение към тях.Може би е добре да и обясните,че дори и да и казват,че няма болка,никой няма как да и го гарантира-всяко тяло има различен праг на болка.За един това може да е нищо,за друг да доведе до припадък.След това мястото се подува и създава неудобства - ще пофъфли,има такива при които пък и изцяло се променя говора.Гаранция дали тялото и ще приеме обицата(щото все пак си е чуждо тяло) никой не дава също.Може още на другия ден да я отхвърли.Подходете нормално,без ексцесии,колкото и да не го приемате или намирате за нормално.И друго важно - тя е непълнолетна,без ваше разрешение в нормално,чисто студио няма да я пробият.Ако го направи на своя глава ще е някое квартално студийце със съмнителна репутация  Peace

P.S.някой може ли да ми каже дали е вярно,че при наличието на кариеси и обица на езика се получава неприятна миризма?

# 54
  • usa
  • Мнения: 2 113
Друг е въпросът за подбудите,аз твърдо вярвам ,че е именно за да се направи на важна, а и в момента антимодата е на мода един вид..Колкото по-различен си, толкова по-добре, но едновременно с това тази различност те причислява към някаква група, в която ти си просто част от стадото.

антимодата е винаги на мода. тийновете като по правило винаги са се бунтували срещу установеното преди тях - мода, поведение, музика и срещу авторитетите в лицето на родители и учители, и винаги ще го правят. това е един вид тяхното обществено и социално предназначение Simple Smile.

# 55
  • Мнения: 3 491
не разбирам, каква е целта на обецата на езика Blush, пиърсинга, татуировките се виждат и ги приемам като бижу или аксесоар, но обецата не трябва ли да се изплезиш за да севиди  Embarassed
Вижда се и без плезене, като говори човек например, и като си врътне езика, и като блесне обецата в цялата си прелест ... Crazy Децата ми имаха едни инструктор по карате, който беше така. Затваря се с майката например в офисчето, при 'закрити врати', и започва изнудването за още, и още, и още пари, и като видиш съчетанието от лъсната обеца на езика + два пръста чело и арогантен мачо поглед, разбираш, че ни на тебе, ни на децата им е мястото там. Те и без това ходеха на това карате, защото техни приятели били там - надявам се това да ми е първото и последно връзване на 'приятелски' мотиви.
Но благодарения на този мачо екземпляр съм си създала някаква представа, че продупчен език върви с други дефицити.  Това, разбира се, няма нищо общо с каратето, което може и да е прекрасен опит, но зависи кой, къде, и как го върши.

# 56
  • Мнения: 25 623
Но благодарения на този мачо екземпляр съм си създала някаква представа, че продупчен език върви с други дефицити.  

 Joy

# 57
  • Мнения: 62
не харесвам тези обици , но забранените неща са най-желани така че успех

# 58
Хаха, както винаги, всичко трябва да се изкара курвенско. Абе хора, не можете ли да приемете простия вариант "харесва ми" ?!
Защо вечно трябва да е за избиване на комплекси, изпъкване сред стадото и най-тъпото твърдение - заради оралния секс ?! 80% от момичетата с пиърсинг на езика са девствени, ама вие, възрастните, живеете в някъв съвсем друг свят и представите ви за нас са трагично смотани и грешни.
Аз самата съм на 15 и си пробих езика 6 дни след рождения си ден. Казах на нашите на следващия ден - шокираха се, цупеха се, ама вече им мина.
Относно самото пробиване...
При пробиване в професионално студио от специалист, работещ със стерилизирани инструменти, шансът да се засегне нервно окончание или кръвоносен съд е невъзможен. Пиърсърите са хора със сертификати, те са учили за това, имат познания по анатомия  може да им се има пълно доверие. Местата, по които НИКОГА не трябва човек да си поставя пиърсинг, са гаражи, лекари, козметици и всякакви други самопровъзгласили се пиърсъри - обеците се поставят от специалист за да се избегнат неприятните странични ефекти, усложнения и възпаления.
И тъй като аз съм човек, който мрази поставянето под общ знаменател на каквото и да е,  трябва да кажа и за въпросната "трагична първа седмица след пробиването" - всичко е въпрос на организъм. Не всеки организъм би приел външното тяло в себе си по един и същ начин.
По принцип естествените реакции на езика са:
- подуване, което изчезва напълно за около 2 седмици
- евентуална болка, траеща не повече от 5 дни
- промяна в говора, по-точно фъфлене
Забранява се гореща, твърда, лютива и пресолена храна, както и алкохол, цигари и газирани напитки. Не е препоръчителна оралната любов, както и целувките.
Сега, на кой ще му спадне за 1 седмица, на кой за 3, кой ще яде твърдо още на следващия ден, кой след 1 седмица - всичко е индивидуално. За да се избегнат евентуални възпаления, строго препоръчително е ползването на дезинфектанти като Сандрин, Биодент, всякакви води за уста и т.н., като най-често използваният е Сандринът, който се намира във всяка аптека и струва около 3 лева.
Цената на пробиването в професионално студио е около 30-35 лева, може да се намери и за 25.
Обицата в началото трябва да е доста дълга за да се избегне евентуалното врастване в езика при подуването му. Също така е добре да е от мек материал, например силикон, за да е по-малка болката през първите дни. При непоносима болка се пие Аулин, който се намира във всяка аптека.
Малко се отнесох, но общо взето подробната информация беше за родители, почти склонни да разрешат на децата си, които се интересуват.
Мисълта ми беше, че обица по тялото е просто нещо нищожно, като се има на предвид колко по-големи простотии може да направи и на колко по-големи опасности може да се подложи един тийнейджър.
Не понасям критики от сорта на "тея дрехи са курвенски, тва е наркоманско, онова е вулгарно, пропаднало"...както каза някой в темата - все едно слушам баба си.

# 59
  • сусурлево
  • Мнения: 474

Мисълта ми беше, че обица по тялото е просто нещо нищожно, като се има на предвид колко по-големи простотии може да направи и на колко по-големи опасности може да се подложи един тийнейджър.
Не понасям критики от сорта на "тея дрехи са курвенски, тва е наркоманско, онова е вулгарно, пропаднало"...както каза някой в темата - все едно слушам баба си.
Peace добре казано . Колко по - сериозни неща могат да станат , за които наистина трябва да се тревожи човек , една обица наистина е нищожно нещо.

Общи условия

Активация на акаунт