обеца на езика

  • 55 296
  • 328
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 6 477
Наскоро имала ли си пубер в къщата или около теб? Имаш ли идея колко процента от пуберите минават леко и колко - тежко през този период? Значи има и такива, които са кротки - дар Божи, но има и истински природни бедствия...на който какъвто е късмета!
Колкото до татуИровките - добре, аз самата имам точно 3 и се считам за достатъчно нормална...еее, на моменти май не толкова понеже не съм остаряла толкова много.....
Така, че никой не знае в какво ще се превърне и най-кроткото дете в пубертета.....затова недей да заклеймяваш толкова строго...моля... Peace

# 316
  • Мнения: 326
Наскоро имала ли си пубер в къщата или около теб? Имаш ли идея колко процента от пуберите минават леко и колко - тежко през този период? Значи има и такива, които са кротки - дар Божи, но има и истински природни бедствия...на който какъвто е късмета!
Колкото до татуИровките - добре, аз самата имам точно 3 и се считам за достатъчно нормална...еее, на моменти май не толкова понеже не съм остаряла толкова много.....
Така, че никой не знае в какво ще се превърне и най-кроткото дете в пубертета.....затова недей да заклеймяваш толкова строго...моля... Peace

 Да, имала съм наскоро момче в пубертет, което никой не разбра, че е в пубертет, толкова кротко си беше. Нито е имало драми и истерии, за татуировки да не говорим. Аз не заклеймявам, всеки си решава сам какво да прави с тялото си, но мнението ми е крайно негативно, личното ми мнение. Не одобрявам татуировки и пирсинги, нито хората с такива, макар да имам приятелка с татуировка на корема, но макар да ми е приятелка знам, че е хахо. Това ми е личната позиция.

# 317
  • София
  • Мнения: 6 477
Значи си късметлийка...Но от един пример недей да даваш заключения изобщо..Понеже светът е шарен!
А и всеки има право на мнение...щом не харесваш татуировки и пиърсинги - ок, твое право...и аз не харесвам да речем чалга и турски сериали, ама това си е мое крайно мнение също... и така...живота продължава... Peace Peace Peace

# 318
  • София
  • Мнения: 1 127
И аз имам тату 1 и се считам за нормална.А колкото до пуберите - по принцип при момчетата минава много по- гладко и кротко отколкото при момичетата.Синът ми е на 18 и нямаше драми , но дъщеря ми е на 10 та чакам скоро да почнат да я друсат хормоните и да става страшно .

# 319
  • Мнения: 2 229
Наскоро на работното място по повод дрес кода, наблегнаха, че не се препоръчва показването на татуировки или пиърсинги на видни места.  Crazy Така че, децата с татуировките, поне да ги правят на скришни места, а не после да съжаляват по всякакви причини...

# 320
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Аз му казах, че като започне да работи, може да си направи тату и на ушите, ако иска  Mr. Green Всички мераци преминаха.

# 321
  • Мнения: 198
[/quote
Аз му казах, че като започне да работи, може да си направи тату и на ушите, ако иска  Mr. Green Всички мераци преминаха.

 Joy

# 322
  • Мнения: 29
Преди години имах обица на езика, която не издържах дълго.
Не съм против пиърсинга, но ако дъщеря ми поиска определено ще се опитам да я разубедя.
Все пак езика е доста кръвоснабден и една грешна интервенция би причинила доста проблеми.

На времето имах приятел, който имаше обици на зърната и на ...... достойнството си  Flutter. Тогава мислех че е яко и оригинално, но сега като родител разсъждавам по друг начин. Thinking

Не бих позволила такива волности и прищевки на дъщеря си поне до 16-17 години. След това, ако още настоява бих обсъдила с нея какво точно иска и бих я завела при професионалист. Ако и той не успее да я разубеди, тогава ще я подкрепя (естествено ако е в разумните граници - не бих понесла да си татуира целия гръб, крак и т.н., нито пиърсинг на ушите от който дупката става като голяма буква О  Crossing Arms

# 323
  • Мнения: 322
нито пиърсинг на ушите от който дупката става като голяма буква О  Crossing Arms

Флеш  Wink

# 324
  • Мнения: 326
нито пиърсинг на ушите от който дупката става като голяма буква О  Crossing Arms

Флеш  Wink

 Изродщина.

# 325
  • Мнения: 322
На мен също не ми допада (за разлика от пиърсинга  Mr. Green), просто уточнявам как се казва  Peace

# 326
  • София
  • Мнения: 16 039
В доста отговори видях, че след обсъждане с пораснало дете ще го заведете при специалист.
Къде са тези специалисти? Няма такава специалнст нито в МА нито в мед. колеж.
Всеки се е учил от друг татуист или от тук, от там.
За хигиена в студиото - дано да има.

# 327
  • София
  • Мнения: 6 477
В доста отговори видях, че след обсъждане с пораснало дете ще го заведете при специалист.
Къде са тези специалисти? Няма такава специалнст нито в МА нито в мед. колеж.
Всеки се е учил от друг татуист или от тук, от там.
За хигиена в студиото - дано да има.
Не искам да спамя, ако те интересува - мога на лични да ти обяснавам как се намира добър татуист, какво и как се гледа за хигиената и прочие детайли....А не е специалност, изучавана в МА защото там не се учи рисуване...по-скоро би следвало да е специалност към Художествената академия...макар засега да липсва и там....

# 328
  • Мнения: 6
Аз си пробих езика преди 5 дни, а съм почти на 30...

В 8 клас започнах да си пробивам ушите и от време на време добавях по някоя обица. В крайна сметка до завършването ми имах 7 дупки на едното и 4 на другото ухо. Майка ми винаги ме е подкрепяла, защото и без това всичко го правих зад гърба на нашите. И да имаше забрани, все се намира начин... Никога не съм казвала, искам да си пробия ушите, защото съм знаела,че ще има ненужни дискусии, забрани, лекции... а като съм решила,значи ще го направя.

Сега, в момента съм си с по една нормална обица на всяко ухо. Обица на езика винаги съм искала да имам, но ме е било страх от болката, но в крайна сметка не болеше. А от аптеката си купих трахизан, за да си смуча, преди и след всяко хранене се жабуркам със Сандрин и така.

Най-странно ми е като вземат да ми говорят за бактерии хора, за които е странно,че от години аз си мия освен зъбите, цялата устна кухина, езика, небцето, бузите, венците... Моята зъболекарка винаги ме хвали, че поддържам много добра устна хигиена! А повечето хора си мият зъбите само сутрин и то наистина САМО ЗЪБИТЕ, все едно няма бактерии и по езика и т.н...

Една позната се ужаси, като разбра,че имам обица на езика, все едно съм някоя пропаднала, а не гледа,че сина и прилича на скинар, целия в татоси - ръкави. Моето поне не се вижда и мога да ходя навсякъде така. За сега никой не е забелязал промяната, така че... КАКЪВ Е ПРОБЛЕМА?!

А по повод на възпитанието - аз нямам деца. Но моята майка винаги ще бъде пример за мен. Тя винаги е била и строга, но и много мила с мен, винаги ме е разбирала и съм знаела,че ако нещо наистина е много лошо, тя ще бъде категорична. Но за такива неща всеки знае,че са някаква вълна, която минава с времето. 

По-добре е децата ви да ви имат доверие и да ви приемат като приятели!

Общи условия

Активация на акаунт