обеца на езика

  • 55 369
  • 328
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 792
"Метъл" или "Хипар" е равно на ненормален ли?!?  Shocked

Всъщност след Сонисфиър 2010- "метъл" би трябвало да е определението за най-културния пиещ бира човек, участващ на събитие организирано на стадион.  Дори полицията поздрави участниците, на сайта на МВР.
 п.п. това няма нищо общо с обецата на езика.
 п.п.п. Продължавам да вярвам, че можеш да си сложиш обица на езика, като минеш 18, ако вашите не искат да се съгласят преди това и това да не ти прецака живота, нито те да са изчадия.

# 256
  • Мнения: 51
Абе хора за какво прецакване на живота говорите?
Ще си помисли човек че правиш престъпление като си слагаш обица, татуировка, цепиш си езика, и т.н. Ами не е престъпление, няма да ти се провали живота. Всеки си има вкус и сам си решава, затова на децата трябва да бъде дадена свобода, нека те си преценят сами какво искат.

# 257
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Аз съм против!

# 258
  • Мнения: 281
За такива лични неща децата трябва сами да решават, но след определена възраст разбира се. Например 12г. е достатъчна възтраст според мен за да може децата ни сами да преценят какво и как искат. Ако дъщеря ми поиска обица на езика след този момент, ще ѝ разреша, иначе все аз ще съм ѝ виновна за всичко.

# 259
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
За такива лични неща децата трябва сами да решават, но след определена възраст разбира се. Например 12г. е достатъчна възтраст според мен за да може децата ни сами да преценят какво и как искат. Ако дъщеря ми поиска обица на езика след този момент, ще ѝ разреша, иначе все аз ще съм ѝ виновна за всичко.
Ще си позволя да не се съглася Peace. На 12 още не са достатъчно зрели за такива желания, т.е. да преценят И лошите страни на един избор. Това е моето мнение.

# 260
  • Мнения: X
Например 12г. е достатъчна възтраст според мен за да може децата ни сами да преценят какво и как искат. Ако дъщеря ми поиска обица на езика след този момент, ще ѝ разреша, иначе все аз ще съм ѝ виновна за всичко.
Петокласничка с обеца на езика ми звучи, хм...странно.  Grinning

# 261
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Например 12г. е достатъчна възтраст според мен за да може децата ни сами да преценят какво и как искат. Ако дъщеря ми поиска обица на езика след този момент, ще ѝ разреша, иначе все аз ще съм ѝ виновна за всичко.
Петокласничка с обеца на езика ми звучи, хм...странно.  Grinning
И аз така ги сметнах тези 12г. Дали пък да не разрешим и обици и татуировки? Да сме модерни родители и да не сме виновни за всичко, че е по-лесно Laughing

# 262
  • Мнения: 281
Например 12г. е достатъчна възтраст според мен за да може децата ни сами да преценят какво и как искат. Ако дъщеря ми поиска обица на езика след този момент, ще ѝ разреша, иначе все аз ще съм ѝ виновна за всичко.
Петокласничка с обеца на езика ми звучи, хм...странно.  Grinning
Кое ти е странно. 5-6 клас хич не е малко дете вече. Че племенницата ми още като беше 2-3-ти клас тръгна по дискотеки, първо детски, а после още преди гимназията се внедряваше и на обикновени дискотеки. Затова, нека детето само да решава когато вече е достатъчно голямо за това. Няма начин да искаме само да опъва, например за изпитите след 7-ми клас, а от другата страна да няма никаква свобода. Трябва да има равновесие според мен за да се възпитава детето на самостоятелност и отговорност.

# 263
  • Мнения: 411
Например 12г. е достатъчна възтраст според мен за да може децата ни сами да преценят какво и как искат. Ако дъщеря ми поиска обица на езика след този момент, ще ѝ разреша, иначе все аз ще съм ѝ виновна за всичко.
Петокласничка с обеца на езика ми звучи, хм...странно.  Grinning
Кое ти е странно. 5-6 клас хич не е малко дете вече. Че племенницата ми още като беше 2-3-ти клас тръгна по дискотеки, първо детски, а после още преди гимназията се внедряваше и на обикновени дискотеки. Затова, нека детето само да решава когато вече е достатъчно голямо за това. Няма начин да искаме само да опъва, например за изпитите след 7-ми клас, а от другата страна да няма никаква свобода. Трябва да има равновесие според мен за да се възпитава детето на самостоятелност и отговорност.
Ужас... #CrazyГоляма гордост ,няма що ...Е, аз не съм от тези дето ще дам такава свобода.Да си слага пиърсинги на 11-12 и да ходи по заведения дето се пие пуши и има всякакви типове ,които предлагат какво ли не на 14-15.Кой каквото си иска това да прави с детето си.Докато е в моята къща и аз ги издържам ще се съобразяват с моите правила.Като стигне 20г- въпреки че психична зрялост всеки достига на различна възраст-смятам че може да вземе решения какво да си слага и какво не и къде да ходи и къде не.
Дискотеката е място на социални контакти но е доста опасно за дете на 15-16 години.Това си е лично мое мнение.
Полина ,ти ако искаш твоите ги снабди с татуировки пиърсинги и ги пращай по дискотеки за да се социализират и да разпуснат от якото учене.Браво Mr. Green

# 264
  • Мнения: X
Например 12г. е достатъчна възтраст според мен за да може децата ни сами да преценят какво и как искат. Ако дъщеря ми поиска обица на езика след този момент, ще ѝ разреша, иначе все аз ще съм ѝ виновна за всичко.
Петокласничка с обеца на езика ми звучи, хм...странно.  Grinning
Кое ти е странно. 5-6 клас хич не е малко дете вече. Че племенницата ми още като беше 2-3-ти клас тръгна по дискотеки, първо детски, а после още преди гимназията се внедряваше и на обикновени дискотеки. Затова, нека детето само да решава когато вече е достатъчно голямо за това. Няма начин да искаме само да опъва, например за изпитите след 7-ми клас, а от другата страна да няма никаква свобода. Трябва да има равновесие според мен за да се възпитава детето на самостоятелност и отговорност.
Твоето дете на колко е? Защото синът ми е на 11 и познавам всичките му съученици и съученички. След по-малко от година всички те ще са на 12 и някак си не си представям никое от тези деца с пиърсинг на езика. Ако децата на 12 бяха достатъчно големи, за да вземат сами подобно решение,   нямаше да се изисква съгласие на родител за непълнолетните.
Може да съм консервативна, но не смятам че пробиването на езика ще научи детето ми на самостоятелност и отговорност. Не и на 12. Очевидно представата ни за свобода се различава в значителна степен. Peace

# 265
  • Мнения: 281
Например 12г. е достатъчна възтраст според мен за да може децата ни сами да преценят какво и как искат. Ако дъщеря ми поиска обица на езика след този момент, ще ѝ разреша, иначе все аз ще съм ѝ виновна за всичко.
Петокласничка с обеца на езика ми звучи, хм...странно.  Grinning
Кое ти е странно. 5-6 клас хич не е малко дете вече. Че племенницата ми още като беше 2-3-ти клас тръгна по дискотеки, първо детски, а после още преди гимназията се внедряваше и на обикновени дискотеки. Затова, нека детето само да решава когато вече е достатъчно голямо за това. Няма начин да искаме само да опъва, например за изпитите след 7-ми клас, а от другата страна да няма никаква свобода. Трябва да има равновесие според мен за да се възпитава детето на самостоятелност и отговорност.
Твоето дете на колко е? Защото синът ми е на 11 и познавам всичките му съученици и съученички. След по-малко от година всички те ще са на 12 и някак си не си представям никое от тези деца с пиърсинг на езика. Ако децата на 12 бяха достатъчно големи, за да вземат сами подобно решение,   нямаше да се изисква съгласие на родител за непълнолетните.
Може да съм консервативна, но не смятам че пробиването на езика ще научи детето ми на самостоятелност и отговорност. Не и на 12. Очевидно представата ни за свобода се различава в значителна степен. Peace
Дъщеричката ми е още малка, няма още 3г. Освен от племенницата ми и приятелките ѝ нямам много наблюдения върху 12-14 годишни, но определено повечето деца имат известна свобода и не стоят затворени вкъщи. Не съм казала, че трябва всяко дете да има пиърсинг или тату, но ако детето го иска и то съзнателно, а не просто прищявка, защо трябва да бъде спирано? На тази възраст вече се иска много от децата, нормално е и да се дава свобода.

# 266
  • Мнения: 411
:Дъщеричката ми е още малка, няма още 3г. Освен от племенницата ми и приятелките ѝ нямам много наблюдения върху 12-14 годишни, но определено повечето деца имат известна свобода и не стоят затворени вкъщи. Не съм казала, че трябва всяко дете да има пиърсинг или тату, но ако детето го иска и то съзнателно, а не просто прищявка, защо трябва да бъде спирано? На тази възраст вече се иска много от децата, нормално е и да се дава свобода.
[/quote]
Ами ти я давай бе LaughingКой те спира?Колко си забавна само.Хората тука се хвалят ,че децата им печелят състезания ,изпити ,олимпиади.
Ти пък се похвали каква голяма свобода ще даваш на 3 годишната си щерка,като стане на 12.
Направо обра точките .Признах те. Mr. Green

# 267
  • Мнения: 322
Освен от племенницата ми и приятелките ѝ нямам много наблюдения върху 12-14 годишни, но определено повечето деца имат известна свобода и не стоят затворени вкъщи. Не съм казала, че трябва всяко дете да има пиърсинг или тату, но ако детето го иска и то съзнателно, а не просто прищявка, защо трябва да бъде спирано?

Да, със сигурност на 12-14 години вече са решили каква точно татуировка биха искали да носят до края на живота си  ooooh!

# 268
  • Мнения: 299
е не съм съгласна с тия татуировки или обеци...Ми разбира се че са малки 12г.колкото и да им се струва че пораснали,

# 269
  • Мнения: 1 298
Хаха, и аз се посмях.

Ама то и да дават свобода родителите, няма студио в което да татуират 12 годишна, че и езика да й пробият.
На 12 години и ще знае какво иска. Че аз на 20 още с акъл на тийн бях...

Общи условия

Активация на акаунт